bradati škotski ovčar [Bearded Collie]

kathy · 512176

Flo

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #240 : 28 Julij 2009, 15:30:20
Mogoče bo zdaj:)



LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #241 : 28 Julij 2009, 16:04:43
Kakšna srčica je! In ta nedolžen pogled.. :D

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #243 : 29 Julij 2009, 11:39:10
Joj kakšen cukr, kot pliško je! ;)

Ja, ja....lepota bradkotov, tako so srčkani, da sploh ne veš kdaj te okoli prsta zasukajo :)  Flo, psička je naravnost fantastična, pa malce sramežljiva zgleda, čeprav dvomim, da je kaj na tem, kolikor jih poznam  ;D

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #244 : 29 Julij 2009, 12:11:14
Ja, ja....lepota bradkotov, tako so srčkani, da sploh ne veš kdaj te okoli prsta zasukajo :)  Flo, psička je naravnost fantastična, pa malce sramežljiva zgleda, čeprav dvomim, da je kaj na tem, kolikor jih poznam  ;D

 :D ja, to je pa res! :P

Flo, je res luštna.. kakor en medvedek... Pa še rjavček je!  :-*  ;D

Mi2 s Flo, greva pa v soboto na jezersko se "preizkusiti" v pašnji!  ;)

LP



MANDY

  • Gost
Odgovori #245 : 29 Julij 2009, 13:19:15
Oj, kako je  lepa, vsi mladički so kot medvedki, ampak....počakaj, da se razživijo. Na žalost nas res ovijejo okoli prsta in pol ko se zaveš, je pa že prepozno. Felina kako pa kaj česanje ?? Naša Ida je končno zaključila z namišljenimi mladički, tokrat je to trajalo precej dolgo. Zdaj je spet ta prava in pridno nagaja. :P



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #246 : 29 Julij 2009, 13:53:27
MANDY...z vozli ali čem podobnim še nimam problemov, tudi češe se brez problema, ampak protestira, stoji čist poklapano in če bi lahko, bi verjetno bežal kolikor ga nesejo noge. Ga vedno ob česanju futram s sirčkom, ko se malce sprosti, ampak še vedno ne uživa. Je pa občutljiv na vsako dlakico posebej in če se glavnik samo malo zatakne, ne cukne, samo zatakne, rata takšno kričanje, kot da ga iz kože dajem....a ko so ga čipirali, ni niti glasu izpustil...ja, razvajeni smo, ampak ve, da se pač more pustiti počesat, ker tukaj pa nimam pardona  ;D

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #247 : 30 Julij 2009, 00:26:18
Krizsta iz Wookie Gang psarne na Madžarskem, me je prosila, da na forume dam tale oglas, za dva njena prekrasna mladička, ki še nista oddana. Sta bratca od Flo, ki je ravnokar prispela v Slovenijo in imata krasen značaj. Prodala bi ju po ceni pet kvalitete in v roke nekoga, ki bo nekaj aktivnega počel z njima in ne bosta samo hišna ali razstavna psa. Eden je favn barve, drugi je rjav....Starši imajo narejene zdravstvene teste vse b.p, tako da kar se mene tiče res prekrasno leglo z dobrimi karakternimi predispozicijami :)

Mah, tudi mene mikata, dobro, da je naša hiša že čist prepolna  ::)

Njeno sporočilo, če kdo ne razume podrobnisti in ga zanima, brez problema prevedem :)
I am interested if you probably know somebody who wants a bearded collie puppy with a good sport/working potential?
Two of our recent puppies (both boys) had a pretty good result on the 7th week puppytest, and they are still available.

Their result were something like this: This pup is dominant and self-assured, outgoing and friendly and will adjust well in situations in which he receives regular training and exercise. He can be provoked, however he readily accepts human leadership that is firm, consistent and knowledgeable. He has a flexible temperament that adapts well to different types of environment. This is not a dog for a tentative, indecisive individual. In the right hands, he has the potential to become a fine working or show dog and could fit into an adult household, provided the owners know what they are doing.

