Oprsnica

*nastja* · 156345

LacenS

  • Gost
Odgovori #210 : 04 September 2012, 10:35:13
To imaš pa tudi prav.
To od rogz-a, ki jo ima zdaj mi je prerasla v 2 mesecih.
Čez kaki teden ali 2 bo ji že premajhna.




čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #211 : 04 September 2012, 12:16:23
Sem gledala sicer za mačji futer...ampak sem našla tudi s flisom podložene oprsnice. Sicer ima Aler v trgovini večje izbiro kot na spletu, pa Mr. Pet tudi
http://www.aler.si/trgovina/psi/oprema-za-pse/oprtnice-za-pse

Takale je čisto OK za psa, ko še ni narejen.
http://trgovina.mrpet.si/article.asp?ArticleID=8026

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


LacenS

  • Gost
Odgovori #212 : 04 September 2012, 12:32:29
to me je tudi zanimalo, če je to vse kar imajo na spletu ali imajo v trgovini še več izbire(nikoli nisem bila pozorna).
Tako ima zdaj, samo da je od rogza(kupljeno v zooticu)
Potem pa bom še enkrat kupila nekaj takega in kasneje iskala nekaj boljšega
Hvala za pomoč!



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #213 : 04 September 2012, 16:30:42
pa uni trak za tacami pride vseeno malo bolj nazaj, ne tik za tacami
TNX za tale podatek. Morda enkrat v prihodnosti probamo še tele, ko bo tem, ki jih imajo potekel rok uporabe.  ;) Sploh teli trakovi za tacami...vedno mam pse v prsni koš tok globoke, da me razne klasične, ki se jim to ne nastavlja prav motijo. Zna bit da mene bolj kot pse  :D razen ene ki ne mara nobene oprsnice nosit. Je še nisem našla take katere bi bila vesela. Tisto, ki jo ima ima pa homemade popravljeno, da je vsaj v osnovi ne moti tako fejst.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


sonce

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
Odgovori #214 : 05 September 2012, 12:39:36
Jaz se zelo zadovoljna z Manmatovo oprsnico Merhi, ki je sicer namenjena canicross-u, je pa zelo enostavna, da se psu čez glavo, potem pa pride še en del okrog trupa, tako da ni drgnjenja prsnega koša in za tačkami. Je pa na voljo tudi malo daljša različica, poglejte si na njihovo stran. Številka S je primerna za srednje velike pse (nad 10kg), manjših na žalost ni.



suzica

  • *
    • Prispevkov: 142
    • Točke: 0
Odgovori #215 : 05 September 2012, 22:03:09
Kje bi našla kaj takega, rabim za 16 let starega psa za pomoč pri hoji po stopnicah.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #216 : 05 September 2012, 22:16:56
suzica to kar ima oblečeno ta kuža je rešilni jopič. V tak namen kot ti rabiš nekateri uporabijo webmaster: http://www.pasji.net/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=6_20&products_id=118



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #217 : 06 September 2012, 15:03:06
Pa verjetno tudi kaj takega bi prišlo v poštev, glede na sliko.

http://www.pasji.net/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=6_31&products_id=1119

:)


GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #218 : 14 September 2012, 22:53:32



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #219 : 15 September 2012, 00:51:47
Ne kupuj oprsnic ker bi rad da pes neha vlečt. Raje ga šolaj, vadi z njim itd. in odpravi ta problem ne ga pa samo potiskat v ozadje. Pes mora normalno hodit na ovratnici in povodcu. Pri našemu je tudi kar trajalo da smo ga tega odvadili ampak nam je na koncu uspelo. 

