Oprsnica

*nastja* · 156300

Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #120 : 10 Junij 2009, 16:29:24
http://www.brustgeschirr-heuermann.de/shop/index.php

Sej to je ta ista Feltmann oprsnica, ne?

battito animale


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #121 : 10 Junij 2009, 17:11:54
jap, to je to


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #122 : 10 Junij 2009, 18:13:11
A bi se kdo narocal zraven? Za eno samo mi pride ful draga postnina (13€), ce sta pa dve, je pa zastonj 8)

battito animale


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #123 : 10 Junij 2009, 23:07:43
Če bi želela prav to, potem jo res moraš vzeti pri njih, sicer pa tam, kjer sem jo naročila jaz, je poštnina 3,90 €.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #124 : 10 Junij 2009, 23:09:50
Vem, samo jaz bi rada prav rozasto, in na tisti drugi strani jih nimajo :-[ :(

battito animale


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #125 : 11 Junij 2009, 08:08:03
A bi se kdo narocal zraven? Za eno samo mi pride ful draga postnina (13€), ce sta pa dve, je pa zastonj 8)
Jaz sem tudi ravno v fazi naročanja  :) Sicer še čakam odgovor iz tiste prve strani (če naredijo oprsnico tudi po meri), danes jih še pokličem in če ne bo nič, lahko skupaj naročiva iz tvoje strani. Iz kje pa si?



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #126 : 11 Junij 2009, 08:45:37
Super :) drugace sem iz Kp, ampak se bova ze nekako uskladili...

battito animale


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #127 : 11 Junij 2009, 09:27:25
Sem dobila odgovor na svoje vprašanje od gospoda in pravi da ni problema. Potem sem ga pa pobarala še za tvojo roza oprsnico in pravi, da tudi ni problema  :o

Torej, če se strinjaš, naročiva kar pri njemu. Napiši mi katero velikost želiš in bom oddala naročilo za obe skupaj. Glede plačila se bova pa po ZSju zmenile  ;)

Pošiljanje v Koper ne bo problem  ;)



pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #128 : 29 Julij 2009, 18:14:20
Katere materiale pa imate in kako se vam zdijo? Ker sta ob strani pri vzorcih pri enih napisano nylon pri enih pa softband.

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #129 : 03 Avgust 2009, 10:45:19
Katere materiale pa imate in kako se vam zdijo? Ker sta ob strani pri vzorcih pri enih napisano nylon pri enih pa softband.
Jaz imam najlon, to je navaden enojni najlonski trak, softband pa je dvojen, cevast trak, ki je mehkejši od navadnega. Oboje je v redu. Oprsnica pa je super, lepo se prilega in nikjer ne opleta. Priporočam  ;D
Jaz sem zraven naročila še povodec in ovratnico, ki pa smo jo po nesreči tudi že izgubili (skupaj z reddingovim obeskom  :'( ) in bi jo ponovno naročila, če se odločiš za naročilo  ::)



pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #130 : 03 Avgust 2009, 10:49:48
Sem jo že naročila in naj bi danes prispela. ;)

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #131 : 06 Avgust 2009, 13:37:16
Prodam Feltmannovo oprsnico, softband, rdeče barve, nikoli uporabljeno =>http://www.brustgeschirr.com/en/hundegeschirr/brustgeschirr-50-65/00221/


Topli sem kupila premajhno številko :-\ in se ji zato ne prilega. Prodajam jo do ponedeljka, potem pa jo bom poslala nazaj v Nemčijo za zamenjavo za večjo številko.

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #132 : 06 Avgust 2009, 13:55:51
Pri teh oprsnicah je fajn upoštevat priporočilo glede velikost za posamezne pasme, ker prsni obseg ni edino merilo. Hrbtni trak se ne da regulirat in če kupiš manjšo velikost vleče trakove v pregib za sprednji tacami ali pa dela gubo na hrbtu.
Loli je velikost 50-65 "glih-za-glih", s tem da so prečni trakovi raztegnjeni skoraj na maximum, pri sprednjih pa sem morala odstranit celo drsnike.  Velikost 55-75 bi ji bila pa prevelika, ker je hrbtni trak toliko daljši  :(

(če kdo sploh razume o čem jst flancam tuki  ??? ???)



pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #133 : 06 Avgust 2009, 14:18:41
Vem, samo jaz sem to ugotovila šele, ko sem probala oprsnico namontiran na Toplo pa ni šlo. Prsni trak ji je kot ulit, imam pa problem s sprednjimi, ker je prosprosto prekratek in bi Tplo žulilo na večih mestih, predvsem pri vratu, kjer je tista velika rinka. Ji oprsnica stoji preveč na vratu, bi ji pa morala it čez ramena na hrbet.

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #134 : 06 Avgust 2009, 18:05:36
Lilit je imela podobne probleme in je trenutno tudi v fazi zamenjave oprsnice.

Napisala sem predvsem v pomoč tistim, ki se šele odločajo za nakup  ;)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #135 : 06 Avgust 2009, 20:16:28
Ja, jaz sem imela tocno ta problem, kot je napisala saba :-\ Wapi ima prsni obseg 55 cm, vzela sem oprsnico 50-65 cm in je hrbtni trak prekratek, zato se ji na hrbtu guba.

V bistvu sem se sprasevala (pa tudi gospod mi je napisal), ali se mi splaca menjavat zaradi stroskov postnine tam in nazaj...
Tako da tudi jaz prodajam mojo oprsnico, barve hot pink (res mocna ziva roza ;D), najlonska (ampak je ful mehek material, nekaj takega kot tiste mehke rogzove z napisom), niti enkrat rabljena (razen za merjenje), etiketa je se vedno gor. Prilagam sliko.

battito animale


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #136 : 07 Avgust 2009, 13:05:50
Lilit je imela podobne probleme in je trenutno tudi v fazi zamenjave oprsnice.

