bradati škotski ovčar [Bearded Collie]

kathy · 512880

*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #210 : 25 Junij 2009, 13:07:42
Mene pa zanima, kakšno hrano dajete vi svojim bradicam?
Ker Flo se samo trma in noče nič pojest. Res je da že ko je bila majhna ni bila ne vem kakšen dober jedec zdaj pa še kakšne konzerve ali pa brikete z jogurtom, skuto, ribjim oljem noče.
Pa zelo zahtevno dlako ima. Takoj se ji obarva na rjavo. Imela je royal canin do enega leta je bilo super, potem se ga je pa naveličala in ga ni hotela več. Potem smo šli na regal tega je imela zelo rada tudi dlake je bila lepo črna, zdaj pa tudi noče več. Suha je tudi zelo pa me zanima kakšna hrana bi bila dobra za bolj aktivne pse, ki je bolj "močna"?

Lp,



viva

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
  • skype: ursa.modic
Odgovori #211 : 25 Junij 2009, 17:26:47
Mene pa zanima, kakšno hrano dajete vi svojim bradicam?
Ker Flo se samo trma in noče nič pojest. Res je da že ko je bila majhna ni bila ne vem kakšen dober jedec zdaj pa še kakšne konzerve ali pa brikete z jogurtom, skuto, ribjim oljem noče.
Pa zelo zahtevno dlako ima. Takoj se ji obarva na rjavo. Imela je royal canin do enega leta je bilo super, potem se ga je pa naveličala in ga ni hotela več. Potem smo šli na regal tega je imela zelo rada tudi dlake je bila lepo črna, zdaj pa tudi noče več. Suha je tudi zelo pa me zanima kakšna hrana bi bila dobra za bolj aktivne pse, ki je bolj "močna"?

Lp,

Ko je bila Flo pred razstavo na Hrušici dva dni pri nas, je z veseljem jedla Royal Canin (celo večje porcije od naših psov je pospravila), pa tudi 1 brat in 2 sestri od Flo so na Royal Caninu brez problemov z dlako in normalno težo.


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #212 : 26 Junij 2009, 22:06:28
Ko je bila Flo pred razstavo na Hrušici dva dni pri nas, je z veseljem jedla Royal Canin (celo večje porcije od naših psov je pospravila), pa tudi 1 brat in 2 sestri od Flo so na Royal Caninu brez problemov z dlako in normalno težo.

Potem bomo šli pa spet nazaj na royal canin... Se ga je očitno takrat naveličala in po dolgem času ga ima pa spet rada.  ;)

Lp



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #213 : 26 Junij 2009, 23:29:24
Če slučajno koga zanima...v psarni Viola Canina spet pestujejo  :)

http://www.violacanina.com/

...sledi svojim sanjam


nana93

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #214 : 27 Junij 2009, 15:43:23
Kan ima 9 bratcev in 1 sestrico (iz tega legla)! ;D

*star* tudi mi imamo težave s prehrano. Sploh noče jesti, če ni polito z jugurtom ali s čim drugim. Imamo pa brikete Hill's.



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #215 : 27 Junij 2009, 15:45:23
 :o a potem praviš, da imaš zagorjana? ;D

...sledi svojim sanjam


nana93

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #216 : 27 Junij 2009, 20:41:16
ja, imam zelo živahnega psička iz njihovega A legla :)



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #217 : 02 Julij 2009, 09:20:51
Hej!

*Star*...kdaj načrtujeta kakšno tekmo? jeseni? takrat bom tudi jaz malo bolj pogost obiskovalec tekem, sedaj jih kar redno spuščam zaradi nekih čudnih obveznosti.

Moj hudič pa ni čisto nič neješč in izbirčen. Poje vse in še več kot mu pripada in sedaj smo imeli celo štalo in je bil en teden na dieti, ker je na tekmi uspel popiti kavo iz pločevinke in pojesti cigaret, ko ga nisem imela skozi na očeh.  >:( Driska je bila neizbežna.


Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #218 : 02 Julij 2009, 20:19:37
Za kavo sem vedela, ne pa  za cigaret.  >:(  Ta pravi kofetkar, s čik pavzo. :P

Revež, verjamem, da je bilo hudo. Je pa pravi cuker. :-* :-* :-*

 Sedaj bo imel družbo na tekmah, bo še en mladiček, od Maje. :P


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #219 : 02 Julij 2009, 22:44:08
Hej!