We sell them on a hobby/pet price, as both of them have a beauty-mistakes which can be corrected either here at us or at the new home/owner. If there is an opportunity, I want to place them to an active, sporty owner/family (and not for a retired couple, just for cuddling).

Alexander the fawn boy is very treat/food oriented, Misha the brown boy is rather a toy/game motivated. Pls let me know if you know someone interested in sporting with a beardie-boy :o)

You may find our latest puppy videoclip here: http://www.youtube.com/watch?v=wSucElWNpiA

xx Kriszta

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #248 : 03 Avgust 2009, 16:16:45
Happy Bearded Collie  ;D



Lp



sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #249 : 03 Avgust 2009, 16:29:54
Ojej kakšna slika :o Flo zgleda kot ena pošastka ;D verjamem pa da je bila tukaj najsrečnejši kuža na svetu hehe. Samo da je umazana in lahko svobodno nori povsod pa je super vesela. Kakšne razstave neki, za njo pa res niso ja :D

lp

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #250 : 03 Avgust 2009, 17:26:45
Zadnjič sem brala ene opise športnih pasem v eni avstrijski reviji in je bil opis bradic, pa sem se spomnila na vas tukaj in sem se ful nasmejala. Je pisalo, da imajo
najraje od vsega valjanje po umazaniji in v tem res uživajo! :o :D ;D

Meni so ful všeč fotke takih divjakov, ki uživajo v lužah in blatu, ampak čistit ni najbolj fajn. :P



viva

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
  • skype: ursa.modic
Odgovori #251 : 03 Avgust 2009, 18:01:03
Ojej kakšna slika :o Flo zgleda kot ena pošastka ;D verjamem pa da je bila tukaj najsrečnejši kuža na svetu hehe. Samo da je umazana in lahko svobodno nori povsod pa je super vesela. Kakšne razstave neki, za njo pa res niso ja :D

lp

Flo ima karakter in vse ostale kvalitete, da bi lahko postala uspšenen razstavni pes ;) Na edini razstavi, ki se je je udeležila sta se z Lucijo super predstavili v ringu, res pa je bila najbrž Flo potem malo utrujena od vsega skupaj ;)


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #252 : 03 Avgust 2009, 23:02:47
Meni so ful všeč fotke takih divjakov, ki uživajo v lužah in blatu, ampak čistit ni najbolj fajn. :P

hehe, Flo je še zdaj umazana, ker vedno hoče iti vn, da je potem spet čisto mokra in umazana. Drugače, pa ko se Flo enkrat posuši ji tudi umazanija odpade sama od sebe dol...  :)

Flo ima karakter in vse ostale kvalitete, da bi lahko postala uspšenen razstavni pes ;) Na edini razstavi, ki se je je udeležila sta se z Lucijo super predstavili v ringu, res pa je bila najbrž Flo potem malo utrujena od vsega skupaj ;)

Flo, pa mislim, da res ni najbolj primerna za razstave. Saj, to je, če se ji reče, Stoj da stoji ampak ko je prišla domov še dolgo časa ni bila to kakršna je zdaj. Je bila čisto zamorjena... Tako, da ji jaz ne mislim več silit nekaj kar ji ni čisto nič všeč... Imava midve rajši agility, frizbi, trikce in predvsem divjanje po blatu.. hehe :D

Mene pa zanima, kako se bradicam postriže dlako med blazinicami? Ker Flo se kar drsi po asfaltu tudi na agility-ju(palisada, most) sem ji že postrigla malo, pa ni nič bolje... Ne upam, pa preveč. da je ne bi kje urezala...?

Lp



viva

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
  • skype: ursa.modic
Odgovori #253 : 04 Avgust 2009, 01:03:22
Flo, pa mislim, da res ni najbolj primerna za razstave. Saj, to je, če se ji reče, Stoj da stoji ampak ko je prišla domov še dolgo časa ni bila to kakršna je zdaj. Je bila čisto zamorjena... Tako, da ji jaz ne mislim več silit nekaj kar ji ni čisto nič všeč... Imava midve rajši agility, frizbi, trikce in predvsem divjanje po blatu.. hehe :D

Mene pa zanima, kako se bradicam postriže dlako med blazinicami? Ker Flo se kar drsi po asfaltu tudi na agility-ju(palisada, most) sem ji že postrigla malo, pa ni nič bolje... Ne upam, pa preveč. da je ne bi kje urezala...?

