Težave z očmi

tajsa · 3275

tajsa

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
: 18 Marec 2007, 16:00:44
Pozdravljeni!

Zanima me, če mogoče kdo ve kaj o tem-naša muca je stara 8 mesecev, prejšnji teden je bila na sterilizaciji. Vse je potekalo dobro. Komaj danes sem jo izpustala ven-prvič po sterilizaciji- in že zjutraj sem opazila, da ima skoraj čisto zaprte oči. Mislila sem pač, da je še zaspana in sem jo spustila. No, zdaj ko je prišla je že nekje 2 uri notri in oči sploh ne more odpreti ali pa ijh poiskuša in ji na očeh ostane tista mrežica! Kaj bi to bilo? Ni mogoče, da bi se prehladila, ker je bila cel teden noter?!  ???

Hvala za odgovore!

Lp

p.s.
Bom jo ju3 peljala k veterinarju, vendar me vseeno zanima, če mogoče kdo kaj ve kaj bi lahko bilo!



Lena

  • *
    • Prispevkov: 121
    • Točke: 3
Odgovori #1 : 18 Marec 2007, 17:19:44
Kaj bi lahko bilo se mi sanja ne, probej ji očke mal zbrisat s fiziološko raztopino. Nikakor pa ne s kamelicami. V kamelicah so lahko drobni delci rastline, ki jih niti ne opazimo in lahko naredijo več škode kot koristi.

+1


tajsa

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 18 Marec 2007, 17:22:37
Aha, hvala! Klicala sem dežurnega veterinarja pa se nihče ne javi! A mislite, da bi lahko kaj škodilo, če ji oči namažem z kremo, ki sem jo jaz dobila, ko sem imela ječmenček?

Hvala



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #3 : 18 Marec 2007, 17:35:00
Hoj.
Jst je ne bi mazala z ničemer razen s fiziološko, pa še to malo.
Od kod pa si, da ni dežurnih? Pokliči mogoče na Tristokosmatih, vsaj informativno ti lahko pomagajo s kakšnim nasvetom, če nisi iz Lj, meni so se do sedaj še vedno javili.

Srečno!

Evo, telefonska: 031 666 600.

+1



tajsa

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 18 Marec 2007, 18:48:04
Končno so se oglasili! Rekli so mi naj  ne mažem z ničemer in da naj jo ju3 pripeljem! Bomo videli, upam da bo vse vredu!

Hvala lepa za pomoč.

LP



nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #5 : 19 Marec 2007, 11:57:44
Tajsa, kako je z mucico in njenimi učki? Na katero veterino si jo peljala?


maryanne

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 09 Oktober 2007, 18:43:59
Halo!
Jaz tudi pr mojem mucku opažam da se mu neka mrežica vleče v kotu na oči in me zanima če ve kdo kaj je to? očke sicer odpira ampak se mu iz notranjih kotov dela ko neka mrenica. sploh ne vem prav opisat kako to zgleda. je  pa to je edina tema v kateri je tajsa opisovala podobno. kaj mi svetujete da ga naj peljem k veterinarju al naj mu dam kake antibiotične kapljice al mazilo?



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 09 Oktober 2007, 19:28:00
Odpelji k vetu, le ta ti bo predpisal nadalno zdravljenje ali celo operacijo. Odvisno zakaj gre.
Nikakor pa ne dajati ničesar v oko. ;)



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #8 : 19 Oktober 2007, 21:08:59
To se našemu mačkonu tudi dela.(če imava enako v mislih)Od notranjega kota naprej ena bela "plast".Starši menijo da to ni nič pa ga nočejo k vetu peljat. :(
Zgleda pa takole:


LP



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #9 : 19 Oktober 2007, 21:19:39
Alya, to kar je na sliki, se "ne dela", gre za tretjo veko, ki je normalna anatomska struktura. Res pa je, da navadno ni vidna in "povecana" oz. bolj opazna tretja veka je lahko znak okuzenosti z notranjimi zajedavci, pojavi se lahko pri tezavah z ocmi (vnetja ipd.), pri nekaterih zivalih postane opaznejsa tudi ob drugih boleznih. Za zacetek (ce je muc sicer normlano jesc, igriv, se ti vedenje ne zdi spremenjeno) mu daj tableto proti notranjim zajedavcem.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #10 : 19 Oktober 2007, 22:22:16
Muc ni pretirano ješč a to že skoraj 2 leti.Ta bela stvar pa se je pokazala šele pred nekje 3mi meseci.Igriv ni preveč saj je len,torej vedenje ni spremenjeno saj je bil "požrešen" in igriv le prvo leto ,od takrat dalje pa je "mlad starček".Torej je možno da ima kakšne težave,vnetja?

lp



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #11 : 20 Oktober 2007, 09:06:42
Je mozno. Ampak najprej ga razglisti (po moznosti uporabi Zantel).
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --