bradati škotski ovčar [Bearded Collie]

kathy · 514622

nana93

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #1200 : 22 Maj 2012, 19:18:13
Hvala obema :-* se bom potrudila, ko pa vse končam, se pa vsedem v avto in direkt v Zagreb po mladiča  :P
Bo v Mariboru na tekmi tudi Dusty? :)



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1201 : 23 Maj 2012, 07:40:39
He he he...super čas za mladiča si si izbrala :) najdaljše počitnice, začetek faxa, ki tako ni takšna katastrofa :) Jaz bi tudi, samo še eno bradico, pa ni časa, prostora,  niti dnara  :-[

Ne, ne bo ga v Mb - sedaj sem šele ponovno začela z njim trenirat (pa če ne bi bilo toliko dežja, bi mogoče še kaj spacala skupaj) in bo še rabil nekaj časa, potem pa upam, da se bo Tjaša lahko vrnila.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


nana93

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #1202 : 23 Maj 2012, 17:49:15
Super čas je Nina parila ;D sem si vedno želela, da bi mela mladiča med počitnicami, ko je časa na pretek. K tebi bi pasala ena delovna bradica :P
Škoda, sem upala, da bo tekmoval, da vidim še kakšno Violco pri delu.



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1203 : 24 Maj 2012, 14:20:15
Ja, saj delovna bradica je v planu  ;D  Že zmenjeno z vzrediteljem tam gori v njihovi domači deželi, samo še pravi čas in primerne razmere in če so mi zvezde naklonjene enkrat v prihodnosti pride :D

Saj kmalu bo še ena Violica vidna v delu...če se bo dotična oseba zmigala, kolikor vem je nekaj obljubljala v Zagorju?  ;)

Ravno danes sva z Dustyjem delala, nama manjka še samo dva prsta za slalom, ampak ga kar muči ta slalom, da o conah sploh ne govorim, pojma nima, da bi on moral kje stat  >:(  Zdaj pa ga na novo učim in me tak zabodeno gleda na tej coni, sploh mu ni jasno kaj dela, pač ždi, če že jaz hočem da bi on naj ždel, ker pač potem pride žogica in se mi zdi, da sploh ne ve, da ždi v določeni pozi  ;D

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1204 : 24 Maj 2012, 15:12:24
Aja, kdo pa začne v Zagorju z bradico lavfat???  >:D


Drugače pa Chillya sploh nikakor ne morem navadit con! Ne gre in ne gre! Sploh se noče ustavlat in se matram že dober mesec s conami pa nimam več pojma kaj naj naredim. Sicer, če mu rečem (no bolj se zaderem) stop se ustavi, samo se ustavi tam ko je in ne na coni. Drugo bolj kot ne znava, samo te cone nama povzročajo preglavice.  :-[

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


nana93

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #1205 : 24 Maj 2012, 20:22:51
Komaj čakam, da vidim v živo kakšno delovno bradico  :)
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=wF9W4p8C0GE (je tale iz delovne linije? Tina, ti se bolše spoznaš)

Lahko rečem samo Welcome to the club :P cone so obup, sploh pri večjih in daljših psih. Vaši pesjanarji so še mladi in se jih bo dalo natrenirati. Včasih pomislim, da ima Kan tole preskakovanje že kar v krvi, ker je že tolikokrat letel čez >:( Med počitnicami si bom res vzela čas za conske ovire in jih probala natrenirati (imam tudi v planu, da bi dala narediti palisado, da bom lahko tudi doma vadila :))



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1206 : 24 Maj 2012, 22:40:50
Ta psica na posnetku je border bearded mix ;)

Glede teh con...z Dustyjem sedaj delava palisado na okvir, mogoče bo to kaj pomagalo, preko vage je itak presran, tak da se tam bolj vlečemo kot kaj drugega in skoraj ne more preskočit cone, cona na mostu pa je tak kot da ne obstaja. Enostavno mu ni jasno, pika. Gleda me kot teliček kaj sploh hočem od njega :D

Sama sem Aija naučila cone en dva tri, problem je bil edino slalom, tak da mi je sedaj kar izziv naučiti Dustyja, ki je itak že malo "pokvarjen" kar se tega tiče in kar lepo likam vse skupaj in si razbijam glavo kako in kaj.  :o


Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1207 : 24 Maj 2012, 22:43:26
http://www.youtube.com/watch?v=D1lM4pEnRwQ   tale je recimo working beardie, tukaj ima 9 al 8 let :) Sedaj je že v penziji in dela z drugim, ampak še nisem našla filmčkov