Lp

1. *Star*, dobro veš kakšna je bila Flo pred razstavo, koliko časa sva s partnerjem porabila, da sva jo razvozlala in  tudi veš zakaj je bila tako zvozlana. Ni bila razstava kriva za njeno slabo voljo. Flo je v ringu blestela! Vsekakor ima samozavest in karakter razstavnega psa. To da je ne boste razstavljali je bila vaša odločitev že ko je bila mladič, jaz tako ali tako (vsaj zaenkrat še) ne delam razlik med mladiči, in ne postavljam zahev po "show" domovih. 

2. Agility, frizbi, trikci pač niso vse, včasih je treba psa tudi razčesat in dobro skopat, čeprav se s tem potem ne moreš hvaliti po forumih.

3. Dlaka med blazinicami: prosiš nekoga da ti pomaga držat Flojino taco, ti pa potegneš tisto dlako čimbolj ven izmed blazinic, s prsti jo čimbolj potegneš narazen in odstrižeš.


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #254 : 04 Avgust 2009, 11:43:03
Saj jaz nisem mislila, da Flo ni primerna za razstave, ker je lepa psička in v ringu jih je bilo res fajn pogledat ;) Ampak dejstvo je, da so razstave za psa stresne... Ne toliko za tiste pasme, ki niso toliko aktivne, ker pač ležijo v senčki zraven svojih ljudi, se grejo malo pokazat v ring in spet počivat, nič hudega jim ni. Za tako energične pasme kot so ovčarji pa zna bit stresno cel dan biti kolikor toliko na miru, stati na mizi, itd...Oni imajo radi svobodo, naravo, tek, radi imajo vse pod nadzorom, to pa imajo tako, da ves čas skačejo okrog, krožijo,... Gotovo frizbi in agility nista vse, pomenita pa lahko noro zabavo aktivnemu psu. Ker gre Flo agility res krasno, ker uživa v njem in ker zna ogromno trikcev bi bili lahko ponosni na njo...
Vozle je pa res imela, ampak sem takrat razlagala zakaj. Ona se cele dneve preganja po gozdu, po travnikih, po blatu, tisto vse pride v dlako in neizkušen težko takšno dlako razčesava. Zdaj je lepo počesana, sem jo videla zadjič, tudi enega vozla nima, ampak jo je potrebno prečesavat dvakrat na dan, to pa ni kar tako. Enkrat je premalo, ni to mačji kašelj :) Lahko je skrbet za dlako, če je pes večino dneva v hiši, na sprehod gre pa po asfaltu. Če pa pes živi tako pravo ''kmečko'' življenje je pa spet čisto druga pesem ;) Flo prinese s sabo iz sprehoda cel gozd potem si lahko predstavljate kako je česat tako dlako :) Sem pa še vedno mnenja, da je veliko bolj srečna, če živi tako življenje, kot pa da bi bila zaprta v stanovanju in hodila na kratke sprehode po okolici samo zato da bi bila ves čas lepa in urejena.

lp

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


viva

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
  • skype: ursa.modic
Odgovori #255 : 04 Avgust 2009, 12:57:44
Naši psi se vsak dan podijo po gozdu njivah in blatu, pa niso zvozlani. Kopam jih enkrat mesečno, odrasle prečešem enkrat tedensko... Dlaka birdijev ni noben bavbav, problem nastane samo, če psa v obdobju ko menja dlako zanemarimo ;)

