Chappi

Alya · 230199

Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
: 05 April 2007, 20:20:45
Se še jaz predstavim!(how)

Sem mali nemški špic,bele barve.Moja nova lastnica Alja me je poimenovala Čapi,imam pa še razne vzdevke.(Čapko,Čapek,Čap,...)Skotil sem se 19. 12. 2006 v Rušah,blizu Maribora,pri gospodu***** kjerr so me klicali mali Boby(Boby je bilo ime mojemu očetu  ;D ).Moji novi lastniki so me prišli iskat 3. 4. 2007 kjer smo se takoj zaljubili.Moja mamica je bila mirna in jih je lepo pozdravila,očka pa je bil nekoliko tečen,ker je mogoče že pričakoval kaj se bo zgodilo. :) Ko so prišli so se kakšno uro pogovarjali o meni (  8) )vzgoji negiin o še nečem...(nisem več poslušal)potem pa jim so moji lastniki še izročili vrečko pasje hrane "Chappi" in nato so mi v avto položili odejico,za odhod v novi dom. :) Hitro sem se še poslovil od lastnikov,mamice in očka nato pa "hop" v avto. ;) Med eno urno vožnjo sem čist mirno ležal na novi lastnici(Alji)in vmes tudi zaspal.Ko smo prišli v nov dom sem si sprva poiskal svoj prostor(v dnevni sobi blizu kavča  :D ).Čez nekaj minut je me prišel obiskat njihov maček(mislim da so ga klicali Lino)s katerim se sploh nisem razumel,in sem tako dolgo lajal dokler ga Alja ni odnesla ven(takrat sem bil malo ljubusumen...)še zdaj se z njim ne razumem najbolje,ampak saj bo...Na sprehodih sem malo trmast ker se nisem hotel premakniti iz mesta ampak zdaj že z veseljem grem...
Moje stranišče je hodnik ( :D ) kjer se vsaki dan minimalno 3x polulam,ampak očitno lastniki tega ne ,marajo,zato sem jih razveselil in se 2x polulal zunaj(na asfaltu,brez dvigovanja noge  :o )Vsakič ko pride kateri od lastnikov domov,ali pa dobimo obisk začnem hudo lajati(velika zverina,v malem telesu).Da ne bom preveč blebetal...bom mojo predstavitev končal s slikami,če pa vas še kaj zanima le vprašajte mojo lastnico Aljo,ki bo vam odgovorila na vse odgovore.(to mi je obljubila) ;) 


Moj naj. prostor.


Še enkrat moj naj. prostor. ::)


Na kavču.


Ena skupna z Aljo. 8)


Še ena.


Sedi! :D

Pasji pozdrav od Čapija!!



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #1 : 06 April 2007, 08:48:56














Še z Aljo:





TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #2 : 06 April 2007, 20:15:29
OJ!
Čapi ti si en tak  :-* !!! Zelo si luštkan!!! Skotil si se pa malo pred božičem  ;D :P

Lp,Tjaša



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #3 : 06 April 2007, 20:40:18
OJ!
Čapi ti si en tak  :-* !!! Zelo si luštkan!!! Skotil si se pa malo pred božičem  ;D :P

Lp,Tjaša
Hvala!!!



newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #4 : 06 April 2007, 20:44:36
A se samo na fotkah tako vidi ali ima res nekaj pri očesu...  ???

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #5 : 06 April 2007, 20:50:50
Me isto zanima...
Ima rodovnik?



kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #6 : 06 April 2007, 20:53:13
Ful je luškan  :-* :-* Sam drugač se pa res vidi kot da bi mel nekaj na očesu
Ima rodovnik?
ne nima :-\

L.p


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #7 : 06 April 2007, 20:55:02
Ja pri očesu ima...(sem pozabla kako se reče  :-[ )ampak smo mu že !izprali"! :) Ne,rodovnika nima. :-\



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #8 : 06 April 2007, 20:59:49
Pa ti niso po vseh temah razlagali o nakupu brez rodovnika?
No, ni mišljeno kot provokacija, ampak je zanimivo kako se trud nekaterih ljudi, sfiži ob pogledu na mladička....



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #9 : 07 April 2007, 20:31:54
Aho!

Čapi je res luškan. :-*

Glede rodovnika pa tako, čeprav bi bilo boljše da bi ga imel, mislim da Alja ni mogla nič narediti glede tega saj je stara le deset let, in pri teh letih svoje starše težko prepričaš v dobro rodovnika.

Lp
Ana


sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 08 April 2007, 11:56:09
Alya čestitam za novega družinskega člana ;D Res je pravi cukrček!!! :-*  Sem vesela da si dobila kužka, ker si si ga tako želela ;)

Veliko lepih skupnih trenutkov vama želim!!

