Kje naj bo mladiček čez dan ko je sam doma

lidija8 · 39515

lidija8

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Hoj,
moja prijateljica dobi čez mesec mladega labradorčka, pa jo zanima ali je bolje če je kuža ko bo sam doma v boksu ali v manjšem prostoru? Kuža bo sam 9 ur. Na začetku bo vzela teden dni dopusta za uvajanje. Potem pa bo še kak mesec hodila domov za čas malice (okoli 11h) se pravi po 4 urah, da ga pelje ven in nahrani. Ali je lahko kuža toliko časa v boksu 90cm X 70 cm (nekaj takega). Se mi zdi malo kriza, že zaradi lulanja.



Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 15 Marec 2007, 16:00:03
9 ur se mi pa zdi mal dolga... Še sploh za mladiča... Tudi 4 ure je dolgo, še sploh za zelo mladega psa... A ni možno, da bi kdorkoli bil z mladičem? Npr. starši ali kakšen brat/sestra? Ker če bo mladič sam, lahko brez dvoma pričakuje zgrizeno stanovanje (dolgčas + strah = zgrizeno pohištvo, copati ipd.)...če ga bo pa zaprla v boks (za kar eni na tem forumu pravijo, da je v redu; meni se sicer ne zdi), pa lahko pričakuje, da ga bo "rahlo" polulal (ker mladiči še ne morejo zadrževati vode)... Najbolje bi bilo imeti psa na vrtu (če je možno), še bolje bi pa bilo biti z njim (če je možno), še posebej z mladičem...

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2 : 15 Marec 2007, 16:11:05
Jaz svetujem, da je prvi teden kdo z njim in ga ta čas počasi navajajo na to, da bo tudi sam. Jaz bi ga definitivno imela v boksu. Ker sprejmejo boks kot svojo "uto" in se počutijo v njej varni. Pa počasi potem navajajo najprej čisto malo, da je sam, potem pa vedno več. Potem je pa dobro tisto, da hodi domov vmes med malico, potem pa še to opusti. Jaz ne vidim tukaj nič problematičnega. Boks je pa tudi dovolj velik. Kar se tiče lulanja pa ponavadi tega v boksih ne delajo. 4 ure na začetku za zdržat pa tudi ni toliko, da mu ne bi uspelo zdržati. Še prej se bo navadil na sobno čistočo. Isti šmorn je, ali je pes zaprt v boksu (dovolj velikem) ali pa v kakšnem večjem prostoru (še bolj varne se počutijo v boksih). Če že mislijo psa zapreti v kakšen prostor namesto v boks, potem naj ga dajo nekam, ker nima kaj uničit.


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #3 : 15 Marec 2007, 16:59:46
Jaz bom tudi svojega borderja, ko bo sam, puščala v boksu sicer malo večjem ampak ni hude razlike. Tudi meni se je sprva zdela ideja, da je pes zaprt v nekakšni kletki kruta ampak, ko malo bolje razmisliš je vseeno. Psi večino časa, ko so sami prespijo oz se prestavljalo iz enega prostora v drugega (če imajo možnost), med temi premiki iz prostora v prostor pa mimogrede še kaj uničijo, v boksu pa ravno tako spijo le možnosti za uničevanje pohištva in drugih stvari nimajo. Lahko pa tam mirno uničujejo svoje igrače.  :)



popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #4 : 15 Marec 2007, 17:04:08
No, meni so pa zelo dopadejo malo vecje stajice. So bolj domace  ;)



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #5 : 15 Marec 2007, 17:34:02
No, meni so pa zelo dopadejo malo vecje stajice. So bolj domace  ;)

A ne ratajo te stajce neuporabne, ko je pes dovolj velik da jo preskoči? Kletka pa je lahko v uporabi celo pasje življenje saj, jim služi kot spalni kotiček.



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #6 : 15 Marec 2007, 17:39:14
Meni je tole lušno. Ne vem pa, koliko je uporabno pri večjih psih.

