bradati škotski ovčar [Bearded Collie]

kathy · 514559

Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #630 : 08 September 2010, 11:03:03
http://www.youtube.com/watch?v=K6ytIWofTBg

Evo, posnetek iz najine prve tekme na Krimu, agility tek. Jumping tek je sicer bil bolj tekoč, ampak moj snemalec je namesto snemal, pač gledal in tako posnetka ni  >:( Tisti kriki po slalomu so bili v slavo in veselje Ai-ju, da je naredil slalom, ker doma na treningu ga namreč ne  >:( čeprav zadnji trening je že kazal v pozitivno smer  :o

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


MANDY

  • Gost
Odgovori #631 : 08 September 2010, 11:14:05
Felina zelo lepo. Daj mi povej kaj naj naredim, da bo naša Ida hodila poleg brez skakanja. Kako naj jo ustavim, ker zgleda tako, kot, da zraven mene skače žoga  :P.



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #632 : 08 September 2010, 11:37:34
Jaz sem v bistvu Ai-ja že od vsega začetka učila poleg samo takrat, ko je sam to ponujal, recimo na sprehodih se je znašel ob meni in se je postavil v pravilno pozo in sem po par korakih takšne hoje kliknila, ali pa sem se enostavno postavila v položaj, ko je bilo mogoče in ga klikala v pravilnih pozicijah. Ko je začel preveč blaznet, ko je ugotovil, da imam priboljškei, sva zaključila vajo in je moral zapustit moje območje.

Druga metoda je tudi, da psa naučiš glej me, jo nato naučiš, da ko k tebi prihaja, te gleda v oči in nato se ti zarotiraš v smeri njene hoje, še vedno sfiksirani na tvoj pogled, ponavadi niti ne skužijo, da hodijo naenkrat poleg :) Če začne blaznet, ima time out, je ignoranca (Ai se je hitro naučil, da ignoranca je huda reč :)), veljajo samo 4 tačke na tleh :) Ampak pazi, da na začetku delata samo malo število korakov, ker za poleg je tudi potrebna kondicija :)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


MANDY

  • Gost
Odgovori #633 : 08 September 2010, 11:57:31
Bom poskusila drugo metodo, hvala, saj v bistvu ona ve kaj mora naredit. Ker na sprehodu pride do situacije, ko mora biti ob nogi in ob ostrem ukazu ona gre lepo zraven samo  :'( povesi rep in ušesa, pa komaj čaka ukaz šibaj in že je ni več.
Jaz bi pa rada, da gre poleg z veseljem, sam ko ne more bit minute na miru  :-* . Šele ko je ukaz oster odločen se malo umiri.
Saj sem napisala, kot skakajoča žoga je, jo bom že ugnala.



sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #634 : 08 September 2010, 12:01:48
A so potem vsi kot ene žoge :) Jaz tudi za Flo rečem, da je skokica, se res kar odbija od tal, neverjetno. Saj druge pasme tudi skačejo, ampak ona ima prav en poseben način.

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #635 : 08 September 2010, 19:29:06
MANDy...zamenjaj ukaz za poleg, ker očitno se ji je poleg priskutil in začnita od začetka. Drugače pa sem poleg v začetku vadila samo, ko se je že razlaufal in je hotel malo počitka in biti priden ob meni in dobivati en kup priboljškov. Je zelo lepe polege delal, ko se je štulil :)  Jaz sem pri mojem škotu morala spremeti ukaz poleg, ker sem mu prevečkrat ob tem na nogo stopila in ni hotel več dejansko poleg mene hodit, sedaj imam ukaz cup, cup  :-[.......nikoli pa šolski poleg ne zahtevam od njih v primeru motenj, recimo, da kdo pride mimo nas itd.    ta šolski poleg je izključno na poligonu in pa ko slučajno želi ustreči in pač to izkoristim. Drugače imam ukaz počasi in to pomeni bodite nekje ob meni, ignorirajte, da se te motnje spucajo in potem gremo skupaj dalje in bo spet zabavno. Ker za nas je poleg pač položaj glava gor, sprednje tačke v konjskem kasu, rep pokonci :)


A so potem vsi kot ene žoge :) Jaz tudi za Flo rečem, da je skokica, se res kar odbija od tal, neverjetno. Saj druge pasme tudi skačejo, ampak ona ima prav en poseben način.
Ja, so ene neumne žoge, ker če mi na treningu malo popusti koncentracija v njegovem šušu ga imam z gobcem pred faco in se odbija  >:(  Samo kaj, ko pa so kot ene kepice, sploh jih nočeš tega odvadit  :D

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


MANDY

  • Gost
Odgovori #636 : 09 September 2010, 10:55:41
Hvala Felina, na spremembo ukaza pa nisem pomislila, super.
Tudi pri nas se uporablja ukaz počasi, počakaj, skupaj, stoj, poleg izjemoma pa še takrat naredi Ida to posvoje  :-X , drugače pa je vse bolj demokratično  :P.
Rada pa bi z Ido poskusila RO, pa jo moram umirit. Hčerka mi bo prevzela ta malo Bello, jaz bom pa Idi malo kravžljala možgančke.



