bradati škotski ovčar [Bearded Collie]

kathy · 514634

rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1230 : 12 Junij 2012, 10:15:15
nana93 še preveč je po njemu  :P

nekaj slikic s tekme:

(foto: Daša Z.)


(foto: Daša Z.)


(foto: Daša Z.)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1231 : 12 Junij 2012, 11:28:09
Lepi norc je :)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1232 : 14 Junij 2012, 10:47:15
Glede na to, da morem uskladiti veliko terminov, pa tudi jesen ni več tako daleč in s tem naše 2. srečanje bradic me zanima koliko bi vas prišlo in kateri datum bi vam septembra/oktobra ustrezal? 15./16. 9. ni nobene agility tekme, pa mislim da v slo tudi nobene razstave. Tako, da kar s predlogi na plan, da se vsaj z datumi uskladimo.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1233 : 18 Junij 2012, 10:10:43
Po dolgem času spet dva diska na tekmi...za vse je kriv Ai  :D jaz ne prevzemam nobene krivde, sploh  :o

http://www.youtube.com/watch?v=8p-Bk8X5jm0

rapgirl...kaj zdaj, čakamo posnetke  :o

Glede srečanja, sama načeloma sem za, ampak tako naprej pa ne morem vedet kako in kaj, mogoče bom takrat tudi na morju, ker čez poletje ne bo šlo skozi z mojim dpustom.

Aja, pa kaj sem še ugotovila pri Vijolicah :D da ne znajo v eno lajat...kaj Chilly ali Kan kdaj lajata v eno, tako kot recimo Ai na parkurju? Ker sem pri Kanu opazila, da zalaja enkrat na vsake toliko, isto je z Dustyjem...samo en orenk vouf naredi in nato čez 10 m spet in tako dalje :D






Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1234 : 19 Junij 2012, 11:14:12
Ja, ja jaz tudi en priznam, da sva zaradi mene diskana.  :P Drugače je ful, ful hiter (ali se pa samo meni zdi) in ga na  ravninskem delu ravno ne dohajam. Morama se pa še malo uskladit, ker Chilly kar pozabi ko je na tekmi na kakšno stvar in je kar ne zna.  >:(
Filmčki pridejo, ko jih bom imela čas zmontirat, ker sem ali v službi ali pa imamo doma veliko dela. Lahko si pa ogledaš od sobotne tekme, imam na mojem profilu, mi je nekdo prilepil gor.

Nekaj slikic iz tekme:




Takole se mi hladimo  :P



Drugače bo pa v četrtek Chilly dobil poletno frizuro!  :P

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1235 : 19 Junij 2012, 15:18:16
Drugače je ful, ful hiter (ali se pa samo meni zdi) in ga na  ravninskem delu ravno ne dohajam. Morama se pa še malo uskladit, ker Chilly kar pozabi ko je na tekmi na kakšno stvar in je kar ne zna.  >:(


he he he za agility pa pes ni nikoli prehiter, saj to hočemo,  mi nismo na pravem mestu ;)  Se pa blazno zabava, to mi je všeč, bi se tudi ti lahko malo nasmejala, ker je kljut norčava taka prava bradica  ;) Da pa pozabijo, pa sem se jaz že sprijaznila, ko samo pomislim, kolikokrat je Ai slalom pozabil...jao meni, jao, jao, jao, jao!!! Pa potem ni hotel na conske ovire, pa potem se ni postavil v 2 on 2 off, ampak je odskakljal kr nekam, trenutno imava fešto na palisadi, ma ni da ni   ;D

Ai bo tudi kmalu spet dobil novo/staro frizuro, mu ta dlaka čist preveč hitro raste  >:( in že pri tej dolžini rabi nekaj minut več za umiritev dihanja po treningu.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1236 : 20 Junij 2012, 12:01:05
Sej dejansko mi je ušeč, da je hiter, jaz bom pa morala začeti šprinte trenirati. Upam, da nama na tekmi uspe odteči en čist tek, da vidim koliko je res hiter glede na druge pse. Drugače Felina jaz bi se že smejala, ampak morem sapo lovit.  :P
Jutri dobi novo frizuro, tako da bo prišla tudi kakšna slikica. :P

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1237 : 21 Junij 2012, 13:08:21
Mi imamo novo frizurco  :P


"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1238 : 01 Avgust 2012, 01:19:36
Ii, kok ma luštno poletno frizurco : )

Mi se pa hladimo v vodi, treniramo agility, lovimo frizbije... In hvalabogu smo končno zdravi  :)





Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1239 : 01 Avgust 2012, 14:20:08
aaaaaaa...*star* super :D sem vesela, da je Flo zdrava :)

Je pa na prvi fotki ko en pretepač  :-*  Kak je ona lepa  :-*

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1240 : 27 Avgust 2012, 08:13:45
Kje ste lastniki bradic? Vsi še kar na počitnicah?

