Havanski bišon [Havanese]

Alya · 369447

natina55

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
  • Stella
Odgovori #300 : 25 Januar 2012, 08:20:28
Pozdravljene,
pregledala sem forume, po dolgem in počez. Pa pravega odgovora ne najdem.

Pasji frizer na obali, ki se spozna na frizurco za našo pasmo?! Konec koncev, grem pa tudi kam dlje z obale... vse, samo da ostane Stella pes svoje pasme in ne oskubljena kokoška...menda se tudi take dogajajo pri frizerjih, sodeč po forumih.

Za vsakodnevno nego uporabljam glavnik. Občasno krtačo. Nege s krtačo, pa moja fina ritka ne mara preveč. Kaj uporabljate ostale?
( Fina ritka je Stella zato, ker mi po priboljških, ki jih dobi-poje, ko se šola, dva dni ne je briketov. Raje ostane lačna. Ona trmasta, jaz pa še bolj. Ima opraviti z bikico :P)
Lep pozdrav vsem in obilico lepega vremena  :)



Melody1

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #301 : 25 Januar 2012, 17:41:00
Frizer pri havancih niti ni potreben, ker se ne strižejo. Jaz moje tri urejam kar sama. Češem s krtačo (zobci 27) in z glavnikom. Težave so pri starosti 9 mesecev do leta in pol, takrat se dlaka rada vozlja in je potrebno vsakodnevno česanje. Potem težav ni več, češem jih enkrat tedensko. Pri psičkah je potrebno več nege po vsaki gonitvi. Pomembno je, da pri kopanju uporabiš šampon in balzam.


natina55

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
  • Stella
Odgovori #302 : 26 Januar 2012, 22:14:08
Hvala Melody1 za tvoj odgovor.
Ali lahko prilepiš sliko svoje krtače? Sama imam namreč krtačo za katero pa nisem prepričana, da je prava. Stella me prav postrani gleda, ko jo z njo krtačim, zato uporabljam večinoma glavnik ??? Frizerja, pa vseeno potrebujem, če ne zaradi striženja, pa vsaj zato, da vidim, kako se strokovno uredi psa ;) ;D
Med blazinicami sem ji dlako postrigla sama in to s škarjicami z zaobljenim robom. Od takrat, si podplatov ne ogleduje več na vsakem koraku :-[ ;) :) zdaj imam pri umivanju tačk manj dela 8)



Melody1

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #303 : 26 Januar 2012, 22:59:12
Jaz imam dve. Ena je bolj mehka, druga trša. Poleg tega uporabljam še kovinski glavnik, za odstranjevanje zaspančkov pa imam kar glavniček za bolhe. Iz ušes ji dlako populi kar z roko, če ti pa ne bo šlo, se pa dobijo priročne klešče. Podplate si pa tako že dobro uredila. Krempljev jaz ne režem sama, gremo k veterinarju vsake dva meseca.
Ni mi uspelo prilepit slik, zato si krtače poglej na povezavi moj album.
http://www.mojalbum.com/melody1


natina55

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
  • Stella
Odgovori #304 : 27 Januar 2012, 08:10:18
 ;D za zaspančke jaz uporabljam glavnik za uši...je ostal doma po negi naše pupe, ko je pred leti prinesla domov celo družino ušk.
Kot sem predvidevala, moja krtača ni prava. Moja je pravokotna z zobki v obliki buck (končajo se s kroglico).
Za nego kožuščka 6 mesečnega psa, se mi zdi krtača z lesenim ročajem kar groba, mora bit dobra za nego odraslega kožuarja? Bo najbrž bolj primerna črno-rdeča? Se motim?
Oj, pa hvala za tako hitre odgovore :-* (namenjeno Melody1)



natina55

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
  • Stella
Odgovori #305 : 27 Januar 2012, 08:11:28
 :-[upam, da sem naložila sliko krtače in glavnika



Melody1

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #306 : 27 Januar 2012, 08:50:25
Tiste prve zgoraj se raje izogibaj, ker poškoduje dlako. V poštev pride samo pri odstranjevanju kakšnega vozla. Lesene se dobijo v različnih velikostih. Rdeče črna je res dobra, mehka in lahko češeš tudi mokro dlako.
Pri česanju je tako, da si vsak lastnik havanca najde svoj sistem, ki mu odgovarja. Najpomembneje pa je, da je kuža navajen česanja in se pusti, zato je treba mladička pogosto česati, čeprav za to še ni potrebe.
Prilepi še kakšno fotografijo tvoje psičke. Ali bomo jo videli na kakšni razstavi?


bela_tacka

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #307 : 27 Januar 2012, 09:33:25
Melody hvala za nasvete. Ali potem češeš z navadno (človeško) leseno krtačo? Meni najbolj odgovarja glavnik. Češem pa vsaj enkrat dnevno. Z urejanjem tačk na začetku nismo imeli težav, sedaj se mi pa upira. Puljenje dlak v ušesih mi ni najbolj prijetna zadeva  ::) Kako vam to ratuje?

