bradati škotski ovčar [Bearded Collie]

kathy · 513138

rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #720 : 21 December 2010, 09:09:24
Ja sej posnetke imam še rajši! Super ste vsi, ki z bradicami delate kaj! Vsem pošiljam  :-* :-* :-*

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


nana93

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #721 : 21 December 2010, 15:22:38
rapgirl to je bila najina 3 tekma, enkrat pa sva bila predtekmovalca. Sva še vseeno začetnika, ker nimava še veliko izkušenj.  ;D



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #722 : 22 December 2010, 17:14:23
Nono, čist super ste (:
Če ne drugega, se saj zabavata skupaj (: Pri nama s flo je tako, da včasih se jaz kar okrog parkurja vrtim in seveda pošlem potem na napačno oviro  ;D

Vesel božič in srečno 2011  8) Da bo novo leto preživeto s čim manj pokanja petard in raket  :)
http://s753.photobucket.com/albums/xx178/ArrRox/?action=view&current=Untitled1.jpg



Tequilla

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 0
Odgovori #723 : 01 Januar 2011, 12:21:30



Vsem želiva Z Bubble srečno, veselo, uspešno predvsem pa zdravo novo leto 2011!!!!  ;D :D ;D :D ;D

Najlepši in najbolj iskren poljub je ta,
ki ti ga s svojim smrčkom tvoj kosmatinec da.

www.bewitcheddreams.com
http://www.facebook.com/maja.frelih


Bri

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #724 : 02 Januar 2011, 12:28:44
Z Bri želiva vsem srečno, uspešno in zdravo novo leto 2011! ;D



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #725 : 03 Januar 2011, 21:11:45
Obljubljen posnetek Ai-ja na nedeljskem treningu (rapgirl, *star* in nana93, vsaj vam bo zanimivo)...Božiček je prinesel kamero in sedaj snemam kot zmešana :)  http://www.youtube.com/watch?v=mOswAw5RMKE

Ta trening je bil posvečen cikom, ki sem jih veliko premalo trenirala, ker sem pač malo pozabila (obračanje v levo mi dela preglavice, zato v postavljanju parkurjev malo podzavestno zašvinglam in si delam obrate v desno :-[)....aja, pa pri slalomu je nekaj odrezano, ker sem naredila zanj še malo pretežak vhod in sva se kar nekaj časa matrala in je popoln dolgcajt. Nekaj obratov je lepih, nekaj je sramotnih, jaz prepočasi laufam, ampak učimo se in trudimo. :D Aja, pa šele na posnetku sem ugotovila, da mi hudič po novem odskakuje iz gugalnice.... >:(

Pa hvala vsem za novoletne čestitke in enako tudi vam in vašim pesjanom :D

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #726 : 03 Januar 2011, 22:39:10
Felina super sta! Kar tako naprej!  :-*

Mene pa zanima kakšne glavnike in krtače uporabljate pri negi bradic?

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #727 : 03 Januar 2011, 23:03:31
Jaz samo glavnik, ki ni pregost, in sliker za rep, ker rep mi je prav nemogoč razčesat s čim drugim (pa predpostavi, da ga ne urejam za razstavo). imam še krtačo brez bunkic na vrhu, ki je ne uporabljam več niti pri Žepku, niti pri Ai-ju, gre pri nas vse z glavnikom, je pa roba ista kot pri shih-tzuju, tak da dokupovanje zate verjetno ne bo potrebno :D

Felina super sta! Kar tako naprej!  :-*

Hvala   :D

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #728 : 04 Januar 2011, 00:06:44
Felina, joj, kako lepi ciki in capi! :) Čist zares.

Posnetki so pa itak vrhunski. :) ;D



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #729 : 04 Januar 2011, 08:33:04

Posnetki so pa itak vrhunski. :) ;D
Ja ne, se ve kdo je snemal.  ;)

Cap je res lep, en cik tudi, dva pa sta za poj v r.. Pa palisada je lepa  :o  Aja, tvoje tudi imam, tak da ob priliki ključek prinesi na klub.  ;) Niso ciki in capi nič slabši  8)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


nana93

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #730 : 04 Januar 2011, 15:29:24
Super gre Ai!!! Zelo je hiter, rep pa nosi kot Kan, zelo ponosno ;D
Pride kdo v Prestranek na tekmo ali v Zagreb?

