bradati škotski ovčar [Bearded Collie]

kathy · 512663

MANDY

  • Gost
Odgovori #420 : 22 December 2009, 12:34:04
Pa se sploh ne obremenjujejo z snegom, dokler ni med blazinicami velika kepa.

[imghttp://www.mojalbum.com/zima-2009-foto_15625283_17377326_17526820.jpg][/img]
Lepe praznike vam želim.



MANDY

  • Gost
Odgovori #421 : 22 December 2009, 12:36:31



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #422 : 22 December 2009, 13:27:03
Pa se sploh ne obremenjujejo z snegom, dokler ni med blazinicami velika kepa.

MNDY...krasne fotke :*

Ja Ai je bil zadnjič po celi faci tako zasnežen, zaledenel in zlepljen, da mu oči nisem našla in je bilo iskanje oči pravi projekt :) Ampak njemu je bilo vseeno, samo da se je dirkalo, pa magari brez oči....medtem ko pa sneg v tačkah pa je treba ven izbezat, ampak še vedno ne, če je kje prevelika akcija...se je ne sme zamudit :)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #423 : 22 December 2009, 20:00:14
To imamo tudi mi probleme pozimi, ker Flo dobesedno zarije z glavo v sneg, potem se ji pa po glavi naredije ogromne kepe snega(moram poiskati slikco) in vidi prav popolnoma nič...  ::) Ampak "ni vazn, pejmo naprej"  :D

Ali kdo pride v Lj na razstavo? Mi se pridemo malo "pokazat"  :)

Lp



Flo

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #424 : 24 December 2009, 11:02:25
Medve prideva na razstavo v junior pa mislim da Bubble tudi!



Kaia

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #425 : 24 December 2009, 12:53:56
Mi2 z Ginom pridema pogledat samo. Razstavljali še pa ne bomo:/



viva

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
  • skype: ursa.modic
Odgovori #426 : 24 December 2009, 13:40:46
Medve prideva na razstavo v junior pa mislim da Bubble tudi!

Bubble pa zagotovo še ne bo v junior classu (9-18 mesecev), bo še v Youngsters (od 6-9 mesecev), če se ne motim tudi Flo še ne bo imela 9 mesecev januarja.

Drugače pa pride tudi še Bri v youngster class, verjetno pride tudi Buffy (samec) prav tako v youngsters.

Mi pa pridemo z Etijem in napol našo Abi, tako da bo kar nekaj bradic :)


Tequilla

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 0
Odgovori #427 : 25 December 2009, 14:25:27
Ja, Bubble pride v Ljubljano, bo pa v razredu od 6-9 mesecev( najmlajši) in sicer v soboto, ko je tudi specialka, se že full veselim, da vidim toliko bradic na kupu in da vidim sestrico ter bratca od naše Bubble ;D ;D ;D

Najlepši in najbolj iskren poljub je ta,
ki ti ga s svojim smrčkom tvoj kosmatinec da.

www.bewitcheddreams.com
http://www.facebook.com/maja.frelih


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #428 : 25 December 2009, 19:22:29
Mi smo tudi v soboto  :)
veselim, da vidim toliko bradic na kupu in da vidim sestrico ter bratca od naše Bubble ;D ;D ;D

Pa pol sestrico....  :P

Bo pa res fajn videt toliko bradic na kupu...  :)




Flo

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #430 : 26 December 2009, 14:14:11
Maš prav Viva,v Youngsters prideva s našo Flo,sem se zmotila :-[
Ji pa zmanjka le par dni...



Flo

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #431 : 26 December 2009, 14:22:00
Youngest!



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #432 : 26 December 2009, 20:01:25
Mi2 s Flojč sva pa v razredu vmesni....  :)
Se pa že veselo pripravljamo na razstavo... hehe ;]



Lp



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #433 : 28 December 2009, 22:29:07
Kdaj boste vsi tam? V soboto ali nedeljo? Da pridem navijat za dve Flo in Bri ;D, pa da spoznam bodočo konkurenco pri agilityju Flo ;) 

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Flo

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #434 : 29 December 2009, 22:28:14
Mariborčanka Flo bo tam v soboto,ti samo pridi navijat,v nedeljo pa bomo mi samo navijali!



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #435 : 29 December 2009, 22:44:32
Mi se bomo v soboto razstavljali v nedeljo nas pa na žalost ne bo...

pa da spoznam bodočo konkurenco pri agilityju Flo ;) 

Hehe, enako...   8)

Mene pa zanima, če ima kdo že kakšne izkušnje z "pomirjevalami" za pse? Ker Flo je pa res neverjetno strah petard in tega... Je danes 3x naenkrat počilo, je začella kar po celi hiši laufat in skakala na mizo/sedežno/posteljo...Tresla se je že tako, sem mislila, da jo bo kap...  Me kar skrbi kako bo za novo leto. Res, da bi jo lahko dala v kletko, pa počaka, samo če se tako zelo boji pa tudi nočem jo pustiti same... 

lp



Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #436 : 09 Januar 2010, 20:37:16
Na specialki v Ljubljani bo 14 bradic, 5 samcev in 9 samic.



viva

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
  • skype: ursa.modic
Odgovori #437 : 09 Januar 2010, 22:38:15
Na specialki v Ljubljani bo 14 bradic, 5 samcev in 9 samic.