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #220 : 15 September 2012, 08:26:57
Prav s to proti vleki nimam izkušenj (eni pravijo da manj drugi da bolj vlečejo, ne vem). Imam pa z vsemi ostalimi, ki imajo rinko za pripenjanje tudi spredaj. Lahko uporabiš prav od firme Halti (ima tudi oprsnico ne samo oglavko  ;)). Jaz osebno pa uporabim kar navadno oprsnico z rinkico spredaj. Je bilo že zgoraj opisano.
Pes pa mora (no naj bi) hodit ob vodniku ne glede na uporabljeno opremo ali brez opreme. In prav tako kot ga lahko to naučiš na ovratnici ga lahko na oprsniku. Lahko traja kar dolgo...meni načeloma z varovanci, ki so pri meni samo kak teden s pravilno pripetim oprsnikom nehajo že po enem sprehodu  :) Je pa res, da moraš potem to utrjevat. Pes načeloma lahko prav učinkovito (preverjeno) vlečejo tudi na zatezni, če le vodnik sodeluje pri tem.  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #221 : 15 September 2012, 19:58:25
Pri nas ni problem, da ne bi hodil poleg. Težava nastane, ko nam nasproti pride drugi pes (sploh, če ga ne pozna), saj takrat potegne proti njemu. Čeprav je ta poteg v smislu: "Uf, kuža! Se bova malo igrala...", je pes skoraj 20 kg težji od mene in se točno zaveda, da sem fizično bolj švoh od njega in v tem primeru potegne na polno. Pri možu, ki je močnejši, se ne zažene tako močno, kot pri meni. :-\ ::)
Oprsnica bi bila bolj mišljena kot neke vrste "pomagalo" poleg ovratnice in povodca, ker imam občutek, da imam večjo moč, če ga primem za ročaj na oprsnici, z drugo roko pa ga reguliram z ovratnico, če mi hoče potegniti.
Lunnete, si že poskusila delovanje Haltijeve oprsnice na psu z več kot 70 kg? Sem že študirala tudi o tej varianti, pa moram priznati, da si nekako ne znam predstavljati, kako bi mi uspelo dogo zasukat v luftu, ko se gospod odloči, da bo pa šel v eno smer... ???



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #222 : 16 September 2012, 13:10:19
O poznano. Me je en tak rukselj lepo ponesel za sabo, pa sem ga za ovratnico držala.  :-[ Sicer se je on namenil, da bo nekaj prevohal...ampak šlepal me pa je za sabo.
Pri Bini si včasih pomagam z "look at that dog", "nos", da se s smrčkom dotakne roke in pa "glej" takrat pa mene pogleda (no, to sem se šele včeraj spomnila, da moja to zna ::) ).

Ampak te reči delujejo samo, če si dovolj hitra in imaš kake dobre priboljške, pes pa ni v polnem nagonu.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #223 : 16 September 2012, 13:59:51
Oprsnica ti pri takem "problemu" definitivno ne pomaga, vem, ker mam sama tak problem, drugače sploh ne vleče, ko pa vidi kakšnega psa, ki ga pozna ali znanca pri katerem ve, da se bo skoraj 100% cartal, vleče ko nor (pa tudi ni med najbolj švoh psi, kar močen, sploh ko se zažene). To počasi odpravljama z sedi, do takrat, da se nama čisto približa pes/človek/pes+človek in lahko gre iz sedi ko mu rečem takrat je pač nagrajen z igro/vohanjem/lupčkanjem s psom.. Če pa gre za neznanca, pa vzamema malo večji ovinek okoli, pospešim korak in ga probam zamotit s kakšnim trikcem, žogo ali pribolškom... Ti povem, da se obrestuje, vendar pri meni počasi, pač vztrajen moraš bit in res delat na tem ;D



GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #224 : 17 September 2012, 12:09:35
Čara, Nox - priboljški ali igrača nič ne pomaga, že preizkušeno. Ko zagleda psa se v šusu tako fokusira na njega, da mu lahko maham pred nosom s polno pestjo sirčka ali kakšne dišeče klobasice, za kar bi v normalni situaciji delal salte po luftu, lahko mu cmokam, tišim žogico pod nos, mu kakorkoli probam odvrniti pozornost - NIČ, NADA, NULA!!! >:(
Edina možnost mi je, da se obrnem za 180 stopinj in se vrneva po poti, po kateri sva prišla, pa še takrat ga moram vleči, ker se vkoplje v asfalt, kot da bi se zalepil zanj in se obrača za psom. Zadnjih nekajkrat sem reševala tako, da sem mu ovratnico naštimala čim višje za ušesi (imava pleteno zatezno), povodec pa dvakrat zasukala okoli vratu in vse skupaj prijela. Vem, da se bo verjetno kdo držal za glavo, ampak le tako sem imela dovolj moči, da sem ga držala, pa še on se je zgleda počutil ful neugodno in ni uporabljal nekega napora, da bi potegnil, le oziral se je za psom. Živim na takem področju, ko se znamo dnevno na sprehodu srečati tudi 15 ali več psov in čist po pravici se mi zdi bedasto, da bom vsakokrat psu namotavala štrik okrog vratu ali bežala v kontra smer, ko srečamo kakšnega "novinca" ali takega, ki mu je ful zanimiv. Smo že fasali poškodbe, ker je potegnil do psa, le-ta pa ga je napadel... :-\ :-X
Oprsnico imam doma na probi, vendar ves vikend nisem imela prilike sprobati, če bi ta sistem, ki sem si ga zamislila, res deloval (ovratnica in povodec kot klasika, oprsnica za pomoč pri potegu). Javim, če bo kaj novega...



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #225 : 17 September 2012, 12:24:51
Kaj pa navaden halti?

battito animale


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #226 : 17 September 2012, 14:25:15
Jaz sem pri obema mojima uporabljala navadni halti + oprsnica (pri polarki včasih namesto ovratnice oprsnica), pripeta pač na oboje s povodcem na preklop.


GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #227 : 17 September 2012, 14:46:10
Punce, mislim, da bo oprsnica ostala doma, ker je danes moj mulc z njo veselo čofotal po potoku (ne najbolj čistem :-X) in je take ne morem vrniti nazaj ::). Pa glede na to, da je 70% off, se mi splača reskirat teh 11 eur, če pa se ne bo obneslo, pa nabavim še halti in poskusim z njim. Moram pa priznati, da pes ful dobro zgleda z njo in da se jo že zato splača kupiti. 8) :P
Hvala za nasvete! :-* Vam javim, kako napredujemo.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #228 : 17 September 2012, 16:50:03
hja v luftu obračat tud z halti oprsnico ne  ;) (ne glede na maso psa) Morda res bolje kar navaden halti. Ampak vse te zadeve je smiselno imet pripete na preklopni povodec (dva karabina). Torej ko en sistem odpove (torej ovratnica/oprsnica) si pomagaš s haltiju preusmerit. Je pa morda glede na kilažo res smiselno uporabit kar navadnega. Seveda v sklopu treninga ''gremo mimo''. Nikar pa pripenjat psa samo na haltije (ne ene ne druge).

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #229 : 17 September 2012, 17:02:14
Jaz po gozdu uporabljam halti v kombinaciji z oprsnico ali pa ovratnico, z dvojnim povodcem. Psico ustavljam na oprsnici. Če se močno zažene (izstreli proti veverici) bi jo s haltijem kvečjemu poškodovala oz. dolgoročno bi taki sunki kazali posledice na vratu-vretencih. Pa tudi si ga poskuša na vse kriplje dol dobiti, kadar je "v lufti".

So sprehodi spet postali delavni (nagrajujem, preusmirjam, hitro popravim). GOSCH se trudiš in delaš, potem pa po kakem letu, dveh, treh psu kar naenkrat preklopi in dojame vso zadevo. Da ne omenjam mojih solz in truda in obupavanja, pol pa voila.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #230 : 19 September 2012, 10:34:27
Če se prav spomnim, je imela prijateljica dobre izkušnje tudi z gentle leaderjem - podobna stvar kot halti, nisem pa sigurna, če se ga že dobi pri nas.



SheWolf

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #231 : 02 November 2012, 21:45:45
Zdravo! Jaz pa imam majhno težavo. Doma imam mešanca z zlatim prinašalcem, ki je že od vsega začetka na ovratnicah  in se je z oprsnico srečeval samo pri varnostnem pasu. Vsakič, ko ga pred vožnjo peljem še na krajši sprehod (prsnico ima že na sebi), da gre še lulat, ga nenadoma prime in na vsak način hoče prsnico spravit s sebe.

Ker rad vleče, sem se odločila, da poiskusim s canincrossom, kjer pa je oprsnica eden od glavnih elementov. Ima kdo mogoče predlog, kako ga naj navadim nanjo?

Hvala že vnaprej!



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #232 : 31 December 2012, 11:58:34
Jaz razmišljam o temu da bi mojemu psu kupila oprsnico za takrat ko sva sama in mi je lažje pripeti povodec na hrbet kot pa na ovratnico ker se ovratnica nonstop navzdol obrača in se posledično psu povodec med noge zapleta.

Jaz uporabljam dokaj močno opremo za mojega ker pač zelo hitro napade, ko ga kaj prime - v takih primerih ga jaz primem za ovratnico ampak bi vseeno rada da se oprsnica ne razleti in ostane v mojih rokah če ga ponesreči primem za oprsnico - je Juliusova ok ali ne? Ima kdo izkušnje s tem?

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #233 : 31 December 2012, 17:38:20
Po novem letu bom za svojo kupila Juliusovo oprsnico. Sem jo že videla na močnem psu k orng potegne in nori, je fajn močna. Še posebej, ker lahko psa zdvigneš in se ne more zaganjat.



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #234 : 31 December 2012, 19:51:10
To pa lahko samo potrdim, moj jo ima sicer od začetka poletja, ampak je res kvalitetna, pa meni je všeč, ker je širša kot ostale... Sem jo pa vidla 2 leti staro pri Noxovem bratcu, ki jo nosi praktično skos, zelo malo uporabljajo ovratnico, pa se poleti z njo vedno kopa pa valja in vse, pa je bila kot nova, nič sparana pa nič... Sem jo pa naroča pri zooplus.de, kjer je občutno cenejša, verjetno zato, ker je pač nemški proizvod  ;D



riry

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #235 : 01 Januar 2013, 12:35:23
V Tukanu so imeli cel december znižane te oprsnice za 70%, če se prav spomnim...mogoče je še kakšna ostala, preverite, če ste iz Ljubljane :)



GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #236 : 03 Januar 2013, 10:44:44
Jaz razmišljam o temu da bi mojemu psu kupila oprsnico za takrat ko sva sama in mi je lažje pripeti povodec na hrbet kot pa na ovratnico ker se ovratnica nonstop navzdol obrača in se posledično psu povodec med noge zapleta.

Jaz uporabljam dokaj močno opremo za mojega ker pač zelo hitro napade, ko ga kaj prime - v takih primerih ga jaz primem za ovratnico ampak bi vseeno rada da se oprsnica ne razleti in ostane v mojih rokah če ga ponesreči primem za oprsnico - je Juliusova ok ali ne? Ima kdo izkušnje s tem?

Jaz imam Juliusovo oprsnico. Par postov višje sem opisala težave, s katerimi se spopadamo in moram reči, da meni oprsnica zelo pomaga pri obvladovanju.
Uporabljam jo v kombinaciji z ovratnico, se pravi, povodec je normalno pripet na ovratnico, oprsnica pa mi deluje samo kot pomagalo, da psa lažje zadržim, če bi želel potegniti. Poskusila sem ga tudi sprehajati samo z oprsnico, ko je bila prilika, pa je ful vlekel. Verjetno ni čutil pritiska preko ovratnice in je mislil, da je spuščen. In sva šibala od drevesa do drevesa, pes pa me je čudno gledal, kaj se derem nanj, če pa je na free... ::)
Edino, kar me moti je to, da je ta trak, ki pride čez prsa, tako oster, da je našemu med gibanjem obribal vso dlako in je imel nekaj časa na teh mestih kar luknje brez dlake. Zdaj, ko oprsnico ne uporabljamo več tako redno, se je zadeva sanirala. Res pa je, da ima naš zelo kratko dlako in se mu toliko prej vse pozna.

Če imaš v bližini kak Tukano, jih pokliči, če še imajo znižane (tudi jaz sem jo kupila pri njih). Meni je bilo teh 11 eur dobra investicija. 8)



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #237 : 03 Januar 2013, 13:43:53
 ;D Tole letanje od drevesa do drevesa je tudi meni znano. Po mojem je to prekletstvo velikih psov.

Ravno zadnjič sem bila z mojim na sprehodu pa se je on ustavil na eni strani ceste in gledal če je kje kaj, takrat pa jaz vidim miš ki je tekla čez cesto pa jaz pametno psu: Lej tu je! Pes pa v pozor, ušesa gor in z vso silo skoči na svojo stran ceste na njivo in v največjo možno blatno lužo (zgledala kot majhno jezero) mislim da mi ni treba razlagati kaj se je zgodilo z menoj, ki sem držala povodec?  ::) Komaj mi je uspelo priti iz tistega blata ven. Pes me pa še čukavo gledal kje je najin plen.

Saj bi se jezila na njega pa se ne morem. Itak sem si pa bila sama kriva.  :P Takim dogodkom se lahko samo smeješ ni smisla v temu da bi se jezil nad psom itak ne bi vedel za kaj se jeziš.

Se mi je že tudi zgodilo da je iznenada potegnil in me je vrgel na tla in potem seveda vlekel šele ko je ugotovil da nekam težko vleče je pogledal nazaj z tistim svojim nedolžnim izrazom: Kaj pa ti delaš na tleh?  ::)

Hmm če je tebi oribalo psa bo mojega verjetno tudi, ker ima tudi zelo kratko dlako. Bom poklicala. Hvala.

Mimogrede tole je po mojem najbolj zmešan način sprehajanja velikih psov kar sem jih kadarkoli videla. Mešanca med labradorcem in nemško dogo: "sprehod" se začne pri približno petih minutah.  :o

https://www.youtube.com/watch?v=lx7qCj2N_oc


Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #238 : 04 Januar 2013, 12:33:21
Najprej da malo razjasnimo zadeve... Tukano, Zootik ,... ne prodajajo original Julija K9 dopisnic ampak ponaredke oz. Kopije Juliusovih modelov. Za njihovo kvaliteto ne vem, lahko pa za originale potrdim, da so vsekakor vredni svojega denarja   :o  Jaz imam za oba boxerja te in pa Hurttine T oprsnice , Julija je mocan in super ce je potrebno psa dvignit,Hrutine so pa lepo mehko podlozene , lahke in odlicne za vleko- jaz imam za sanke vlec  :)
Z zdrgnjeno dlako od Juliusa jaz nimam problemov, je pa mozno narocit  ovckasto podlago in potem pogoje tudi bolj obcutljivi niso ob dlako.

Tak da jaz imam s tema dvema firmama res super izkusnje, oprsnice so kvalitetne, trpezne, udobne za pse, nadvse uporabne zame kot vodnika, prenesejo vodo, blato, valjanje , tek po gozdni podrasti in robidovju ,... in pri meni navkljub tem "zlorabam" po dveh letih se vedno izgledajo super  :o



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #239 : 04 Januar 2013, 13:46:06
Kdo izdeluje originalne Juliusove oprsnice?

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.