LP, Sara

A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #11 : 08 April 2007, 14:18:21
Hvala obema!!!Glede rodovnika pa...imaš prav. :'(



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #12 : 08 April 2007, 14:23:30
ojla!
čestitke tudi od mene :D
 
zanima me samo tole:
Citiraj
so moji lastniki še izročili vrečko pasje hrane "Chappi"
ali ga potem hranite z hrano chappi? :-\ (pa oprosti za off topic)

lp :)


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #13 : 08 April 2007, 19:42:15
Če ni dovolj stara oz. bolj rečeno pripravljena, da bi se ustrezno pozanimala o vsem kar se tiče psa in o tem poučila tudi starše, osebno mislim, da bi morala potem pač malo počakati. Potem pa glej, čez 5 let razlaga po forumih kako ga je "posrala", ker ni počakala in kupila rodovniškega.
Pač, moje mnenje  :-\ ::)
Jaz sem Kano dobila pri 9 letih, pa kljub moji starosti, ima rodovnik in je hranjena z ustrezno hrano ipd.
Pač nismo nabasal na prvega psa, ki nam je prišel pod roke in tudi moji starši Kane niso "napol" nabavili zgolj zaradi mojih želja oz. zaradi njihove želje utišati mene (res sem bila tečna).
Jenny, to zame ni offtopic. Se navezuje na njenega psa.
Je pa žal tako, da tudi Alja, ni gledala na to kakšnega psa bo dobila, ampak samo na to v kakšnem časovnem roku ga bo dobila. Žal, je stvar taka, pa jo lahko opravičujete kakor želite.



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #14 : 08 April 2007, 19:44:03
ojla!
čestitke tudi od mene :D
 
zanima me samo tole:ali ga potem hranite z hrano chappi? :-\ (pa oprosti za off topic)

lp :)
Morda lahko pa po tem s kakšno hrano je hranil svoje pse, sklepamo o njegovi kvaliteti.



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #15 : 08 April 2007, 19:46:43
Alya lepo da si dobila psa...jaz rodovnika ne bom komentirala,imam doma nerodovniškega pa vem da ni prav pa kaj je narobe,samo...CHAPPI!

Stran od njega.Smo ga imeli...napaka!Ogromna...ne uničuj psa!Če ne drugega naj raste na kvalitetni hrani,da ne bodo zanič kosti...odkar smo 2 leti na AG-ju je dlaka 100% lepša,prhljaj papa,poje jo v šusu...nočem nič slabega,za tvojega psa gre ;).

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #16 : 08 April 2007, 19:49:57
Alya lepo da si dobila psa...jaz rodovnika ne bom komentirala,imam doma nerodovniškega pa vem da ni prav pa kaj je narobe,samo...CHAPPI!

Stran od njega.Smo ga imeli...napaka!Ogromna...ne uničuj psa!Če ne drugega naj raste na kvalitetni hrani,da ne bodo zanič kosti...odkar smo 2 leti na AG-ju je dlaka 100% lepša,prhljaj papa,poje jo v šusu...nočem nič slabega,za tvojega psa gre ;).
T.M.T, ko si ti dobila Rona, mislim, da nisi vedela za forume in ti ni nihče svetoval o pozitivnih lastnostih le tega.



daša

  • *
    • Prispevkov: 118
    • Točke: 0
  • **I never had someone, that knows me like you do**
Odgovori #17 : 08 April 2007, 20:44:15
Alya,naj bo ta vrečka hrane CHAPPI edina,ker res ni kvaliteten,ter psička privajaj na bolj kvalitetno hrano,ker bodo kasneje sigurno problemi,takšni in drugačni.K Chappi hrani mešaj kvalitetno,ki jih imaš veliko in potem psa hrani z tisto katera mu bo všeč(od kvalitetnih)

lp :)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #18 : 08 April 2007, 20:57:20
Mogoče pa je to, da je Alya na koncu vzela nerodovniškega psa tudi naš neuspeh... ji nismo znali dovolj uspešno predstaviti te problematike, da bi jo ona lahko prav tako uspešno podala naprej staršem.
Če so starši prepričani v svoje jih je težko prepričati, sploh če si star 10 let. Če so starši že sami toliko, da se oni pozanimajo o pasmi in o vseh ostalih stvareh je čisto drugače.
Obsojanje Alye zdaj ko psa že ima je nesmiselno, vse kar še lahko naredimo je da ji zaželimo srečo in pomagamo pri vseh problemih, ki jih bodo imeli z vzgojo itd., ker si o tem še ni veliko prebrala.

Upam, samo da se zanimanje za psa ni končalo s tem ko ga je dobila, torej da bo nadaljevala z izobraževanjem in poskušala na nek čim bolj uspešen način informacije predajati tudi staršem.

Lp nina



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #19 : 08 April 2007, 21:59:47
alya resno ti svetujem, da si dobro prebereš VSE pomembne članke o hrani, vzgoji, negi... in to res hitro, preden storiš kakšno večjo napako. Zadaj rodovnika pač nima, to je to, pa se mi zdi, da ti ne moremo ničesar očitati(saj ne vemo, kaj se je dogajalo pri vas doma)... Samo lahko pa psu omogočiš čim bolj kakovostno in lepo življenje(nega, kakovostna prehrana...)


