Manchester terier

Eki · 711008

mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #630 : 14 November 2007, 16:46:24
Oh, ja, a s ptički imate težave. Meni je bilo prav luštno gledati Taro, ko je bila na obisku in je divjala za nizko letajočimi letečimi pošastmi... Moja Loti je bolj potuhnjena... Se priplazi provocirajočim srakam kot mačka (se vidi, da je res malo mimo ali pa preveč gleda TV), po možnosti za hrbet in potem najprej vstane (trapa, možganov ravno nima veliko) in potem zdirka, ko jo jasno že opazijo - skratka, tehniko mora še malo izpopolniti...
Je pa prejle, ko smo bili dol požrla nekega voluharja z zelo dolgim repom, ki ji je še nekaj časa bingljal iz gobca...

Kar se pa snega tiče, ga moji dve obožujeta. Loti lovi snežinke kot en majhen otrok, Boni jo pa gleda, kako otročja je..




petra1

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #631 : 14 November 2007, 17:16:23
Bev, ptiček je bil že mrtev ko ga je betka dala v usta, ker je padel na tla iz gnezda. Drugače pa beti ulovi miške pa zajčka je tudi že, ne poje jih pa ne, samo prinese pokazati. Ne vem, če ji nebi rekla spusti pa ne vem kaj bi nardila  :-\ poskusila pa tudi ne bom  :). Ok tudi ona vsak drekec povohlja, je pa res, da kamorkoli gre sem vedno zraven in jo ne izpustim izpred oči ravno zato, ker ne vem kaj si bo izmislila, kaj dela k jo ne vidm pa ne vem.

Doma je pridna sama, k pridem domov je ravno tako kot pri casperju, se ravno preteguje, tako da po moje večino dnevna prespi. Včasih razgrize kakšen kuli, pol sem malce huda in tudi sama ve, da ni prav naredila. Drugače je tiho ko je sama, samo laja če zazvoni zvonec. A so sosedi fajn hudi, me preseneča, da se ne naveliča, a misliš da je glasna cel čas al pol sosedi še mal dodajo zraven?



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #632 : 15 November 2007, 08:07:19
Zna biti, da Panaja res tuli ves čas. Pri mojem prvem kužku je bilo tako. Ko si prišel domov, je bil vidno utrujen od živčnega letanja po stanovanju in lajanja, včasih je bil kar malo hripav. In potem je popoldne prespal.  :-\

Sicer pa se pridružujem mnenju Petre, da smo se imeli v Vrtojbi super in se seveda prav veselim januarske razstave v Ljubljani. Sploh, ker nas bo veliko. Panaja, navijanje bo prav prišlo, lahko naredimo tudi transparent  ;D 

