Manchester terier

Eki · 711024

Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #600 : 12 November 2007, 15:05:00
Vsem čestitke,slikce so pa  :-*



petra1

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #601 : 12 November 2007, 15:24:02
Živjo vsem ;D, se pridružujem manteri in casperju, dan je bil idealen za izlet. Led je prebit tako, da so prijavnice za CACIB Ljubljana in Tromostovje že izpolnjene, jutri bodo še plačane  :). Betka se je držala super, kar mirna, gužve se je malce izogibala, kjer je bila galama se je kar za menoj vsedla in se ni prestavila  :). Drugače kar se ocen tiče je pa tko no, boljš, da sem sedaj videla kako pa kaj kdo ocenjuje pa da si vsega ne vzamem tako močno k srcu, ker ocene niso bile ravno pričakovane, ampak kaj čmo tko kot je že napisala vsake učke imajo svojega malarja :-\ jst bi komu posodila moja očala ;D.
Ovcka najlepša hvala za čestitke, kako je šlo pa vama s cosmom? Slikice so pa tko luštne, komi čakam da še kdaj tole ponovimo in se dobimo in poveselimo  ;D



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #602 : 12 November 2007, 15:28:09
petra1 da ne bom smetila vase teme, si poglej najine rezultate v moji temi pri pesjanarji se predstavijo  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


petra1

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #603 : 12 November 2007, 15:29:41
aja seveda sem še nekaj pozabila, iskrena zahvala za požrtvovalnost, vztrajnost, potrpljenje tudi v času ko je bolna, gre manteri, ker brez nje ne vem če bi zmogli. Mi je dala pogum, da tudi midve z Betko probamo in bilo mi je všeč, Beti me je tudi presenetila, ker je bila tako pridna in mirna. Tako da hvala manteri in vsem za družbo in spodbudo :)



bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #604 : 12 November 2007, 15:57:59
...in ko sva se prikazali na prizorišču so MT stali na drugi stopnički  :)
žal mi je, da sva zamudili in nisva navijali, ko so šli posamično v ring, potem bi bil pa gotovo tudi CACIB naš  :P

glede na to, da smo Bony, Panaja in jaz glavne navijačice, razmišljam, da bi si v bodoče nabavile tiste roza cofke, ki jih imajo ameriške cheer-leader-ke, ki nastopajo pred košarkaškimi tekmami - no, do ljubljane imam čas

vsem trem pa še enkrat iskrene čestitke!!



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #605 : 12 November 2007, 19:43:31
Čestitke tudi z moje strani :o :o


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #606 : 12 November 2007, 21:23:54
Na veliko veselje sporočam, da jutri na LJ razstavo prijavljam vse letošnje mladičke, pa še Beti pride, Loti pa še ne gotovo, odvisno od tega, kdaj se mi začne decembra goniti. Skratka, tisti dan se bomo najprej zelo utrudili nekje na prostem, potem pa se pridemo kar znanemu hrvaškemu sodniku predstaviti in seveda v BIS kot vzrejna skupina... Že sedaj vabimo navijače, predvsem za vse mladičke...



petra1

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #607 : 12 November 2007, 21:40:35
ooooo :o mantera to je enkratna novička, super kolk nas bo. Eto Bev, mislim, da lahko cofke kar začneš delati, da bo vse pripravljeno za navijanje v Ljubljani, se javim za pomoč. To bo super :) Meni je na razstavi Betka res prijetno presenetila, pa še celo ni nadrla sodnice k ji je cmokala tam okrog k smo se predstavljali kot vzrejna skupina. Ponavadi jim kar pove nazaj ampak je očitno vedela, da ni pravi trenutek. Najbolj je bilo zanimivo, ko je na razstavni mizici dala tačko sodnici   :) zna šarmirat :). Slikice z razstave z moje strani pa še sledijo, jih še nisem uspela dol snet s fotiča. Jutri jo prijavim tudi jaz, sem čisto navdušena kolk bo luštno. To je prijetna novička predn gremo spat.