Kletka pa je lahko v uporabi celo pasje življenje saj, jim služi kot spalni kotiček.
In varen prostor med vožnjo.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #7 : 15 Marec 2007, 17:47:24
Meni je tole lušno. Ne vem pa, koliko je uporabno pri večjih psih.
In varen prostor med vožnjo.

Meni pa tale stvar na linku ni čisto nič všeč. Ker mi zgleda kot da jo pes lahko zgrize (posebno kakšen živc). Pa še počasi se lahko nauči čez splezat. To je res za čisto mladičke. Ko je pa pes malo starejši, pa postane neuporabno. Pa še boks velikosti 90x70 je približno isto velik.  ;)


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #8 : 15 Marec 2007, 17:57:35
Jaz sem pri mladičku delala podobno, kot je napisala 5rca. S fantom sva dobila psičko pri starosti 10 tednov. Iskat sva jo šla na soboto, bila cel vikend skupaj z njo, potem sem jaz imela še teden dni dopusta, da sva se začele navajati na določene stvari. In glavna stvar je bilo ravno navajanje na boks za dlje časa. Že ko je prišla k nama, je noč preživela v boksu in se ni prav nič upirala. Lepo se je ulegla po dolgem na hrbet in zaspala. V času mojega tedenskega dopusta pa sva začeli z navajanjem na boks tudi čez dan. Najprej za 10 min, potem 30 min, 1 urco, ... Približno 2-3 mesece sem hodila med službo domov, potem pa tudi to ni bilo več potrebno. Najprej sem prišla po 4 urah, kasneje sem ta čas začela zamikat, in na koncu je čez dan ostajala sama.

Na koliko časa pa ponoči hod lulat? Če celo noč prespi in izhodi niso potrebni, potem ne vidim problema čez dan. V boksu pa tud ne vidim nič slabega. Pri nas smo se s pomočjo tega hitreje navadili na čistočo  ;)


lidija8

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 16 Marec 2007, 07:48:12
Ne mi možno, da bi bil kdo z njim, saj sta s fantom podnajemnika v bloku in v bližini ni nobenega od družine. Saj rekla je da bo vzela teden oz. 10 dni dopusta, potem pa bo vsak dan hodila med malico ga nahranit in peljat ven lulat. Mislim, saj vsak povprečen lastnik psa hodi v službo za 8 ur, tako, da je pes sam okoli 9-10 ur, če štejemo še pot domov. Mislim, da potem ko se navadi to ni tak problem.

Petrca - koliko časa pa imaš potem svojo psičko sedaj v boksu ko si v službi?
A potem naj v boksu da ne en konec dekco, na drugega pa papir za vsak slučaj, če se polula? A potem ga more npr. ponoči kar takoj že zapreti v boks? Ali je bolje če so vratca odprta, da se ne bo počutil tako utesnjenega. Groza mi je ko pomislim, da bi mladiček bil zaprt v tisti kletki.




Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #10 : 16 Marec 2007, 08:18:59
lidija8, na to temo, ki si jo odprla, je bilo na tem forumu že veliko napisanega, tako, da zdaj zgolj ponavljamo že napisano.

Pasji boks da ali ne, odločitev je od posameznika. Če se nekomu pes smili (in to je že prva napaka v odnosu do psa  ;) ), potem pač ne. Pri zelooo veliko ljudeh se boks obnese in ni nobenih težav, pes čisto nič ne trpi. Stvar je le v tem, da se psa na boks privaja zelo počasi in, da boks smatra kot svoje zavetišče. Če se bo psa dajalo v boks kot kazen, ga ne bo sprejel.

Razmisli, kaj pasji mladiči delajo večji del dneva. Spijo. Kadar pa ne spijo, se pa dolgočasijo z grizenjem - po možnosti novega pohištva. Juhuhu. In ker se večini pes smili imajo zgriženih precej stvari.  ;)

Jaz sem svojo zapirala v kopalnico, kjer je bil malo večji prostor kot boks, zgristi se ni dalo ničesar. V en kot sem dala vodo, v drugi pa časopisni papir za lulanje in kakanje.

