bradati škotski ovčar [Bearded Collie]

kathy · 513419

*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1020 : 07 December 2011, 16:04:37
Dopoldne 100%, za specialko pa najbrž da tudi ja. :)
Flo je pa na razstavah čisto drug pes, se umiri in postane taka čist nežna psička  :-*  (čist sproščena, nič ji ni neprijetno. Sicer na prvi lj razstavi je bila malo "čudna", ampak zdaj je pa čist fino.) :)

lp



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1021 : 09 December 2011, 13:44:26
Še nekaj novejši slik:








Smo si pa tudi mi kupili Hurtta plašček, tako da smo ga tudi že preizkusili in moram reči, da je super.  :o Umazan je bil le spodaj po tacah, kjer ni plaščka, ker ma tako dolge tace, da mu jih plašček ne pokrije vseh.


"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1022 : 09 December 2011, 16:00:37
Lušten;*
Bo malo še potemnel?  :)
Joj, kok so mi take barve všeč;P Razmišljam, da bi kar še eno bradico rjavo ali pa peščeno imela.  :P



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1023 : 10 December 2011, 10:46:09
Lušten;*
Bo malo še potemnel?  :)
Joj, kok so mi take barve všeč;P Razmišljam, da bi kar še eno bradico rjavo ali pa peščeno imela.  :P

Ja, sedaj je že začel temnet nazaj.  ;D Ker svetlijo do nekje 1 leta, potem pa potemnijo nazaj. Ja meni so tudi rjavi zakon!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Tequilla

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 0
Odgovori #1024 : 16 December 2011, 11:57:22
*star* Flo je super lepotica...všeč mi je njena temna barva, sicer tudi Bubble vedno bolj temni, ampak mislim, da tako temne barve kožuha kot ga ima Flo ne bo dosegla...ali pa, pustimo se presenetiti ima še čas... Če pa se slučajno z Bubble odločiva it v Ljubljano se pa vidimo, a ne? Vse je odvisno od tega, če nama prej uspe zaključit šampionat...
 greva jutri v Celje in komej čakam rapgirl, da vidim tvojega razbojnika v živi kako je zrasel... ;D
Je pa jutri za spremembo kar 11 bradic prijavljenih!!!   :o;D 5 samcev in 6 samic... 
Lepim še nekaj slikc Bubble...<3 <3 <3

 

 

Najlepši in najbolj iskren poljub je ta,
ki ti ga s svojim smrčkom tvoj kosmatinec da.

www.bewitcheddreams.com
http://www.facebook.com/maja.frelih


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1025 : 16 December 2011, 13:22:21
Tudi jaz komaj čakam, da se vidimo ju3 v Celju! Sicer še razmišljam kako točno mu bom naredila frizuro, da bo mu vsaj v ringu stala nekako pravilno vsaj nekaj časa.  ::) Bom že nekaj potuhtala. :P Pa upam, da ne bo preveč slabo vreme.  :-[ Imamo novi fotič, tako da bodo vsaj malo boljše slike iz ringa ven. :Pž

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1026 : 18 December 2011, 12:03:07
Da se še tukaj oglasim. Jaz sem čisto ponosna na moje mulca.  ::) In to zato, ker ga v notranjem prostoru ni čisto nič motilo, ker se je v ringu obnašal kot profi (razen tega, da je sodnico pozdravil na svoj način  ::) ). Tako, da sva dobila PRM in Junior BOB.  ;D Iz BIS-a nisva sicer nič odnesla, ampak mi je lepo tekel in stal, tako da sem čist preveč ponosna na njega.  ::) Je pa drugače v BIS-u med mladiči bila na stopnicah tudi bradica!

Še nekaj utrinkov iz razstave:


Za Junior BOB


Na koncu pa še zaslužena medaljica:


P.S.: Tina sem videla na rezultatih, da sta bila na stopničkah!  :o Očitno so bradice razturale ta vikend!


"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1027 : 18 December 2011, 22:43:17
Uuuf, čestitke obema.  :)
Vidim, da je bil chilly čist preveč lep. :)
Tequilla, v ljubljani smo 100%, tako da upam da se vidimo. :)

Jaz sem bila pa na tekmo prijavljena, vendar na žalost ostala brez prevoza do tja.
No ja, smo se pa doma zabavali.  :P






MANDY

  • Gost
Odgovori #1028 : 19 December 2011, 10:07:35
Čestitke rapgirl



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1029 : 19 December 2011, 11:39:22
Rapgirl...čestitke :) Sem ti rekla, da je mali čist preveč lep in lepo vzgojen, da ne bi zmagal, samo mene vprašaj ;)

*star*, škoda da te ni bilo, je bilo prav prijetnih 12 ur agilityja v mrazu ;)

No, nismo bili na stopničkah, smo pa naredili prvi pogoj za trojko med 40 psi  ;D  in potem v jumpingu popolnoma propadli, ker je mene bolj interesirala padla palčka kot laufanje....sem bila kot nek mesečnik, kr nekaj :) Podlaga pa je tudi bila svojega dnara vredna, si laufal, pa laufal, pa nikamor prišel :D