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #637 : 13 September 2010, 10:43:55
Čestitke vsem za teke na tekmi :D Kot vedno so bili spet perfektni v svoji neumnosti :)

Našla en full hud link, beardiji terajo 1000 ovc...wiiiiiiii

http://www.youtube.com/watch?v=VdrBX3cqF6U

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


nana93

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #638 : 13 September 2010, 17:14:18
Felina kako sta tekla z Ai-jem? Sta bila na vrsti za nama s Kanom pa nisem imela časa gledati.
Midva pa če nisva disk v agilityju, sva pa v jumpingu >:( Nevem kako mu je ratalo, da je padel z mosta ???



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #639 : 13 September 2010, 17:20:42
Jah, pa ni bil Kan edini bradač, ki je padel z mosta, mislim, da je tudi Admiral, se je potem splazil preko, bošček.

Jah, agility je bil takšen......Ai je tekel super, mene je  zadrževalo  :-[. Jumping pa je bil brez napak, hitro, z lepimi obrati. Sem bila zelo zadovoljna. Mi se pa diskamo na obeh parkurjih :D  Ne znamo še slaloma  >:( 

Kan pa je super tekel, sem ga imela čas gledat :D

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #640 : 13 September 2010, 18:58:02
Flo je pa dol iz "guge" poletela  ::)
drugače, sva bile pa tudi mi2 disk in v agiju in v jupmingu  ;D
Pri agiju je bilo, tako, da je flo začela ful dobro in je potem slalom eno palico sfalila, nisem je hotela popravljati, ker ponavadi potem zgubi tudi veselje in vse in sva šle potem kar naprej... poj je bilo pa še preskočena cona + napačna lukna v tunelu ;P Jumping pa je šla slalom zelo vredu in spet napačna lukna  :P
Sicer grejo ppa Adi, kan in Ai res fuuul lepo in se res vidi, kakšno veselje, je bradicam skakat čez ovire  :)

Tisti, filmček je pa res super (: Res lepo videt še kakšne bradače, da takole delajo  :) :-*



nana93

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #641 : 13 September 2010, 20:04:40
Nerode so tele naše oz. moja bradica. :D
Citiraj
Ne znamo še slaloma
Slalom se mi zdi, da se je Kan zelo hitro naučil, ker sva doma vadila s smučarskimi palicami. Samo kakšen vhod je še problem, ali pa ko želim narediti slepo menjavo mi spusti nekaj zadnjih palic. To morava še vaditi.
Drugače mi pa preskakuje začetno cono >:( sploh nevem kako naj to popravim.
Citiraj
Kan pa je super tekel, sem ga imela čas gledat
Hvala :)



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #642 : 14 September 2010, 08:40:00
Začetne cone so grrrrrr..... Ena izmed fint je, da pred most ( nekje korak pred vstopom) nastavljaš palico na tleh, da prilagodi korak na most in pade direkt na cono in psu pač na treningih ta korak spraviš v mišični spomin. V bistvu zaenkrat vem edino za to finto, ki se mi zdi smiselna. Ena kolegica je imela psa naučenega, da je na vstopu na most in palisado imela ukaz, da se je obtačlala s sprednjimi tačkami, kar pa je bilo potem dalje mučno, saj se je psica komaj splazila po palisadi, ker ni imela zaleta in tudi po mostu je šetala. Hudič je pri psih z dolgimi koraki, isti problem imam z mojim škotom, ampak grem na to, da sodniki niso več tako pozorni na vstopne cone kot so bili  :P

S slalomom pa imam jaz celega hudiča, sploh ne vem več kaj naj.....na klubu ga včasih dela kot norc, iz vseh smeri, brez izstopanj, brez napak, včasih pa kot da ga prvič vidi. Pa ni nezainteresiran ali kaj podobnega, celi veseli je, da ga bo delal, samo pač ne rata mu zavit okoli druge palčke in leti vzporedno. Pa sem hitro zožala palice na vijuganje, tako da ne vem od kod mu ta ideja, plus tega, mu je slalom ljuba ovira in ko je noter ga piči...res, ne štekam ga.  >:(

*star*..meni je tudi bil ta filmček tako lušten. Se nekaj oziram po teh working bradicah in sem naletela na en kup zame zelo zanimivih reči :D Vidim, da sta vidve s Flo tudi imeli v agiju cel spisek zanimivih napakic kot midva z Ai-jem  :o  čakam na posnetek najinega teka, pa ga še ni, ga bom pripopala, ker je mene prav zabavno gledat, kak se nikamor ne premaknem  :-[....vsaj jumping sem opravičila z lepim tekom :D

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


nana93

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #643 : 14 September 2010, 15:36:40
Felina hvala za idejo. ;D Jo bova preizkusila.



