Kje naj bo mladiček čez dan ko je sam doma

lidija8 · 39517

Nalch

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Lucy...
Odgovori #60 : 13 Februar 2008, 16:23:09
jah Luc je velika komaj 20 cm ;) pa tudi ne bo dosti zrasla, saj je bolj mala med civavami ;) drugace pa ja, prodajajo tudi vecje in visje ograjice

smisel življenja je ležanje na plaži, z možgani na off in Lucy na straži! ;) <3


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #61 : 13 Februar 2008, 21:27:20
Fuul dobro ma naštimano!! :o :-*

:)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #62 : 13 Februar 2008, 21:46:26
Nalch ravno nekaj takega mislim imeti ali pa boks za novo pesjanko, enkrat v prihodnosti, ko pač vzamem še eno. Da bo tam, ko mene ne bo doma. Seveda prve dneve si vzamem dopust in jo že takrat probam navajat, da vedno mene ne bo zraven in na boks oz. tako ograjico.


Nalch

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Lucy...
Odgovori #63 : 14 Februar 2008, 15:43:55
Lucy je prve dni ko smo jo dobili cvilila, ker je bila vajena spati pri ljudeh [prvi 2 noci je spala pri meni in je takoj zaspala - brez cviljenja], saj smo jo hoteli navaditi, da spi v svoji posteljici. zdaj se pa kar dobro pocuti... takoj ko jo damo noter zaspi kot ubita  ;D ;D ;D

smisel življenja je ležanje na plaži, z možgani na off in Lucy na straži! ;) <3


eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #64 : 24 Februar 2008, 12:43:56
čez 19 dni dobim mladička.
ker nimamo nobenega prostora kamor bi ga dali ko nebi bilo nobenega doma sem dobila idejo da bi sestavila skupaj kletko starejše psice(njena kletka je kar dosti velika,pa tudi ko mene ni doma ne spi notri) in pa kletko te psičke ki jo bom dobila sedaj da bi imela večji prostor kot če bi jo imela samo v njeni kletki.
anima me kaj menite o tej moji zamisli?bi bilo v redu?bi imela tamal dovolj veliko placa?

lp



Nalch

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Lucy...
Odgovori #65 : 24 Februar 2008, 17:48:56
misliš, da bi bili psički skupaj?

smisel življenja je ležanje na plaži, z možgani na off in Lucy na straži! ;) <3


eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #66 : 24 Februar 2008, 18:14:43
ne.narobe si me razumela.tamala bi imela ta prosor samo zase.Bil bi kar precej velik prostor ker ima zdajšnja psico zelo veliko kletko tamala pa tut nebo imela majhne kletke.

lp



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #67 : 24 Februar 2008, 21:02:54
mi smo za našo postavili v eni sobi ograjco, podložen karton, notri ležišče in pa igrače..pa je bila kar zadovoljna..sedaj pa ima svoj notranji pesjak v kletnih prostorih (v cvetličnjaku)


Nalch

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Lucy...
Odgovori #68 : 24 Februar 2008, 21:04:58
potem pa - vsaj po mojem mnenju - ne bo problema ;) [ nisem sploh razumela, zato sem vprašala ;) ]

smisel življenja je ležanje na plaži, z možgani na off in Lucy na straži! ;) <3


tadika

  • *
    • Prispevkov: 47
    • Točke: 0
  • Iška
Odgovori #69 : 03 Junij 2010, 12:57:07
vidim, da že dolgo časa ni noben pisal tle... ampak vseeno... čez slabih 14 dni dobimo jazbečarko, katera se zaradi vseh električnih napeljav in ogromno rož po stanovanju ne bo mogla prosto sprehajati. Ker se nam zdijo boksi veliko premajhni  ??? tudi za njeno velikost, smo se odločili narediti lesena meter visoka vratca, katera bodo pregradila hodnik in ji s tem omogočila več prostora, kot bi ga imela v kletki, predvsem pa bo varna pred elektriko in vsem zelenjem v stanovanju. To bo njen prostor ponoči, kot tudi takrat, ko bo ostala sama doma, na voljo bo imela super mehko ležišče, posodico z vodo in igračko... upam, da ji bo všeč, saj smo se posebej potrudili za njeno varnost in udobje  :)



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #70 : 03 Junij 2010, 13:08:28
hehe... pa še lesena vrata bo lahko grizla :):):)

malo heca vendar je res, večina se jih bo lotila grizti. zato so tudi boljša kakšna vratca iz žic ali aluminija recimo.