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #608 : 13 November 2007, 08:13:00
Super Mantera, to je res lepa novica za dobro jutro. Komaj čakam, da se vsi pojavimo v BIS-u kot vzrejna skupina, pa da bo na ocenjevanju malo družinske konkurence. Punci, navijaški cofki so dobra ideja.  8) In seveda podpiram idejo, da se pred razstavo naši kužki pošteno nanorijo. Res se že veselim.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #609 : 13 November 2007, 08:47:09
Prosim pomooooč ... iščem 30 cm dolgo kovinsko zatezno ovratnico (navadno) in ne najdem, a izpit se bliža. Najmanjša naj bi bila 35 cm. :-\ A ve kdo če se da kje dobiti 30-centimetrska??? Tarica ima namreč obseg vratu le 26-27. ::)

mantera čestitam, dobra si, da ti je uspelo vse lastnike letošnjih mladičkov prepričati naj razstavljajo! wav!

lp




mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #611 : 13 November 2007, 09:16:43
katjaT stokrat hvala za pomoč!!!

So me že skoraj prepričali prodajalci, da tako kratke zatezne ne obstajajo :-[

lp



katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car
Odgovori #612 : 13 November 2007, 09:18:35
Malenkost  :D (Če so te v to prepričevali, pa mogoče tudi tukaj le prej preveri, če drži, da je dolga 30 cm)



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #613 : 13 November 2007, 09:26:37
Verjamem, da drži! :)

Hvala še enkrat! :-*



petra1

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #614 : 13 November 2007, 10:53:45
Mttara: držim pesti za izpit  :)



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #615 : 13 November 2007, 11:16:49
Hvala petra1! :) Potrebovali bova veliko pesti in tačk! :D Izpit imava 1. decembra in do takrat morava odpraviti težave z odlaganjem in sploh s prostorom (torej tudi prostor v gibanju) na mrzlem, mokrem travniku. :-\ Nam pa dovolijo v šoli (in upamo, da bo tudi sodnik na izpitu!), da odlagamo na eni cunji, kar vsaj malo olajša zadevo.




bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #616 : 13 November 2007, 15:39:02
Mttara, bomo pa še tačke za lep sončen dan brez snega oz. dežja držali  :)



petra1

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #617 : 13 November 2007, 16:00:47
Mttara: ja verjamem, da so težavice, moja Betka v šoli, ki jo imamo ob sredah ob 18:30 tudi ni ravno navdušena nad ukazom prostor, če je mokra trava. Če je pa tko mrzlo, pol pa nardi tko na pol (pol sedi pol leži :)) in seveda jo morm popravit dokler se mi popolnoma ne vleže. Ampak čisto razumem če je mrzlo, že tko se trese, da ni navdušena nad tem. Tudi tisti, ki nas uči ima težave s svojim švicarjem, k se mu pa ne usede če je dež, tko mal drži gor ta zadnjo :). Upam, da bodo na izpitu tudi dovolili, da se tvoja Tara lahko vleže na krpico, vasj upam. Držim pesti, Betka pa tačke  :)



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #618 : 13 November 2007, 16:15:53
Mttara, sama imam še od mladičev 30 cm zatezne kovinske, tako, da če se zelo potrudim in najdem (smo namreč v fazi metanja v škatle in selitve ne vsak dan rabljenih stvari na Brezovico), ti z veseljem posodim. Sicer pa če ima tako širiko glavo, ji bo 30cm preozka, težko jo boš dobila dol. Pravilno se zatezno ovratnico kupuje tako, da mora biti 5 cm prostora, ko dvigneš tisti zatezni del... Držimo pesti seveda za vajin izpit. A vam posodim eno veliko deko, da bo mala pasja gospodična lahko v miru se ulegla, ne da jo bo zeblo? Še to, sama sem šele po enem debelem mesecu spet dobila zatezno ovratnico, kot jih vidite na sliki (iz vrvi, črno), tudi včeraj sem spet vse pokupila in čakam še na eno pošiljko... Si bom naredila zalogo, tako, da ko boste kaj potrebovali...

No, prijavnice oddane, vse je plačano - to bo spet štos, ko bo pri meni pisalo, da imam plačano, pri vseh mladičih pa, da ni plačano, ker ne znajo brati pripisov...

Ja, in kam se bomo šli pred razstavo nadirkat? Kar na naše travnike na Brdu? Ja, če bo sneg, če bo pa bolj deževno blatno, pa raje ne, ker ne pozabite, da naj bi bili naši kužki tudi na razstavi BLACK and tan barve in ne GREY and tan. V soboto smo prijavljeni Loti, Casper, Jol, Carisma in Beti, v nedeljo pa Loti, Beti in Naj. Tako bomo imeli oba dneva vzrejno skupino, pa vsak dan bo vsaj en mladiček v BIS.