Zaspančke sem na začetku močila in jih z roko potem odstranjevala, sedaj pa jih kar z glavnikom razčešem. Vidim, da gre tako najbolje.



Melody1

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #308 : 27 Januar 2012, 10:13:18
Češem s krtačo za pse, poglej si jo na zgornji povezavi v moj album. Dokler gre vse z glavnikom, je ta še najboljši. Ušesa pa ti lahko očisti veterinar, prav tako pa tudi analne žleze.


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #309 : 27 Januar 2012, 10:32:10
Mislim, da je tale krtača super izbira za havančka.
Analnih žlez se pa ne prazni, dokler se praznijo same. Polniti se začnejo zaradi mehkega blata.


bela_tacka

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #310 : 27 Januar 2012, 10:40:29
Melody1, še pred prihodom psa sem nabavila krtačo in glavnik. Krtača ima plastične "zobke" z bunkicami, vendar ko grem s krtačo po dlaki, bi opaziti nobene spremembe. Z razliko od glavnika, ki havančka spremeni v pravega lepotca. Takrat me spominja kar na miniaturnega bradatega ovčarja ;-) Res pa je, da se dlaka spet kmalu sprime v čopke. No, jaz sem z glavnikom zadovoljna in, če je glavnik za dlako primeren, bom kar na glavniku ostala.



natina55

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
  • Stella
Odgovori #311 : 27 Januar 2012, 20:53:55

Prilepi še kakšno fotografijo tvoje psičke. Ali bomo jo videli na kakšni razstavi?
Fotografija moje Stelle je na 8. strani. Novejše žal nimam :(
 Razstava? Razmišljam, da bi na kakšno šla, ne vem... Nikoli še nisem razstavljala psa in kolikor vem, razstavljanje ni ravno mačji kašelj... bomo videli

 ;D končno se na tem forumu nekaj dogaja! Jupiiii!



natina55

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
  • Stella
Odgovori #312 : 27 Januar 2012, 21:16:50
Glede čiščenja ušes in puljenja dlak .... moja veterinarka pravi, da se dlak v ušeu ne puli več, razent takrat, ko ima pes z ušesi težave. Pregledala je ušasa moje male in pravi, da so čista. v kolikor bi imela težave, pa bi dlake populila. Svetovala mi je, naj ji uhlje obrišem z vatko.
Se mi je kar zdelo ja, da moja krtača ni taprava. Hvala.



Melody1

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #313 : 27 Januar 2012, 22:48:08
Najbolje, da upošteveš nasvete veterinarjev, imajo največ znanja in odgovorni so za zdravje naših kužkov.
Glede razstav - lahko so velika obremenitev, lahko pa so tudi super hobi, odvisno od kužka in lastnika. Oba morata biti ZA, da bo zabavno.


martincek

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • Wizard
Odgovori #314 : 28 Januar 2012, 08:46:20
natina 55...

Mi našega wizija wozimo na markovec k danijeli...ona je tudi sodnica za male pasme, tako da sigurno najboljse ve kakšna frizura mu pristaja ;)

http://www.5petstars.com/


bela_tacka

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #315 : 28 Januar 2012, 08:49:48
Natina55, naš veterirar je pa priporočil puljenje. Kako so si različni. No, meni puljenje ne gre. Se kar zmrazim, da samo pomislim na to  :'( Tako da, tudi jaz ušesa počistim z vato. Na teden ali 2. Če bo pa treba dlake populit, bom pa veterinarja prosila, da to naredi.