Rapgirl  jaz uporabljam glavnik in krtačo mason pearson, katero mi je Jure priporočal (da se jo kupiti na kakšni večji razstavi (kar sem bila na razstavah sem jo videla samo na EDS v Celju), jaz sem jo naročila preko ebaya samo je kar draga)



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #731 : 04 Januar 2011, 15:52:42
Super pridna!  :D :D :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #732 : 05 Januar 2011, 18:34:16
Ai in jaz se zahvaljujeva za pohvale  :-[

Tukaj pa je link iz ABC tekmovanja v Angliji v agilityju, kjer so lahko udeležene vsi, razen borderjev....kar se mene tiče, ko vidim teh 10 finalistov, ne vem, če je ravno ABC tekmovanje to  :-\  Tako, da od tega videnega, so mi takšna tekmovanja ratala nezanimiva. No, kaj je point, v teh tečeta dve bradici in dirjata v vsej svoji neumnosti :) Ena dolgodlaka psička in postrižen samec in ko sem videla tega postriženca je pri nas padla odločitev, da Ai-ju spomladi dlaka gre pa-pa :D

http://www.youtube.com/watch?v=xSyW4gNC-5M

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #733 : 05 Januar 2011, 19:16:07
Ta drugi je odlično odtekel, škoda za kazenske točke, samo čas je imel pa odličen!
Evo še en super tek bradice: http://www.youtube.com/watch?v=fMq6Zb4g73w&feature=related

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #734 : 05 Januar 2011, 19:18:19
 :o hahaha, agility, kjer ne smejo tekmovat borderji... Meni je tole tako smešno  :D . Kaj se ne spomnijo. Komentator je sicer povedal, da naj bi ABC kratice pomenile any breed other than collie. Ampak med collie pašejo tudi bradice  >:D .

Ampak tale postrižen je res lep, čeprav je meni tole malo prekratko...



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #735 : 05 Januar 2011, 19:23:36
Če dobro poslušaš reče border collije, ker so itak najboljši v agiju. Samo mi2 s Felino mislima spremeniti to mišlenje.  :P Ne Felina?  ;D

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #736 : 05 Januar 2011, 19:26:53
Ja, to potem pojasni, da zato, ker so tako dobri...hehehe

Tale je fajn-mislim zaključek  8)

http://www.youtube.com/watch?v=I_GXJPJk4tc&feature=related



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #737 : 05 Januar 2011, 19:32:05
hahahaha, svetovni zaključek.  :o Drugače pes ni tako slab, samo lastnik se preveč lovi po progi in premalo zaupa psu.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #738 : 06 Januar 2011, 09:44:54
hahahaha, svetovni zaključek.  :o Drugače pes ni tako slab, samo lastnik se preveč lovi po progi in premalo zaupa psu.
Kaj ni to isti par kot na ABC tekmovanju z dolgodlako bradico? Meni tile teki in izbrani psi na CRUFTSU niso nekaj baš hudi, sploh ne vem več točno, po kakšnem ključu pridejo na to, ker kolikor vem, je neka selekcija, ampak ne vem več kakšna, čeprav glede na selekcijo, bi pričakovala boljše pare.  Ja, lovi se itak, pa drseča podlaga  je in se tudi pes lovi. Zaključek pa je tipičen za bradico. Ko jaz na klubu komu rečem, da bi en tek laufal z Ai-jem noben noče, ker če se zgubiš na parkurju in mu ne daš nove naloge, te pač zruši od nestrpnosti ali ti celo faco da v gobec itd. :-[ niso ravno najbolj resna pasma  :P

Zadnji dve leti pa na svetovnem ni bilo bradice :( Ta pa je res lepo odtekla :D

Če dobro poslušaš reče border collije, ker so itak najboljši v agiju. Samo mi2 s Felino mislima spremeniti to mišlenje.  :P Ne Felina?  ;D
Zame so itak bradice že sedaj najboljše (kaj si drugi mislijo, ne igra vloge), ker toliko kot me on nasmeji ob svojih neumnostih med delom in dvigne pritisk ko me v ihti pogrize v najbolj neprimerna mesta, me še noben ni :) moreš imeti obilico humorja za delo z njim  ::) in predvsem imeti rad presenečenja, ker en dan zna slalom, drugi dan pa sploh ne ve, da je ta ovira kdaj obstjala, da pa jo je kdaj izdeloval, pa je zanj še večja neznanka  >:( Enako velja za vse ovire na vsake toliko  >:(
 

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #739 : 06 Januar 2011, 11:22:40
Zadnji dve leti pa na svetovnem ni bilo bradice :(
 