*Star*...kdaj načrtujeta kakšno tekmo? jeseni? takrat bom tudi jaz malo bolj pogost obiskovalec tekem, sedaj jih kar redno spuščam zaradi nekih čudnih obveznosti.

Moj hudič pa ni čisto nič neješč in izbirčen. Poje vse in še več kot mu pripada in sedaj smo imeli celo štalo in je bil en teden na dieti, ker je na tekmi uspel popiti kavo iz pločevinke in pojesti cigaret, ko ga nisem imela skozi na očeh.  >:( Driska je bila neizbežna.



 Mislim, da kar jeseni ja, poletje je tako, da smo ravno takrat, ko so tekme na morju ali pa ket drugje na počitnicah. :)
Super, se bomo pa le enkrat spoznali! :D

Felina, ti se imaš pa fino, da ni izbirčen, res pa je da je potrebno take kar fajn merkat! :P
Flo, pa zdaj je, samo zato, ker sta zdaj še Mike in pa Foxi zraven pa gleda samo, da ji ne bi slučajno pojedla, drugače, pa si tudi če je potrebno 4 igrače na enkrat zatlači v gobček da jih ne bi dobila onedva.  ::)



Lp



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #220 : 03 Julij 2009, 09:09:04
Za kavo sem vedela, ne pa  za cigaret.  >:(  Ta pravi kofetkar, s čik pavzo. :P

Ja, s cigareti si je postregel malo kasneje. Kaj je kava brez čika  >:(  Sedaj je spet kot nov.

aaaaa, še ena bradica!!!!!!!!! Jaz sem čist navdušena! Vidim, da bo ratal udar bradic na agilityju  :o A kaj ga bo obdržala?

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #221 : 05 Julij 2009, 11:20:55
Mladiček je prišel  iz Srbije od Maje, kolikor vem (upam, da niso napačne informacije :-[), ga ima Iztok.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #222 : 05 Julij 2009, 21:22:37
Mladiček je prišel  iz Srbije od Maje, kolikor vem (upam, da niso napačne informacije :-[), ga ima Iztok.

Niso.  :D


MANDY

  • Gost
Odgovori #223 : 13 Julij 2009, 11:51:05
Haj, da vam pokažem našo packo



MANDY

  • Gost
Odgovori #224 : 13 Julij 2009, 12:00:57
Tudi pri nas je bil problem pri hrani. Suha je tak al tak, smo se že navadili, nekaj časa sem jo hranila z briketi za aktivne pse in nato za mladiče a se zredila ni nič. Zdaj pa iz ljubosumja je 3 obroke kot Bella in špega, da ja ne bi ta mala drznila priti do nje.
Seveda so Bellini briketi boljši zato zdaj obema dajem brikete za mladiče, z dodatki seveda(jogurt,skuta,sirček, konzerva,meso...), upam, da ne bo kaj narobe.



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #225 : 13 Julij 2009, 22:18:19
Tudi pri nas je bil problem pri hrani. Suha je tak al tak, smo se že navadili, nekaj časa sem jo hranila z briketi za aktivne pse in nato za mladiče a se zredila ni nič. Zdaj pa iz ljubosumja je 3 obroke kot Bella in špega, da ja ne bi ta mala drznila priti do nje.
Seveda so Bellini briketi boljši zato zdaj obema dajem brikete za mladiče, z dodatki seveda(jogurt,skuta,sirček, konzerva,meso...), upam, da ne bo kaj narobe.


Hehe, Flo tudi je takrat samo iz ljubosumja, da ji ne bi slučajno kdo pojedel. Jah nič. še eno bradico bo treba!  :P

lp



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #226 : 14 Julij 2009, 10:54:56
Mladičji briketi imajo ponavadi več beljakovin, če se ti zredi, ji pač daj njene.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


MANDY

  • Gost
Odgovori #227 : 14 Julij 2009, 13:21:30
Ja tako bomo delali. Je pa trenutno naša Ida v času žalovanja oz. povsod išče mladičke-piskajoče igrače jih greje joka.Vse smo poskrili a je včeraj našla še eno.



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #228 : 24 Julij 2009, 18:29:21
Flo pa vse bolj uživa v plavanju.. Danes smo bili v Bohinju, kjer se je fino naplavala  ;D

 

Lep sončen pozdravček!  ;)



Flo

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #229 : 27 Julij 2009, 14:06:44
Pridružila se vam je še ena Flo,pa še bradica je po vrhu :o
9 tednov stara princeska barve fawn-white je zelo perspektivna za razstave in upam,da nama bo uspelo ;)



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #230 : 27 Julij 2009, 17:19:40
Od kod, od kod je??????  :o
Slikice, slikice!!!!!