Če so pa razstave za pse tako strašno stresne oziroma že pravo mučenje za pse (predvsem ovčarje), pa najbolje da zadevo prijaviš kakemu inšepektorju, da bo to preprečil ;)



sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #256 : 04 Avgust 2009, 13:09:27
Hehe tako hudo pa spet ni ;) Ni bilo govora o kakšnem mučenju

lp

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


MANDY

  • Gost
Odgovori #257 : 04 Avgust 2009, 15:07:52
Pozdrav,jaz pa mislim, da so si psi tako različni po karakterju kot ljudje.Imela sem več psov in vem, da eni prav uživajo na razstavah jih ne moti čakanje samo da so v središču pozornosti, drugi pa ne marajo tega cirkusa. Sicer je veliko odvisno tudi od lastnika, kako se počuti ali uživa na razstavi saj običajno psi zelo dobro čutijo naše razpoloženje. Glede česanja, tudi jaz imam probleme z dlako naše Ide. Če je ne počešem vsaj dvakrat na teden je to katastrofa pa ne samo ta čas, ko menja dlako.Je pa zelo občutljiva, tako kot kuža od Feline, ampak že večkrat sem jo dobila, da pretirava.Se pa strinjam s Sano, da je lažje česat psa, ki gre lepo na vrvici in se ne meče in valja po travi, namaka v lužah...To je pač užitek bradačev.



MANDY

  • Gost
Odgovori #258 : 04 Avgust 2009, 15:11:04
Še ena naša slikica hlajenja v vodi.



viva

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
  • skype: ursa.modic
Odgovori #259 : 04 Avgust 2009, 16:33:43
Ja, res je, eni beardiji imajo zahtevnejšo dlako od drugih, ampak česanje 2 krat dnevno je pretiravanje. In tudi za zelo zahtevno dlako  se zagotovo najde ustrezen šampon, regenerator ter krtačo, ki olajša skrb za dlako.


in mimo grede: ne poznam niti enega beardija, ki bi se sprehajal samo na vrvici in ne bi skakal po blatnih lužah.....
 



MANDY

  • Gost
Odgovori #260 : 05 Avgust 2009, 10:07:08
Pozdrav, no jaz poznam nekaj primerov, ne rečem, da nikoli niso umazani ampak zelo redko se izživijo in nadivjajo. Določeni ljudje so prepričani, če psa enkrat na mesec spusti je to dovolj, da se lahko prosto igra in seveda umaže kot pravi birdi. Viva bila pa bi zelo dobrodošla pomoč pri negi dlake. Uporabljala sem šampon Biogroom in regenerator po kopanju sem jo lepo razčesala a kmalu zopet ista pesem, vozli,vozli. Je pa ne kopam tako pogosto poleti sicer 2x , ko pridemo iz morja, drugače pa spomladi 1x in jeseni1x pred mrazom.Bi jo morala bolj pogosto? Seveda jo pa očistim le z vodo, ko pride iz sprehoda.

Naša Ida je prava čveka, vedno ima kaj za povedat!!? :P



sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #261 : 05 Avgust 2009, 10:24:21
Očitno so potem res razlike v dlaki. In tisti, ki nimate težav ste lahko zelo srečni :) ker ves čas gledat kako se dlaka ''fecla'' ni kaj preveč zabavno po mojem.
In tudi jaz poznam primere (niso samo birdiji), ko razstavni kužki praktično ne smejo noret in se umazat. Ena gospa je enkrat razlagala, da pravi razstavni koder ne sme stopit na mokro travo, ker se dlaka takoj uniči. Ne vem če je res, slišala pa sem za primere ko se gre v ekstreme in se pse dejansko sprehaja samo po asfaltu in na povodcih. Verjemite, da je tudi kakšen birdi med takimi, prav gotovo.

Mandy, vaši dve sta pa prav luštni skupaj :)

lp

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


MANDY

  • Gost
Odgovori #262 : 05 Avgust 2009, 10:35:29
Hvala SANA. Se tudi dopolnjujeta v bedarijah tako, da je res pestro. Primer bradatka Ida se rada vala, po možnosti kakšni svinjariji ta mala Sch. Bella pa vse poje kar najde.  :'(  Ko gremo na sprehod imava oba z možem oči na "pecljih". Ida odpre  vrata v hišo in se uleže v kuhinji, ta mala pa nadaljuje pohod in ko prideš za njo je vse kar lahko doseže njen smrček na tleh in malo prežvečeno. ;D Zelo veselo je pri nas, se dogaja.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #263 : 05 Avgust 2009, 11:25:24
V zadnjih nekaj postih ste natrosili en kup bedarij o razstavah, dlaki, negi, kaj rastavni pes sme in ne sme itd.