Najbolje, da narediš kaj v tej smeri  :D



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #740 : 06 Januar 2011, 12:24:38
Felina jaz sem pa vesela, da se je vsaj lani in upam da bo vsako leto boljše začelo na agiju pojavljati čedalje več bradic. Pa ne samo to, tut super vsi tečete z njimi. :D Upam, da bo tudi meni uspelo ukrotiti malega vragca. :D

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #741 : 06 Januar 2011, 16:44:32
Najbolje, da narediš kaj v tej smeri  :D

Letos na svetovnega še ne bo šlo (saj ne, da nisva pripravljena, ampak bodo prej kvalifikacije, preden bova v trojki al pa da po tujini začnem harat in na hitro pogoje zbrat  ;)), drugo leto, pa itak, bova vse sesula  :o  ;)  8)  Upam, da kdo ne jemlje tega resno  ;)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #742 : 06 Januar 2011, 16:54:17
A zato boste v MBju imeli izpite...  :D

Letos na svetovnega še ne bo šlo (saj ne, da nisva pripravljena, ampak bodo prej kvalifikacije, preden bova v trojki al pa da po tujini začnem harat in na hitro pogoje zbrat  ;)), drugo leto, pa itak, bova vse sesula  :o  ;)  8)  Upam, da kdo ne jemlje tega resno  ;)

Leto preden sva šle z Veni na svetovno sem delala predstavitve reprezentantov pa so me spraševali, kdaj bom mojo objavila pa sem jim takrat v hecu rekla, da, ko bova šle na svetovno. No, pa se je odvilo tako kot se je.

Pa nazaj na bradice... Meni so zakon. Kup dlake, ko leta okrog, vsi veselkoti... Definitivno ena izmed pasem, ki bi jo imela... Če pač ne bi bila tako zagledana v te borderje.  ;)


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #743 : 06 Januar 2011, 18:45:02
A zato boste v MBju imeli izpite...  :D

Itak, veš da Ai je tak potencial, da ga moremo nekak uštulit, pa če še 10 izpitov organiziramo  :P Temu se reče požrtvovalnost za skupni cilj in jasna vizija  ;D

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #744 : 06 Januar 2011, 20:16:29
Felina, pazi se ti naju s flo  :P :P
Ma, meni je res zakon gledat bradice v agiju, še boljši občutek je pa delati z njimi  ;D Pri nama s flo je zmeraj uganka, ali bo naredila slalom ali pa pač ne  ::) Cone pa tudi, včasih jih je delala zelo lepo zdaj pa se je odočla, da jih bo preskakovala, eh ja (: Sam saj, kdo bi jim pa zameril hehe ;D

Drugače je pa, felina, zelo lepo videt tudi nekoga ki trenira med zimskimi meseci, ter poligon ki ni pod snegom-namreč pri nas smo še kar zamedeni  :D

Zdaj pa malo izven agija ;P
Pride kdo na razstavo v ljubljano ? Flo je prijavljena v soboto, se še tam malo pokazat (:

lp



nana93

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #745 : 06 Januar 2011, 22:40:34
Citiraj
Pride kdo na razstavo v ljubljano ? Flo je prijavljena v soboto, se še tam malo pokazat (:
Super, potem se pa vidimo. :o Midva sva tudi prijavljena v soboto. ;D
Aja v soboto sta dve razstavi (specialka in CACIB LJ), midva bova samo na CACIB LJ.



Tequilla

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 0
Odgovori #746 : 06 Januar 2011, 22:42:50
*star* tudi pol sestrica Bubble bo v Ljubljani...prideš na CACIB ali specialko?

Najlepši in najbolj iskren poljub je ta,
ki ti ga s svojim smrčkom tvoj kosmatinec da.

www.bewitcheddreams.com
http://www.facebook.com/maja.frelih


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #747 : 06 Januar 2011, 22:43:46
Mi pa smo na tekmi takrat, tako da letos po dolgem času ne bom gledalec. Vso srečo vsem na lepotni preizkušnji in upam, da bom prebrala same lepe ocene :D

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #748 : 07 Januar 2011, 13:59:40
No, fino, da nas bo toliko (:
Na Cacib pridemo. Sem mislila, da bi šla še na specijalko samo, do 17h (ali kdaj točno je sploh?) je pa kar dolga (:
Imamo pa sicer še kar nekaj "lepotnih" priprav narediti  ;D

Hihi, felina tebi pa srečno na tekmi (:



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #749 : 07 Januar 2011, 14:02:17
Oooo super, vidim, da vas bo v soboto že na sami razstavi veliko. Vas pridem pogledat pa prečohat vaše bradice. :)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."