Bay, hvala za "statistiko" :)


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #438 : 10 Januar 2010, 02:43:42
Mi se bomo v soboto razstavljali v nedeljo nas pa na žalost ne bo...

Hehe, enako...   8)


Mah, v soboto ne bom mogla prit na razstavo, ravno na ta dan so nam dali datume za izobraževanje ...grrrrrrrrrrrrrrrrr.....v nedeljo pa bom doma s psmi, ker me itak že celo soboto ne bo. :( Sem kar malo žalostna, sem se full veselila, pa še število bradic je kar veliko.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #439 : 11 Januar 2010, 09:13:28

Felina, zakaj pa ne bi prišla v nedeljo z vsemi tremi kužoti malo pogledat na razstavo (saj lahko pridejo tudi neprijavljeni psi, a ne? Kako urco ali dve, da ne boste skoz doma čepeli  ;) in da se bo psom dogajalo še kaj drugega kot samo trikci, agility, igranje, poslušnost, česanje, sprehodi, cartljanje, norenje...  :P


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #440 : 11 Januar 2010, 11:27:13
Felina, zakaj pa ne bi prišla v nedeljo z vsemi tremi kužoti malo pogledat na razstavo (saj lahko pridejo tudi neprijavljeni psi, a ne? Kako urco ali dve, da ne boste skoz doma čepeli  ;) in da se bo psom dogajalo še kaj drugega kot samo trikci, agility, igranje, poslušnost, česanje, sprehodi, cartljanje, norenje...  :P

Ha, ha, ha.....kaj hočeš, da me peljejo v norišnico  :o. Trije v tisti gužvi na štriku, en občutljiv na bližino samcev, en aristokrat, ki se v takšni gužvi ne bi želel gibat, sploh, tretji pa hiperaktiven, s prekipevajočo energijo in bi prvih 30 minut samo želel dirkat....ne, mislim, da si tega ne želim narediti :)   Bi prišla, če bi bila razstava na prostem, na zaprto pa ne :) Še na sprehod grem samo tja, kjer jih lahko direkt iz štrika vržem, ker 200m s temi tremi na štriku na prvi sprehod  tisti dan ne gre skozi, se pobijemo :) In vsega je kriv Ai, ker on bi kar laufal, na štriku, v krogu, vseeno in rabi svojih prvih 200 m, da se razturi, drugače ni za živet :)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #441 : 11 Januar 2010, 13:08:40
 A tako je pri vas?!? Sem mislila, da glede na to, da si inštruktor na KD, da malo bolje obvladaš zadeve  >:D (Ok, upam, da je jasno, da se šalim...  :D ). V takem primeru pa seveda jaz tudi ne bi nikamor hodila. Verjetno bi tebe in vse tvoje pesjane že na parkirišču odslovili, da predstavljaš preveliko nevarnost za ostale "kulturne" razstavljalce in njihove pse  :P

Kako pa se kaj razumejo med samo Ai, Jay in Žepek? Se je kaj spremenila hierarhija med njimi odkar je prišel Ai ali ne?


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #442 : 11 Januar 2010, 19:38:21
Eh, škoda, jaz sem se pa že veselila, da bom spoznala Ai-a... Mislim, da bi se s Flojčko, kar dobro ujela hehe  :P

Drugače, pa zdaj Flo počasi postaja Bolj samozavestna. Kar hitro pokaže, če ji kaj ni všeč, sploh če je v igri kakšna žoga...  ::) Ni več takšna majhna "mazica"  :D




Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #443 : 11 Januar 2010, 20:30:26
A tako je pri vas?!? Sem mislila, da glede na to, da si inštruktor na KD, da malo bolje obvladaš zadeve  >:D (Ok, upam, da je jasno, da se šalim...  :D ). V takem primeru pa seveda jaz tudi ne bi nikamor hodila. Verjetno bi tebe in vse tvoje pesjane že na parkirišču odslovili, da predstavljaš preveliko nevarnost za ostale "kulturne" razstavljalce in njihove pse  :P

Kako pa se kaj razumejo med samo Ai, Jay in Žepek? Se je kaj spremenila hierarhija med njimi odkar je prišel Ai ali ne?


Vse to skupaj je kontrolirani kaos in jaz ga spodbujam.....spodbujam tudi, da si psi upajo in oni si sigurno, sploh Ai, ko je takšen predrzen pes, si upa vse in jaz sem ponosna na njega. Je poln barabij in vragolij in jaz cvetim zraven, zato pa ne hodi z mano na neke fine obiske  >:D Ve, kaj je to opozorilo in tudi ve, kaj je primerno ob določenem trenutku, da se recimo iz kuhinjskih elementov na obisku krade samo takrat, ko so vsi zatopljeni v pogovor, ve kdaj je pod komando :D,  spodbujam pa divjanje in upati si in to obožujem pri vseh treh. Ni čist klasično šolanje in doseganje klasičnih ciljev, biti pes spremljevalec, ampak nekaj drugega, in v mali šoli tudi tega ne učimo, ker potem to ne bi bilo več kontrolirano in večina ljudi (mislim začetnike na pasji poti) si tega tudi ne želi, ker ne bi obvladali :)  To si lahko privošči posameznik, ko ve kaj dela in zakaj to dela :)  In to tudi zahtevam od agility tečajnikov, ker tam pa more biti pes-vodnik naveza polna zaupanja.