Če gremo kar od začetka:

1. Star*, praviš, da je bila tvoja psica po razstavi še dolgo "zamorjena". Preseneča me, da se tako aktivno ukvarjaš z različnimi kinološkimi disciplinami, pa očitno pojma nimaš o pasji psihologiji. Pes ne more biti zamorjen po dogodku, razen če ta ni zelo travmatičen zanj (kot na primer dolgotrajno fizično mučenje), kar razstava zanjo po vsem sodeč ni bila, saj pišete, da se je v ringu zelo lepo predstavila. Psica je bila preprosto utrujena. Na razstavi je veliko hrupa, vonjav, drugih psov in čeprav pes večino časa tam miruje, ker čaka na vrsto v ringu, je ves čas aktiven. Ves čas spremlja dogajanje s svojimi čutili, je pozoren in zato na koncu tudi zelo utrujen.

2. Razstavna miza - noben bavbav za nobeno pasmo, če je pes ustrezno navajen nanjo. Veliko psov jo hitro vzame za svojo, saj so na njej "visoko" nad hrupnim dogajanjem okrog njih.

3. Kot pravi Viva, se je treba nege psa naučit in če jo obvladaš, lahko razstavni pes, ki ima v osnovi kvalitetno dlako, hodi na normalne sprehode, se umaže v blatu itd. Je pa potem toliko več dela, ker je treba psa po vsakem sprehodu temeljito očistiti vejic, listja itd. ter umazanijo, blato splahniti s čisto vodo (po možnosti tudi kvalitetnim šamponom), preden se dlake lotimo s krtačo in glavnikom. Če češemo umazano dlako, jo bomo polomili. Po navadi veliko več škode na dlaki povzroči sam lastnik s svojim pomanjkljivim znanjem kot normalen sprehod v naravi. Pomembni so tudi preparati za nego, ki jih uporabljamo. Treba je najti najboljše, kar ustreza pasmi in tvojemu psu, saj se dlaka razlikuje tudi od psa do psa, nujno pa je treba uporabiti šampon in balzam! Po navadi je potrebno uporabiti tudi sprej za razčesavanje, da se dlaka lepše razčeše in zaščiti. Poleg tega je treba dlako ne samo razčesati, ampak tudi izčesati odmrlo dlako, še zlasti pri mladih psih, ki jim dlaka še zori. Če to znaš, ti ni treba česat dvakrat na dan, ampak je dovolj enkrat na dva do tri dni (pri mladih psih), pozneje tudi enkrat na teden. Kopanje dolgodlake pasme samo trikrat na leto pa je občutno premalo za kakršnokoli učinkovito nego dlake.

4. Da razstavni koder ne sme niti na mokro travo stopit, je pa ena ornk bučka ene tetke, ki ima preveč časa in ima rada mnenje o vsem, še zlasti o tem, o čemer pojma nima. Pozanimajte se raje pri tistih, ki kodre razstavljajo in z njimi živijo. Trenutno je na razstavah zelo uspešen bel kraljevi koder v slovenski lasti, ki živi popolnoma normalno pasje življenje in popolnoma normalno hodi na sprehode (poznam njegovo lastnico in njega).



MANDY

  • Gost
Odgovori #264 : 05 Avgust 2009, 11:36:49
Jaz bi pa prosila za konkreten odgovor, prav za to pasmo kako pogosto kopati psa s šamponom ?



zvezdica

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 2
  • Kennel Antreyas Angel-BC
Odgovori #265 : 05 Avgust 2009, 11:50:15
Haj,
A ste že videli ustriženega bradatega ovčarja na nulo. Jaz ga bom danes, ko ga bom peljala na trening agility-a.

ampak to ni moje maslo, no mogoče čisto malo  :P >:(

Ko mi je Judita poslala prek telefona sliko od Admirala, sem se morala prav smejati,  ;D :o

-Obrazložitev tega striženja je, da Judito boli hrbet in ga ne more česati, pes je pa v vozlih in je vzela škarje in strigla in strigla, naslednji dan je pa moral pes  k frizerju po pravo frizuro.