Panaja, sorry, sploh nisem vedela, kdaj si prišla, smo pa navijanje zelo pogrešali - gotovo bi nam šlo bolje.... Vsaj Casperju v BIS... Tisti sodnik je bil res hecen. Se postavimo tako lepo, kot nas je slikal Casper, potem pa je naredil en mimohod do stopničk, vmes Vidicu zrecitiral vrstni red in v sekundi je bilo konec. Tega res še nisem doživela, pa sem kar nekaj po razstavah. Je pa res, če sodnik pozna dobro samo okoli 10 pasem, potem je logično, da se odloča med njimi, ker za ostale ne upa tvegati, ker ne pozna standardov. V BIS je itak tako, da tista pasma, ki ti je že itak najbolj všeč, tisto razvrstiš na stopničke.

OK šibam dalje, pozdravite vse pesjanarje.





Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #619 : 13 November 2007, 16:16:54
Jaz pri moji sedenje in ležanje na mokri in vlažni travi odpravljam s treningom v dežju in zadostno motivacijo (žoga) in do zdaj se je zelo izboljšalo. Še v lužo sem jo pripravila, da se mi je usedla. Za prostor bo pa še trajal.  :)

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #620 : 13 November 2007, 21:36:49
bev hvala! Saj res, da ne bo tako kot se je že zgodilo enim, da je sneg padel prav na dan izpita. :o :P

Chiba hihi Tarica bi mi razpadla od tresenja če bi jo dala v lužo sedeti. :D :P :-[

Če je pa tko mrzlo, pol pa nardi tko na pol (pol sedi pol leži :))
A to imajo vsi enako finto?! :D :D :D

Mttara, sama imam še od mladičev 30 cm zatezne kovinske, tako, da če se zelo potrudim in najdem ...
Uf, to bi ti bila zelo hvaležna!!!
Bom sicer še v kakšno trgovino pokukala ... če ne najdem pol bom pa na spletu naročila - v tisti spletni trgovini za katero mi je katjaT dala link imajo 30 cm na zalogi, ali pa bom še enkrat poskusila s 35 cm ... se bo menda ja že nekaj našlo ::) :-[

Sicer pa je imela Tarica danes kar grdo izkušnjo. Nekdanji njen super prijatelj, škotski ovčar, jo je napadel! Skregal se je z enim basenjijem in ker njega ni mogel premagati se je znesel nad Taro, katera je stala v bližini. Neverjetno! Sreča ga je lastnik hitro dol z nje spravil in ima le krvav ušesek. Kako šokirano in istočasno razočarano ga je gledala potem!
Ušesek sva že dezinficirali in namazali z bepanthenom. Zdaj jo grem še malo crkljati. :)

lp



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #621 : 14 November 2007, 08:05:32
Uboga Tarica, Casper ji pošilja  :-* in želi hitro okrevanje. Pa veliko crkljanja.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #622 : 14 November 2007, 08:20:38
Tarica se zahvaljuje za lupčka! ;D

Ušesek pa kakšna tačka še malo boli, ampak bo. Najbolj sem se bala, da bo postala plašna ali pa agresivna, ampak do zdaj je normalna. Je res sinoči zelo nalajala prvega psa, ki ga je srečala na sprehodu, a se je potem normalno igrala z njim in tudi z vsemi ostalimi vse super. Me pa zanima kako bo reagirala, ko bo "prijatelja" srečala naslednjič.

Tudi nekaj modrosti je odnesla punca iz tega dogodka! :D Ko sta se spet dva samca začela kregati se je tokrat hitro oddaljila! Tudi to je treba znati očitno. ;) 8) ::)

lp in  :-* tudi Casperju :)

P.S. Danes bo kot kaže šola v dežju ali snegecu ;)



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #623 : 14 November 2007, 09:43:38
Pri nas je zjutraj snežilo, ampak Casper ni dojel, ker ga je neslo res na drobno  ;)

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #624 : 14 November 2007, 10:49:15
Naša Panaja nam je lani na prvo zasneženo jutro popihala za eno mačko in sem jo 40 minut v pižami in škornjih lovila po Kamniku.
Skakala je za snežinkami, preganjala boge ptičke, ki jih je snežna odeja po moje tudi čisto iz tira vrgla. V glavnem, tega jutra še dolgo ne bom pozabila  :)



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #625 : 14 November 2007, 11:58:40
Hvala Panaja, da si mi povedala tole. Da vem, kaj naj pričakujem  :o

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #626 : 14 November 2007, 12:38:04
Ni nujno, Panaja je itak en čuden MT. Mislim, da je tudi edina, ki 8 ur tuli, ko je sama doma.
Sosedje nas bodo kmalu izselili. In sploh ne vem kako naj jo tega odvadim.