Jih pa ne silim v situacije kjer vem, da jim je neprijetno (sploh pri Jayu) in bi ga to pognalo v vedenje, ki ni zaželeno in potem bi se spet morala ob steno z glavo zabijat, ker sem bila tako neumna in ga tiščala v okoliščine, kjer se je moral grdo vest. Spoštujem posameznika in njegove želje, pa čeprav je pes :)

Razumejo pa se krasno, Žepek je obdržal poseben status med njimi, je upoštevan, Jay je največji car z ogromno zasebnega prostora, Ai pa se še išče med njimi, trenutno je deklica za vse in se pokori njunim zahtevam do neke mere :)  Nagaja obema, dokler ni "tepen" od njiju, ampak ga ne gane, on rine dalje. Povsod hoče bit prvi in povsod rine ta svoj rjav gobec :)

Oglasi se malo na klubu, da počvekamo in vidiš Ai-ja po dolgem času, jaz pa črnuha in lepotičko :)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #444 : 12 Januar 2010, 09:04:16

O, Felina, ful lepo si to napisala. Mi je zelo všeč tvoje razmišljanje oz. tvoj način pasje ne/vzgoje  :P. Mogoče bom tudi jaz nekoč tako daleč, da si bom lahko privoščila takšne "razpuščene" pse (ker sliši se res krasno  :o) , trenutno si še ne morem, ker imam premalo izkušenj... Čeprav je res, da sta doma moja dva lahko precej divja, ko pa kam gremo, pa mi je uspelo, da se precej lepo obnašata, tako da je marsikdo presenečen, kako mirno belgijko imam. Novofundlandec pa kot novofundlandec-on se poči na tla in zaspi, z njim res ni problemov, čeprav ni bil deležen take vzgoje kot belgijka. Verjamem pa, da je Ai dosti bolj naspidiran kot moja, ker ona je v tujem okolju vseeno nekoliko plašna deklica  ;)

Veš da že lep čas sanjarim, da pridem malo na klub in sedaj mislim, da mi bo to v kratkem uspelo  ;D. Kdaj pa ste tako bolj čvekaško razpoloženi?


MANDY

  • Gost
Odgovori #445 : 18 Januar 2010, 12:26:05
V soboto so na BIS-u blestele bradice, nekaj slikic.




viva

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
  • skype: ursa.modic
Odgovori #446 : 18 Januar 2010, 14:40:28
V soboto so na BIS-u blestele bradice, nekaj slikic.


Ben (Ben Hur de Chester) je bil v soboto najlepši pes razstave (BIS), v nedeljo pa je končal kot BOG3.

Drugače je pa bilo v Ljubljani predstaljenih kar lepo število bradic. V soboto je bilo na CACIBu prijavljenih 20, na večerni specialki in nedeljskem CACIBu pa po 14. Za Slovenijo je to izjemno veliko.

Še posebaj bi rada pohvalila *star*, ki je Flo zelo lepo pripravlia na razstavo :D Flo ima za svojo starost izvrstno dlako, lepo je skrtačena in Lucy jo zelo lepo handla.


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #447 : 19 Januar 2010, 13:28:36
Meni pa ta beardi ni všeč... Preveč je velik zame(se Flo kar skrije, če stopi zraven)  :P Sicer dlako ima pa res krasno  :-* 

Drugače, se pa s česanjem zelo trudim, za razstavo mi je pa veliko pomagala tudi lucija  :)
Sem na razstavi prav opazovala kakšne barve so bradice pa nobena ni bila tako zelo temna kakor Flo :D (ali?)  :)
V soboto, pa Flo sploh ni bila tako "zapsihirana" kakor sem pa mislila, da bo. Mogoče greva pa še na kakšno  :D






*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #448 : 08 Februar 2010, 16:52:56
Da povem, da sva bile 30.1. na tekmi v prestranku. Sicer agility sva ble disk(cca.3mesece nisva nič trenirale, pa še flo je bilaa feejst slabe volje?) jumping pa potem brez kazenskih pa z malo večjo hitrostjo  :P Je bila pa na tekmi tudi še ena bradica rjave barve pa je bila čisto "utrgana"  8) Flo je bila dobesedno prilepljena na njo  :D

"daj, daj vržiii že žogooo"


"good night" :D



sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #449 : 09 Februar 2010, 11:10:33
Ta druga slikca je pa res dobra. Flo zgleda kot velika plišasta igrača ;D
Na prvi ima pa dobro palmo sredi glave :P

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com