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #633 : 15 November 2007, 08:26:31
Ponavadi gre pri lajanju, kadar so sami za kombinacijo tega, da od malega niso bili navajeni biti sami, pa tega, da se sami ne znajo igrati, redki psi imajo ločitveno tesnobo (Panaja je nima, vsaj pri meni ne)... In potem začno od dolgčasa ali strahu lajati, potem jih slišijo sosedje in dvomim, da ostanejo križem rok. Sama sem že srečala sosedo, ki je butala po mojih vratih, ker so moji psi v bloku tulili, ker so delavci na hodniku nekaj popravljali in bili seveda temu primerno glasni, moji psi so pa seveda čuvaji. In potem so sosedi butali po vratih in seveda je bil laješ še glasnejši in tako se sklene začaran krog. Najprej je treba ugotoviti vzrok lajanja. Če gre za to, da pes ni bil navajen biti sam, ga pred odhodom na daljšo odsotnost puščaš samega po 2, 3 itd. do 8 ur, kolikor te ni, ko si v službi. Če se na to navaja vsa v roku dveh tednov, so redki primeri, da ne uspe. Potem skušam sama pregnati dolgočasje s tem, da jima na razne kote luknje v sobi skrijem priboljške ali koščke sira, včasih zavijem kar v krpo, dam med dve škatli, skratka tako, da se malo namatrajo, preden dobijo. Potem imata vedno na razpolago žvečilne kosti in vse njune igračke. Kadar mi Loti kaj ušpiči (zadnje čase skrbi, da si bom morala nabaviti novo kolekcijo flumastrov), ji pokažem, kaj ga je polomila in je kazensko eno dopoldne, ko sem v službi, zaprta. Če naslednji dan ne dela traparij, je spuščena. Sosedom je treba dopovedati, naj ne vreščijo nad psom po hodniku, ne butajo po vratih, ker bo pes garantirano še bolj lajal, ker bo čuval svoj terietorij - a to je umetnost jim dopovedati... Kužama vedno pustim tudi radio prižgan, da ju vsak hrup ne zmoti. Je pa res lažje, če sta kužka dva in se  lahko zabavata med seboj... Še to, preden greš zjutraj od doma, je tako malo pošast fino malo zdirkati - no, nisem ravno mislila, da jo v pižami loviš po celem naselju. Pes se ne zmatra najbolj kadar je spuščen, ampak, kadar si vzameš pol ure časa in delaš nekaj na poslušnosti, skratka stvareh, kjer mora malo misliti in biti zbran. Zanesljivo potem popadajo dol od utrujenosti. Če ne verjamete pomislite, kaj se dogaja s kužki po naših šolah - vsi mi poročajo, da jih komaj dajo v avto in zaspijo kot ubiti...
Če ima še kdo kakšne dobre ideje ali izkušnje  glede samote in lajanja, bomo veseli priskočili na pomoč. Je pa res, pri meni je Panaja (in tudi drugi psi) zelo pridna. Prvič, ko sem jo čuvala, sem jo morala napoditi, ker mi je skakala po mizi, računalniku imela ideje o krajah hrane. Potem smo se naučili pravila igre in od takrat je pridna kot miška. Ko pride se malo poigra z Loti, potem gre na svoj prostor in spi. Nobenega problema ni bilo, če je bila sama nekaj ur doma, tudi če je bila sama v drugi sobi (samo prvič mi je po dveh urah začela zavijati, sem prišla k njej, ji strogo rekla TIHO in je bil mir za naslednje nekaj ur). Pes kristalno ve, kje so kakšna pravila in kaj katera oseba od njega pričakuje in kako se mora kje obnašati. In največji problem pri psih, ki imajo kakšno razvado je, da pravila niso bila jasno postavljena, da se niso dosledno strogo opravljala in podobno. To pa upam trditi po dveh desetletjih izkušenj. Pa so vsi psi zelo navdušeni, ko me vidijo (kajne Petra, Bev, Casper, Carisma in ostale), skratka nisem v njihovih očeh zaradi strogih pravil oseba, ki je ne marajo, ampak se pri meni počutijo varne ravno, ker točno vedo do kje smejo in kaj je prepovedano. No, sedaj se lahko pa vsak malo zamisli, kaj lahko spremeni - jaz sem že pogruntala še eno stvar, ki jo moram pri Loti popraviti...



bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #634 : 15 November 2007, 09:24:30
Včeraj je bil baje od 12h naprej mir; za prej nimam podatka. Sem pa sigurna, da sosedje zadevo pomnožijo vsaj z 2, če ne x3.

Vsako jutro se vsaj pol ure sprehajava po travniku in narediva par vaj, no, ali pa kopljeva luknje :-[

Morda bom res še kako stvar po kotih sobe skrila, za kaj več pa nimam časa, itak vsak dan zamudim službo - morda bom pa kmalu brez ostala, pa bo zadeva z lajanjem rešena :-)

uf, pa še tale s kuro: Panaja jo je ujela, pa je ni znala zadavit (ali pa je ni hotela), ji je samo vse perje iz riti pocufala, tako, da je potem kura z oskubljeno in malce krvavo ritjo odracala domov, jaz sem pa Panajo kregala in privezala. Jao, ni da ni pri naši hiši.

Lp



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #635 : 15 November 2007, 10:08:29
O, potem bo pa Panaja ta prava, ko se preselimo. Imajo sosedje čez drugi niz hiš ob naši ves čas spuščene kure, tako, da bomo tedensko preskrbljeni s kurjo župco... Ja, za ulovit kuro je OK terier, za zadavit je pa preverjeno boljši ovčar. A ta je pri nas v programu šele čez okoli 6 let, ko otroci odrastejo in bomo imeli kaj več časa...



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #636 : 15 November 2007, 10:49:52
No, meni je najboljše, če pes ne pobija drugih živali. Saj vem, da je to nagon, ampak nekako vse skupaj težko gre v mojo pacifistično miselnost. Zato se bom trudila, da Casperju čim bolj zatrem to željo, sedaj recimo rad čez šipo gleda ptičke, ki jih hranimo na terasi, vmes pa posluša: "priden Casper, ptičke imamo radi". Jih je vsak dan ful veliko, začeli so prihajati tudi tisti, ki so poleti višje v gorah. Jaz ponavadi vzamem daljnogled in jih gledam s kavča.  :o

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


petra1

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #637 : 15 November 2007, 15:55:49
Ne vem casper, če lahko ta nagon čisto zatreš pri  psu, sem že probala vse načine :) tudi s tem, da so ptički pridni in da je to fuj, pa ne, ampak to je za betko tolk zanimivo, k se premika in leti na vse konce in kraje. Sej tudi k se igrava, ima igračo za plen, tko da mogoče če boš ugotovila kaj pali pri casperju mi prosim sporoči, ker to me pa res zanima :)