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #627 : 14 November 2007, 13:03:57
Ojej, pa je res posebna. Pri nas, hvala Bogu, Casper ne protestira, ko greva midva v službo in ob prihodu domov deluje dost zalimano in se preteguje - sklepam, da večino časa prespi. Smo pa že na začetku temu posvetili ful pozornosti, ker sem tudi jaz imela svojega prvega psa, ki je sam doma tulil in nisem hotela ponovit napake.   

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


petra1

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #628 : 14 November 2007, 15:51:09
O pri vas je pa pestro Bev  :) tole lovljenje se mi zdi nekam znano, a 40 minut si jo lovila ali je sploh nisi videla? Beti je nad snegom navdušena, mrzlo je niti ne moti, ker veš čas skaklja okrog in vohlja. Je pa belina boljša, ker se prej vidi, tudi če je kaj na tleh takoj opazim, da ne nese noska takoj tja in jo že prej ustavim. Je bilo pa zanimiva moja izkušnja, letos k so si nad vhodnimi vrati našega bloka ptički naredili gnezdo. In en revček je padel iz gnezda naravnost pred vrata. In midve se veselo vračava iz jutranjega opravka in kar naenkrat mi zdivja do ptička. Sploh nisem takoj registrirala kaj je tam pred vrati. In ona tako veselo zgrabi ptiča, ga stlači v gobec in iz njega gledajo samo tačke.....Mislem.... :o ??? kaj pa sedaj in jo tko za gobček primem, ampak ni hotela takoj odpret, se zaderem nanjo naj spusti in jo z eno roko primem za vrat, ker bi kaj po moge celga kar požrla. In pol smo se šle kdo bo prej popustil, itak ni bilo šans, da bi ji pustila svoje. No končno ga je reveža izpljunila. Madonca ej res so tkole lovski.....Rok gre včasih tečk v park z njo in jo ima na 8m flexiju, da teče zraven in ko se obrne da jo pogleda je imela že miško ulovljeno :o. To koplje včasih k nora, čeprav sem slišala da jo Panaja prehiti v tem kopanju jam  :).

Mttara:Upam, da bo tvoja Tarika kmalju bolje, čeprav verjamem, da ji tvoje cartkanje zelo ugaja  :). Betka je tudi imela eno tako izkušnjo ko je bila stara 7 mesecev, igrala se je s 7 mesečno boxerko, ki pa ni bila privezana. Ko je prišla njena lastnica je psica postala pogumna in jo je zagrabila za vrat. Če bi mela privezano, bi jo lahko lastnica potegnila stran. Tako pa je bila revica pod njo(ker je bila že višja od betke). Men se je kar odrolalo in sem sama boxerko prijela in jo puhnila stran. Sem bila pa res v skrbeh, da bi postala zaradi tega plaša ali pa napadalna na druge, vendar na srečo do tega ni prišlo. Smo se pa res izogibali tiste psice, pa tudi jaz sem postala bolj pazljiva in pozorna.

Mantera: sporočam, da je tudi betka danes prijavljena na obe razstavi januraja :)Jo bom pa do takrat navadila na povelje stoj, da mi da pravilno držo in se ne useda, mislim da bo tko najbolje. Tale naša dogodivščina v Vrtojbi je bila tako zelo prijetna in vesela, da se že veselim naslednjega snidenja, rada bi videla vse na kupu ko bo na tleh že snežna odejica. Danes pošljem tudi slikice, je pa Rok posnel filmček ko si betko razstavljala in ko je dala sodnici tačko ter casperja, vidi se krasno. Dobite ko pridem domov.

Bev: kako se bomo zmenili za cofke ? ;D



bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #629 : 14 November 2007, 16:06:36
Petra, kaj je bilo pa potem s tistim ptičkom?

In ko smo že pri ptičkih, Panaja je v nedeljo na eni terasi, po kateri ptički veselo kakajo, vse njihove iztrebke z veseljem pospravila  :'(

Ja, jame kopljemo kot nori, pa tudi miško ulovi, še predno jo jaz opazim in poje še predno jaz počepnem :-)

Cofki pa itak, da bojo  :P