Havanski bišon [Havanese]

Alya · 366767

martincek

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • Wizard
Odgovori #690 : 30 Januar 2013, 07:51:39
JAVNO OPRAVIČILO!!

Glede na dogajnja, ki poteka na tem forumu in izven njega bi rada v izogib nadaljnim nesporazumom podala naslednje opravičilo gospe Romani Sovič, ki meni da je bila z zgornjimi objavami očrnjena.

Sama sem pred dvema letoma klicala gospoda v Malo nedeljo in se zanimala za nakup havanca. Povedal je, da se ukvarjajo z vzrejo landserjev in havancev ter da o vsem ve več njegova gospa. Jaz sem gospo Sovič spoznala na vzrejem dovoljenju  (ne vem točno od kod je doma) in je ravnotako povedala, da se ukvarja z vzrejo landserjev in havancev, zato sem ob polemikah o zdravju havancev vprašala, če gre za isto družino/osebo, ker mi je nekdo na forumu potrdil. Če ne gre, se iskreno opravičujem za nesporazum, jaz sama slabih izkušenj z gospo Sovič nimam, kot sem že zgoraj napisala je bila na vzrejem dovoljenju prijazna, navdušena nad mojim psom in povabila na obisk.

Lep pozdrav

Martina





Lejkamam

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #691 : 03 Februar 2013, 18:17:47
Evo...sedaj že znamo malce tudi pozirati....

Lejkamam.
Bo. Če bo.


Lejkamam

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #692 : 03 Februar 2013, 18:23:52
 ..eni imamo sposobnosti Davida kakosežepiše Čarovnika


Lejkamam.
Bo. Če bo.


Lejkamam

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #693 : 03 Februar 2013, 18:30:25
seveda ne znam pošiljati po več slik hkrati...zato sta tu bratec in sestrica pozirala na eni sami...

Lejkamam.
Bo. Če bo.


Lejkamam

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #694 : 03 Februar 2013, 18:34:35
Tole je pa prvorojenec Artur....brez dvoma glavni...sicer je pa tudi najbolj brihtna bučka v leglu...

Lejkamam.
Bo. Če bo.


Buba

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #695 : 03 Februar 2013, 21:52:01
Pozdravljeni,
imam 1 vprašanje... naša Daisy ima od torka rdeče veke... včasih na levi očki, včasih na desni, včasih na obeh. Sprva smo mislili, da je to od snega, saj zelo rada kopa po snegu. No sedaj snega ni več in po sprehodu se pojavi rdečica. Zanimivo je to, da se ne pojavi po vsakem sprehodu. Po navadi se pojavi po večernem sprehodu. Do sedaj sem veke namazala z bepanthenom plus in rdečica je minila v roku 1do 2 ur. Ali mislite, da gre za vnetje očk? Solzenje in izcedek se nista nič spremenila. Ali ima kdo izmed vas podobne izkušnje? Hvala za odgovor in LP ;)



Buba

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #696 : 03 Marec 2013, 12:59:22
Pozdravček,

ali gre kdo od havančkov naslednji teden na pasjo razstavo v ZG? Če je odgovor pritrdilen, priporočam, da psa ne sprehajate naokoli po zelenicah, saj obstaja velika nevarnost zastrupitve. V ZG je te dni zares kaotično, saj so zastrupljene že skoraj vse zelene površine ZG. Tako, da pazite na svoje ljubljenčke. LP



Sandra91

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #697 : 24 Marec 2013, 20:29:12
Pozdravljeni,

Oglašam se po dooolgem času, malenkost sem zanemarila ta forum  :-[

Naš Huckleberry je sedaj že star skoraj 4 leta in je odrasel v prijaznega in lepega psička  ker pa pred njim še nikdar v družini nismo imeli psa, kaj šele rodovniškega, smo nekoliko nepoučeni o nekaterih zadevah, zato sem se odločila vprašati izkušene.
Razmišljali smo o razstavljanju in o tem, da bi ga dali na vzrejni pregled, pa ne vemo, kjer začet.