Pa še en nasvet: v času, ko bo prijateljica s psom ves dan doma (prvi teden ali dva), naj ga čisto prvi dan začne pripravljati na to, da bo nekega dne ostal sam. Najprej par minut, pa 10, 15 itd. Vsako cviljenje, jokanje, lajanje naj ignorira, kajti psi se hitro naučijo, da če delajo našteto nekdo pride nazaj in to potem rata vzorec. Za vsakokrat, ko je pes miren, v času, ko je sam, ga pohvali. To svetujem zato, da ne bo prehudega šoka, ko bo najprej nekdo z njim 24 ur, potem pa bo 4 ali 5 ur sam.

Kristinca & Florinca


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #11 : 16 Marec 2007, 08:26:28
nič papirja. To bo samo pomenilo, da v boksu lahko lula, kar ne sme.

Pes nič ne trpi, če je v boksu, dokler je zraven lastnikov. Zato ga je treba navaditi najprej na boks, ko smo mi zraven, potem pa še da je sam. Pes se v boksu bolj počuti varnega kot utesnjenega.


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #12 : 16 Marec 2007, 08:40:18
Mi nismo imeli še nobenega psa v boksu, pa tudi zapirali jih nismo nikamor. Zgleda, da smo imeli srečo, saj nam ni še noben mladiček nič uničil. Ko je bil sam doma, je imel na voljo veliko igrač. Res pa je, da od začetka ni bil sam, saj smo ga dobili za Božič, kasneje je bil pa sam največ štiri ure.

Vendar nimam nič proti boksu, saj ni nič narobe, če je pes nanj vajen. Tako nimaš problema s prevažanjem v njem, pa tudi v slučaju, če bi moral kdaj ostati pri veterinarju, nebi imel še z "utesnjenostjo" problemov.

Ne bo edini "revček", saj veliko kužkov preživi delovnik v boksu.  ;)


lp
miša



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #13 : 16 Marec 2007, 08:51:52
Najina dva tudi sicer nista v boksu medtem ko naju ni ... vendar je bilo tudi vedno tako, da nista bila sama več kot 4 ure, ali pa sta bila v kopalnici.
Pri naslednjem psu pa bom sigurno začel z boksom, ker je stvar praktična iz večih vidikov.
- Ko greš od doma, veš da je pes na varnem, da ne bo v stanovanju našel česa s čimer bi se lahko zastrupil
- Ko greš na pot, je pes spet lepo na varnem (v prirejenem boksu za avto seveda)
- Ko si na razstavi ima pes zatoščišče, kjer ima mir
...