Mi pa ne bomo čist nič za razstave (sicer tega niti nismo nameravala, ampak vseeno), saj noče in noče dobit pigmenta po celem nosku  >:(

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #231 : 27 Julij 2009, 17:32:45
Felina, ne vem kako je pri vaši pasmi, naši Sky je nos črnel zelo počasi - še pri dveh letih ni bil črn. Sedaj je.

Jaz bi kakšno slikco Ai-ja. :P :o


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #232 : 27 Julij 2009, 17:34:47
mah, saj vem, da zna trajat, ampak vsi njegovi bratci in sestrice ze imajo cel rjav nosek :) Sem hotla naložit fotke, pa ne dela nekaj, bo treba malo še potrpet  :-[

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #233 : 27 Julij 2009, 19:18:29
Ok, mogoče je uspelo naložit fotke:

Ai, tukaj star 4 mesece na svojem prvem doooolgem sprehodu......nič ga ne more uničit :)

Okupiral je posteljo :)


Je to pes ali vidra ?


Neumen pač :



No, pa pridem, da samo prečekiram, če je večja fešta pri tebi, ker drugače grem takoj nazaj :)


Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Flo

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #234 : 27 Julij 2009, 20:32:08
Naša Flo je iz psarne Wookiee Gang,joj ne vem,če mi bo ratalo prilimat sliko!



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #235 : 28 Julij 2009, 09:13:33
He, he...s Krizsto sem tudi jaz v kontaktu in na nek način sem bila v čakalni vrsti, ker je v tistem času komaj parila, vendar sem se zaradi boljšega timinga odločila za drugo psarno, pri kateri sem bila pa v resnični čakalni vrsti in se ni vedelo ali bom dobila malega rjavega vraga ali ne :)

Se mi je po času zdelo, da bi lahko bila iz te psarne, samo nisem našla med mladički imena Flo, zato sem mislila, da ni od tam :)

Fotke so nujne, zato se kar potrudi!!!!!!!!

Aja, pa dobrodošla med nami  norci na bradice :)

Pa še fotka mojega divjaka.....sedaj tudi midva tekmujeva v natečaju kdo je "Najbolj fsrana bradica, schapendoes, ... :)". Pa čist srečen je :)  :-*

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #236 : 28 Julij 2009, 10:47:49
Pridružila se vam je še ena Flo,pa še bradica je po vrhu :o
9 tednov stara princeska barve fawn-white je zelo perspektivna za razstave in upam,da nama bo uspelo ;)


Oo, čestitke!  8)  Pa super ime ima!  :P
Slikce pa komaj čakam!  :D

Citiraj
Je to pes ali vidra ?

Felina, tole je bradica...  :P
zadnja slika, me pa čisto na flo spominja, ko sva šli enkrat po blatu na sprehod, in nisem je še videla tako uživati... Sploh če je kakšna žogica priletela naravnost v lužo... hehe!  :D

Lp



viva

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
  • skype: ursa.modic
Odgovori #237 : 28 Julij 2009, 10:54:50
Pridružila se vam je še ena Flo,pa še bradica je po vrhu :o
9 tednov stara princeska barve fawn-white je zelo perspektivna za razstave in upam,da nama bo uspelo ;)



Super :D Ravno včeraj sem govorila s Kriszto in mi je povedala za novo štajerko :)

Upam, da se kmalu vidimo na kakšni razstavi :)


MANDY

  • Gost
Odgovori #238 : 28 Julij 2009, 11:06:44
Felina, dobra fotka je na dobri poti do zmage. Kmalu dobiš še naše, glede umazanije so nemogoči. Včeraj sem Idi 3x umivala tačke v roku dveh ur.  >:( Odločila se je, da bo zakopala žogo,(veliko žogo), da Bella ne bo prišla do nje. Po drugem pranju sem jo privezala a napaka, vrvica je bila predolga. Naša cvetlična greda je ..... :'( Še ena packa nagajiva, super.



viva

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
  • skype: ursa.modic
Odgovori #239 : 28 Julij 2009, 11:08:29
Na facebooku je ustvarjena nova skupina...Bearded collie fan club Slovenia

Če želite se lahko pridružite

http://www.facebook.com/group.php?gid=222379145402&ref=nf


p.s. upam da link deluje