Ali mislite, da bi vzrejni pregled bil dobra ideja?  Glede na to, da psička še nismo razstavljali, je to smiselno oz. Ima kakšne možnosti za leglo, če nima nobenih nazivov?
Kakšna nega je potrebna za razstavljanje psa oz. Na kaj je treba biti pozoren pri razstavljanju? Kako sploh začet, kaj najprej priskrbet ? Zavedam se, da je dlako treba pustiti v naravni dolžini, kako vam uspeva ? Jaz ga češem skoraj vsak dan, pa velikokrat najdem kakšen nov vozel.  Pa okrog oči, kako vam uspe pustiti dolgo dlako tam?
Vseh informacij bom vesela in se toplo priporočam za nasvete :)

Lp, Sandra :)



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #698 : 24 Marec 2013, 21:33:48
Sicer nimam havanskega bišona, vseeno pa mislim, da lahko vsaj malenkost pomagam..
Kar se tiče razstavljanja - dlaka mora bit v dobri kondiciji (gosta, na otip primerne strukture, ne sme bit štrenasta.. itd.), kaj več o negi havancev pa ne vem, ker ga nimam.
No, kar se tiče pa vzreje. Pes pri 4 letih je za prvo paritev že malce star, poleg tega, pa če ni nikoli bil na razstavi oz. izpostavljen na kakšnem dogodku (s seveda dobrimi rezultati), je po mojem možnost, da bi se zanj kdo odločil (za parjenje) skoraj nična..
Pomembno za vzrejo je, da je pes na nekem kakovostnem nivoju in ker se večinoma takšni psi tudi razstavljajo njihovo ime krasijo nazivi (so pa redki samci (ampak tudi so), ki se ne razstavljajo pa so kakovostni plemenjaki, v kar nekaj paritvenih kombinacijah - ampak to ponavadi iz kakšnih tradicionalnih in uglednih psarn, ki so sproducirale kar nekaj uspešnih psov in so rodovniki res fantastični).
Tako, da meni se zdi malce nesmiselno zdaj odločat za vzrejni pregled, ker je možnost za parjenje bolj majhna..  :)

Dogs are best friends ever!


MKN

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #699 : 26 Marec 2013, 17:58:46
Lep pozdrav,

Nali smo omogočili, da se skozi hrčkovo kletko zelo od blizu sreča s hrčkom. Nalo hrček zelo zanima. Budno ga spremlja kaj počne in kam se premika. Če imam hrčka v rokah, Nala pride čisto do njega in z gobčkom sili v hrčka. Hrčka ne moti njena bližina, niti ko je v kletki niti ko je v naročju. Iz radovednosti me zanima, če ima kdo izkušnje, kaj bi havanček storil, če bi se s hrčkom srečal brez kontrole??

Lp, MKN



Lejkamam

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #700 : 27 Marec 2013, 19:40:01
Sandra91,

če je Huckleberry v skladu s standardom za havančke in če se ti da en cel dan "viseti" na vzrejnem pregledu nekje, pa še plačati za zdravstvene preglede ...GO!

Plemenjakov v Sloveniji ni veliko, tistih z odlično oceno pa še manj. Če meniš, da je tvoj kuža fajn, zakaj ne?

Prilepi kakšno njegovo novejšo slikico, ker se iz profilne ne vidi kakšen je sedaj...Mogoče bo pa za koga idealna kombinacija.


Lejkamam.
Bo. Če bo.


JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #701 : 28 Marec 2013, 08:57:10
Moje osebno mnenje glede plemenjaka je takšno: če ima pes zanimive (redke oz. interesantne) prednike, se seveda splača peljati na vzrejno! Seveda pa morate sami biti dovolj objektivni in kritični o odlikah/hibah vašega psa. Če je samec bp - go for it! Sploh če  samec vizualno in karakterno ustreza standardom + ima vredu rodovnik menim, da bo precej interesanten za parjenje. Kljub temu, da ga predhodno niste razstavljali. SLO scena (sploh bišonska) je precej majhna in bi potencialni lastnik samice  našel pot do vas in vašega samčka.  ;)
Je pa res, da se je tudi na vzrejno treba ustrezno pripravit. Mislim psa in sebe.  ;) Glede na to, da je vzrejni 14.4. pa sami presodite ali ste oboji pripravljeni. Predvsem pes glede kvalitete dlake. Kako psa zgrumirati in pripraviti na razstavo, vam bodo pa svetovali že izkušeni razstavljalci.
Srečno, Katja



Sandra91

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #702 : 29 Marec 2013, 12:39:54
Najlepša hvala! :) sicer mi je nerodno zaradi neizkušenosti in  se vnaprej opravičujem za amaterska vprašanja...mislim pa, da bi letos vseeno poskusila z vzrejnim pregledom.  Kužek je zdrav, obnaša se lepo (ko je na povodcu ali na mizi), ima dobre prednike, zelo podoben mami, ki je ena najuspešnejših psičk v psarni :) sicer pa imama nekaj težav z zvozlano dlako in se trudim delati na razčesavanju (mislim, da mi tudi uspeva), ampak imam vseeno pomanjkanje izkušenj glede takih stvari, ker tudi ne vem, na koga se obrniti. Pasja frizerka, katero sem obiskala pred dvema letoma, je bila blazno slabe volje in je nisem hotela utrujati z vprašanji. Na kak način je potrebno oz. priporočate, da se pripraviva?  :-[