Lp, Črt



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #14 : 16 Marec 2007, 08:59:22
Če bo samo prvi mesec hodila vmes domov je to premalo. Pes bo torej star komaj 3-4 mesece,ko naj bi bil polno dozo 9 ur sam doma, kar je preveč. Toliko zdražijo šele psi po enem letu starosti. Tako da po tem času boks odpade za tako dolgo obdobje. Sla po uničevanju se pa pri tej starosti šele pričenja ::)
Moji mladički imajo tudi  zelo neugodne pogoje, ker mi smo isto odsotni po 9 in več ur  :(.
Zato pri meni npr ne pride v poštev kletka za mladička  ???.
Mladičke tako puščam v prostoru,ki ga očistim nevarnih stvari. Do sedaj je bila to otroška soba- tam imamo tudi tla ,ki prenesejo lulanje. Žal moram obvezno za mladičke puščati papir, saj pred najmanj 7 meseci ne morejo držati 9 ur. Navajanje na čistočo zato traja malo dlje.Pač brišemo luže oz menjemo papir  :P .  
Tudi kaj pogrizejo kdaj , kljub igračam itd- to je pač davek na manj ugodne pogoje. Ne moreš imet vsega službe psov in lepega stanovanja, razen če imaš službo ,ki ti omogoča da imaš psa pri sebi na del ,mestu ali pa tako bogato plačo, da lahko najameš dog siterja in hišno pomočnico  :P . No, eni pač nimamo ne ene ne druge sreče  :-\, zato moramo popusti pri kakšnem kriteriju-pri meni je to stanovanje  ;).
Ponoči pa spijo v kletki ob postelji in po enem letu jih začnem puščat v kletki,ko so sami, če se med tem ne stabilizirajo- no navadno se ne, ker pač kupujem hipreaktivne primerke delovnih pasem  :D. Ti so za prosto pohajanje po stanovanju v povprečju zreli šele po tretjem letu  >:D.
Tolk da imate mal občutek za časovne dimenzije  :) .
Druga možnost je pri meni  , da jih vozim pred službo v zunaji boks in so tam med našo odsotnostjo. Ni pa to rešitev za zimo ,ker so temperaturne razlike prevelike za selitev mal not mal ven.
Najbolj sem bila zadovoljna ,ko sem pse lahko še vodila v službo. Obneslo je tudi , ko so bili "na pol v službi" - v avtu v kletki in sem hodila jih vsako uro ven spuščat po malo na 3 ure pa več. Ampak za to spet rabiš službo z monostjo izhodov in zagotovljen blizu senčen parking.
Vsekakor so mladiči za redno zaposlene velik podvig, ki pusti posledice na stanovanju, denarnici in živcih novopečenih lastnikov. Mogoče zato ni neumno pgledati po odraslih psih ,ki se oddajajo, v kolikor kdo nima zelo specifičnih želja in potreb  ;).
Npr pre dnekej dnevi sem posredovala oglas, da se oddaja odrasel border,ki je že vajen samevanja v stanovanju in mu čist nič ne manjka. -zgolj kot primer, ne da bi želela preusmerit koga na drugo pasmo. Zgotovo se oddaja kje tudi kakšne odrasel labradorec (žal sicer,a tako je)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #15 : 16 Marec 2007, 09:43:26
Žal moram obvezno za mladičke puščati papir, saj pred najmanj 7 meseci ne morejo držati 9 ur.

To se mi zdi zanimivo. Kako je pa moja lahko pri 3 mesecih zdržala 8 ur brez lulanja. Samo pet dni sva bili skupaj. Potem je še kakšen mesec mama hodila v času kosila domov za pol urice, ker je tamala slab teden dni imela drisko. Od nekje 3 mesecev dalje je sama od 7,5 - 8,5 ur pa ni nobenih težav. Tu pa tam je bila kaka luža od veselja, ampak to je že druga zgodba. Kakor hirto prespijo noč brez lulanja, lahko tudi dopoldan.

Verjetno je, kakor jih navadiš.  ;)

Kristinca & Florinca


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #16 : 16 Marec 2007, 10:22:42
To se mi zdi zanimivo. Kako je pa moja lahko pri 3 mesecih zdržala 8 ur brez lulanja. Samo pet dni sva bili skupaj. Potem je še kakšen mesec mama hodila v času kosila domov za pol urice, ker je tamala slab teden dni imela drisko. Od nekje 3 mesecev dalje je sama od 7,5 - 8,5 ur pa ni nobenih težav. Tu pa tam je bila kaka luža od veselja, ampak to je že druga zgodba. Kakor hirto prespijo noč brez lulanja, lahko tudi dopoldan.

Verjetno je, kakor jih navadiš.  ;)

govorim o povprečju.
redkokateri mladič zdrži brez lulanja več kot 4 ure.
Si pač imela srečo.Ampak ko nabavljamo mladička moramo računati vsaj na povprečje, še bolje na najslabšo možnot. Če je potem zadeva boljša- super.
To ni odvisno kako ga navadiš ampak od fizičega razvoja mladiča in delno od značaja. Psi ki malo do nič spijo  tudi več lulajo. Moji so bili čisti, če smo bili doma in smo jih peljali ven. Ko so bili sami doma pa do navedene starosti kakšen dan ja, kakšen dan ne.
Navadiš ga lahko da hodi ven če je možno, na papir kadar ven ni možno. Ne moreš ga pa navdit,da ne gre lulat, kadar ne more zdržat. Sprobaj sama  :P pa boš videla

P.S. ponoči pa niso lulali,ker so res spali

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #17 : 16 Marec 2007, 10:29:22
deteljica, povprečje gor ali dol, sreča gor ali dol, jaz poznam veliko več psov, ki so bili sobno čisti pri treh mesecih, kar je bilo več, je bila že izjema. Ti si prvi primer, ki sem ga spoznala, da je bil mladič sobno čist šele pri 7 mesecih.

