Furminator

mero · 168304

ursika

  • *
    • Prispevkov: 84
    • Točke: 0
Odgovori #270 : 24 Marec 2009, 15:21:59
Furmasterja imam jaz in isto deluje, samo izgled ročaja ni tak fensi. :)



miš

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #271 : 24 Marec 2009, 18:57:22
Prispevek spada med oglase, pa vendar...

Pred dnevi:
Moj kolega je e-kupoval na dveh koncih in vse kaže, da sta oba nakupa "uspela", zato bo imel enega small original furminatorja viška (za 32 eur; prevzem na dolenjskem ali v Lj).
Če bi koga zanimalo, naj piše na ZS.

Zdaj:
Naprodaj 1 "originalni" furminator S;
cena: 29 EUR;
osebni prevzem Nm ali ob sredah: Lj-center



pimu

  • *
    • Prispevkov: 129
    • Točke: 0
Odgovori #272 : 04 April 2009, 12:21:36
no midva sva ga danes prvič preizkusila in res je tako kot zgleda, res gre veliko dlake stran in tudi ostane še vedno na psu, ni tako, da bi bil potem kar brez:D bom pa vidla s časoma, če jo pušča po stanovanju kaj manj...

....Never Grow Up..


poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #273 : 04 April 2009, 21:05:22
Hehe, tukaj v LJ, Linhartov podhod je že kaka dva meseca ena trgovina in so imeli furminatorje po cca 13€-res da niso "original" ampak to je stvar znamke, ročaja, deluje pa obojno.  Pri daljši dlaki pač dvigneš blako in izčesavaš v nasprotni smeri rasti dlake.

Kako se ta trgovina imenuje?? Bi šla pogledat če jih imajo še...   8)


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #274 : 06 April 2009, 10:46:49
KOnčno imam tudi jaz to "čudo" in sdi se mi , da je bolj nateg kot ne  ;) .
Saj ne da je čist neuporabno, je pa omejeno uporabno in učinek primerljiv in nadomestljiv z drugimi krtačami  ::).

Poročilo za moje pse:
-    resasta dlaka, ki jo trimam- učinek popolnoma 0. delujejo pa npr  na tej dlaki odlično trimer grabljice.
-    srednje kratka dlaka s podlanko ( malinois) učinek je ampak spet ne čudež. U bistvu še vedno bolje delujejo navadne grabljice z vrtljivimi zobki s katerimi češem psico proti rasti dlak ein v smeri rasti dlake. S tem čudom pa na koncu.
-   dolga dlaka z veliko podlanke  (border collie)- za čuda celo deluje,a spet slabše kot glavnik v povezavi z grabljami ( pa še mal me je strah za gornjo dlako)
- zelo kratka dlaka z podlanko ( kelpie): popolnoma nič efekta , čeprav sem računala ravno na učinkovitost na tej dlaki! Psica se mausa 100 na uro celo leto-a odmetava vrhnje dlake ne podlanko (kot dobermani, dalmatinci npr). Teh ta zadeva niti ne takne- no moče jih scufa, če jo dolgo uporabljaš :D . Lahko jo krtačim celo uro s furminatorjem ne ostane gor niti dlakica, zato pa je takoj nato na postelji črn odtis psa na beli rjuhi in poprh po stanovanju  :D. Tudi za ta tip dlake do sedaj še najbolje delujejo trimer grablje in navadna mehka krtača za čevlje oz obleko- super pa je sesalec za popolno lepoto.

N asplošno je ta zadeb ačist identična po delovanju nekakšni žagici- traku ,ki sem ga nekoč mela za malinoise. Po pričevanju lastnikov dog ,ki so tudi tako žagico uporabljali,pa š ebolje deluje list navaden žage z aželezo- ima večjo površino, in mooogo nižjo ceno  :P.

Upam,da sem komu pomagala z mojo izkušnjo.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #275 : 06 April 2009, 11:34:48
Pa saj si stestirala moj furminator že kar nekaj časa nazaj. Si mislila, da sedaj kaj drugačne delajo?  :P


