bradati škotski ovčar [Bearded Collie]

kathy · 512685

*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #780 : 10 Januar 2011, 19:16:56
Samčki so kar "izziv" ja  8)

Nam, zaupaš kakšno idejco to?  :)



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #781 : 10 Januar 2011, 19:47:56
Razmišljam, da bi dala delat kolendar na katerem bi bile samo bradice. :)  ;D

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #782 : 10 Januar 2011, 19:50:06
Bom kar samčka vzela, da bo bolj zabavno. :)

Meni pa so samice bolj izziv, jih sploh ne štekam  :-[ Sem definitivno za samce, po možnosti takšne polne samih sebe  :D

Jaz tudi za srečanje  :o   Seveda pod pogojem, da se mojemu Ai-ju do takrat ne utrga do te mere, da bo vedno in povsod hotel biti absolutni frajer, ga trenutno malo meče  :-[

rapgirl.....jao, jaz bom neke stare fotke poiskala, ker preden prepričam fanta, da kaj naredi, bo trajalo, je to zanj celi proces, jaz pa sem debil za fotkanje  :-[  Kam pa ti pošljemo? jaz tudi cela firbčna kaj se bo dogajalo :)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #783 : 10 Januar 2011, 19:51:17
Razmišljam, da bi dala delat kolendar na katerem bi bile samo bradice. :)  ;D

Mi bi ga takoj meli :) Sem ga lani kupla na Cruftsu, letos pa sem se mogla zadovoljit s frizbi koledarjem  ;)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #784 : 10 Januar 2011, 20:14:17
Kolendar sem mislila za naslednje leto. Tako, da imamo vsi dovolj časa za lepe slikice. :D

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #785 : 10 Januar 2011, 20:28:43
aaaaaaaaahhhhhhhh, to pa je še dolga pot   :o   mah, za te fotke bo pa še čas ja :D A postižene bradice tudi pridejo v poštev?

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #786 : 10 Januar 2011, 20:32:05
Kaj rjavcki vedno tako posvetlijo, kot je Ai?

battito animale


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #787 : 10 Januar 2011, 20:34:07
Felina, probala bom narediti tako, da vsi ki mi boste poslali slikice bodo objavljene v albumu, vendar ne vse. ;) Se pravi mi pošlješ samo slike na katerih je Ai obrit.  :P

Lilit za lažjo predstavo: http://beardie.net/bcca/About_Beardies/coat/colorcts.pdf

Sicer pa ja se mi zdi da rjavčki najbolj posvetlijo in to nekje okoli enega leta. Potem pa potemnijo nazaj.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #788 : 10 Januar 2011, 21:15:14
Kaj rjavcki vedno tako posvetlijo, kot je Ai?

ja, jaz tudi nisem vedela, da tako hudo posvetlijo, eno obdobje je bil skoraj bel.  Komaj čakam, da ga ta blond barva mine, mogoče bo potem kaj pameti prišlo v to noro brado  ;) Je pa zanimivo odtenke gledat, vsakič, ko ga generalno počešem, pride na plan drugi odtenek  :o

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Nimrod.

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #789 : 11 Januar 2011, 18:42:52
A na srečanje vzamete tudi obsedence z bradicami, ki jih nimajo? ;D
Pa koledar bi bil perfekten! (:



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #790 : 11 Januar 2011, 18:47:21
A na srečanje vzamete tudi obsedence z bradicami, ki jih nimajo? ;D
Pa koledar bi bil perfekten! (:

Na srečanju so vsi dobrodošli. :)

Mimo grede, prosim pošljite mi na zs datume v marcu, katere vikende bi lahko si vzeli čas za srečanje, pa kateri kraj vam najbolj ustreza. Pa bom potem poskusila narediti, da bo vsem ustrezalo.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #791 : 11 Januar 2011, 18:58:32
Eeh, ene bradice so posebne in se odločijo iti v extreme ;P Ali tko, kakor Ai, ji je skoraj bel postal ali pa kakor flo, ki nič ni posvetlela  :P
Meni je pa fawn (če sem sploh prav napisala) barva zelo všeč ;*
Ai, mi je pa zdaj res noro hudo obarvan (:

iiii, jaa koledaarja bomo pa mislim, da prav vsi zelo veseli  8)

Za srečanje pa res upam, da se nam uspe zmenit v letu 2011  ;D
Nimrod. ti kar pridi- te jaz povabim  :P