Buba

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #703 : 30 Marec 2013, 12:48:48
MKN: sama mislim,da so bišoni tako čuteča bitja, da v primeru, da bi Nalo pustili samo s hrčkom ne bi bilo težav :) naša Daisy pa obožuje zajčke... vedno ko gremo v Mr. Peta se zaustavi pred kletko in spušča tako mile zvoke, ko vidi zajčke :)

Z Daisy želiva vsem havančkom in njihovim skrbnikom čudovite velikonočne praznike ;)

ps: Sandra91 frizerka, ki ni pripravljena pomagat z nasveti, ni vredna tega posla... sama koristim pri razčesavanju vozličkov sprej Nanomist od K9 in zelo pomaga. LP



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #704 : 30 Marec 2013, 17:44:20
MKN: sama mislim,da so bišoni tako čuteča bitja, da v primeru, da bi Nalo pustili samo s hrčkom ne bi bilo težav :) naša Daisy pa obožuje zajčke... vedno ko gremo v Mr. Peta se zaustavi pred kletko in spušča tako mile zvoke, ko vidi zajčke :)

Tudi bišoni so psi in nič drugega kot to. Mili zvoki pred kletko z zajčki lahko pomenijo tudi vse kaj drugega kot ljubezen. Ne se hecat, ker lahko sledi neprijetno presenečenje in pristanek na trdnih tleh.



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #705 : 30 Marec 2013, 17:58:39
He he he moj shih-tzujek tudi vedno preživi nakupe v Mr petu za steklom pred zajčki in piska in z repkom miga. No je pa enkrat dobil možnost priti do morskega prašička (ne v trgovini) in je naredil isto kot z igračo....nateral ga, da piska  ::)  Ja, prašiček je res piskal, mali je bil  navdušen, da ta igračka ne samo piska, še pobegne in se je začel resen lov. Isto želi narediti z dojenčki   >:(

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #706 : 30 Marec 2013, 18:53:36
Jep, mojo ta starejšo šicujko moram nazaj držat, da se kur ne loti. Pa vse, kar ima parklje in kopita bi ona potamanila... pa drugač je taaaaaaak cuker ... PS: Bo še zabavno, ker dobimo pet kur. ;)

Mimogrede, s Felino govoriva o pasmi, ki nikoli, prav nikoli ni bila ne ustvarjena, ne uporabljena za lov ali čuvanje. Vedno, vse od svojega nastanka je bila namenjena družbi ljudi. Lovskega nagona je v šicujih res minimalno, ampak vseeno dovolj, da kakšen hrček ali miška lahko nastrada. Z bišoni ni nič drugače. Pes je pes. In prav zato jih imamo (med drugim tudi) radi. ;)



Buba

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #707 : 01 April 2013, 15:09:22
...jap verjetno res ni pametno puščati kužkov (tudi tistih, ki puščajo mile zvoke) samih s hrčki ali zajčki :) no zajčki imajo kar velike kremplje, tak da bi se znali kar fajn branit... LP  :)



Sandra91

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #708 : 02 April 2013, 23:02:30
Buba, kje pa se da nabavit linija K9? Ta sprej bi res rada sprobala :)



Buba

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #709 : 03 April 2013, 00:25:48
Jaz sem ga kupila pri svoji frizerki v ZG...  sem malo iskala po spletu pa nisem nikjer zasledila zastopnika za linijo K9 pri nas... na tem linku

http://kozmetikazapse.weebly.com/k9-competition.html
 
je opisana celotna linija... pišite na emial in vprašajte ali pošiljajo izdelke tudi v Slovenijo... LP



Buba

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #710 : 03 April 2013, 19:10:47
Sandra 91... ravnokar sem izvedela, da se lahko kozmetika K9 nabavi tudi v Sloveniji v Kopru... njihova spletna stran je www.5petstars.com ... izdelke pošiljajo po vsej Sloveniji... LP ;)



spelamg

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #711 : 10 Maj 2013, 09:55:39
Tako, zdaj je pa potrjeno! Naša Tajga ima poleg svojega še šest vidnih malih srčkov, ki lepo bijejo in migajo, da je veselje!  ;D 8) Včeraj je bila na ultrazvoku in moram reči, da je bilo prav zabavno. Kdo ve, ali smo prav prešteli; ob zadnji priložnosti lani smo šteli tako, kot da bo štiri do pet malih kužkov, bilo jih je pa 7.... No, bomo videli. Itak imamo še en mesec pred sabo. Zelo zadovoljni. Vsi.  :)  Tudi Tajga, da se razumemo. Ona itak najbolj uživa, kadar je lepo noseča in ko so potem kužki lepo na kupu. Joj, ta je res ta prava.   ::) :D



spelamg

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #712 : 10 Maj 2013, 10:58:49
No, to sem pa pozabila povedat: oče je tokrat lep mlad havanec, belo-krem barve, doma iz Avstrije, ki mu je ime Angelito de Kiraya's Joy.  ;D