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #276 : 06 April 2009, 11:52:38
Mogoče je pa stvar v tehniki?  >:D  Ma jaz bo kupla, kar navadno krtačo z vrtjivimi zobci pa veselo krtačla. Če pa bo imel kdo za posodit furminator M ali L velikosti pa bo sploh super, predno se zaletim v nakup.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #277 : 06 April 2009, 15:46:38
Pa saj si stestirala moj furminator že kar nekaj časa nazaj. Si mislila, da sedaj kaj drugačne delajo?  :P
nisem ga stestirala na vseh psih  ;), ne kot popolno česanje in ni  še bilo obdobje menjave dlake  ;).
Zdaj pa seme ga pa prav kupila  :D Sej pravim- ni neuporaben- je pa omejeno uporaben, kot dopolnilo ostalim pripomočkom in za posebne efekte  :P vsekakor ni niti slučajno v nobeni fazi mavsanja tako čudo, kot je to sklepati po filmčkih. Ne vem, a so na teh filmih psom prej eno kilo dlake not prlepili,da zgleda bolj kul  :o Kre jaz nisme glih nek "grumer", ki bi pse cele dneve glancala , ampak tolk dlake jaz niti slučajno ob generalki iz vseh skupaj ne počešem z vsemi krtačami ,ki jih imam.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #278 : 06 April 2009, 16:45:21
Ne morem verjeti, da na Dolly ne deluje, pri nas smo iz vseh izkrtačili goro dlake, enako iz labradorcev in nemcev. Pri Paxu deluje srednje OK, bolje od ostalih krtač, pa vendar ne tako dobro kot pri malincah. 


EZdog

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #279 : 06 April 2009, 17:37:21
Deteljica, mogoče furminiraš preveč nežno?



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #280 : 06 April 2009, 17:55:20
Pri lab mix se tako dobro obnese da je ne morem sfurminirat v enem kosu. :o Mi prej roke odpovejo, preden sčešem eno polovico psice. Pri Wi se pa obnese enako kot Coat King, le na vratu ji za kakšnih 5% več dlake pobere. Pa malo manj poškoduje dlako na hrbtu (je daljša kot če bi šla čez s Coat Kingom).
Pri goniču mix se pa bolj srednje obnese. Ne gre veliko ven, samo vseeno gre pa ven več kot z navadnimi krtačami.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #281 : 06 April 2009, 19:32:39
Jaz ko sme sprobavala na bernardinki mi je super ven pobralo podlanko, sedaj pa moram še sprobati, ko bo začela odmetavati.
Ampak se strinjam z tem, da je furminator zadeva za izčesavanje podlanke, ne pa čudežen glavnik. Na basetu pobere podlanko v nulo ven, in nobeden drug glavnik ne pomaga. Je pa res da sedaj ko basetu ful odpada krovna dlaka, furminator nima nobenega posebnega učinka, saj ne more zagrabiti krovne dlake kot recimo glavnik. Pri podlanki pa je res nepogrešljiv.

Še moja pripomba glede česanja...češe se mali del psa na enkrat, se pravi mini kratki potegi, po občutku stisneš furminator ob dlako - če je prenežno dlaka ne gre ven, ne sme biti pa pregrobo, da ne poškoduješ kože, pač po občutku.

Vsekakor pa je potrebno imeti zraven še en glavnik ali grabljice, za obdobje ko pes ne menjava dlake oz za končno česanje. Ne moreš pričakovati da dobiš vse v enem :) Ampak po mojem občutku je furminator idealen za podlanko. Gre veliko bolje ven kot z ˝žagico˝- vsaj pri bernardincu :)


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #282 : 07 April 2009, 10:32:26
a ima torej kdo kakšno idejo za mojo kelpijko, ki ji non stop odpada gornja dlaka? (pa je vseeno lepo odlakana, da ne bi kdo mislil,da je kje  plešasta ).
Odkar jo imam je ona glavni in takorekoč edini osnežavelec bivalnih prostorov.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #283 : 07 April 2009, 10:50:27
Na dalmatincu mi čist zadovoljivo deluje, v bistvu lahko krtačim do onemoglosti pa se vedno znova nabere kup dlak na krtači, okoli naju na travi je pa vse belo ;D Najbolje se obnese okoli vratu, tam ga res ornk prečoha, prava uživancija, druge krtače tam niso nič dosegle. Ga pa ne krtačim redno, tako da je dlak vseeno povsod, ampak tako pač je :D
Čara, lahko ti posodim M, L je meni osebno prevelik.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #284 : 07 April 2009, 11:33:40
Bi te res prosila, ti pošem na ZS :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


lun

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 0
  • my hart!!
Odgovori #285 : 11 April 2009, 14:57:19
moj je mix med labradorcem in goničem pa mu gre fullll dlake  dol in predn dlake zmanjka jz obupam!!!sicer ga nimam mi ga je pa prjatlca posodla!!

l.p.                Barbara&Lun


invisible

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 0
  • Green Mubev FB Buffy
Odgovori #286 : 21 April 2009, 14:17:14
Živjo!