Naša horda 4 kitajčkov preživlja del dneva ko nas ni v dnevni sobi, s tem da je kavč takrat pregrajen z ograjo (ograjica ki je bila za mladiče, tista žičnata visoka, sedaj je pa pregrada :)), ker so načeli en rob kavča.in ko jih enkrat premami se vsi vržejo gor in cufajo :) so pa seveda načeli malo robove omar, posebno tistih ki so v bližini njihovih posteljic - tako da se lenobe niti ne rabijo vstati ampak samo glavo stegne in grize :) nikoli na kabli niso bili problem pri nas, samo v začetku seveda ni pametno da se jih spušča tja kjer je veliko kablov, za vsak slučaj. :)


tadika

  • *
    • Prispevkov: 47
    • Točke: 0
  • Iška
Odgovori #71 : 04 Junij 2010, 20:52:24
saj vemo, da bo grizla vse po vrsti, sploh če bo kdaj mogla ostati sama  :-\ (čeprav se trudimo sedaj v začetku za vsaj dva meseca organizirati varstvo... upamo, da nam bo uspelo)
vrata bodo domače izdelave, tako da bo šlo le nekaj denarja za žreblje oz. nevem s čim bodo skupaj pritrjene, les je domač, izdelava pa tudi, pa tudi najbolj se bodo prilegala na sredo hodnika, saj bodo pritrjena na steno in omaro (imamo srečo, da je že stara in se zato zanjo tašča ne sekira  ;D ) vse za našo malo pravjo :D smo študiral tud za kakšne ograjice, sam je pa stanovanje tulk majhno, da bodo ta vrata še najbolj praktična... se bomo pa zgodaj učili pusti vrata na miru niso dobra... pol bomo pa mel hudiča, ko bo vse poglodala  :o  :D



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 10 Junij 2010, 08:37:26
Kar se tiče grizenja, ji dajte čimveč igračk ki jih lahko žveči, pa sem in tja kakšno bikovko in mogoče ne bo imela potrebe po grizenju vrat.

Če pa se bo vseeno spravila na vrata, bi vsaj jaz za začetek kar ignorirala, ker gre v večini primerov za mladičkasto vedenje, ki kasneje samo od sebe izzveni. Je pa odločitev vaša, ker lahko pa preraste tudi v neko "obsedenost" - ponavadi sicer ne.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #73 : 10 Junij 2010, 08:48:40
Če vidiš da grize vrata pred tabo, ne ignoriraš, ampak pač ne dovoliš tega vedenja. Večina se nauči da ne sme - recimo pri nas rože pustijo na miru in sploh ni panike. Ker pa vem da ena full rada grize in ima to že v sebi bolj kot drugi, pač ni kaj, smo se sprijaznili z pogriženo omaro. ker grize ko nas ni doma seveda :) pa lahko dam 100 kostk in vsega, omara bo še vedno tarča :)


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #74 : 10 Junij 2010, 09:54:25
Pri nas je bilo tako, da je tako vedenje povsem izzvenelo ko je psica odrasla in predvsem, ko smo jo nehali nagrajevati s pozornostjo (zanjo je bila pozornost že tudi če smo jo kregali) za take stvari. V bistvu je bilo pri nas tako, da dokler je psica dobivala pozornost, pa čeprav v obliki kreganja, je počela take stvari povečini samo zato, da je dobila pozornost.

Tako da jaz na splošno tam, kjer se ne moreš kar sprijazniti z neželjenim vedenjem, skušam fizično omejit ali preprečit, brez prevelikega dajanja pozornosti (v smislu kreganja,..) celi zadevi, kjer pa lahko pogledam skozi prste (npr. grizenje vrat, ki so itak postavljena tam posebej zaradi psa ipd.), pa ignoriram in moram rečt, da kar se takih stvari tiče, imam res pridnega psa doma (se sploh ne spomnim kdaj je nazadnje kaj uničila.. niti lukenj ne koplje na vrtu.. nič  ;) ), čeprav je tam nekje do leta in pol pa kazalo, da sem kupila živega hudiča (steno pri vhodnih vratih smo v pol leta gipsali ene 4x  ;)  :D ).