Chia

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #713 : 11 Maj 2013, 21:41:34
zdravo!

prijateljica se zanima za nakup havanskega bišona. ker sama nisem ravno domača pri tej pasmi, bi vas prosila za pomoč.  :) napotila sem jo že naj kontaktira klub za pritlikave pasme. pripravljena je iti tudi v tujino. želi si psa stabilnega karakterja, če se le da z čim več zdravstvenimi testi.

mala kepica bi živela pri mladi družini. opravljena bi bila mala šola ali še kaj več, če bo interes. razstave jih pa zaenkrat ne zanimajo.

kakršnakoli pomoč ali napotek bo dobrodošla/el!   :)



gizmo7

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #714 : 12 Maj 2013, 09:07:27
 :)Pozdrav vsem

Imam 11 tednov starega havanca .zanima me  to njegovo renčanje do katere meje  je renčanje sprejemljivo?
Ko grize sedežno rečem ne  in mu dam nekaj kar sme grizti ,če ga pa probam umakniti od tam zarenči (nakar ga dam na bok ,takrat divja z renčanjem ...se pa tudi umiri
Ko ga sin dvigne ,zarenči ..u glavnem to renčanje kar pogosto uporablja ..meje mu postavljam že od samega začetka ...vzreditelj je rekel da je bil prvi in najmočnejši v leglu,in da moramo biti kar dosledni (saj smo ,vedno ga popravimo , in mu damo tisto kar sme grizti..
No je tudi dosti stvari pozitivnih ,rad se boža ,otroke super sprejema ,pse tudi ...vodim ga brez vrvice (in mi sledi ,kar bi rekla da me ima za vodjo ,no tole z renčanjem me res zmoti.

Prosim za vaša mnenja ,hvaležna bom

Lahko tudi kak kontakt od lastnikov(havanskega bisona )

Lp



Bellatrix

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #715 : 12 Maj 2013, 09:12:58
Predlagam ti, da se obrneš na špelomg. Mi smo našo havanko kupili pri njej in smo več kot navdušeni...Sicer pa ravno sedaj spet pričakujejo naraščaj.

zdravo!

prijateljica se zanima za nakup havanskega bišona. ker sama nisem ravno domača pri tej pasmi, bi vas prosila za pomoč.  :) napotila sem jo že naj kontaktira klub za pritlikave pasme. pripravljena je iti tudi v tujino. želi si psa stabilnega karakterja, če se le da z čim več zdravstvenimi testi.

mala kepica bi živela pri mladi družini. opravljena bi bila mala šola ali še kaj več, če bo interes. razstave jih pa zaenkrat ne zanimajo.

kakršnakoli pomoč ali napotek bo dobrodošla/el!   :)



Bellatrix

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #716 : 12 Maj 2013, 09:20:28
Špela, čestitke Tajgi. ;D Ko boste imeli naraščaj, ga vsekakor pridemo pogledat, brez sestrice, ker bo punca ljubosumna >:D.
Mi gremo spet  na razstavo, držite pesti. In še enkrat hvala za vso pomoč in nasvete.
Vsi bodoči lastniki havančkov, poiščite si dobre vzreditelje, mi smo z našo več kot zadovoljni!! ;D
Tako, zdaj je pa potrjeno! Naša Tajga ima poleg svojega še šest vidnih malih srčkov, ki lepo bijejo in migajo, da je veselje!  ;D 8) Včeraj je bila na ultrazvoku in moram reči, da je bilo prav zabavno. Kdo ve, ali smo prav prešteli; ob zadnji priložnosti lani smo šteli tako, kot da bo štiri do pet malih kužkov, bilo jih je pa 7.... No, bomo videli. Itak imamo še en mesec pred sabo. Zelo zadovoljni. Vsi.  :)  Tudi Tajga, da se razumemo. Ona itak najbolj uživa, kadar je lepo noseča in ko so potem kužki lepo na kupu. Joj, ta je res ta prava.   ::) :D