Evo, tukaj fantastičen jumping  >:( http://www.youtube.com/watch?v=gKaeoze-XZI (no, saj razen mojih neumnosti je pes čist lepo šel ;), on je pohvaljen :D)

Tukaj pa najin pogojček http://www.youtube.com/watch?v=HplCNBnlBws&feature=youtu.be in do objave rezultatov sem bila nemirna, ker je bilo toliko psov in nisem vedela koliko je bilo nul :D  Ta dvojka je čist preveč stresna, ne samo da moreš imeti čisti tek, še ta uvrstitev... >:(





 

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1030 : 20 December 2011, 10:38:52
Hvala za čestitke.  :-[

Tina, potem pa sem več kot očitno gledala narobe rezultate (oz. mami mi jih je kazala).  :-\

Še nekaj uživaških na snegu:



"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #1031 : 20 December 2011, 12:00:41
A ni bila v redu podlaga v Prestranku? Meni je tam všeč ravno ta podlaga, se mi zdi, da ima tudi Roxy boljši odriv na njej.

Citiraj
Tina, potem pa sem več kot očitno gledala narobe rezultate (oz. mami mi jih je kazala).  Undecided

Verjetno sta jih prekmalu gledali, ker so jih očitno sproti dajali na net (ali pa počasi, ne vem kdaj točno se je tekma končala). Sem tudi jaz vmes videla Tino in Aia na stopničkah ;) . Potem pa ugotovila, da jih ima preveč v enem teku oznako NS.

Koliko je zdaj Chilly star? Gledam njegovo dolžino dlake... Kdaj pravzaprav dosežejo polno dolžino?

Čestitke vsem z uspehe!




Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1032 : 20 December 2011, 12:21:01
A ni bila v redu podlaga v Prestranku? Meni je tam všeč ravno ta podlaga, se mi zdi, da ima tudi Roxy boljši odriv na njej.


Podlago so menjali in je sedaj samo mivka in se ti na polno ugreza. Prva rudna je še nekako bila, ko še ni bilo toliko prekopano, bolj proti koncu pa je bil problem. Ai v prvem teku ni imel neke probleme (sem jih imela bolj jaz), jih pa je imel v drugem, se mu dvakrat odriv ni ravno posrečil in prav grdo zrušil palice, kar ni v njegovi navadi, če je podlaga primerna.

Okoli tretjega leta http://dog4u.at/deckruede/lewis.html  Ai-jev brat pri starosti 2,5 leta :)


Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


MANDY

  • Gost
Odgovori #1033 : 20 December 2011, 12:25:43
 :)  Želim vam prijetne praznike in zdravo, veselja polno leto 2012





rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1034 : 20 December 2011, 13:16:52
A ni bila v redu podlaga v Prestranku? Meni je tam všeč ravno ta podlaga, se mi zdi, da ima tudi Roxy boljši odriv na njej.

Verjetno sta jih prekmalu gledali, ker so jih očitno sproti dajali na net (ali pa počasi, ne vem kdaj točno se je tekma končala). Sem tudi jaz vmes videla Tino in Aia na stopničkah ;) . Potem pa ugotovila, da jih ima preveč v enem teku oznako NS.

Koliko je zdaj Chilly star? Gledam njegovo dolžino dlake... Kdaj pravzaprav dosežejo polno dolžino?

Čestitke vsem z uspehe!



28. 12. bo star eno leto. Drugo ti je pa že Felina napisala.  ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


nana93

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #1035 : 24 December 2011, 09:00:59
Da se spet malo oglasim  :)
Vidim, da ste vsi tako pridni, zbirate naslove, pogoje...Midva pa nič :-\ ;D
Če koga zanima, kako se gibajo bradice oz. moj Kan :) lahko klikne na ta dva linka in si pogleda:
http://www.istockphoto.com/search/lightbox/2190013/#5888fc9
http://www.istockphoto.com/search/portfolio/512708/?facets=%7B%2225%22%3A%226%22%7D#a71170

Želim vam vesel božič in srečno novo leto!  ;D



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1036 : 24 December 2011, 10:27:38
Vidim, da ste vsi tako pridni, zbirate naslove, pogoje...Midva pa nič :-\ ;D

nana...pogoji bodo tudi pri vama čist dovolj hitro prišli, ker s tvojim lepim vodenjem in njegovim znanjem ne more biti drugače ;)

Mater, na teh posnetkih pa ima dlaka svoj šarm, krasno, krasno, krasno :D  Ne morem se jih nagledat...aja, pa Kanu moreš jezik pristrižt, ker sploh ne ve kaj bi z njim  ;) 

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1037 : 24 December 2011, 11:02:27
Ne gre, da ne bi  :-[

http://sendables.jibjab.com/view/FkSseCImId55ldYV

Lepe praznike vsem in vse naj naj :D


Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Xelia

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #1038 : 24 December 2011, 17:10:05
@Nana: super slowmotion  8).
S kakšnim aparatom si to snemala?