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #20 : 10 April 2007, 13:41:47
Hvala za nasvete,glede hrane CHAPPI pa...kaj je narobe z njo???Da ga hitro privadimo na novo(kvalitetnejšo)hrano!?



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #21 : 10 April 2007, 13:53:45
Hvala za nasvete,glede hrane CHAPPI pa...kaj je narobe z njo???Da ga hitro privadimo na novo(kvalitetnejšo)hrano!?
Hrana Chappi je nekvalitetna pasja hrana, ki med drugim vsebuje velike količine soli, ki so za psa IZJEMNO škodljive. Psi se namreč ne potijo tako kot ljudje in to pomeni, da tudi odvečne soli ne morejo izločati. Če pes je hrano kot je Chappi (ali pedigree, mercator hrana, tuš hrana...in vse hrane, ki jih lahko kupiš v supermarketih), si zastruplja celoten organizem. Pride lahko do odpovedi jeter, ledvic, ogromnih alergij, kožnih bolezni, težav z okostjem, kakšnih kamnov...itd.
Zato hitro v eno specializirano trgovino za male živali in kupit kakšno kvalitetno hrano. Če se vam ne da do tja, pa pojdite na www.pasji.net in tam skupaj s starši izberite kakšno od vrste hran (tam so vse kvalitetne).

In res čimprej zamenjajte hrano za kakšno izmed bolj kvalitetnih (Arden Grange, Canidae, Dog club elite, Naturediet, Royal Canin, Bosch, Nutro, Hills, BioMill, Pro Plan, Forza 10, Almo nature, Mera dog, Eukanuba.... In še kar precej se jih najde pri nas).


lp,
M


Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #22 : 10 April 2007, 14:05:44
Hrana Chappi=
No, sej malo mu ne bo škodilo (tudi jaz sem dala moji parkrat Pedigree  :-[ )
Pejt raje v kakšno trgovino za male živali in kupi kaj kvalitetnejšega...

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #23 : 10 April 2007, 14:54:28
Alya - čestitke za psička! :)


Kar se tiče hrane Chappi svetujem isto kot ostali - NE dajej mu je....
Zakaj so pa več ali manj povedali že ostali!

Če bodo pa starši spraševali zakaj ne Chappi in zakaj neko drugo dražjo in posledično tudi kvalitetno hrano, jim povej,
da je bolje odšteti več denarja za kakovostno hrano zdaj in mu jo kupovati skozi celo življenje, kot pa, da boste imeli
potem s psičkom zdravstvene težave in ga posledično veliko vozili k veterinarju, saj veterinar stane veliko več, kot pa
kvalitetna hrana, pa še za psičkovo počutje bo bolje, če bo jedel kvalitetno hrano, saj bo na dolgi rok hrana tipa
Chappi vašemu kosmatinčku zelo škodovala, mogoče se to ne bo opazilo čez teden, mesec ali še kaj več, ampak bo
imel pa kuža skoraj zagotovo zdravstvene težave kasneje, ko bo odrastel. Če pa ti starša ne bosta verjela ali kar koli
drugega, pa vprašaj veterinarja pred njima o hrani - katero ja in katero ne - ob prvem cepljenju, ki vas čaka in ta vam
bo svetoval in sigurno odsvetoval Chappi in mogoče se bosta potem zamislila. ;)

Saj mogoče pa tudi delamo tvojim staršem krivico in se pač ne spoznajo na pasjo hrano, ko se bodo pa naučili, bodo
pa tudi oni vedeli katero hrano ja in katero ne.


Želim pa ti veliko užitka, veselja, zabave in lepih dni s tvojim novim kužatom! :)

Lp
Tina in Taj



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #24 : 10 April 2007, 15:09:47
Hvala!!!



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #25 : 12 April 2007, 16:37:18
Alja kako je kaj tvoj Čapi? :)..ali še lula po stanovanju? :P
Lepo se imejta! ;D

lp,
Polona

:)


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #26 : 12 April 2007, 21:21:58
hej!

kako je luškan ta tvoj Čapi!  :o pravi  :-* res je fajni!!

Bebhinn pošilja  :-* :-* čapiju!


Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 13 April 2007, 09:26:15
Luštkan mali.  :o

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #28 : 13 April 2007, 14:42:14
Chappi/Čapi se vam zahvaljuje za vse komplimente,zdaj pa še slike:


Mmmm,Alja,res dobra ta tvoja nogavica...


To tudi ni slabo


Kaj gledaš???(v odzadju na rač. pesjanar  :D )


Siiiir! ;D


Foto model.  8)




kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #29 : 13 April 2007, 15:26:03
lušne, lušne, lušne fotke!  :-*  kok je pa star??? :-[ ::)