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1208 : 24 Maj 2012, 22:44:33
Nana, tole je zanimivo :) poglej si sorodstvena razmerja teh psov in izgled  :o

http://www.dawnweaveragility.com/dawns-hounds

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1209 : 25 Maj 2012, 11:48:50
Očitno majo vse Viole težave s conami. :P Je pa chilly čisto odštekan na gugi in palisadi in slišiš samo mene kako se derem stoj, da se ustavi saj približno na coni, ker drugače dobesedno poleti. Včeraj sem ga prvič pošiljala tudi čez most in začuda ni padel dol, je bil pa kar previden in tekel lepo v kasu, pa jaz tudi nisem hotela, da nori po mostu, ker bi se mi ubil, po mokrem.  ::)

Sedaj sva začela tudi teči več ovir skupaj, s tem da vključujema tudi cone in slalom notr, pa je mali preveč na mene "naliman" in nama manjka še nekaj vaje. Upam, da se do Zagorja uskladima. :P

Drugače so meni delovne bradice tudi zakon, že zaradi dlake. Samo rodovnika ne dobijo ne?

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1210 : 25 Maj 2012, 12:12:42
Imajo rodovnike, ampak ne iz strani FCI.  So pa nekatere države, za Francijo vem, da je bilo tako, ne vem če je še vedno, kjer so lahko dobili pogojni FCI rodovnik.

Je pa treba biti pozoren zaradi v bližnjih generacijah vmešavanja borderske krvi in tudi te mixe včasih imenujejo working beardije, če imajo dolgo dlako, čeprav se sedaj to vedno bolj ločuje in vzreditelj "pravih" working beardijev ti prvo to pove, da ni vmešanih borderjev.  ;D

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1211 : 25 Maj 2012, 12:26:34
Nana, tole je zanimivo :) poglej si sorodstvena razmerja teh psov in izgled  :o

http://www.dawnweaveragility.com/dawns-hounds

hudo :o

battito animale


nana93

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #1212 : 25 Maj 2012, 20:48:08
Maja, lahko bi kakšen filmček naredila, da mi malo vidimo vajine cone in vse ostalo :P
Ne bi nikoli uganila, da sta npr. Minky in Freeway iz istega legla. :-\ Mogoče veš prednosti tega mešanja med pasmami?



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1213 : 28 Maj 2012, 20:49:36
Ne v bistvu ne. Eni rečejo,da jim je beardie izgled všeč , ampak bi radi borderski talent, drugi, da se omili borderska histerija, mah kr nekaj, ne razumem čisto, nisem pa se še pogovarjala z nekim res stučkotom, ki recimo to dela namerno in s kakšnim razlogom, ziher neki je, ker tudi tale, ki sem ti dala link, ima same neke mixe, pa vsi mixi imajo kao neka rodovniška imena...go figure :D

In tukaj še najih Wuhu tek. V obeh primerih se je vse končalo pri slalomu :) http://www.youtube.com/watch?v=Q2W90QO6zMU

Jao, jao meni, kaj mi tile sodniki v trojkici delajo s temi parkurji :D

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1214 : 29 Maj 2012, 11:14:23
Felina jaz občudujem tvoj pogum, da si šla v trojko in da sta tako hitro prišla tja. Meni so vedno domače tekme najhujše. Ko moraš še delati vse mogoče in se ne moreš zbrati tako dobro.

Drugače so najine cone tako in tako in upam, da bova kaj na treningu napredovala v teh 14 dneh (sem se odločila, da grem vsaj 2x na teden na društvo trenirat, ostale dni doma), da ne bo ravno poraz v Zagorju.  :-[ Vidim pa res, da imata s Kanom res cone zelooooo podobne.  >:D

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1215 : 29 Maj 2012, 11:27:56
Mah ni bil toliko pogum, ampak dejstvo, da še nisem laufala v trojki in da se morem navaditi na stil parkurjev, naučiti nove finte itd. Bova pač malo štrikala do nadaljnjega, nič ne moti :D. Sem pa iz posnetkov ugotovila, da je v obeh primerih bila za naju ista fora po slalomu in pred slalomom in da tega Ai enostavno ne zna, v bistvu, ko sem ga hotela izriniti v drugo smer po slalomu, mu ni bilo nič jasno in saj veš kako je, ko se tekoč tek prekine, je samo še kaos :) Plus tega vpogled v tunel pred slalomom tudi zasenči pogled na slalom...nekaj za vadit v prihodnje :D

Cone pa že bodo,  samo dosledna bodi. Če jaz verjamem v Dustyja, pa se nisva premaknila še niti za milimeter od izpred dveh tednov  :-[, potem verjamem tudi v vaju in ti v Chillyja.


Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1216 : 29 Maj 2012, 11:33:07
No, mi2 sva se odločila (no, bolj jaz), da v Zagorju tečema, ne glede na vse, potem pa bom videla kako se bo obnašal in se odločala dalje.
Samo, da ne bom Pana vodila kot bi morala Chillya in obratno! No, v vsakem primeru bo zelooooo zabavno in se boste veliko smejali.  :P

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


nana93

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #1217 : 31 Maj 2012, 19:36:22
Samo potem, dokler se mladič ne razvije ne vedo kere lastnosti posamezne pasme prevladujejo. Loterija torej  ;)
Tina, tebe vedno tako z veseljem gledam in stiskam pesti za vaju. Ai je pa itak največja faca :-*
Maja prosim, da posnameš vajino prvo tekmo, ker bi zelo rada vidla vajin tek. :P
Da se malo pohvalim, ker sem tako zelooo ponosna na svojega pesjanarja. ;D ;D ;D Na kvalifikacijskih tekmah sva s Kanom uspela "prilezti" do odličnega 3 mesta izmed 30 tekmovalcev v kategoriji A2-L, čeprav sva se udeležila le 4 tekem od 5. Verjetno bi še dobila mesto za nastop na EO na Švedskem, vendar je pot kar dolga in draga. Me je tako presenetil, tega od njega nisem nikoli pričakovala, sem si pa vedno želela in si želim nastopiti na kakšnem "bolj pomembnem" tekmovanju, vendar sem mislila, da s Kanom ne bom dobila nobene priložnosti. Čist preveč je priden :P



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1218 : 01 Junij 2012, 20:06:29
hvala, Nana za pohvale  :-[

Sama pa si sploh ne želim nastopiti na večjih tekmovanjih, sem bolj šajser, sploh pa bi mi bila najbolj kritična ekipna tekmovanja, tam bi me verjetno pobralo :D

Oooo, Kan pa ima lepe rezultate, le tako naprej :D Ja, sedaj ti hoče povedat, da hoče ostati edini pes :D Se mi pa zdi, da bradice rabijo nekaj časa za odrasti in se to pozna tudi na delu kasneje.

Aja, pa vso srečo z jutrišnjim dnem na maturi :) Saj hitro mine, potem pa bodo najdaljše in najbolj brezskrbne počitnice :D


Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1219 : 01 Junij 2012, 20:29:11
Glede 2on2off con-jaz sem delalo tako (oz sem še v fazi učenja) prej mi je pa preskakovala in poletela dol. Sem preimenovala iz cona v baza. In začela sem prej opozorit baaa-zaaa. Da ja pravi čas sliši kaj ji trobim in moja telesna govorica, da jo "zaštopam". Jaz sem namesto igrače uporabila okrogli podstavek za kozarec (znak za targeting z nosom).

http://www.youtube.com/watch?v=H9pJFYIEECU

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1220 : 01 Junij 2012, 22:33:24
čara...od koga pa misliš, da se mi učimo, hodimo na seminarje in se v osnovi zgledujemo in tudi učimo po teh metodah dalje? ;) 

In če je psu kristalno jasna pozicija, jo bo naredil, dokler pa mu ni, pa pač je kakor je ;) Je pa zanimivo opazovat kako eni hitro dojamejo pozicijo in kasneje tudi posplošijo v gibanju, drugi pa ne tako hitro. Tako kot pri ljudeh matematika, recimo  ;)

Tukaj je bilo govora o tem, da imajo psi iz iste kombinacije zanimivo iste probleme, trije psi pri štirih različnih vodnikih ;) Meni je to zelo zanimivo :D, ker po drugi strani pa delam še z enim staffordom (zraven že omenjenih birdijev), ki pa je cono osvojil tako rekoč čez noč in je cona največji možni žur, za razliko od enega bradača, ki si na njej žile reže  >:(   


Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


nana93

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #1221 : 02 Junij 2012, 20:09:25
Tina hvala:) Zdaj je že prepozen, če bi mi prej povedal... :P Me prav zanima in malo skrbi kako ga bo sprejel, upam na najboljše  :-[
Midva imava večje težave z vstopnimi conami, kot iztopnimi. Bolj malo ljudi se ukvarja z mojim problemom. So pa naše Violice kar dolge in visoke in z užitkom poletijo čez cone ;)
Tina ti si že pravi multi-handler :o S katero pasmo ti je največji užitek laufati? Bradico? ;D



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1222 : 02 Junij 2012, 21:04:55
He, he....ne bo panike z mladičem, mogoče malo na začetku. Jay je taki tečen pes in nobenega ne mara in mu je Ai bil čisti stres, ga je kdaj vzgojno klofnil, če je vdiral nepovabljen v njegov prostor in ko je mali dojel, da če se to počen, hitro pobegneš, če pa nisi dovolj hiter, pa tega raje ne počneš, sta postala najboljša prijatelja.