Jaz bom v kratkem naročila Furminator, pa me zanima, če ga še kdo potrebuje. Pride pa Small varianta 28€, Medium pa 36€ s poštnino.
Potem pa osebni prevzem v Ljubljani.

Če koga zanima, naj mi pošlje ZS. Prosim samo resni.

LP, Nina

Nina


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #287 : 21 April 2009, 15:45:11
Kako se ta trgovina imenuje?? Bi šla pogledat če jih imajo še...   8)

Oj!

Ne vem ali jih še imajo, ne moreš pa zgrešiti, ker je edina trgovina za živali v podhodu. Imena žal ne vem. Je na tistem koncu, kjer je ključavničar, pa neka parfumrija in prodajalna daril, imajo ogromno škatl pred trgovino naloženih.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #288 : 06 Junij 2009, 21:49:20
Sproban je bil furminator in pobre več kot grablje, za krovno pa je zakon gumjasta.  Ima kdo furmaster, za sprobata (okolica koroške, velenje)?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Dedee

  • *
    • Prispevkov: 207
    • Točke: 0
  • rockin' all over the world.
Odgovori #289 : 06 Junij 2009, 22:10:20
Jaz že tudi gledam furminator žee dolgo časa pa še vseeno nisem čisto prepričana.  :-[ Ima kdo iz okolice Celja (Slovenske Konjice) furminator, da sprobam? :-[



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #290 : 07 Junij 2009, 02:04:37
Sprobano na labradorki in velikem (bumbarskem) švicarju - deluje odlično na krovno dlako in podlanko. Na švicarju smo sprobali gumijasto ampak pobere občutno manj dlake kot furminator v istem času.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #291 : 08 Junij 2009, 14:08:31
Pa imam furmaster. Bomo veselo krtačili :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #292 : 08 Junij 2009, 15:39:31
Se opravičujem, če je že kje napisano, ampak v čem je razlika med furminatorjem in furmasterjem?

A je kateri od teh za kratko dlako brez poddlake?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #293 : 08 Junij 2009, 15:42:19
Se opravičujem, če je že kje napisano, ampak v čem je razlika med furminatorjem in furmasterjem?

A je kateri od teh za kratko dlako brez poddlake?

Frumaster je "ponaredek" furminatorja ;)



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #294 : 08 Junij 2009, 16:41:47
A je kateri od teh za kratko dlako brez poddlake?
Pri SBTju ti ne bo noben od teh koristil  ;) Jaz sem sprobala na mojih dveh bullih pa ni šlo nič dol. ::) Za moja dva uporabljam tako gumijasto krtačo: http://www.jenandkenras.com/images/RUBBER.jpg



saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #295 : 08 Junij 2009, 16:58:52
S to gumijevko jaz skoraj nič ne spravim dol  :-\ Še največ dlake pobere kovinsko strgalo, samo se mi zdi pregrobo :'(



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #296 : 08 Junij 2009, 21:22:29
S to gumijevko jaz skoraj nič ne spravim dol  :-\ Še največ dlake pobere kovinsko strgalo, samo se mi zdi pregrobo :'(

A nisi sporbala furminatorja pri meni. Če ga nisi, ga mam vedno v avtu.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #297 : 09 Junij 2009, 08:08:53
Furminator sva sprobale in na Loli ni deloval  ;)

Spraševala sem zato, ker mi je prodajalec v Alerju omenjal Furmaster in kako ga priporočajo lastniki kratkodlakih psov... A obstaja kakšna varianta za mačke, ki ima bolj na gosto "zobe"? Lola se zgleda pripravlja na gonitev in ji fuuullll odpada dlaka  :-\



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #298 : 09 Junij 2009, 08:56:25
Ne vem sicer koliko imata SBT in  corso primerljivo dlako... ampak moji drugače furminator ne pobere dol nič, pred gonitvijo ko ji pa dlaka odpada 100/h sva pa izčesale ogromne količine dlake. Je pa res, da maji dlaka drugače praktično ne izpada, samo v času pred gonitvijo pa res intenzivno.



saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #299 : 09 Junij 2009, 09:40:20
Drugače ji dlaka skoraj ne odpada in jo le občasno (1xmesečno) zmasiram z gumijevko in obrišem s krpo. Ampak zdaj bi jo lahko pa trimala  >:( Na dva dni jo krtačim z gumijevko, pobiram s strgalom in na koncu še brišem z antistatično rokavico, pa je še vedno vse polno dlak - samo čudim se, kako to da še ni gola  ???

Simi, pusti ga v avtu, prideva dons z biciklom  ;)