Sicer vas bomo pa danes pogrešali. Jimi bo najbrž kar žalostno pogledoval okoli, kje je njegova sestrica. Uživajte na snegu. Mi pa gremo sedaj malo v gužvo - obvezni sobotni obisk tržnice  ;D

Vsem razstavljavcem pa obilo užitkom z razstavami. Nam to ne leže. Saj ne vem komu bolj - meni ali psu. Je pa naš smrček najbolj navdušen nad prostim norenjem. In delanju neumnosti (beri:trikov) za nagrade ;-)

Imejte lepo (pasjo) soboto.  :)



bela_tacka

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #316 : 28 Januar 2012, 08:55:37
martincek, hvala za informacijo. Sem ravno zadnjič vzela njihovo vizitko v trgovini.

Pozdrav wiziju, pa upam, da se ponovno kaj vidimo. Ko smo se zadnjič videli, smo se vas prav razveselili. Veliki ste postali. In močno kosmati ;-) Smo pa tudi že mi precej večji :P



martincek

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • Wizard
Odgovori #317 : 28 Januar 2012, 09:08:50
@ bela_tacka

ja zadnjic je bil drugi član družine z njim...tako, da jaz vašega kosmatinca še nisem uspela videt :) je pa poročal da je tako lep, da bi se mi bo zmešalo ko ga vidim :))...kaj imate šolo danes..? mi imamo agility ob 2h...mogoce se vidimo tam :)


bela_tacka

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #318 : 28 Januar 2012, 12:29:29
Ja, ob 15. imamo šolo  :o Sem slišala, da ste na agilitiju zelo pridni. Nas to tudi veseli. Če bo čas in volja, se mogoče tega lotimo.



natina55

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
  • Stella
Odgovori #319 : 29 Januar 2012, 07:48:15
Martincek hvala za informacijo. Se bova naročili. Pri Danjeli, bom povedala, da so me napotili Wizijevi lastniki- tako pri naslednjem obisku dobite dodaten popust ;)

O, bela tačka. Velika pupa je smučala cel čas, tako da je doma kar jokala od utrujenosti, pa še zaspat ni mogla, pa še problemi s pritiskom v ušesu- nikakor se ji ni hotelo izravnat, boli pa kot  >:D...zdaj mirno spi. Vreme smo imeli krasno, sonce brez vetra. Osebje zelo prijazno. Otroci navdušeni, starši utrujeni. Na poti nazaj se otrokom nikakor niso spraznile baterije ;D. Starši? Popadali (zaspali) na drugem ovinku :o  Čeprav nisem smučala, sem imela kaj počet in mi ni bilo dolgčas...najbolj pa sem pogrešala mojo štirinožno pupo, ki je ostala doma :(

Glede razstavljanja; Bela tačka tebi bodo tisti, ki razstavljajo havančke plačali pijačo, ker se razstav ne boš udeležila. (Jaz tudi) Zakaj? ker je Jimi pravi lepotec, pa to ne govorim, ker sta si s Stello v sorodu. Vizuelno je Jimi veliko lepši od sestre, čeprav mi je šlo to težko izpod prstov in težko priznam ;) :-[ je resnica. Prilepi kako fotko ali link, pa naj se še ostali prepričajo...in naj te (razstavljalci) povabijo na pijačo :o ;D :P 8)
 Ok, da ne bo hude krvi; malo se hecam. Verjamem, da razstavljanje ni boksarski ring in da je tam kraj, kjer lako izmenjaš izkušnje, dobiš nove prijatelje, potencjalnega partnerja za svojega psa. Skratka, obstajajo pozitivne plati razstavljanja, zaradi katerih se bom najbrž tudi sama odločila za ta korak.




bela_tacka

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #320 : 29 Januar 2012, 09:33:22
Smo se ravno vrnili s sprehoda in imeli pravo havansko druženje. Srečali smo Wizarda  :o in se pošteno naigrali. Tako smo vsaj malo potešili žalost, ki nas je prizadela na pasji šoli, ker ni bilo sestrice  :( Bomo na Obali res morali narediti havanski piknik  :o

Mene bolj kot lepota, pri havancu navdušuje pridnost in poslušnost. Čeprav nam na poligonu prostor ne gre, pa tudi smrček se pogosto pase po tleh, pa je v mestu zelo priden. Celo iz pasje igre pride k meni in se usede na mojo levo stran. :o Verjamem, da ima pasja šola kar nekaj pri tem (pohvala za KD Obala ;-)). Sedaj se počasi učiva hodit brez povodca. Seveda le tam, kjer ni prometa in takrat, ko ni preveč ljudi.