Ampak ja, itak je najpomembneje da spoznaš svojega psa in se ravnaš skladno s tem. Če se bo psička lepo odzivala na "prepoved", potem ji več kot 2x itak ne bo treba rečt.. če boste videli da to počne zato, da dobi vašo pozornost, potem pa rajši ignorirajte,..



esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Odgovori #75 : 20 Junij 2010, 20:04:46
Pozdravljeni! Čez približno eno leto (cca. začetek avgusta 2011), dobim majhno papillonko. Ubistvu jo bom avgusta navajala na sobno čistočo, pa da je sama doma. Razmišljala sem o taki ograjici kot jo ima Lucy, mogoče z 8 stranicami, pa bi imela notri vse potrebno, tudi pleničko.
1. Zanima me, če je pametno, da 4 mesečni mladiček ima/nima pleničke v ograjici. (Ne bi rada, da dobi kakega raka na mehurju, ampak sem prebrala, da se potem veliko kasneje naučijo sobne čistoče, če imajo pleničko)
2. Naj je v ograjici ves čas, ko me ni doma (6,7 ur), ali naj jo postopoma začnemo navajati na druge dele stanovanja?
3. Če naj jo začnemo navajati na druge dele stanovanja, kako naj to čimbolj kvalitetno naredimo?
4. Ali slučajno kaj ni dobro za mladička, če je po 6,7 ur v ograjici?

Hvala, Ester

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


tadika

  • *
    • Prispevkov: 47
    • Točke: 0
  • Iška
Odgovori #76 : 26 Junij 2010, 23:27:23
Kar se naših vrat tiče... 4X je ugriznila, potem pa je ugotovila, da ima omara boljši okus... igračke pa v našem primeru nič ne pomagajo, če ni nas poleg, da se z njo igramo.
Pozdravljena Esta,
naša mala je sedaj stara 10 tednov, kar pomeni, da že 14dni kraljuje pri nas doma. Že od vsega začetka smo jo navajali na čistočo, ker je bila navajena lulanja zunaj  :) tako da ji je le ušlo kdaj notri. Sedaj pa že ve, kaj bo sledilo če ji bo ušlo npr. ko pridemo iz sprehoda... malce zapora v njen ograjen prostor in temo, se pozna da ne mara te kazni, ker obožuje družbo, tako da smo skoraj čisto sobno čisti, edino kar je, njen mehurček ne zdrži dolgo, tako da jo tudi mi vozimo na 3-4 urce (že imamo približne urce) na travico, včasih še prej če opazimo, da je kriza.
Do konca avgusta jo bomo vedno več navajali na jutranjo samoto, saj bo večkrat zjutraj sama po največ 9 ur, to ne pomeni vedno ves teden, včasih dan ali dva, včasih pet, toda zaradi službe, faxa drugače ne bo šlo. Trenutno nam gre kar dobro, saj večino jutranjega časa prespi, v ograjenem hodniku, saj je nimamo namena spuščati po stanovanju (ogromno rož, ki jih obožuje, napeljava...) tako, da se že od vsega začetka navajamo na takšen ritem, tudi če je kdo doma (razen malce crtljanja in kratki sprehodi... kar se pa pleničk tiče... naša bi si verjetno še rit zgrizla, če bi ji dali kaj gor  :)  obožuje vse, kar je podobno oblačilom, brisačam in diši po nas  :-[



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #77 : 27 Junij 2010, 00:11:15
Mislim, da so mišljene take plenične podloge, ki jih razgrneš po tleh in vpijajo lužice, ne tiste za na ritko  ;)

Kako pa ste psičke privajali na samoto? Nekateri zagovarjajo postopoma, da ni prevelik šok, jaz pa vem, da je bila moja že takoj naslednji dan in naprej dopoldne vsaj 6 ur sama, ker smo jo pač dobili še tekom šolskega leta in ni bilo druge možnosti. Smo jo imeli pa v sobi ograjeni z ograjico za mladičke in po tleh karton.


esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Odgovori #78 : 27 Junij 2010, 11:52:17
Ja, mišljena je bila plenična podloga ;)

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''