No, toliko pasem pa nisem dala skozi, razen ko si kdaj sposodimo na klubu med sabo, samo z Ai-jem noče noben tečt, ker je baje pobesnel :-[ To, da imam še stafforda in Dustyja traja šele nekaj mesecev, za D-ja upam, da mi ga bo uspelo narediti in nato ga predam Tjaši, s staffordom, pa če bo čas, bom tudi tekmovala....sem zaljubljena v tega psa, tista njegova široka butica mi dela neverjetne težave v slalomu, ker si z njo slalom širi in ne dela slaloma s telesom, ampak se kot tank  prebija skozi  >:( Sedaj more lastnica doma delat vaje za fleksibilnost hrbtenice, ampak ne verjamem, da bi kaj pomagalo, tile psi imajo enormno glavo in en buhteljček zadaj, ki sledi glavi, namesto telesa  :)

Meni so bradice nad vsemi pasmami in to samo zato, ker so trotli, pa čeprav je lauf z enim borderjem kot mercedes, ni to zame prava pasma, ni kemije med nami. Bradice nič ne jemljejo resno in so čist navdušeni sami nad sabo in mi je všeč tisti njihov večno nad življenjem navdušen nasmeh. Še ko delajo, je tisti žur v njihovih očeh, ni tiste zaskrbljenosti ali bo nekaj ok ali ne in trudijo se samo v imenu zabave, ne dela kot takega. V bistvu ti hočejo ugajat, ampak na tak poseben način, ne vem kak bi opisala, tak nagajiv način :) Ai ima vedno pristop, če ne boš naredila prav, te bom gladko razbil in tudi me  8) Pa še agilni so in vzdržljivi ravno dovolj in ne preveč za moj stil življenja.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


nana93

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #1223 : 07 Junij 2012, 15:21:50
Upam, da ne bo panike in da se bosta ujela oz. se že bota morala, ker jima nič drugega ne preostane  :P
Teli staffordi so super, ko jih gledam na tekmi, sem čisto navdušena, kako hitri so :) Da te vidimo enkrat še s staffordom "laufat", komaj čakam  ;D



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1224 : 08 Junij 2012, 12:29:28
nana93 po mojih izkušnjah manj kompliciraš boljše je. Seveda pa Kanu en smeš preveč dovoliti, da se znaša nad mladičem, mladiču pa da preveč sili v Kana.

Drugače pa se bliža vikend . . .  :-[

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1225 : 10 Junij 2012, 07:53:53
rapgirl....Kak je šlo? Bo kakšen filmček?

Evo, midva z Aijem pa sva se udeležila prvih avstrijskih kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2013 in med okoli 80 psi dosegla lepo 3. mesto z dvema čistima tekoma. Parkurja sta mi bila noro težka, sploh jumping.  Na trenutke mi sploh ni bilo jasno, kje sem v tej množici okrogov in speljevanju psa nekje vmes...še veliko se imam za naučiti, ampak Ai me lepo razume, tako da upanje ostaja  :o 

Pa še posnetek:
http://www.youtube.com/watch?v=CJs9CbdheyM&feature=g-all-lik

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1226 : 10 Junij 2012, 20:42:20
rapgirl....Kak je šlo? Bo kakšen filmček?

Evo, midva z Aijem pa sva se udeležila prvih avstrijskih kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2013 in med okoli 80 psi dosegla lepo 3. mesto z dvema čistima tekoma. Parkurja sta mi bila noro težka, sploh jumping.  Na trenutke mi sploh ni bilo jasno, kje sem v tej množici okrogov in speljevanju psa nekje vmes...še veliko se imam za naučiti, ampak Ai me lepo razume, tako da upanje ostaja  :o 

Pa še posnetek:
http://www.youtube.com/watch?v=CJs9CbdheyM&feature=g-all-lik

Veselo in zelooooo zabavno.  :P Dejansko sma se včeraj kar dosti lovila, danes je bilo že veliko boljše. Rabima pa še nekaj kilometrine ;)

Felina čestitke še tukaj za super teke! Smo pa tudi mi v enki imeli kar težke parkurje, najbolj me je motil vhod v slalom, ki sploh ni bil za v enko.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1227 : 10 Junij 2012, 21:13:21
Ja, kilometrina naredi svoje :)  Filmčki? Čestitke vseeno za prebiti led :D

Sem videla sobotne parkurje iz enke in so bili kar, no, da se lepo izrazim, zanimivi. Upam, da so bili nedeljski bolj prizanesljivi.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1228 : 10 Junij 2012, 21:30:13
Hvala.  :-[ Filmčki še pridejo, mi jih morajo najprej poslati.

No, nedeljski jumping je bil ok, agi pa  :-\

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


nana93

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #1229 : 10 Junij 2012, 23:34:00
Uau čestitke za taka super teka in seveda za 3. mesto!!! :-*
Zdaj pa samo čakam na tvoje posnetke rapgirl  :P da vidim našega bratca, če je kaj po Kanu haha