škotski terier [Scottish terrier]

Alya · 9710


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 28 Marec 2007, 18:56:08
Hay,
Alya ali imaš ti to pasmo doma?
Meni je ta pasma zelo ušeč. Nekaterim pa ni ušeč, zaradi širokih prsi in velike glave. Sem nekaj časa razmišljala, da bi si ga kdaj kupila, ampak, ker sem pač Anja sem si hitro premislila in ugotovila, da ne vem kako bo z Zorom in ne vem če sem sposobna prenašat še enega nagajivca.
lp,
Anja


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #2 : 28 Marec 2007, 19:49:59
Ne,nisem lastnica te pasme,je pa mi zelo všeč!Nevem zakaj nekateri ne marajo te pasme saj mi je po izgledu še skoraj najbolj všeč,zarati te posebne oblike glave in telesa.. ;).Mojim staršem pa se po izgledu zdi smešen in grd. :-\
Je na forumu mogoče kater lastnik te pasme?



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #3 : 09 Oktober 2007, 19:25:22
Bom pa kar sama opisala pasmo:

Škotski terier je visok 25-28 cm njeova teža pa se giblje okoli 10,5kg.
Škotski terier je njegovo današnje ime dobil šele konec prejšnega stoletja.V tridesetih letih prejšnega stoletja je bil priljubljen med gledališkimi in filmskimi igralci,a danes je že prava redkost.Ima močne kosti ter široko telo.Glavo ima neobičajno dolgo.Ni samo črne barve,dovoljeni so vsi oddenki od koruzne do črno-sive barve.Bela barva ni dovoljena.
Običajno živi zelo dolgo.Uživa v sprehodih in poležavanju.Drugače je nezaupljiv,neustrašen in ubčotljiv.Z ostalimi živalmi in otroki se dobro razume,če ga že od mladostni navajamo na njih.Pravijo da je škotski terier gospod med terierji.
-->klik
-->klik
-->klik

Lp Alja



molly

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 07 Februar 2008, 10:22:00
Pozdravljeni!
V naši psarni Peabar imamo novo leglo škotov. 22. januarja je na svet privekalo sedem črnih kepic. Pet fantov in dve punčki.
Naša spletna stran je www.peabar.si

Lp, Maša



Sanja

  • *
    • Prispevkov: 423
    • Točke: 2
  • Irish rocks!
Odgovori #5 : 08 Februar 2008, 10:20:31
Čestitke!
Mali tankci na pohodu  :)  ;D


Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #6 : 16 December 2008, 20:13:05
Mi imamo prijatelje,ki imajo tako psičko in že ko sm jo prvič videl mi je postala zeloo všeč.Tista mala črna kepica je prišla do mene in me začela lizati.Mojemu višavcu pa je bila bolj všeč njena sostanovalka Višavska terierka :P.
Ta pasma se mi zdi zelo ljubezniva ter prijazna.Me pa jezi da se mu nekateri posmehujejo zaradi oblike glave. >:( >:(

My best friend is a westie


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 26 Oktober 2010, 17:04:27
Sem opazila da teme o tej pasmi še ni odprte :). Meni je ta pasma zelo všeč, karakterno in po videzu.

Škotski terier ali kot mu skrajšano pravijo Scottie je eden od petih terierjev, ki izvirajo iz Škotske. Je tipičen "jamar", specializiran za lov na lisice, jazbece, vidre in divje zajce, skrbno izbran za delo v težkih predelih škotskega višavja.

Je nizek, robusten in premore veliko moč. Njegova barva je črna, brindle v vseh odtenkih, ali pšenična. Je dvojna in ne odpada. Ima trdo krovno dlako in mehko podlanko. Zanj se priporoča večkrat letno trimanje. Zraste od 25,4 do 28 cm in tehta od 9 do 12 kg.

Je tipičen "Škot". Včasih trmast, vendar vztrajen. Izbere si le enega, ki ga bo ubogal, vendar se ne bo podredil. Ostal bo ponosen in neodvisen. To je pes, ki veliko razmišlja. Seveda se mu bo vaše gledanje na vzgojo večkrat zdelo hudo smešno, zato boste pri tem morali biti sila iznajdljivi.

Škotski terier je bil edini pes, ki je preživel kar 3 mandate v Beli Hiši. Imel ga je namreč ameriški predsednik Franklin D. Roosevelt in sicer je bila to pšička z imenom Fala. Škotski terier je bil iziv tudi za druge znane ljudi, filmske zvezde, kronane glave, predsednike in še koga ( Humphrey Bogart, Bette Davis, Julia Anerews, Liza Minnelli, angleška kraljica Viktorija, Ronald Reagan, Eva Braun ...) Bil je junak Disniyevih filmov, pojavlja se kot maskota ameriških univerz, nastopil je v številnih reklamah... Skratka njegov posebni videz je kljub njegovim včasih "tršim" značajem zelo popularen.

REGISTRIRANI VZREDITELJI IN NJIHOVA PONUDBA:
Kvaliteta: z rodovnikom + smo registriran vzreditelj

Pri nas vzrejamo omenjeno pasmo. Pokličite nas ali pa nam pišite.

podatki o vzreditelju:
psarna: Ginger and Black
Neva Vatovec, , 5000Nova gorica
mobitel: 031 533 921
domača stran: www.gingerandblack.com
Kvaliteta: z rodovnikom + smo registriran vzreditelj

Pri nas vzrejamo omenjeno pasmo. Pokličite nas ali pa nam pišite.

podatki o vzreditelju:
bizjak ljubo, zele, 1000ljubljana
e-mail: [email protected]
mobitel: 040820115
Kvaliteta: z rodovnikom + smo registriran vzreditelj

Pri nas vzrejamo omenjeno pasmo. Pokličite nas ali pa nam pišite.

podatki o vzreditelju:
, ,
mobitel: 041892375

Vir: http://www.pasme-psi.com/pasje_pasme/skotskiTerier/index.php

Slikce: http://www.google.si/images?q=%C5%A1kotski+terier&oe=utf-8&rls=org.mozilla:sl:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&source=univ&ei=hu3GTOf0EI61sAbEwLS8Dg&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=1&ved=0CB8QsAQwAA&biw=1184&bih=515#0,3



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0

airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 27 Oktober 2010, 15:08:40
Upsi...sem brskala pa nisem nič našla, sem malo narobe gledala.



ALchi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 25 November 2011, 12:36:54
Pri nas imamo dve psici, prebrisano mamico Emi in hčer "manekenko" Megi. Res karakterni psi ;)...Ob priliki dodam slike...



ALchi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 07 December 2011, 08:12:20
In še obljubljena slikica naših damic:

Zadaj mami  Emmy(Emi) (Empress of Invisible Touch), spredaj pa Maggie(Megi) (Maggie Midnight Sky).. Skupaj jima rečemo Memi ;)




Janusa

  • *
    • Prispevkov: 142
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 07 December 2011, 09:44:52
O, kako sta lepi! Šnoflje terierske :-*