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #638 : 15 November 2007, 16:02:29
Tara je danes srečala "prijatelja" ... obnašala se je, kot ponavadi, kot se zadnjič ne bi nič zgodilo. ???

bev, poleg skrivanja priboljškov, lahko poskusiš (če že nisi) tudi z govejimi oz. prašičjimi uhlji. Jaz včasih svoji, če jo ne utegnem dobro sprehoditi, dam enega minutko preden grem in se sploh ne zmeni za mene pa še nekaj časa, in energije tudi, porabi dokler "uniči" uho. ;) :D Ko pa imaš čas, lahko greš za kakšno min iz stanovanja in poslušaš ... ko tuli jo okregaš, ko pa ne pohvališ in nagradiš - hitro bo poštudirala kakšno obnašanje prinese nagrado. 8) Saj je veliko trikcev, da se to uredi, sigurno ti bo uspelo! :) Je pa zelo verjetno, da sosedje provocirajo in tudi, kot si že sama rekla, zadevo pomnožijo. Če pa kužika le malo postocka pa tudi ni nobena tragedija! A kaj ko ene vse moti! :-\

Je pa Tara tudi že kuro ujela, pa vrano in kosa (katerega je žal tudi ubila :'().



bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #639 : 15 November 2007, 16:03:38
joj, prav rada bi vedela, kaj si kasper misli ob tvojem stavku "...ptičke imamo radi"  ;)

ali pa mojo Panajo, ko ji jaz razlagam : "ne mucke preganjat, mucke so pridne, gre zdaj domov, pusti jo"  :D  :D  :D



bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #640 : 15 November 2007, 16:07:34
vrano?? bravo Tarica; mogoče je bila pa to ena penzionistična vrana  :P ker moja tudi veliko vrane preganja, ujela pa ni še nobene

goveji uhlji? -bom kupila, jaz ji ponavadi dam tiste bikovke - no, ne vem kako se jim uradno reče pa jo pohrusta v pol ure, če ne drugače, kar na pol pojedeno pogoltne - čudakinja pač, kot sem že 100x povedala  ;D



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #641 : 15 November 2007, 16:14:27
Ja, vrano, res, ne moreš verjeti ... izredno vroč dan je bil in je tudi njo očitno zdelal. hehe penzionistična vrana :D :D :D

aha, bikovke ne pomagajo ... pol verjetno tudi uhlji ne bodo. :(
tititi Panaja lumpa! ::) :P



bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #642 : 15 November 2007, 16:24:50
saj sploh domov ne upam, me tam sigurno kak sosed z vilami čaka  >:(

ja no, grem vseeno

lp



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #643 : 15 November 2007, 20:09:33
Dobila sem 30cm verižico za B-BH. :)
Potem ko sem preiskala Ljubljano, sem jo našla v Logatcu, hehe.

bev, si še živa? Al te je sosed z vilami ... :D :P

lp



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #644 : 15 November 2007, 21:55:52
No, če hočete naša pasje ljubitelje pernatih živali spoprijateljiti z njimi, je najlažja varianta, da imate to njihovo skušnjavo vedno ob sebi doma. Sama se že pogajam, da si kupim za v novo hišo tisto pomanjšano aro - nimam pojma, katera vrsta je to. Sama sem vedno oboževala papige in jih tudi dosti že imela, pa tudi moji dve bi rada navadila, da mi puščata ptiče pri miru. A vem, kaj bom dosegla - tega v stanovanju se bomo seveda naučili, da se ga pusti frčat svobodno po celi hiši, ne da mu zmanjka kakšno perje, a na druge se pa ne bo dalo prenesti. Isto kot pri mačkah - mi smo sedaj imeli dva tedna po enkaj ur dnevno enega mačkona v stanovanju, da sem moji dve - predvsem mojo ljubosumno, impulzivno, otročjo Loti - navadila na to, da se pusti mačke pri miru. In sem to dosegla - konec drugega tedna sta ga komaj še pogledali, ko se je sprehajal po stanovanju. A ko prideta ven, moja Loti samo gleda, kje je kakšen, ki bi ga preganjala - pa pusti domače mačke pri miru, a sedaj jih imamo spet polno dvorišče, ko sem usmiljeno dete in jih hranim...

No, ni tale moja ideja ravno v pomoč, a ne?

Tara, ja, no, jaz sem bližje kot Logatec, ne dosti, ampak 50 km bi pa prihranila... Pa še kuže bi se lahko nadirkale...

BEv, a si še med živimi ali ti kupimo tank.. Ja, sosedje sigurno tudi pretiravajo. Sploh, če imaš kakšne upokojence, ki hočejo imeti samo še svoj mir in jim gre na jetra vsaka otroška igra na tleh, glasno vreščanje otrok, da o psih ne govorim. Imam idejo - hitro zidati hiško... Projekt za prihodnje leto... A si že napisala pismo Miklavžu?



