prosim za pomoč!

kr1 · 1661

kr1

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
: 24 Marec 2007, 14:24:48
Pozdravljeni!
Imam zelo resen problem. Mislim, da se je našemu enoletnemu koker španjelčku zmešalo. Brez zafrkancije.
Pogosto renči na mojega brata, očija in mami. Ampak čudno je to da je to začel delati šele zdaj.
Mislili smo že da smo se mu že kaj zamerili, ampak hoče biti kar naprej v naši bližini se cartati :-*, lupčkati, se sprehajati...
Kar naprej nam prinaša copate, igrače, če gre kdo v kopalnico, ga čuva...
Če bi se mu zamerili, ga razumem.
Sedaj hodiva na agility, kjer je super priden in zelo uboga.
Ampak, name pa čisto nikoli ne renči. ??? ???
Ima kdo podobne izkušnje?

Že vnaprej hvala za vse odgovore! :-* :-*



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1 : 24 Marec 2007, 16:01:36
Danasnji koker spanjeli pac niso luskana radodarna bitjeca, ki bi uzivala na zadnjem mestu.

Kuza odrasca in se prebija na vrh. Se je ze prebil, no. Ko mu kaj ni vsec, zarenci in dobi svoje. Ko nekaj hoce, pride do vas in spet dobi svoje- sprehod, hrano,..
Stalno hoce vaso pozornost in jo dobi brez problemov. Ce pa ne, pa itak zarenci:)

Kje pa agility treniras? Povprasaj instruktorja o vajinih problemih. Pa kako knjigo v roke :D

Mas kake slike?



kr1

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 24 Marec 2007, 17:02:12
Pozdravljeni!
Ja, kar si ti napisala je vse res. Ampak on renči kar tako, brez da bi kaj hotel. To je to, kar mi ni jasno...



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #3 : 26 Marec 2007, 11:45:36
Kr1, koliko ste pa kaj na rangiranju delali? Saj veš, pes gre zadnji skozi vrata, po stopnicah, k skledi sme, ko se mu reče, da sme, igračo ali priboljšek dobi le v zameno za opravljeno nalogo itd.? Kako pa odreagirate, kadar zarenči? Ga kaznujete, ignorirate, se ustrašite? Je koga tudi šavsnil ali samo renči? Opiši kak konkretni primer z vsemi detajli.

Meni se iz opisanega zdi, da tale pes meni, da je on višje na hirearhični lestvici kot oče, mami in brat. Treba mu bo pokazat, kje je njegovo mesto.

Kristinca & Florinca


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4 : 30 Marec 2007, 21:00:58
no jaz imam dominantnega psa. ampak vseeno hodi skoz vrata prvi, ker je pač to bolj priročno, saj jih ne zna zaklepati, zmaguje v vseh igrah, je ko je pač ura, in takrat ko se učima trikce, ko kaj utrjujeva...Pa nimam težav z renčanjem....

Predvsem poskrbite, da kužku ne bo dolgčas in da boste vodje, tega vredni. Torej doslednost na 1. mestu-kar se zmenite tako je, ne pa recimo 1x sme na kavč, drugič ne... Čim več ukvarjanja z njim, igranja, negovanja...fajn bi blo  posnet situacijo ko začne renčati, že predno začne, mogoče bi se videl povod, ki ga vi ne opazite.

Emm v eni reviji oz. dveh (Mojpes) je Silvia prav fino opisala kako gre to "šefovstvo".


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!