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #792 : 11 Januar 2011, 19:09:13
he, he, he, kak so okusi glede barv različni :D pa ravno tisto kar nimamo, jaz pa bi imela črno belo bradico, če bi ostala tako kot Flo, res črna  ;)  in mi je Ai-jeva barva trenutno čist mimo, no sedaj je že malo boljše, ratuje temnejši  ;D

Ok, jaz imam menda vse vikende v marcu zaenkrat fraj (ampak to je še daleč, tako da ne morem obljubit), razen mogoče zadnjega, to pa bo odločila komisija za agility ali ja ali ne ;)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #793 : 11 Januar 2011, 19:11:46
he, he, he, kak so okusi glede barv različni :D pa ravno tisto kar nimamo, jaz pa bi imela črno belo bradico, če bi ostala tako kot Flo, res črna  ;)  in mi je Ai-jeva barva trenutno čist mimo, no sedaj je že malo boljše, ratuje temnejši  ;D

Ok, jaz imam menda vse vikende v marcu zaenkrat fraj (ampak to je še daleč, tako da ne morem obljubit), razen mogoče zadnjega, to pa bo odločila komisija za agility ali ja ali ne ;)

Tina kar zs mi pošlji, da bom mela bolj kot ne na enem mestu. Aja, pa še če mogoče kdo ni na forumu z bradico, pa bi prišel, mi sporočite kar vi še v nejgovem imenu na zs.
Ima mogoče kdo idejo kje bi se lahko dobili? Po možnosti bi bilo super, če bi bilo ograjeno.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Nimrod.

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #794 : 11 Januar 2011, 19:21:34
Meni je za datum vseeno ker tako ali tako mam vsaki vikend čas in se še bi mogla zmenit da me peljejo (:

Mogoče pasji park v Ljubljani? (sem ravno zasledila temo o njem)
Al pa če ma kdo kake veze na kakšnem kinološkem, da bi se tam dobli :P



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #795 : 11 Januar 2011, 20:24:16
Jaz bi se tudi pridružila temu srečanju, če sprejemate nore labradorce ;) . Marca mi je vseeno kdaj ali kje.

Tale pasji park v Ljubljani je pa pomoje premajhen z n-število divjakov...



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #796 : 11 Januar 2011, 20:30:54
No potem pa vzamemo datum 13. marec (nedelja). Povejte če vsem odgovarja. Pa še zbiramo predloge kam bi lahko šli, da bi bili psi spuščeni! Mogoče kakšen park, kd ali pa kaj podobnega Če ni ograjeno, da vsaj ni ceste okrog pa veliko ljudi!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #797 : 11 Januar 2011, 22:14:07
Kaj pa, da gremo kam na pohod? Recimo tam pri tebi, Mrzlica ali kaj je že, pa še tak bolj na sredini  poti je. Jaz nisem ravno pristaš nekih zaprtih malih objektov, kjer se psi, ki mogoče niso združkljivi ne morejo umaknit. aja, samo ti boš imela malega ....hmmmm

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #798 : 11 Januar 2011, 22:14:52
Roxy....kak pa je pri tebi sedaj in tvoje spogledovanje z bradami?

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #799 : 11 Januar 2011, 22:16:31
Ja problem je ker bom jaz imela mladička, tako da neki pohodi v hrib odpadejo. ;) Kaj pa Rogla mogoče? Pa se preselimo na kakšen travnik v okolici?

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #800 : 11 Januar 2011, 22:54:15
Roxy....kak pa je pri tebi sedaj in tvoje spogledovanje z bradami?

Samo datum se mi še kar vztrajno izmika... :(
Sicer se pa smejim tvojim opisom Ai-a in sem vedno bolj ziher da je to, to  ;D .



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #801 : 11 Januar 2011, 23:11:05
Samo datum se mi še kar vztrajno izmika... :(
Sicer se pa smejim tvojim opisom Ai-a in sem vedno bolj ziher da je to, to  ;D .

Tudi pri meni je bilo tako. Pa sem potegnila črto in rekla zdaj pa konec! :D

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Nimrod.

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #802 : 12 Januar 2011, 13:52:04
Mogoče Rogla ja... ;P

Drugač jaz ne vem če bom Capija zdravn vzela... Odvisno če se bo mogel zarad izpaha pogačice bolj gibat al mirovat...