Zato pa smo tu, da izmenjamo izkušnje.

Kristinca & Florinca


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #18 : 16 Marec 2007, 10:37:15
Mi smo do sedaj imeli kužke, ki so bili praktično čisti že od samega začetka. Prejšni je bil navajen lulati na travo, zdajšnji pa na sneg, tako da je tekel do prve krpice snega, ki jo je videl, da se je nanjo polulal. Res pa je, da smo bili z njem in ko smo videli, da išče prostor za lunanje, smo ga zagrabili in ga hitro odnosli pred blok.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #19 : 16 Marec 2007, 10:57:09
deteljica, povprečje gor ali dol, sreča gor ali dol, jaz poznam veliko več psov, ki so bili sobno čisti pri treh mesecih, kar je bilo več, je bila že izjema. Ti si prvi primer, ki sem ga spoznala, da je bil mladič sobno čist šele pri 7 mesecih.

Zato pa smo tu, da izmenjamo izkušnje.

mogoče se ne razumemo čist dobro - namreč moji psi so bili normalno sobno čisti, če si jim omogočil izhod dovolj pogosto ali pa če smo bili doma in so lahko prosili ven.Ampak to pri nas ni bilo mogoče.
Predvidevam ,da poznaš pse,ki niso bili že od začetka sami po več kot 9 ur. In oseba, ki je začela delati je namignila, da po enem mesecu ne bo več hodila domov med službo in naj bi bil psiček sam polno dozo. Po mojem mnenju mora zagotoviti vmesni izhod do enega leta starosti.
Meni se zdi za mladiča  9 ur v kleti in brez lulanja preveč.Ker če se ti zgodi,da mladiček nekega dne ne bo zdržal in se bi polulal v kletko, potem imaš zelo velik problem- namreč lahko dobiš psa,ki ne samo da ne bo sobno čist,ampak tudi "posteljno" čist ne bo. Mladički se lahko v najslabšem prmeru navadijo lulat v kletko oz na svoje ležišče. To je razvada ki je zelo nehigienska in ti zelo težka za odpravljanje.
Da pa jo ni tako težko pridelati kakor morda izgelda na prvi pogled, pokaže že ogled nekaterih psičkov na razstavah. Pogosto lahko vidite predvem za nego zahtevne pasme malih psov,ki jih imajo v ogradicah komaj večjih od kletke ,s papirjem na katerega lulajo spodaj. Pri teh je to namenoma,ker najbrž tudi sicer pse bolj malo ven vodijo, zgodi pa se ti tudi nenamenoma.
Zato jaz ne bi nikomur priporočala,da pusti maldička v kletki za dalj časa, kot zagotovo fizično zdrži brez lulanja.
Manjša škoda je , če je v večjem prostoru in lahko v primeru nesreče to opravi na papir.
Prav tako menim ,da je v primeru,ko bo psiček od začetka dolgo sam in nimamo specifičnih namenov smiselno poledati po ponudbah odraslih psov.
Je pa to pač moje mnenje.
Komur se zdi v redu, da sedi mladiček v kletki 9 ur podnevi in še 8 ponoči,pa še kakšno uro vmes, ko pospravljamo stanovanje, al pa gremo v trgovino, pa naj tako dela  :-\.
Jaz sicer nisem nek komplikator ,ki bi se razjokal za vsako malenkost ampak tak urnik mi nekako ne gre po grlu  ::).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #20 : 16 Marec 2007, 11:03:24
Komur se zdi v redu, da sedi mladiček v kletki 9 ur podnevi in še 8 ponoči,pa še kakšno uro vmes, ko pospravljamo stanovanje, al pa gremo v trgovino, pa naj tako dela  :-\.
Jaz sicer nisem nek komplikator ,ki bi se razjokal za vsako malenkost ampak tak urnik mi nekako ne gre po grlu  ::).
Moj pogled je na takšnega psa je nekako takšen: UBOGI REVEŽ!

