bradati škotski ovčar [Bearded Collie]

kathy · 513403

viva

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
  • skype: ursa.modic
Odgovori #1110 : 25 Februar 2012, 15:08:55
Ustrezen dom ni problem.....bo pa psica vsekakor ali v mojem solastništu ali pa "pod kontrolo". Trenutno je problem to, da se lastnica ne javlja :s....

Vsekakor upam, da se v dobro psice zadeva čimprej razreši....


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1111 : 25 Februar 2012, 17:59:23
Samo, da se reši v prid psičke in na tem mestu so ravno vzreditelji pomembni, da odreagirajo, kot ste vi, pa čeprav izvejo tazadnji ;)

Evo, mi pa smo iz tekme v Prestranku. Odtekli smo samo agility tek, ker sem morala predčasno domov, ampak ta je bil čist dovolj kaskaderski  :-[

http://www.youtube.com/watch?v=0VzDdWFURI8&feature=youtu.be

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Kirsikka

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
  • Viivi & Roni
Odgovori #1112 : 25 Februar 2012, 19:02:12
Ai je pa čisto preveč simpatičen ;D Z njim ti res ne more biti dolgčas :) Super sta!



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1113 : 25 Februar 2012, 19:58:49
Ful dobro sta odtekla!  :o Škoda res za napako pred slalomom. Me včasih res razjezi, toliko prostora imajo, pa postavijo parkur čisto x!  :-X

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1114 : 25 Februar 2012, 20:58:42
Punce, hvala za opozorila, oglas je iz bolhe umaknjen, stvar bo rešena v nekaj dneh.

Včasih ni prav enostavno bit vzreditelj ....sploh če zadnji zveš, kaj se dogaja :(

Jaz res ne vem, zakaj prvo ne obvestijo pri takih zadevah vzrediteljev.  ??? Odgovorni bodo vzeli svojega psa nazaj ali pa vsaj konkretno pomagali poiskati nov dom.  :-\

rapgirl, ni bilo prav veliko prostora niti na začetku (je bilo pse treba postavljati čisto ob ograjo, da so lahko skočili). Po mojem je tudi malce problem, če začneš postavljati parkur na enem koncu pa se kaj ne izide pa ne moreš potem vsega prestavljati pa malce improviziraš oziroma ni vse tako lepo kot si si zamislil...  :-\ AI pa ni bil edini, ki je tole izvedel. Je pa res model na kvadrat.  :o


nana93

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #1115 : 26 Februar 2012, 17:05:07
Ai je pravi kaskader :) Je zanimivo, da je skočil kjer je bil trak najvišje :o faca res ;D
Da še jaz pokažem najin tek, na katerega sem res ponosna, saj je bil Kan prvič od kar tekmujeva v dvojki malo bolj zbran in je opazil, da sem mogoče tudi jaz na parkurju in da bi bilo vredu, če bi me kdaj tudi poslušal. :)
http://www.youtube.com/watch?v=8XZkmH8saQk&fb_source=message (Hvala Tini za posnetek  :))
(Mi je pa neskončno všeč, kako lahko nekateri odvodijo parkur zelo potiho, ne pa jaz, ki se derem da dosežem nek učinek pri Kanu :-[ :-[)



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1116 : 26 Februar 2012, 19:39:21
Takšna škoda za to cono, res  >:( Ker ga je pičil tako kot ga še nisem videla in res je bilo vse tako lepo.