Na Googlu imam nekaj Jimijevih slik. Sem dodala še 2 iz današnjega sprehoda - Jimi & Wizi. Jimi bo imel 6 mesecev, Wizi pa je že korenjak. Mislim, da bi iz kombinacije Wizi in Stella prišli lepi mladički  :P Bomo šli za botra in botro  :P

https://picasaweb.google.com/102571756222176807023/Havanese

pa še na YouTube nas je moč najti

http://www.youtube.com/user/vika505/videos



natina55

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
  • Stella
Odgovori #321 : 29 Januar 2012, 12:01:47
Kokolo moj ;D



martincek

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • Wizard
Odgovori #322 : 29 Januar 2012, 14:34:45
maa lepii ::) ja moram dobit št še od dveh havančkov iz kopra, ki jih poznam oz 2h...potem pa nredrimo druzenje :)


bela_tacka

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #323 : 29 Januar 2012, 18:52:34
Martincek, to bi bilo lepo, ja. Eno kosmato norenje  :o



natina55

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
  • Stella
Odgovori #324 : 02 Februar 2012, 05:58:02
Dobro jutro.
Pri nas je takšen mraz, da se nam ne ljubi iz stanovanja. Piha tako, da še vrabci hodijo peš. Dobro, da imam svojo kužiko na povodcu, ker jo kar dviguje in je bolj podobna zmaju, kakor psu. :-[
Aja, še to. Do pred nekaj dnevi je naša mala spala v košarici na hodniku. Vrata v spalnice so bila odprta.
Nek večer pa: tek, tek, tek, prask, prask, prask se je prikobacala na najino posteljo. Jaz sem že vsatjala z namenom, da jo odnesem na njen prostor, ko... Ko zabrunda moj dragi, (ki je bil od začetka proti psu v stanovanju; dlake in kdo bo pospravljal)no in zabrunda: "Daj, pusti jo našo miško!" ????? !!!! Je rojilo po moji glavi, pa tudi :D Te je osvojila kaj? Rekla, pa nisem nič, stisnila sem se k njemu in poskušala zaspati, ko.... cop, cop, cop in hop - pricaplja še naša velika (hči, 10 let). In Tako smo se stiskali v četvero. In je bilo prav luštno.



bela_tacka

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #325 : 02 Februar 2012, 07:22:46
Hja, ti kosmatinci pa znajo omrežit vsakega.  :P Ne moreš, da ne bi podlegel njihovim čarom. Ko k temu prišteješ še neodpadajoča dlaka in odsotnost neprijetnih vonjah, je tekma dobljena. Pa tako mehki so. Kar kličejo k crtanju  :D In če jih v tem mrazu stisneš k sebi, še rokavic ne potrebuješ  :P

Sicer pa že kličemo za jutranji sprehod, tako da moram iti. Lep dan želiva, oba ;-)



bela_tacka

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #326 : 04 Februar 2012, 07:50:48
Primorci, čuvajte kosmatince, da jih burja ne odnese. Danes je še posebno hudo. Preverjeno 1x. Gremo še v drugo  :'(



natina55

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
  • Stella
Odgovori #327 : 04 Februar 2012, 16:46:20
Koliko so težke samičke h.b. pri starosti 6. mesecev?
Bojim se, da spadamo mi v kategorijo:" lahki kot peresce". Tetamo 3.2 kg. ???



bela_tacka

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #328 : 04 Februar 2012, 19:57:12
Gospodična elegantna. V primerjavi z bratcem ste res peresno lahko. Saj tudi lajate peresno lahko ;-)

Jimi ima blizu 5 kg. Zna pa biti kilaža problem v burji. Še Jimija je skoraj odneslo  :-[



natina55

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
  • Stella
Odgovori #329 : 05 Februar 2012, 08:25:05
Slabost v avtu.
Včeraj sva šli do veterinarja (po kapljice proti zajedalcem in pokazat hrastico na glavi) do tja se je samo slinila, za domov pa bruhala. Groza!!! Kdaj bo to nehalo!? Razmišljam, da ji bom začela dajati tudi za krajšo pot tabletke. No, do zdaj tabletke še ni dobila-nikoli.
Reva pride iz avta vsa premočena in slina se še bolj počasi posuši, kakor voda. Pa še trda dlaka ostane.... kdor tega ne proba.... nekateri me tolažijo, da je to samo določen čas.... pred vožnjo ji ne dam za jest..bruha, ji dam za jest...bruha, jo med samo vožnjo hranim..je malo boljše med vožnjo... brua, ko stopi iz avta.....
je kdo, ki ima en pameten nasvet ?