Manchester terier

Eki · 710963

casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #330 : 14 September 2007, 09:26:30
Mttara, mi godi, ko si navdušena nad slikcami, tako da kar tako naprej  ;)

Ja, jutri pa res ne moreva na Hrušico. Letos smo uredili okolico hiške in sedaj se ukvarjam s travo že cel teden - nova je prišla ven in je treba populit plevel. Morda pridem naokoli popoldan, ampak težko obljubim.

Vsem želim lepo tekmo v sončnem vremenu ter še lepši in fejst dirkaški vikend!


"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #331 : 17 September 2007, 12:23:51
No, pa se spet jaz malo oglašam. Prav vesela sem, ko vidim, kako lepo izmenjujete izkušnje. Hm, očitno sem spet malo za časom - kje vidite slikice, ki jih pošiljate? Sama nisem ob vaših sporočilih našla nič podobnega kakšni bližnjici za slikice...

Ja, v Trbovljah sem bila zelo vesela, da smo bili skoraj ves dan z Beti, lepotičko iz lanskega legla, ki sem jih končno shecala, da jo začno razstavljati in ko bosta imela še malo več časa gresta na RO (čeprav mi je Beti prišepnila, da bi raje agiliti). Sta pa zelo pridna šolarja na tečaju...

Loti je tako v Trbovljah, kot Umagu in tale vikend na dveh razstavah v Bosni osvojila vse možne lepotne naslove na razstavi, bila izbrana med 4 najlepše terierje razstave v obeh dneh, tako, da sem res ponosna nanjo. Tako smo zaključili Hrvaški in Bosanski lepotni šampionat, januarja pa bomo še slovenskega in tako bomo imeli mednarodno lepotno prvakinjo. Rada po razstavi rečem še kakšno besedo s sodniki, sploh tistimi, ki sodijo na veliko tekmah v tujini, da vidim, kam uvrščajo moje pse, sprašujem jih , kaj lahko pri vzreji še izboljšam. A za Loti mi pravijo, da se jim zdi čisti ideal in naj se trudim za čim več takih mladičkov. No, Casper je že eden takih, na katerega sem res ponosna in čez slab mesec se bo že pokazal na svoji prvi razstavi. Casper, a že kaj vadita?

Zelo sem bila vesela, da se nam je Carisma pridružila v Umagu, saj smo preživeli zelo lep dan z dirkanjem po Markovcu - na Lotino žalost ni bilo tam koz. Sana (Carisma) je taka dirkačica, da bo morala njena ponosna lastnica začeti trenirati tek na dolge proge, če jo bo hotela približno zdirkati. No, za prvo silo sem ji pokazala nekaj trikcev, ki jima pridejo najbolj prav pri agilitiju, tako da zaposli hitro rastoče možgančke. Pa ugotovili smo, da je tudi ona čisto nora na tisto usnjeno klobaso, ki jo ima Loti najraje, tako, da mislim, da jo mora te dni dobiti. Ja, oni dve bosta prihodnjo jesen po moji napovedi pričeli s tekmovanjem v agilitiju. A vesela sem, da so se za ta pasji šport odločili skoraj vsi letošnji lastniki mladičkov. Toliko, da Tara ne bo sama in da se bo pred in po tekmi imela s kom za zdirkati...

Mi tudi začenjamo malo resneje razmišljati o agilitiju in ROju. Čez nekaj tednov se bomo preselili, tako, da bo ena velika stvar za nami, potem upam, da bomo malo manj bolni zaradi vrtcev in podobnega in bomo lahko bolj športno aktivni.

Zadnji vikend v septembru se spet srečamo z letošnjimi mladički na začetku male šole, tako, da vas že sedaj vabim, če boste imeli čas. A je takrat kakšna tekma Aska?

Začela sem z izborom kakšnih 30 slik za koledar, tako, da čakam, da mi jih še kdo pošlje, da bo v njem čim več različnih predstavnikov te pasme. Bom dala koledar narediti že oktobra, ker imajo tiskarji konec leta čisto preveč dela... Torej čim več lepih fotk po možnosti v izvirnikih pošljite na moj mail. Pa naj bodo čim bolj tematsko različne - z morja, snega, med igro, spanjem itd.



Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #332 : 17 September 2007, 14:37:03
Mene pa veseli, da se je tale tema začela tako dobro razvijati. Vsaka čast mantera.