Res pa je, da ima vsak od nas svoj prav in svoje izkušnje, na katerih naše mnenje temelji.

lp, miša



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #21 : 16 Marec 2007, 11:17:30
Petrca - koliko časa pa imaš potem svojo psičko sedaj v boksu ko si v službi?

Psička trenutno ni v boksu. Prej je bila pa nekje od 6 do 9 ur v boksu, vendar le v času službe.
Do starosti 4 mesece sem jo zapirala tudi ponoči, potem pa ne več.


lidija8

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 16 Marec 2007, 11:24:27
Petrca - a pa jo imaš sedaj spuščeno v celem stanovanju ali je omejena le na npr. eno sobo. Pa je pridna?
Se pravi ti je že po 5,6 mesecih zdržala sama 8-9 ur brez problema?
Ampak pravijo tudi da se psičke lažje navadi kot pse? ??? ??? ???



lidija8

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 16 Marec 2007, 11:25:09
No, logično moški!!!! :P :P :P ;D ;D



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #24 : 16 Marec 2007, 11:28:37
Jaz sem svojo od napolnjenih treh ali morda treh in pol mesecih puščala samo (v kopalnici) po 7,5 - 8 ur, pa ni bilo lužic in kakcev. Je pa res, da je moja gospodična fina bila zelo rada čista že v leglu in bila celo prva v leglu, ki je težila, da hoče potrebo opravit na travi, medtem ko je bilo ostalim veeno, kje jo bodo opravili.  ;D  

Da bi bil pes vso noč in večji del dneva v kletki, ne, tega tudi jaz ne zagovarjam.  Je pa to stvar posameznika.

Kristinca & Florinca


lidija8

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 16 Marec 2007, 11:32:48
Ja saj sem ji že tudi jaz predlagala naj jo ima v kopalnici, ker nima nič za uničiti, pa pravi da je problem v tem, ker živi v bloku in ni svetlobe v kopalnici, bi bilo pa mal zoprno, da bi bila skoz pri luči ali celo v temi.  :'( :'( :'(



Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #26 : 16 Marec 2007, 11:46:52
Jaz sem svojo od napolnjenih treh ali morda treh in pol mesecih puščala samo (v kopalnici) po 7,5 - 8 ur, pa ni bilo lužic in kakcev.
Ja to je res fajn... Sam ne se čudit, ko bo pol pes na stara leta (ali pa ne tako stara) dobil raka na mehurju zato ker je prej celo življeneje zadrževal vodo 8 ur... :-\

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


lidija8

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 16 Marec 2007, 12:29:27
No ja, potem pa mislim, da skoraj nobena družina ne bi smela imeti psa, ker jaz ne poznam skoraj nikogar, ki ne hodi v službo za 8 ur (in je pes sam doma). Ker tudi jaz živim v bloku in ima tudi precej sosedov pse, vem da so tudi ti sami doma po več ur, pa ne poznam nobenega ki bi dobil raka na mehurju.   ??? ???



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #28 : 16 Marec 2007, 12:43:43
Kopalnica je čisto dobra rešitev. Za tiste, ki niso naklonjeni boku, jo svetuje tudi Stariha Pipanova. Običajno so kopalnice večje kot boks in se lahko na en konec da časopisni papir, tako, da pes ni prisiljen tiščati 8 ur. To o raku, tudi jaz prvič slišim.

Kristinca & Florinca


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #29 : 21 Marec 2007, 13:19:28
Petrca - a pa jo imaš sedaj spuščeno v celem stanovanju ali je omejena le na npr. eno sobo. Pa je pridna?
Se pravi ti je že po 5,6 mesecih zdržala sama 8-9 ur brez problema?
Ampak pravijo tudi da se psičke lažje navadi kot pse? ??? ??? ???

Moja ima doma na voljo 3 prostore: predsobo, kopalnico in kuhno z jedilnico. Zaenkrat nismo imeli težav.
Nekje od 6, 7 meseca dalje nisem več hodila domov med službo. Prej pa sem čas od odhoda v službo do prvega prihoda podaljševala, dokler na koncu ni bilo potrebe vmes hoditi domov  :).