Napisala sem predvsem v pomoč tistim, ki se šele odločajo za nakup  ;)

Ne me razumet narobe. Nisem mislila bit nesramna, če je tako zvenelo. :-[

Mislila sem le kot kritiko, saj če to ni edina mera, ki jo moraš upoštevat, bi bili v trgovini dolžni to napisat. Jaz sem oprsnico naročila misleč, da bo OK, ker sem psici zmerila obseg, pa ji oprsnica stoji čisto narobe. In ko tako pogledaš, niso vse pasme pod priporočeno za določeno velikost in pošiljanje nazaj v Nemčijo za zamenjavo, kot pravi Lilit je drago. In po mojem mnenju bi bila trgovina dolžna pokrit vse stroške pošiljanja, ker bi moji psici po izmerjeni edini meri, ki je navedena na strani oprsnica morala biti prav. Ker se bomo po vsej verjetnosti me tri zmenile drugače je tokrat OK, ampak jaz bi lastniku sigurno pisala s pritožbo, če bi morala sama pošiljat.

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #137 : 19 Oktober 2009, 17:53:42
Že pred časom sem naročila originalno Feltmann oprsnico, toda šele sedaj mi je kapnilo, zakaj je premajhna; našla sem namreč listek, ki je bil pripet nanjo in, glej ga zlomka, tam piše: velikost 60-80 (naročila sem pa 70-90). >:( Ker nisem poslala nazaj v 8 dneh zdaj oprsnica bolj ali manj sameva: Zaru je sicer pogojno prav, toda najnajnajbolj udobno pa mu spet ni.  ::)

 Zato me zanima, če je kje:
a) kdo, ki je naročil preveliko oprsnico (se pravi vel. 70-90) in bi jo rad zamenjal za vel. 60-80 (se bolj  splača da naredi tako, ker je poštnina do Nemčije precej draga), ali
b) kdo, ki bi rad naročil oprsnico 60-80 v črni barvi (softband) Tistega bi prosila, da mi to pove, ker je potem obema laže, če on naroči eno oprsnico 70-90 in potem zamenjava (seveda jaz nekaj doplačam, ker je moja oprsnica že v osnovi cenejša!).

HVALA,
Živa

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #138 : 19 Oktober 2009, 18:40:15
60-80 bi verjetno preveč na tesno prišlo, če ima psica obseg prsnega koša 78CM? Hurttina Y 90ka ji je kot ulita

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #139 : 19 Oktober 2009, 22:08:54
60-80 bi verjetno preveč na tesno prišlo, če ima psica obseg prsnega koša 78CM? Hurttina Y 90ka ji je kot ulita
Huh, ne vem, lahko pa ti jutri izmerim Zara in ti povem koliko bi ga morali pomoje 'stisniti', da bi mu bila oprsnica prav :P

Pozdrav, Živa

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #140 : 20 Oktober 2009, 09:34:39
Mia, gospod Hoffmann je zelo prijazen in ti jo bo brez problema zamenjal, čeprav je minilo že več kot 8 dni. Še posebej, ker je bila napaka z njegove strani.

Čara, upoštevaj priporočila objavljena na spletni strani: katera velikost za katero pasmo, ker je pomembna tudi dolžina hrbtnega traku. Pa še to: izmerjewnemu obsegu moraš dodat še cm ai dva za udobno nošenje, potem si pa že na skrajni meji velikosti 60-80..



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #141 : 20 Oktober 2009, 11:28:58
Pa če imajo samo v nemščini, katere ne razumem 0. Kaj pa vem kam bi mojo vtaknila- večja je od ZP, malinovcev.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #142 : 20 Oktober 2009, 11:32:30
http://www.brustgeschirr.com/en/

tukaj imajo po novem tudi angleško stran.


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #143 : 20 Oktober 2009, 11:42:12
Neli ima 60-80 tako sem skoraj prepričana, da rabi Bina večjo, 70-90, tako kot Maj, nekje je njegove velikosti, bi rekla.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #144 : 20 Oktober 2009, 12:51:43
Hvala obema.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #145 : 24 Oktober 2009, 18:59:50
Evo, tudi jaz po nekaj časa nošenja ugotavljam, da bi lahko vzela večjo številko, saj je hrbtni trak nekoliko prekratek in Unaija oprsnica skorajda žuli za komolci (no, ne čisto, se da shajat). Druge mere so ok. Študiram, komu bi jo lahko dala predelat, da mi naredi samo daljši hrbtni trak...nekomu, ki drugače izdeluje ovratnice??

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #146 : 24 Oktober 2009, 19:25:26
gospa Šeruga mogoče?


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #147 : 25 Oktober 2009, 23:09:16
Tudi jaz prodajam Feltmannovo oprsnico v hot pink barvi, velikost 40-60 cm, nikoli rabljeno.
Sem ugotovila, da imam eno čisto dovolj in da sem zadnje čase bolj pristaš naravnih-torej rjavkastih odtenkov ;)


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #148 : 02 Februar 2010, 13:36:45
Od gospoda Brustgeschirra sem dobila prijazno obvestilo, da bojo cene oprsnic in povodcev od 1.3.2010 višje za 10% zaradi višjih cen repromateriala. Naročila oddana do 28.2. se obračunajo še po starih cenah.

Če kdo slučajno razmišlja o nakupu... ;)



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #149 : 02 Februar 2010, 16:33:40
Hvala za info, pride zelo prav! :o

Od gospoda Brustgeschirra...
:D :D :D sem se nasmejala  ;D