Lp, Ivana


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #333 : 17 September 2007, 17:57:07
Zadnji vikend v septembru se spet srečamo z letošnjimi mladički na začetku male šole, tako, da vas že sedaj vabim, če boste imeli čas. A je takrat kakšna tekma Aska?
Kakor vem ne. Prva naslednja agi tekma je 13.10. v KD Naklo :) RO tekme pa še malce kasneje ;) Tako, da z Asko sedaj imava čas, da pridno vadiva na treningih :)

lp


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #334 : 18 September 2007, 13:59:04
Midva s Casperjem pridno vadiva za razstavo, a delava počasi, po korakih. Sedaj se učiva pokazat zobke, ker ravno ne mara, da mu kdo šari po zobeh - sploh v času, ko ga srbijo in skelijo zaradi menjave. Hoditi na vrvici zna lepo, če le hoče. Poskusila sva tudi že z razstavno in se še malo upira. Ampak bo šlo, z vztrajnostjo se daleč pride, sploh pa s kakšnim priboljškom za pomoč  ;) Je pa še majhen fant in upam, da sodnik/ica ne bo prestrog do njega, ker je precej nezaupljiv do tujcev. Do domačih pa po drugi strani zelo zelo navihan in sproščen. 

A ti slikc ne moreš pripet, ali jih ne moreš videt?

lep deževen dan

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #335 : 20 September 2007, 08:51:14
Vam moram tole pokazat, smo bili v nedeljo na Uskovnici. Casperja so navdušili konji, je dirkal okoli njih in jih vabil k igri. Konji pa so ga prav tumpasto gledali, v smislu "kaj boš ti, žverca mala". Najprej me je bilo malo strah, kaj bo, ker je bila cela čreda, potem pa sem videla, kako ga vleče tja in sem ga spustila. To je bilo veselja zanj in tudi za nas. Morda za konje malo manj  ::), ker je švigal med njimi, a če ga je kdo le pogledal malo bolj od blizu, jo je odkuril stran. Res lepo doživetje.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #336 : 20 September 2007, 08:51:46
še ena slikca

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #337 : 20 September 2007, 19:27:12
Še en ljubitelj konjev torej! :o :D

Loti čestitke za dosežene uspehe!
mantera mogoče nisi bila prijavljena in zato nisi videla slikc. ???

lp vsem



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #338 : 20 September 2007, 21:15:22
casper lutšni slikci :D Kot kaže, da nas je tukaj veliko ljubiteljev tudi konj :o


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #339 : 20 September 2007, 23:15:55
še ena zaljubljena v konje se oglaša:


lepe slikce, sploh zato ker sta gor dve super stvari - konj in pes  ;) :P

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #340 : 21 September 2007, 12:52:11
Hvala hvala. Ju je bilo kar težko ujet, konj je bil sicer bolj miren, ker ga je moja mala 4-letna nečakinja hranila s hruškami in travo, Casper pa je dirkal sem in tja kot puščica.

Je pa verjetno tako, da če imaš rad pse, imaš tudi druge živali. No, vsaj jaz ne poznam nobenega lastnika psov, ki ne bi bil ljubitelj živali. Midva s Casperjem sva bila po zadnjem neurju reševalca - malega močeradka sva na jutranjem sprehodu izpred vaške šole nesla v gozd. Kako se je žverca nežno oklepala mojega prsta in bila čisto mirna...

Lep vikend vam želim, mi bomo jutri spet planinci.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #341 : 21 September 2007, 13:03:21
He he kar predstavljam to Casperjevo dirkanje ;D Jutri pa veselo planinarjenje :) Lep vikend tudi tebi.

lp


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #342 : 21 September 2007, 13:27:26
Ja, v Trbovljah sem bila zelo vesela, da smo bili skoraj ves dan z Beti, lepotičko iz lanskega legla, ki sem jih končno shecala, da jo začno razstavljati in ko bosta imela še malo več časa gresta na RO (čeprav mi je Beti prišepnila, da bi raje agiliti). Sta pa zelo pridna šolarja na tečaju...

Tale Beti je Cosmova sosolka v osnovni soli  ;)

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #343 : 21 September 2007, 13:31:20
Tale Beti je Cosmova sosolka v osnovni soli  ;)
Kako pa je šlo Beti v OŠ?


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #344 : 21 September 2007, 13:49:21
Kako pa je šlo Beti v OŠ?

Je bila kar pridna, samo lastnica je potozila, da ko je veliko kuzkov okoli, ni dovolj pozorna nanjo, da doma pa drugace super dela. Pa ker jo je malenkost strah (kuzkov in tujih ljudi), zna vcasih malo zarencati.

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #345 : 24 September 2007, 09:01:51
Ena čisto sveža slikca iz sobotnega izleta v Tamar. Je bil dan kot iz pravljice, že poln jesenskih barv in toplega sonca.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


CARISMA

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #346 : 24 September 2007, 11:09:34
Končno smo tudi mi lahko šli malo v hribe. Cel teden sem čakala nedeljo popoldan. Sana je neznansko uživala, midva pa tudi. Zdaj pa vsi trije komaj čakamo na naslednjo priložnost za pohajanje.

Nekaj slikic.



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #347 : 24 September 2007, 11:28:13
Carisma, kako je fletkana tale tvoja Sana. Komaj čakam, da se spet kaj vidimo in počvekamo, naši kužki pa se bodo lahko naigrali in nadivjali.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


CARISMA

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #348 : 24 September 2007, 14:27:30
Hvala, hvala, Casper. Ma tudi tvoj Casperček je pravi lepotec. Pravi maneken. Ja, tudi jaz upam, da se kmalu spet vsi skupaj dobimo, da se naši malčki skupaj naigrajo.
Joj da bi ti vidla, kaj delata Sana in Chapi, ko prideta skupaj! Upam, da danes ne bom zopet pozabla aparata vzet, ko gremo v MŠ, da ju poslikam, oz. boljše posnamem, se bo vsaj kaj vidlo. Ko prideta skupaj, postanejo ostali kužki zanju nepomembni. Se igrata, premetavata in nikoli jima ni dovolj. Ju morava ločit in pol, ko delamo vaje se ne smeta gledat, bog nedaj, da bi bla drug poleg drugega. Maš predstavo, ne?



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #349 : 24 September 2007, 18:53:27
Casper in Carisma res lepe slikce!  Vajina kužka sta čudovita  :P   sploh tista prva slikca Sane, ko je obsijana s soncem je carska  :o    (take slike bi ble za koledar...  ne pa dolgočasni portreti  :-[ )


lp, Jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #350 : 25 September 2007, 08:46:00
Carisma, še dobro, da se ta vikend vidimo. Casper bo navdušen nad srečanjem z bratci in sestricami. Nekaj tednov nazaj smo bili pri Jolu na Pokljuki (imajo res super lovsko kočo na jasi na samem). Sta se lovila in igrala skoraj eno uro in potem utrujena obležala. Ju je bilo pa težko slikat  ;)   

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #351 : 25 September 2007, 09:42:59
Carisma, še dobro, da se ta vikend vidimo.

Ja, blagor vam ... to je ena od veliko prednosti, ko imaš psa iz domače vzreje! Nama s Tarico je to vedno manjkalo. :'( No, mogoče bolj meni. :-[ Prav užitek je sigurno tako pogledati bratce in sestrice, pa še mamico in teto zraven, kako norijo in uživajo! :o

Lepe slikce pošiljate, kar tako naprej! :)

lp



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #352 : 25 September 2007, 09:46:29
Aja, najlepša Sanina slikca mi je "ponosna"! ;D



CARISMA

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #353 : 25 September 2007, 10:21:55
Hvala, hvala. Včasih mi rata nardit prav lepo slikce. Tudi meni sta zelo všeč ponosna in obsijana s soncem ter ta, ki jo prilagam danes (želiš).
Včeraj na moje veliko presenečenje nisem pozabla vzet aparata sabo v MŠ, ampak tam sem ugotovila, da imam minimalno zalogo baterije. Naredila sem lahko tri slikice.

Casper, v soboto se žal ne bomo vidli, ker delam cel dan ???




CARISMA

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #354 : 25 September 2007, 10:24:14
Eno sem pozabila.



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #355 : 26 September 2007, 09:11:46
Tudi meni je najlepša Carismina slika "ponosna". Morda se pa le vidimo ta vikend, saj bo srečanje baje v nedeljo, ko upam, da nisi v službi.

Priznam, je prednost domače vzreje. Ni lepšega kot gledati bratce in sestrice med igro, če je pa še mamica zraven, je sploh žur.  ;D Zelo rada prihajam na ta srečanja zaradi Casperja, da se sprosti ob svoji "bivši" družini, pa tudi zaradi sebe, da si lastniki malo izmenjamo izkušnje in da lahko pocrkljam celotno četico menčestrčkov.

   

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #356 : 26 September 2007, 09:13:45
Luštne slikce :) casper tale tvoja tazdnja je pa res čudovita :o


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #357 : 26 September 2007, 09:19:08
In še navodila za nastanek telih dveh slikic oz. cele serije, ampak vseh vam ne morem dat na net.

1. nujno potrebuješ pomočnika (otroci tega ne počnite sami doma)
2. pomočnik drži Casperja kakih sto metrov stran, ti se usedeš na tla in ga navdušeno kličeš
3. pomočnik Casperja spusti in ta začne teči kot raketa
4. tik preden Casper skoči nate v naročje, je treba pritisniti na sprožilec fotoaparata in ga ob tem čim bolj mirno držati
5. ko pritisneš, paziš, da se ti dirkaški bučman ne zaleti v glavo in da v "borbi" ne poškoduješ fotoaparata
6. za konec se je nujno polupčkat in zravsat

Skratka, mala malica  ;)

Pozdravčke vsem od naju

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #358 : 26 September 2007, 09:19:49
Hvala Aska. Lep dan ti želim

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #359 : 26 September 2007, 09:22:18
O tudi tale je ful huda fotka :o :o Tale bi bila za koledar :o Lep dan tudi tebi.