No, mi smo malce tekmovali tudi med počitnicami in bili aktivni. Tukaj posnetek iz Klagenfurta
http://www.youtube.com/watch?v=MZWhb5u9OCs  kjer smo bili pridni, ampak bi lahko bili še bolj, če bi vodnica znala vodit  >:(

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1241 : 31 Avgust 2012, 12:51:06
Nismo na počitnicah, čeprav si želim, da bi sedaj nekam šla. :D V glavnem, bili smo na tekmi 4fun na Ptuju, kjer smo se preiskusili tudi v skokih v vodo in se je Chilly kot norc super odrezal. Mislim, da če bi vadila bi mu kar dobro šlo.  ::)

Še ena slikica iz tekme:


Drugače sedaj delama na vodenju na daljavo pri agilityu, pa da vidimo. :D

lp
maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1242 : 11 September 2012, 13:16:15
Da še tukaj napišem! V soboto imamo 2. srečanje Baradith škotskih ovčarjev na Mrzlici. Vabljeni vsi! Prosim, da tisti, ki pridete mi pordite na zs!

lp
maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1243 : 26 September 2012, 11:45:16
Na srečanju je bilo super, vreme je bilo sončno in toplo.  ;D Vsem, ki niste prišli vam je lahko žal. Upam, da bo kdo uspel priti še drugo leto, da ne bomo večinoma eni in isti!
Še nekaj slikic za lušte:







"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1244 : 26 September 2012, 11:48:27
V nedeljo je bila tekma na Hrušici. S chillyem sva jumpig odtekla presenetljivo dobro. Kljub temu, da sva bila disk in sva bila en mesec in pol brez treninga je bil to za mene najboljši tek na vseh tekmah. Mogoče tudi zato, ker sem ga lahko nekako dohajala in bila celo pred njim.  ;D

Še nekaj slikic moje zverine, ki spet lepo rjavi:








lp
maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1245 : 10 Oktober 2012, 18:08:39
Po dolgem času spet nekaj časa za pisanje po forumu :D

Prvo čestitke rapgirl k uspehu v Hrušici in da si bila zadovoljna z njim in k novi pridobitvi, pa čeprav je uradno mamina ;)

Dogaja se nam popolnoma nič iz Ai-jeve strani. On je priden, sedaj bo posojen za ekipno tekmo v Avstriji, ker sama ne morem it in upam, da ne bo koga ubil od navdušenja. Ker tile ljudje so navajeni resnih borderjev, ne ponorelih bradic in to zna biti zelo zabavno. Kolegica se dejansko na treningih pripravlja, kako ga s čim manj modricami pripeljati na štart in mu pobegniti.   Jah, očitno imamo vodniki različne poglede, kaj je vzgoja psa  :-[ Na sprehodih mu še vedno zelo dobro uspevajo podvigi svinjarjenja in kljub temu, da ima čisto kratko dlako, ga morem po vsakem sprehodu (sedaj ko je malo mokro) kopat - celega  >:(

Uradno sem obupala nad Dustyjevimi conami  :-[  Čist premalo imam časa za delo z njim, da bi se s tem ukvarjala, ampak če pes po pol leta še niti tega ni skužil, da morajo zadnje tace ostati v višini, potem s takšno količino dela tudi nikoli ne bo :D Sedaj mu pač na coni zagrozim in jo potaca  :-[ Kakšna sramota, hi hi hi. Sedaj samo še slalom, pa se mogoče kdaj z njim prikažem na tekmi. Upanje še vedno ostaja :D




Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1246 : 13 Oktober 2012, 20:44:48
Tako pa izgleda Ai na tekmi, ko se njegova največja ljubezen goni in je na vrsti za njim :D Ne morem verjeti, kako je dobil v nos in odpičil :D Me zanima, če bo jutri z mano enak problem, ker je danes tekla z njim kolegica.

http://www.youtube.com/watch?v=uWs53cKHatI&feature=youtu.be

Tako pa, ko ni na vrsti za njim :D Malo več koncentracije je vseeno prisotne :D

http://www.youtube.com/watch?v=2mOQJ67RqG4&feature=youtu.be

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1247 : 24 Oktober 2012, 13:13:25
Felina naše brade nas vedno znova presenetijo in naredijo kakšno bedarijo na parkurju! :D Jaz sem pa tem bedarijam vedno nasmejim, ker so mi čist preveč smešne! :D

V glavnem, v slo je sedaj možno tudi pasti ovčke. S Chillyem sva se udeležila najprej seminarja, ki ga je vodil en Italjan, ki ima sicer doma borderje, vedar me je pozitivno presenetil in pozna tudi način pašnje za bradice. Chillya je pohvalil, rekel je da ga bo treba na začetku malo umirjat, ampak ima tisti pravi nagon (seveda ga bo treba umirjat, če je pa trotl). :P Tako, da bova sedaj 1x na mesec hodila past ovčke. :D Če še koga zanima naj mi pove!