nana93

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #1039 : 24 December 2011, 20:32:57
Hvala Tina :) Ko sem gledala posnetke sem se prav nasmejala njegovemu jeziku, res ne ve kaj bi z njim  :D ::)
Xelia snemali smo s Phantom Digital High-Speed Camera (za podjetje Simonkr http://www.simonkr.com/home)



Tequilla

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 0
Odgovori #1040 : 25 December 2011, 11:21:52
 ;D ;D ;DVesel Božič vsem kosmatincem in njihovim lastnikom!!! ;D ;D ;D




Nana...posnetki so res fenomenalni!!! :o

Najlepši in najbolj iskren poljub je ta,
ki ti ga s svojim smrčkom tvoj kosmatinec da.

www.bewitcheddreams.com
http://www.facebook.com/maja.frelih


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1041 : 29 December 2011, 23:12:07
Wou, teli posnetki so res super. Dlaka pokaže vse svoje čare  ;D

Midve s flo sva se pa danes spet dobili z Brie (flojina polsestrica iz C legla) :) So vsi spraševali, če sta v sorodu.  :)
Slikce niso kvalitetne, ampak se vidi razposajenost bradic .  :)




Srečno novo leto vsem.  8)



Tequilla

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 0
Odgovori #1042 : 31 December 2011, 08:29:13
SREČNO, ZDRAVO, USPEŠNO....IN KOSMATO NOVO LETO
          ŽELIMO VSI IZ BEWITCHED DREAMS
[/b][/b][/b][/b][/color]



Najlepši in najbolj iskren poljub je ta,
ki ti ga s svojim smrčkom tvoj kosmatinec da.

www.bewitcheddreams.com
http://www.facebook.com/maja.frelih


Tequilla

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 0
Odgovori #1043 : 01 Januar 2012, 16:49:35
 ;D ;D :D Da se malo pohvalim...letos sem za darilo Dedka Mraza pri bratu dobila najlepše darilo.... :D ;D ;D



Najlepši in najbolj iskren poljub je ta,
ki ti ga s svojim smrčkom tvoj kosmatinec da.

www.bewitcheddreams.com
http://www.facebook.com/maja.frelih


Xelia

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #1044 : 02 Januar 2012, 19:04:18
Srečno v 2012!



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1045 : 03 Januar 2012, 09:44:28
same lepe božične fotke in še lepša slika bradic :D Krasni so vaši kosmatinci :D

*star*, kaj to je Bri iz mojega konca? Kako divjata, troli  :-*

Mi pa smo letos brez nekih večjih strahov preživeli novo leto. Lani je bilo Ai-ju veliko, veliko huje (verjetno zaradi tistega ognjemeta nad njegovo glavo, je bil spomin še živ), letos mu je sicer bilo neprijetno, ampak če smo bili na sprehodu ravno ob kanonadi ni delal panike, ampak dal rep dol in pač šel dalje, ne navdušen nad življenjem, kar je za njega redkost. Sem pa vedno tudi poskrbela, da smo se kar najhitreje umaknili, medtem pa smo intenzivno iskali muce ;) Sedaj upam, da so se petarde porabile in je konec za letos. Imava že abstinenčno krizo po treningih, njemu se itak čist že meša, jaz pa sem cela zakrnela   :-[

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1046 : 05 Januar 2012, 13:07:09
Tudi mi vam želimo srečno in zdravo novo leto, polno pasjih radosti!  :o



Chilly je bil 28. 12. star tudi eno leto, želim mu vse najlepše in da bi ostal moj mali divjakec.  :-* Vsem bratcem in sestricam želim vse naj naj! :D

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1047 : 07 Januar 2012, 16:02:33
Felina, Brie je iz okolice ljubljane  :)

Nas je pa spet sneg obiskal  8)




A si rekla "žooga"? :D




lp



Tequilla

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 0
Odgovori #1048 : 07 Januar 2012, 16:49:50
*star* HUDOOOOOOOOO nore fotke.... Flo je prekrasna, komej čakam, da jo vidim spet v živo in se že veselim naslednjega vikenda, ko bodo v ringu tri polsestrice  :o
Pri nas pa o snegu ne duha ne sluha  :( Ne vem, ali nas letos sneg ne mara

Najlepši in najbolj iskren poljub je ta,
ki ti ga s svojim smrčkom tvoj kosmatinec da.

www.bewitcheddreams.com
http://www.facebook.com/maja.frelih


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1049 : 08 Januar 2012, 13:46:51
Hvala. :)
Jih bo res zanimivo za videt. Sploh Bubble se mi zdi, da ima zelo podoben katarker kakor pa Flo.  :-*
Ma, saj pri nas je tudi sneg bolj kot ne za okras, ga je bilo lani in vsa prejšnja leta veliko več. Ne vem kaj je letos narobe z zimo.  ::)