Buba

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #717 : 12 Maj 2013, 13:20:27
Gizmo 7:  očitno imate zares dominantnega kužka, da že pri 11 tednih renči...no meni se zdi še malo premlad, da bi on komadiral, zato je pomembno biti dosleden, vendar na pravi način.. meni se zdi da je obračanje psa na bok vsekakor premočni ukrep za 11 tedenskega kužka... jaz bi Vam svetovala, da se obrnete na Alfakan šolo. Organizirajo  seminarje, kjer svetujejo, kako ravnati v določenih situacijah... v večini primerov svetujejo, da je psu potrebno omejiti prostor. Torej če kuža dela škodo in vam grize kavč, mu tako onemogočite dostop do dnevne sobe... Na primer, naša je lajala in se zagnala proti vratom, ko je kdo pozvonil in so mi svetovali, da ali jo imam v času, ko na primer pride poštar, priveznao na povodcu, ali pa jo damo v drugo sobo. In zares pomaga, sedaj ko kdo pride, sicer še laja, a ve, da mora v drugo sobo in tam počaka....drugač pa moja Daisy tudi kdaj pa kdaj zarenči, če vidi kakšnega neznanca in se čuti ogroženo...  no ko je bila mlajša je renčala, ko smo ji dali kost in smo jo istočasno božali...pa smo jo korigirali..pes nima kaj renčati na nobenega od nas...  svojemu psu morate pokazati, da ste tako vi, kot vaši otroci glavni in da je odvisen od vas. Napisali ste, da mu date nekaj drugega za grizti... jaz mu ne bi dala nič. To je isto, kot da Vam otrok s flumastri riše po kavču, Vi mu pa namesto kavča date papir za risanje. V tistem trenutku, ko bi videli, da Vam otrok riše po kavču, bi verjetno otroka najprej skregali in šele kasneje bi mu dali papir za risanje. Tako da, če bi jaz psa zalotila pri grizenju kavča, bi najprej rekla fuuuuuuuuuuuuj, potem bi psa kljub renčanju odnesla v drugo sobo na ohladitev. In ko bi se kuža umiril, potem bi mu dala drugo stvar za grickanje... Vsekakor pa psu ne bi dovolila, da je brez nadzora v sobi, kjer dela škodo... sama menim, da je renčanje na domače vsekakor nesprejemljivo in je potrebno čim prej rešiti takšno vedenje... srečno ;)

:)Pozdrav vsem

Imam 11 tednov starega havanca .zanima me  to njegovo renčanje do katere meje  je renčanje sprejemljivo?
Ko grize sedežno rečem ne  in mu dam nekaj kar sme grizti ,če ga pa probam umakniti od tam zarenči (nakar ga dam na bok ,takrat divja z renčanjem ...se pa tudi umiri
Ko ga sin dvigne ,zarenči ..u glavnem to renčanje kar pogosto uporablja ..meje mu postavljam že od samega začetka ...vzreditelj je rekel da je bil prvi in najmočnejši v leglu,in da moramo biti kar dosledni (saj smo ,vedno ga popravimo , in mu damo tisto kar sme grizti..
No je tudi dosti stvari pozitivnih ,rad se boža ,otroke super sprejema ,pse tudi ...vodim ga brez vrvice (in mi sledi ,kar bi rekla da me ima za vodjo ,no tole z renčanjem me res zmoti.

Prosim za vaša mnenja ,hvaležna bom

Lahko tudi kak kontakt od lastnikov(havanskega bisona )

Lp



Buba

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #718 : 12 Maj 2013, 13:36:36
za Gizma 7: ravnokar sem na spletnih strani Alfakana prebrala, da: "ALFAKAN organizira BREZPLAČEN seminar z naslovom: Kako do vzgojenega psa, ki bo v soboto, 8. 6. 2013, v prostorih osnovne šole Franca Rozmana Staneta - Maribor ob 10.00. Seminar bo razdeljen na teoretičen in praktičen del. Trajal bo predvidoma 3 ure. Prijave zbiramo od danes, do zapolnitve vseh mest - samo na: [email protected]. Pohitite!!!" (vir: http://www.alfakan.si/aktualno/1-novice/173-novice-brezplaen-seminar)... Sama zeloooo priporočam obisk seminarja, saj boste dobili številne koristne informacije. LP



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #719 : 12 Maj 2013, 15:41:06
No, verjamem, da je seminar sicer do določene mere lahko koristen. Osebno pa menim, da je več kot priporočljivo, da se zvodnik (čimprej) odloči za obisk pasje šole. Sploh če je mladič precej dominanten, je vzgojo in doslednost fajn vzeti zelo resno, da sčasoma pes ne postane neobvladljiv. Itak je obisk pasje šole "le" support za 24-urno vzgojo mladega psa....
Srečno!