Jaz sem na bradice nora odkar sem prvič vidla video od Flo ;P



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #803 : 12 Januar 2011, 14:09:42
No, določili smo prostor. V MB pri treh ribnikih, potem pa se bomo skupaj odpravili na en travnik, kjer jih bomo lahko spustili. :) Naslednjič se bomo pa zmenili v LJ, da boste pa imeli tudi drugi bližje, pa se bodo oni malo bolj dlje peljali.
Če kdo nima prevoza naj sporoči, pa bomo probali tudi to urediti. Točno uro pa bom še sporočila. :) Upam, da se dobimo v čim večjem številu!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Nimrod.

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #804 : 12 Januar 2011, 14:12:02
To ja Maribor (: Vsaj enkrat ni Ljubjana :P



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #805 : 12 Januar 2011, 16:25:13
Super. Jaz bom rabila še dodatna navodila kako do tja, ker znam v Mariboru samo do KD Maribor prit...



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #806 : 17 Januar 2011, 16:18:02
Kako vam je šlo na razstavi?  Nobenega poročila nikjer  :-\ 

Evo, tukaj je najin posnetek  z Ai-jem iz prve uradne tekme, ko uradno, baje, vse znava   >:( oz. ne znava več  >:(  http://www.youtube.com/watch?v=49lhEIIJdL0
Pozabil je kaj je to slalom, pozabil je, kaj je to cona (slalom mu še oprostim, cone ne!!!!), jah kaj naj rečem kot  >:(  Drugače pa sem bila zadovoljna, saj je delal na polno, ok, da po novem laja celi parkur, sem šele na posnetku vidla  >:(  Drugače pa sem res zadovoljna z njim, ker je delal tako kot sem mu rekla, kjer sem dejansko uporabila ukaz je naredil takšen obrat, tako da sem očarana nad njim, nad sabo pa ne preveč  ;D

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!

rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #808 : 17 Januar 2011, 22:26:07
Sej vama kar gre. Kako pa misliš, da bo pri nas od začetka. Še večja katastrofa pomojem.  :P Sploh ne bomo snemali, ker se lahko kamera pokvari. hihihihihihi
Pri slalomu se mi pa zdi, da ko si šla prej stran je tudi on šol, ko si nazadnje ostala ob slalomu ti ga je pa lepo naredil. Sem videla na treningih, da se ponavadi ustaviš na mostu, pa tudi malo pred njim si. Tukaj pa temu ni tako. Najboljše je, da tako kot tečeš na treninigih tečeš tudi na tekmah. Vedno moraš reskirat. ;) Saj jaz vedno na treningih bolj lavfam kot na tekmah, vendar sem se začela na tekmah bolj kontrolirat in ne tečem več tako brezglavo in poskusim biti vedno pred psom. Oziroma ga vodim tako kot na treningih. In če sem na treningih pred psom poskusim biti tudi na tekmi, npr. s Panom morem teči skupaj in ne smem preveč iti naprej. Ko sem pa tekla še z Ajka sem pa poskušala vedno biti pred njo, ker je tudi ona boljše tekla. Samo res rabiš nekoga, ki te gleda pa ti pove kako in kaj. Sam to zelo težko. Edino, če te kdo snema, pa se potem pogledaš po vsakem treningu. To je pa še boljše, ker se lahko bolj natančno analiziraš. :)

Sicer pa po mojem potrebuješ tudi veliko treninga od začetka da se s psom ujameš. Saj po mojem pojmu. Ko vidiš katero vodenje odgovarja tebi in psu ga obdržiš in izbolšuješ. :) Joj, kok sem se razpisala. :) Sicer ne spada v tole temo ravno. Upam, da mogoče bo komu kaj pomagalo!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #809 : 18 Januar 2011, 09:18:10
He he he ....itak, da je tekma nekaj drugega kot trening in ne glede na to, kak se trudiš isto delat, pač ne rata vedno.  ;)  Ravno zato pa sem kamero kupila, ker najlepše sam vidiš in tudi si znaš razložit vzroke in tudi sam najbolje veš kaj pes zna in kaj ne. Na ziher pa že dolgo ne laufam več, tudi tukaj bi lahko prišla skozi z enim kupom kazenskim, sem se raje diskala in sva dejansko potrenirala, ker mi to več pomeni.  ;)
V bistvu mi tek sam po sebi sploh ni bil katastrofa, jumping je bil za enko kar težek in sem izredno zadovoljna z Ai-jem, agility je bil lahek. Pač, zloščit bo še treba neke zadeve, se malo uskladit in je to to ;)
BP...sploh ne veš kako se trudim to v glavo spravit. Najbolj me motijo takšne, ko greš po 3x preko iste ovire, potem pa več ne vem, kolikokrat sem to že naredila :)






Sreča se skriva v shih-tzujih. :)