No in danes ga bom videla v živo in ga slikala (to ne smem pozabiti) in jo prilepila sem če bom znala. ::)
lp Andreja

Antreyas Angel - Border Collie
http://www.freewebs.com/anateja


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #266 : 05 Avgust 2009, 15:24:59
Jaz sem ga videla samo na sliki, v živo še ne... saj so luštni :)

Mnenja glede razstav so pa različna in tukaj se ne bomo nikoli strinjali. Vsak po svoje ane. In vsak najbolje sam pozna svojega psa in ve kaj mu ugaja in kaj ne. Na pasjo psihologijo se pa jaz kar spoznam, to me je sploh včasih zelo veselilo in sem kar veliko preučevala zato vem, da lahko določena stresna situacija pusti na psu posledice. In psihični napor veliko bolj utruja psa kot fizični. Moja dva sta veliko bolj utrujena, če jaz samo na vrtu nekaj počnem z njima, kot pa po triurnem pohodu z možem. Dosti o tem. Zdaj pa hitro k svojim birdijem in uživat z njimi pa naj bojo ostriženi ali pa lepo dlakasti :)

aja še to...glede kodrov jaz nimam pojma, me tudi zaenkrat še ne zanima, tako da sem samo povedala tisto kar sem slišala 8)

lp

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #267 : 05 Avgust 2009, 16:21:11
Mnenja glede razstav so pa različna in tukaj se ne bomo nikoli strinjali. Vsak po svoje ane. In vsak najbolje sam pozna svojega psa in ve kaj mu ugaja in kaj ne. Na pasjo psihologijo se pa jaz kar spoznam, to me je sploh včasih zelo veselilo in sem kar veliko preučevala zato vem, da lahko določena stresna situacija pusti na psu posledice. In psihični napor veliko bolj utruja psa kot fizični. Moja dva sta veliko bolj utrujena, če jaz samo na vrtu nekaj počnem z njima, kot pa po triurnem pohodu z možem.

Seveda se vsak sam odloči, kaj bo počel s svojim psom. Če boš še enkrat prebrala, kar sem napisala, boš videla, da sem napisala prav to, kar ti: pes je po razstavi utrujen, ne pa zamorjen. Zamorjen je kvečjemu lahko na sami razstavi, če mu situacija preveč teži, ne pa potem. Pes se odziva na trenutne dražljaje - torej, če mu nekaj teži, bo zamorjen ali kako drugače nerazpoložen v točno tistem trenutku, v tisti situaciji, ne pa potem, ko je že minilo. In to je osnova pasje psihologije.

lp



viva

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
  • skype: ursa.modic
Odgovori #268 : 05 Avgust 2009, 17:44:44
Haj,
A ste že videli ustriženega bradatega ovčarja na nulo. Jaz ga bom danes, ko ga bom peljala na trening agility-a.

ampak to ni moje maslo, no mogoče čisto malo  :P >:(

Ko mi je Judita poslala prek telefona sliko od Admirala, sem se morala prav smejati,  ;D :o

-Obrazložitev tega striženja je, da Judito boli hrbet in ga ne more česati, pes je pa v vozlih in je vzela škarje in strigla in strigla, naslednji dan je pa moral pes  k frizerju po pravo frizuro.

No in danes ga bom videla v živo in ga slikala (to ne smem pozabiti) in jo prilepila sem če bom znala. ::)
lp Andreja

Adi je na žalost ostrižen ja, in sploh ne zgleda več kot beardi :(


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #269 : 05 Avgust 2009, 18:09:52
Se strinjam ja...sem hotela napisat, da je bila verjetno zelo utrujena in naveličana, kar se lahko zamenja z zamorjenostjo. Drugo je pa potem še užaljenost, ki lahko tudi traja nekaj časa. Je zapletena tale pasja psiha :)

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com