bradati škotski ovčar [Bearded Collie]

kathy · 513464

rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1320 : 06 Marec 2013, 18:27:41
Rapgirl ali ste bili v nedeljo na Uskovnici?

Ne.  ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


ewchy

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #1321 : 04 April 2013, 11:20:06
Pozdravljeni!

Znanka zaradi hude bolezni prodaja (cena okoli 200€ oz. po dogovoru) 10 mesecev starega bradatega škotskega ovčarja z imenom Inti.
Inti je zelo simpatičen, pripravljen za sodelovanje s človekom, se zelo hitro uči ter ima zelo veliko energije in bi bil  primeren za kakšen pasji šport. Zelo rad ima vse ljudi in živali, je popolnoma nekonflikten, navajen je življenja z mačko ter bi bil tako tudi odličen družinski pes. Navajen je bivanja v stanovanju in je sobno čist.

Njegovo rodovniško ime je Sagena Story Story Night, rojen je 29.5.2012. 
Njegov oče je Sagena Big Boss, mati Sagena Sunrise Tequila.



Če bi mogoče koga zanimalo, ali mogoče poznate koga, ki bi ga lahko zanimalo... Upam da mu bomo našli fajn lastnika, pri katerem bo lahko živel polno življenje.

Če vas zanimajo še kakšne informacije lahko kontaktirate lastnico na: 041 618 307 (Mateja)

Hvala za pomoč!


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1322 : 04 April 2013, 12:30:18
Joooojjjj, bradica  :-* 
Upam, da srček hitro najde primeren dom.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1323 : 04 April 2013, 13:17:57
Če bo vse po sreči bo dobil zelo lep dom.  :P

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


ewchy

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #1324 : 05 April 2013, 13:34:00
Inti bo dobil super nov dom!  ;D Res sem ful vesela zanj in za vse vpletene!  :)

Hvala!

LP, Eva


nana93

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #1325 : 08 April 2013, 17:41:55
Da prekinem niz zimskih fotk, lahko končno pripopam eno spomladansko  :)
Sedaj se bo pa spet začela agilitaška sezona! Komaj čakam, da bom spet lahko gledala bradice pri delu  :o



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1326 : 08 April 2013, 21:34:03
Inti bo dobil super nov dom!  ;D Res sem ful vesela zanj in za vse vpletene!  :)

Kako je to lepo slišat.  :-*

Nana, luštna spomladanska fotka, se imate fino, ker nimate več snega, pri nas na žalost sneg še kar vztraja.  ::)



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1327 : 15 April 2013, 11:45:00
Mi smo končno prišli do prve agility tekme! Na žalost je celo dopoldne deževalo in je bil teren zelo blaten. Tako nismo niti mogli hitro teči, pa tudi psom je precej drselo! Sem pa ponosna na svojega mulca, ki mi je celo naredil cone na tekmi.  ::)
Še dve slikici (Photo by: Uroš Bokal)




p.s.: V četrtek pa gremo obiskat frizerja, da nas malo olajša dolge dlake. Po eni strani mi je ful žal, ampak je potrebno, da nam ne bo tako vroče.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


ewchy

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #1328 : 15 April 2013, 15:58:50
Inti bo dobil super nov dom!  ;D Res sem ful vesela zanj in za vse vpletene!  :)


Žal se tole ni izšlo... Torej, Inti še vedno išče topel dom (oglas je par postov višje). Prosila bi vas, če lahko obvestilo posredujete naprej oz. če mogoče poznate koga, ki bi ga lahko zanimalo...

Lep sončen dan še naprej,

Eva


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1329 : 04 Maj 2013, 21:37:48
Chilly totalno uživa z novo frizuro.