Ai pa je v bistvu samo številkam sledil, se je skozi tekme naučil, da jaz itak bluzim, da bo moral vajeti v svoje roke vzet in ni on kriv, če številko za slalom dajo k temu stebru  :D

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1117 : 27 Februar 2012, 11:36:22
Nana ful dobr sta odtekla!  :o Čedalje boljše vama gre, samo še malo cone uredita pa bo. ;)

Drugače sva imela pa tale vikend trening (kljub slabemu vremenu, mi se ne damo!). In nama je res super šlo. Dejansko sva brez napak odtekla "set" ovir.  :o Glede na to, kakšno je bilo vreme in da imam bradico se je seveda skoraj cel umazal (celo hrbtno linijo je mel neblatno) in smo ga potem v potoku malo "skopali", da je vsaj malo blata dol s sebe spravil.  :P

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


viva

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
  • skype: ursa.modic
Odgovori #1118 : 27 Februar 2012, 14:59:49
rapgirl, a ti še ne veš, da blatne kopeli blagodejno vplivajo na dlako pri bradah :)))))


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1119 : 27 Februar 2012, 21:02:19
Upam, da psička dobi dober dom z aktivnimi lastniki, kakor si jih zasluži  :-* Žalostno, da večina ljudi niti ne pomisli, da je tudi bradica pes, ki zahteva oz. potrebuje veliko gibanja in aktivnosti ter sodelovanja s človekom.  :-\

Felina, Ai kot vedno Legenda. :) Sicer pa ne vem, a je bila to posledica lune, ampak v soboto v prestranku, so vsi psi ga nekaj "srali". Flo je skočila dobesedno čez "tisto napravo za merjenje (pozabila kako se reče)", kar nikoli ne naredi. Jaz pa kot budala, sem si ogledala napačno parkur in flo poslala na napačno oviro in bila prepričana, da sem jo prav.  ::)

Drugače pa, a smo spet samo mi prišli domov totalno črni in prašni ter blatni? Flo se ni več razločlo a je črno-bela al pa dejansko samo črna.  :D

Dobro, da se lahko v snegu malo "popuca".  ;D







*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1120 : 29 Februar 2012, 19:15:36
http://vimeo.com/37609430
Ni ravno fimček samo od flo, ampak vseeno.  :)



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1121 : 01 Marec 2012, 14:59:08

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1122 : 01 Marec 2012, 20:33:13
Ufff, imam tudi jaz en posnetek Chillya z jajcem, samo se ga morem lotit narediti.  :D

No, pri nas je konec s snegom in je ostalo le še blato. Blato + bradica = ???  ::)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1123 : 02 Marec 2012, 08:06:52
Končno sem imela čas za ogled posnetka, luštni, luštni, zelo luštni vsi trije :)

vidim, da je Mike navdušen nad jajco, zelo dobra naložba  :D

Ja, v Prestranku pa je bilo zabavno ja, psom se je trgalo. Je bilo čez zimo pomanjkanje agilityja. Ta teden sem po dveh mesecih spet trenirala in Ai me je hotel ubiti, mešalo se mu je  >:( ni čudno, da je bilo na tekmi tak kot je bilo. Sem pa na tekmi gledala Flo in sem si mislila, enkrat ni Ai najbolj zasvinjan.   :o Pa mene je tudi Flo presenetila, ko je tam vmes skočila, ona je ja tako previdna  :o

Pri nas pa je konec s pretiranim blatom, zaenkrat...jeeeeejjjj.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1124 : 05 Marec 2012, 11:00:15
Uspešen vikend na področju agilityja za naju z Ai-jem. V enem dnevu naredila zadnja dva pogoja za v trojko in sedaj nama je odprta pot med frofije  :-[. Ker pa je bil Ai še toliko bolj priden, tudi njegovi časi niso za zanemarit. V prvem teku je imel drugi najboljši čas in v drugem najboljšega. Pa naj še povem, da je v vsakem teku bilo po 6 ali celo več nul in sem res trepetala za ta pogoj in me je neverjetno pozitivno presenetil z delom, res je pokazal, kar je do sedaj znal pokazati samo na treningih  :o

Teka :) http://www.youtube.com/watch?v=TegYd4QVpvM

Evo in še fotka skupne zmage dneva :)  Bi se lahko šli igrico "najdi vsiljivca"




Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


MANDY

  • Gost
Odgovori #1125 : 05 Marec 2012, 11:09:22
Čestitam za uspeh, bravo.



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1126 : 05 Marec 2012, 11:10:52
Čestitke še tukaj!  :o Res komaj čakam, da ga vidim v trojki teč in seveda lepo je videti bradico na stopničkah!  :-* Bravo bradice! jupiiiii!

