Težave z ušesi

Makronaut · 3507

Makronaut

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 1
: 28 Marec 2007, 13:05:47
Pozdravljeni

Moj mucek je star dobrega pol leta in je imel že nekaj časa "umazana ušesa", vendar nič posebnega tako, da se zaradi tega nisem preveč sekiral. V zadnjih nekaj dnevih, pa se je stanje močno poslabšalo. In to iz dneva v dan. Najprej je muc postal povsem brezvoljen, nato je nehal jesti in končo izginil. Ko sem ga našel je imel gnojna ušesa. Eno celo tako hudo, da je zgledalo, kot zamašeno. Gnoj je bil gost in temno rjav ali pa bel. Muc pa je samo močno dihal. Očitno ga zelo boli.

Ušesa sem mu izpiral s kamiličnim čajem (če kdo tega ne ve, je to naravni antibiotik), kar mu je precej pomagalo. Sedaj je eno boljše. Drugo pa ga še vedno boli. Gnoj se počasneje tvori.

Posumil sem na garje. Vendar težava je le v tem, da se muc čisto nič ne praska, kar bi morda pričakoval. Ali pa vsaj ne toliko, da bi bilo sumljivo.

Kaj je možno, da bi lahko bilo tudi kaj drugega?

Lep pozdrav.

+1



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1 : 28 Marec 2007, 13:50:09
Jaz ti priporočam da čimpreje obiščeš veterinarja, saj lahko pride do poškodb sluhovoda če zadeva ni pravilno sanirana! Držim pesti da bo muc čimpreje zdrav!


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #2 : 28 Marec 2007, 14:12:04
jaz bi ga takoj  odpeljala k veterinarju in ušes ne bi packala sama doma.



Makronaut

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 1
Odgovori #3 : 29 Marec 2007, 15:43:33
Mujci je bil pri veterinarju.

Kot sem si mislil, niso bili krivi samo zajedalci, temveč pljučnica. Očitno je bilo vnetje ušes posledica slednje.

Mucek je dobil dve inekcij (proti zajedalcem in antibiotike), trenutno leži na mojih kolenih in se bori z boleznijo (in ne vem, če tudi ne z zdravili).

Tako, de je čisto bogi. Upam, da bo preživel.




Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #4 : 29 Marec 2007, 15:55:08
A še kakšnih antibiotikov za domov pa nisi dobil? Držim pesti da se bo mali zvlekel!


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #5 : 29 Avgust 2007, 13:47:41
Naša Sukica očitno nima prav grozne sreče z veterinarji  :(.
Trenutno zdravimo ušesek, ki je poln gnoja. Včeraj sem opazila izcedek in se seveda takoj odpeljali k veterinarju. Ta ji je podrobno pregledal ušesek in videl, da je sluhovod poln gnoja. Zaenkrat sva dobili kapljice (kasneje napišem katere, ker so doma), ki jih dobiva 1x dnevno po 4 + masažo ušeska. Tale zadnja zadeva ji je še posebno všeč  ;D. Kontrolo imava 10.9. in v primeru, da takrat ne bo tako, kot je načrtovano, gre na čiščenje pod narkozo  :(.
Jaz bom za vsak slučaj poklicala še na kliniko Tristokosmatih, kjer naj bi imeli strokovnjakinjo za muce (odlična ideja prijateljice  ;)) in jo po potrebi odpeljala tja na pregled.


Ancy1984

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 0
  • Kira moja najvecja zvezdica :D
Odgovori #6 : 23 Februar 2008, 00:29:57
Pozdravljeni

Moj mucek je star dobrega pol leta in je imel že nekaj časa "umazana ušesa", vendar nič posebnega tako, da se zaradi tega nisem preveč sekiral. V zadnjih nekaj dnevih, pa se je stanje močno poslabšalo. In to iz dneva v dan. Najprej je muc postal povsem brezvoljen, nato je nehal jesti in končo izginil. Ko sem ga našel je imel gnojna ušesa. Eno celo tako hudo, da je zgledalo, kot zamašeno. Gnoj je bil gost in temno rjav ali pa bel. Muc pa je samo močno dihal. Očitno ga zelo boli.

Ušesa sem mu izpiral s kamiličnim čajem (če kdo tega ne ve, je to naravni antibiotik), kar mu je precej pomagalo. Sedaj je eno boljše. Drugo pa ga še vedno boli. Gnoj se počasneje tvori.

Posumil sem na garje. Vendar težava je le v tem, da se muc čisto nič ne praska, kar bi morda pričakoval. Ali pa vsaj ne toliko, da bi bilo sumljivo.

Kaj je možno, da bi lahko bilo tudi kaj drugega?

Lep pozdrav.

+1



Nas muc je mogel zaradi uses k veterinarju...Opazli smoi da ze 2 dni spi v kopalnici,ker to njemu ni podobno.Ponavad spi v svoji postelci v dnevni sobi...Sem rekla bratcu naj mu pogledala uhca...
In je ugotovil,da se mu iz enega usesca cedi gnoj..(Ostudno)...ampak smo mu mal z vatko spucal in mislili smo,da bo vse ok..Ampak ni bilo.
Tko,da smo ga mogli peljat k  veterinarju in ugotovil,da ma garije....
Smo ugotavljal kak jih je dobil.ker nas muc nikoli ne gre pred blok in ga mamo vecinoma v stanovanju samo sm pa ce gre na hodnik....
In prisli smo,do tega zaklucka,da jih je dobil samo od enega muca.( majo ga sosedje).
Ampak za njega skrbijo na 25,ker ta muc spi vedno po bloku...vecino pa je samo zunaj...enkrat na enem predprazniku drugic na drugem....Ne vem zakaj imajo muca,ce ne skbijo za njega...


lp

Kira moja najvecja zvezdica