"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1330 : 05 Maj 2013, 22:25:29
Sem že na Fbju gledala novo frizurco, res je dobro postrižen, ful mi je všeč. Zdaj deluje kot da bi bil spet mladiček  :-*



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1331 : 07 Maj 2013, 15:05:42
Vabim vas na:

3. Srečanje bradatih škotskih ovčarjev
16. 06. 2013
Lokacija je še neznana. Odvisna je tudi od števila udeležencev. :)
Tako, da tisti, ki niste na fb mi prosim sporočite na zs, če boste prišli.

lp
maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


ewchy

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #1332 : 10 Maj 2013, 12:04:17
Inti je na srečo našel nov dom - že uživa na Primorskem  :). Hvala vsem ki ste pomagali!

LP, Eva


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1333 : 05 Junij 2013, 12:01:26
3. Srečanje bradatih škotskih ovčarjev/ 3. Meeting bearded collie in Slovenija!

16. 06. 2013 ob 14. uri na Kalu nad Hrastnikom! Vabljeni vsi lastniki in ljubitelji bradic! :) Če poznate koga, ki ni na fb mu prosim to sporočite, da nas bo čim več! Ne bomo se branili kakšnega domačega peciva! :D

16. 06. 2013 at 14. pm, on Kal (Hrastnik, Slovenija)! Welcome all owners and lovers of bearded collie!

If you need some infomation you can contact me!

Upam, da se nas zbere čim več in da se nam letos priduži še kakšen nova bradica! :)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


MANDY

  • Gost
Odgovori #1334 : 07 Junij 2013, 19:56:33
 :) Pozdrav, ker spet  ??? :'( dežuje in so mali zaspali sem se odločila, da vam napišem kaj je ušpičila Ida.
Naša bradatka polna energije in novih norih idej.
To je njena nova "fora" stara je 8 let in še vedno preseneča. Kot vsako leto imamo v okolici gnezdo sov, šoj, srak, vrabči so pa že itak domače živali. In mlade sovice so ponoči zelo glasne (sta se dve sosednji hiši izpraznili, ker niso mogli spat), tokrat so šle "na živce" tudi Idi. Dva dni zatem, ko so se skotili mladiči in sem itak pol noči prebedela se Ida okoli 2 ponoči začne oglašat (to je njen poseben ton, da mora na potrebo, ker v pesjaku se to ne dela  ;)) Pa grem še vsa zaspana odpret vrata pesjaka in sem se kar zbudila, ko sem presenečeno gledala Ido, ki je panično pobirala svoje igrače. Kaj  ??? bilo jo je strah, da ji bodo sove igrače odnesle  ::). Od takrat smo ji vedno pobrali igrače in so šle z njo "spat". Problem in nočni izhodi so bili takrat, ko je igračke zakopala in jih je ob 3,4 zjutraj odkopala in nesla v pesjak >:( , seveda sem se morala vstat in jo spustit.
Ja šoje in srake so njeni sovražniki številka ena, ker si drznejo krast brikete iz njene sklede in se še bolj dret kot ona  ::).  Seveda jih poskuša preglasit in zadnje dni poslušamo samo njen lajež, res je tečna. Še pri kosilu ni miru in Melisi je bilo dovolj pa se sredi kosila zadere Ida mir in to tako, da smo se še ostali ustrašili  ;) mir je bil za 4 minute. Zdaj imamo pri mizi pravilo, da tisti, ki se zadere prej opozori ostale  :D. Ta naša Ida, trenutno je pri hiši 8 psov (7 mladičkov Bella in Ida) pa še vedno se največkrat sliši "Ida ne deri se, Ida ne koplji, Ida pusti avtomobile, Ida sem" ona se ne da motit  >:D :-*.
Res nam ni dolgčas,lumpa naša.   



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1335 : 10 Junij 2013, 10:22:40
Ha ha ha !

Sem se nasmejala, si jo kar predstavljam kakšen problem predstavljajo ptiči :D Vidim, da vam ni dolgčas :D

Kak pa se razume z mladički?