Jaz pa komaj čakam to nedeljo in pašnjo!  ::)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1127 : 05 Marec 2012, 11:13:34
Hvala obema...sedaj sem še v dilemi ali naj kar prestopim ali ga še malo opazujem, če je dovolj zrel ali ne...ne vem še, verjetno bom še eno tekmo laufala dvojkico, da vidim kaj se mu dogaja in potem dalje razmišljala :)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1128 : 05 Marec 2012, 13:50:08
Oppa! Super sta tole odtekla!  :o :D
Čestitke!  ;D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1129 : 06 Marec 2012, 14:58:08
ČESTITKE !  8)
Tudi bradice niso kar tako.  :D
Kako Ai pred tekom, na štartu luštno z repkom miga.  :-*

Hehe, jajc pa verjetno naša najboljša naložba !  8)



nana93

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #1130 : 06 Marec 2012, 19:25:26
Waaa čestitke! :o :o :o Sem zelo vesela za vaju in komaj čakam, da vaju vidim v trojki. Borderji pazite se, Ai prihaja!  :P



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1131 : 06 Marec 2012, 21:35:54
Nana...LOL  :o Ne bi bli preveč glasni, ko bo potem popolni polom. Sem vesela za to konkretno tekmo, zelo, zelo, ponosna tak, da so me morali ob tla zavezat, da me ni odneslo v luft, ampak ne bi bili preveč prevzetni  ;) Je pa to bil res zelo dober občutek  :o

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1132 : 07 Marec 2012, 16:51:58
Ai na tv :) od nekje 10 minute dalje :)  No, na koncu pa še jaz, hvala bogu ne predolgo  :-[

http://tvslo.si/predvajaj/o-zivalih-in-ljudeh-oddaja-tv-maribor/ava2.130822401/

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1133 : 07 Marec 2012, 17:08:45
Nana...LOL  :o Ne bi bli preveč glasni, ko bo potem popolni polom. Sem vesela za to konkretno tekmo, zelo, zelo, ponosna tak, da so me morali ob tla zavezat, da me ni odneslo v luft, ampak ne bi bili preveč prevzetni  ;) Je pa to bil res zelo dober občutek  :o

ah, kakšen polom, daj no... res sta super. Čestitke še enkrat! :D


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1134 : 14 Marec 2012, 14:37:35
Mi smo se v nedeljo odpeljali v Avstrijo na semiran o pašnji ovc. Meni je bilo zelo zanimivo (upam, da tudi ostalim). Več slikic bo še prišlo, sedaj pa samo 2 za "lušte".
(Slikala: Kaja P.)

Prikaz:


Udeleženci (ena bradica manjka):

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1135 : 14 Marec 2012, 18:31:49
Katera bradica pa tko lepo pase na prvi slikci?  :)
Kako je bilo?
Komaj čakam, da vidim več slikic.



Kayya

  • Gost
Odgovori #1136 : 14 Marec 2012, 20:08:43
Lepe slike! :)
Kje v Avstriji pa?
Rox, dej še ti kej slikic. Zgoraj so "samo" 3. ;D



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1137 : 15 Marec 2012, 08:32:27
Katera bradica pa tko lepo pase na prvi slikci?  :)
Kako je bilo?
Komaj čakam, da vidim več slikic.

Na prvi sliki je Gerlinde s svojo psičko, ko nam je na začetku pokazala kako naj bi to zgledalo. Psička je res super pasla, Gerlinde pa ima tudi veliko, veliko izkušenj.
Bilo je super.  ;D

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1138 : 15 Marec 2012, 19:08:31
A se pašnja bradic zelo razlikuje od npr. borderjev ali avstralcev? :)
Flo bi tudi ovčke.  :P


lp



Kayya

  • Gost
Odgovori #1139 : 15 Marec 2012, 19:58:56
Flo je zlata. <3 In rodovniško ji čist paše. (Attraction) :P