Dada73

  • *
    • Prispevkov: 204
    • Točke: 0
Odgovori #644 : 24 September 2010, 22:34:19
Z veseljem oznanjam,da konec septembra prihaja k nam v Maribor še ena bradica Miner´s Lake Run For Fun 8)
Pri nas bo zagotovo še veselo :D

Ja Flo, zdaj pa bo treba še kako slikico dodat, da vidimo, kaj se je v naši torbi pripeljalo, ker je naša dva zvečer nista in nista mogla prenehat ovohavat, tako je dišala. Smo jo mogli kr v višave dat da je pol bil mir
 :)



Flo

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #645 : 29 September 2010, 13:10:08
To je naš mali bradačko Kenzo :o
Midlands-Corner History and Future (Diotima´s Last LaughxPhilemon Dreams of My Heart)



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #646 : 29 September 2010, 13:37:14
 :-* za tamalega :)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


MANDY

  • Gost
Odgovori #647 : 29 September 2010, 13:37:58
Srček mali, čestitke Flo.



Dada73

  • *
    • Prispevkov: 204
    • Točke: 0
Odgovori #648 : 29 September 2010, 18:56:17
Pravi mali cukrček
Kaj v Celje greste kaj gledat? Midve s hčero greva v soboto brez naše psičke, ker ne sme-psi, ki se ne razstavljajo ne smejo na razstavo.
In še enkrat res lepi kuža ;)



Tequilla

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 0
Odgovori #649 : 07 Oktober 2010, 08:34:53
Dada 73 - Upam, da si obiskala razstavo v Celju, ker je bilo res veliko za videt....


Jaz pa se bom malo pohvalila z eno od slikc moje Bubble....na Eds-ju je namreč osvojila naziv EUROPIAN JUNIOR WINNER 2010! ;D :o ;D











Najlepši in najbolj iskren poljub je ta,
ki ti ga s svojim smrčkom tvoj kosmatinec da.

www.bewitcheddreams.com
http://www.facebook.com/maja.frelih


MANDY

  • Gost
Odgovori #650 : 07 Oktober 2010, 10:35:12
ČESTITAM za naziv, slika je krasna.



BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #651 : 07 Oktober 2010, 10:52:58
Iskrene čestitke  :) krasna je !  :)



Dada73

  • *
    • Prispevkov: 204
    • Točke: 0
Odgovori #652 : 07 Oktober 2010, 17:16:57
Tequilla  ja bili smo v Celju gledali smo pa 5. FCI skupino, ker pač imamo doma psičko iz te skupine in smo hodli se učit in firbce past, pa malo še čvekat z prijatelji naše pasme in tudi spoznavat novo pasmo v živo, katere še ni v SLO, to je Tajski grebenar



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #653 : 10 Oktober 2010, 18:23:53
A mogoče pozna kdo tole psarno: http://www.beardedcollie.it/philabeg_index.htm ?

Všeč mi je ker delajo tudi agility in pašo.  :o


lp
maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Zarja.

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #654 : 31 Oktober 2010, 09:43:24
Jaz se zadnje čase zelo zanimam za to pasmo, a posebej predlagate kakšno psarno?? Meni je Diamond Winner v redu pa še Valtea, drugih pa kaj preveč ne poznam... V glavnem bo to sigurno moj naslednji (prvi) pes. ;D :)



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #655 : 31 Oktober 2010, 20:10:58
Jaz se zadnje čase zelo zanimam za to pasmo, a posebej predlagate kakšno psarno?? Meni je Diamond Winner v redu pa še Valtea, drugih pa kaj preveč ne poznam... V glavnem bo to sigurno moj naslednji (prvi) pes. ;D :)

V Zagorju poglej še Viola Canina. ;)

lp maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #656 : 01 November 2010, 21:24:47
Mani všečnih psarn je kar nekaj tudi preko naše meje, če se malo pogleda po internetu je kar velika izbira, potem pa je samo vprašanje želja in zahtev  ;)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Nimrod.

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #657 : 04 November 2010, 16:06:30
Meni je trenutno najbolj všeč psarna Diamond Winer :)



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #658 : 04 November 2010, 22:39:44
Da naredim še malo reklame za Ai-jevo vzrediteljico, kjer se tudi obetajo mladički in sicer Ai-jevi polbratci in polsestrice :D    http://dog4u.at/

Vidim, da bo konec leta baby boom med bradicami in upam, da jih bom čim več videla v elementu za kar so bili vzrejeni - v delu in uporabi možganskih celic :)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Nimrod.

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #659 : 07 November 2010, 18:05:19
Čez 2leti ali 1leto se mi morda pridruži ena bradica. Zelo sli želim črno belelo.
Večina črno belih mladičov naj bi pol ko odrastejo posiveli al pač se rodijo sivo beli, ker še nikol nisem vidla sivobelega mladiča bradice?
In kako lahko pri mladiču veš da bo črno bel?