Dve sliki iz seminarja:





lp maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1248 : 24 Oktober 2012, 18:03:37
Priden Chilly :D Sem slišala ja, da je bil zelo dober. Trotli so pa večno, se mi zdi :D


Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1249 : 03 November 2012, 09:39:20
Chillyeva spletna stran: http://www.freewebs.com/violacaninacrtoonnetwork/

Nekaj stvari morem še dodat. :)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1250 : 18 November 2012, 11:30:07
Včeraj sva začela s prvim treningom pašnje. Sedaj gre pa zares.  ::) v glavnem, zelo me je presenetil kako me je dejansko poslušal, kljub bližini ovc je dal prostor ali upočasnil tempo, če sem to od njega želela. Je bil tudi zelo umirjen, dejansko sva ga z Alenko 2x morale samo umiriti in je dojel, da more biti miren. Tako, da sva učiraj potem delala tudi že v veliki ogradi. Res sem čisto ponosna na njega in na dejansko njegov hiter napredek. Res se zelo hitro odzove na to kar mu rečem in hitro popravi svoje napake in se vidi da se trudi, da jih ne ponovi več. Se vidi tudi, da kar ve, da mora ovce pripeljati k meni. Res neverjetna izkušnja. :) V glavnem, čez 14 dni gremo spet past ovčke. :)

Še nekaj slikic:






"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1251 : 19 November 2012, 16:34:43
Joj, kok je lepo videt bradico, ki pase.  :-*
Na zadnji pa zgleda chilly kot ena ovčka (:



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1252 : 22 November 2012, 23:07:49
Da se še Flo pokaže z novo frizurco.  :-*



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1253 : 23 November 2012, 12:38:14
aaaaa, pa ste res to nrdili! Hahaha, ful je dobra!  :-*

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


nana93

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #1254 : 24 November 2012, 16:59:07
Joj vsi imate nove frizurce, samo še midva sva tako za časom, da že skoraj 5 let vztrajava pri stari frizurci  :D Da vam malo obudim spomine na dolgodlake birdije, ena današnja fotka.


Drugače pa tudi jaz velikokrat pomislim (beri: ko je ves umazan, zafocljan), da bi ga peljala k Tini v Maribor, da ga malo "sfrizira", pa še nisem zbrala toliko poguma   :-[;)



Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #1255 : 24 November 2012, 18:16:04
No, jaz sem ena takšna "skrivna" opazovalka bradic, ki rada pokuka  v tole temo. Vem, bolje rečeno verjamem, da je takšno dlako težko vzdrževati, ampak z dolgimi kocinami so takooooooo nepredstavljivo lepši od "pošišanih"..... Res, pravi lepotci! No, saj so vsi, ampal s tapravo čupo so pa cukrčki!!!



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1256 : 24 November 2012, 18:38:58
Nana, kok maš lepo sfriziranega psa.   8)

Zdaj, s flo je na sprehodu, meni osebno, 100x lažje, kot pa takrat ko je imela dolgo dlako. Zdaj saj žogo dejansko vidi kam leti, frizbi v zraku ji pa tut ni več problem ujet.  :)
Za nas, ko smo bolj taki, da skačemo po gozdu, blatu, lužah je defentivno boljša taka športna frizurca (:






nana93

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #1257 : 25 November 2012, 17:26:52
Hvala  :)
Včeraj tako lep, danes pa tako umazan :-\ Samo mu zaradi dlake nikoli ne odrečem divjanja po gozdu, blatu... Si pa vseeno v takih primerih zaželim, da bi imel tako športno frizurco kot Flo :) Se strinjam s teboj Agava, da so najlepši taki kot so... z dolgo dlako.
Današnje fotke  ;D


(Foto: Eva Fortuna)



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1258 : 30 November 2012, 18:23:26
Wiiiii, Flo je postrižena, navdušena!!!!!!!!! Lepa, lepa :D  Ai je tudi sedaj takšen kuštravec :D mu  puščamo dlako za zimo  :-[  Ampak še to preklinjam, ker se ne izogne čist nobenemu blatu in v vsako blato je treba zarit z gobcem in glavo nato pa še kvaliteto sprobati s hrbtom  >:(


Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1259 : 01 December 2012, 12:29:21
Haha, jaz sm isto čist navdušena nad to frizurco, sploh ne morm verjet kako je vse lažje zdaj. (: So pa vsi rekli, ki so flo videli v živo, da je zdaj veliko boljše kot pa prej, da ji saj učke vidijo. ;P
Flo gre tudi potem pomladi ali pa poleti še na mal krajšo ;p
Ai je pa itak en tak veseljak, da ni nič čudnega da mu že samo luža naredi eno tako veliko veselje.  :P