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


MANDY

  • Gost
Odgovori #1336 : 10 Junij 2013, 11:49:03
 :) Z Ido dolgčas, to pa ne. Že na začetku, ko so prišli mladički na svet sem jo hotela nahecat, da bi jih šla v kuhinjo pogledat pa mi ni uspelo. Mož je bil bolj konkreten, prijel jo je v naročje in jo nesel proti kotišču, ej ko bi to videla v naročju se mu je zvila in skoraj splezala na rame neeeee stran. Noče jih niti pogledat. Ko pa so bili prvič zunaj in je tekla mimo (zaradi srake) je Bella skočila v njo (nič renčala samo v gobček ji je skočila) sem se ustrašila, da se bosta steple. Pa jo moram pohvalit je bila tako šokirana, da jo je na hitro popihala stran. V glavnem, dela se kot da jih ni, nič zrak, bo že videla čez nekaj tednov, ko jo bo zrak zasledoval  ;D :-*.



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1337 : 10 Junij 2013, 18:32:33
Boga Ida....najprej sove, srake, zdaj pa bo še zrak dobil preobleko majhnih nadležnih kepic, čist jo uničujete :D 


Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1338 : 11 Junij 2013, 12:45:54
Boga Ida....najprej sove, srake, zdaj pa bo še zrak dobil preobleko majhnih nadležnih kepic, čist jo uničujete :D

Se čisto strinjam! :D Pa kake slikice Ide se ne bom branila. :) JI delaš krivico, ker samo mladičke slikaš!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


MANDY

  • Gost
Odgovori #1339 : 12 Junij 2013, 11:07:34
Ja ja, bogi smo mi. Kar pridite pogledat, vabljene na obisk. Prav včeraj sem jo hotela slikat, ko je tako ponosno ležala z plišasto igračko, ki ji je povlekla vso polnilo ven  >:D. Pa mi je ušla pod ciprese, preden sem prišla ven z fotoaparatom. Za zdaj še uspešno skrivamo igračke od mladičev  ::) :-\. Se pa Ida ne slika rada, kar obrne se stran ko me zagleda z fotoaparatom v roki.
LP



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1340 : 12 Junij 2013, 11:44:09
Ja ja, bogi smo mi. Kar pridite pogledat, vabljene na obisk. Prav včeraj sem jo hotela slikat, ko je tako ponosno ležala z plišasto igračko, ki ji je povlekla vso polnilo ven  >:D. Pa mi je ušla pod ciprese, preden sem prišla ven z fotoaparatom. Za zdaj še uspešno skrivamo igračke od mladičev  ::) :-\. Se pa Ida ne slika rada, kar obrne se stran ko me zagleda z fotoaparatom v roki.
LP

Rajši ne pridemo! Preveč luštov! Sploh ker so rjavčki!  :P

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


s5iztok

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 0
Odgovori #1341 : 12 Junij 2013, 15:17:11
Citiraj
16. 06. 2013 ob 14. uri na Kalu nad Hrastnikom! Vabljeni vsi lastniki in ljubitelji bradic!

uh, tega kraja še google earth ne najde  ;D



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1342 : 12 Junij 2013, 18:06:48
uh, tega kraja še google earth ne najde  ;D

gugl pojma nima... Kal je zakon!

PS: To je hrib nad Hrastnikom, dostop z avtom do vrha preprost. ;)



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1343 : 13 Junij 2013, 09:22:54
Na googlu ga najde: http://maps.google.si/maps?hl=en&tab=wl

Drugače je v nedeljo organiziran tudi pohod na Kal (žal sem zvedela ta teden) in tam kjer leze večina ljudi v hrib je na vrhu Kal.   >:D

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Wookiee

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0

Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1345 : 28 Junij 2013, 22:43:33
Čestitke!!!!!  :o

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Wookiee

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #1346 : 29 Junij 2013, 08:49:27
Hvala Tina!
Vznemirjeni pač smo :o



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1347 : 03 Julij 2013, 12:08:34
Hvala Tina!
Vznemirjeni pač smo :o


waaaaaa!!! Čestitke! :)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1348 : 19 Julij 2013, 21:39:25
Da se mi malo pokažemo po dolgem času. (:
So flo rekli zadnjič pri veterinarju, če je še mladiček, ker je bila tako postrižena hehe(:



Wookiee

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #1349 : 24 Julij 2013, 15:25:35
Moja lepa nosečka  :-*