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #645 : 16 November 2007, 06:51:35
Tara, ja, no, jaz sem bližje kot Logatec, ne dosti, ampak 50 km bi pa prihranila... Pa še kuže bi se lahko nadirkale...

Mah, saj sem v Logatec itak morala iti. ;) In pol čisto slučajno ... verižica. ;D
Bodi vesela, zdaj vsaj ne boš zaradi te bedarije brskala po škatlah. :) Vseeno ti še enkrat hvala, da si se ponudila za pomoč!

lp



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #646 : 16 November 2007, 08:42:18
Ja, saj vem, da so to nagoni po plenu in tudi mi smo že imeli situacijo miška - samo še rep ji je gledal iz gobca in potem je izginila neznano kam, najverjetneje v Casperjev želodec  :'(

Svinjska ušesa so pri nas zakon. Če ga hočeš zamotit, mu daš uhelj in pol ure je čist mir. Predvsem pomaga pri obiskih  ;), da ne skače po copatih.

Sem mu pa kupila 14 dni nazaj eno tako kroglo, kamor daš noter briketke in potem jo more pes porivat pred seboj, da ven popadajo. Kolk ga je zabavno gledat, zdej je že pokapiral sistem in tako z občutkom meče igračko in potem lovi briketke.

Mantera, malo me skrbi za tistega vašega papagaja v prihodnosti...  ;)

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #647 : 16 November 2007, 08:50:39
Včeraj nas ni nobeden čakal pred vrati - mogoče je bila pa spet pridna in se bo le navadila na to svojo "samoto".

Casper, kje ste kupili tisto kroglo, to bi pa mogoče palilo tudi pri Panaji. Samo, da ne bo potem koga motilo, da se krogla po parketu kotali že navse zgodaj zjutraj.

Točno to MAntera, Panaja naši muci pusti pri miru, no , večinoma jih pusti pri miru, zunaj pa čisto druga pesem. Me po parkirišču zjutzraj skoraj za sabo vleče, ker se tam en mačkon med avtomobili potika vsako jutro.




bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #648 : 16 November 2007, 08:52:21
Aja, a Miklavž zdaj po novem tudi hiše nosi??  :P

Če si to mislila, potem takoj zdaj napišem eno pismo  :)



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #649 : 16 November 2007, 08:55:04
Aja, a Miklavž zdaj po novem tudi hiše nosi??  :P

Če si to mislila, potem takoj zdaj napišem eno pismo  :)

Jaz tudi! :D :D :D



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #650 : 16 November 2007, 10:10:11
Tudi jaz že pišem Miklavžu - če se da zrihtat zgornji štuk v hiši, ker je še neizdelan  :o

Bev, super, da včeraj ni bilo možakarja z vilami pred vrati  :P Kroglo sem kupila v Kranju, lahko grem danes pogledat, če jih še imajo (je okoli 5 evr). Ni preveč glasna, ker je iz trde plastike, je pa res dobra zabava. Ga bom posnela in vam pošljem filmček. 

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #651 : 16 November 2007, 10:50:51
casper - ali mogoče poznaš trgovino MAlavi Kranj - tam imajo baje neko ovratnico proti lajanju (če se izkaže, da še ni nehala lajat, beri, spet kakšno pisemce od našega upravnika hiše)

S temle Miklavžem nas je pa kar mali izven naše teme zaneslo, a ne?  :P



petra1

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #652 : 16 November 2007, 10:51:47
Joj, ideja o tek krogli je tudi meni simpatična za mojo beti :) Jst ko grem tudi pisne nič, stojim pred vrati in nekaj časa čakam če bo kej in ni nikoli nič razen seveda če kdo pozvoni pri vratih. Je pa res, da preden grem smo zunaj, tko kot je andreja povedala, vadimo potem pridemo domov, si umijemo tačke, potem se še mal poigramo z njeno plišasto žabico. Potem jo dam na svoj prostor v dnevni, ji dam tudi bikovko ali uhlja in jo pokrijem. Takrat ve, da je čas da se umiri. Jaz se grem med tem časom pripravit za službo, potem ko sem končala še 5 min sedim zraven nje, da se čisto umiri, vstanem ji dam piškoteka in ji rečem, da naj bo pridna, da grem papa in naj me počaka. Ona točno ve, da takrat jst grem in da pridem nazaj. Ko pridem imam seveda pripravljen piškotek, da jo pohvalim, da je bila tako pridna. Seveda je pa od začetka kar tulila ene 10 min preden se je navadila.

Bev jst bi mogoče probala, da vzameš priboljšek, ki ga ima panaja najraje. Npr. v soboto k ne greš v službo pa vadiš tko, da ji pač ne vem rečeš en stavek,ki ga boš vedno uporabljala ko boš šla. Npr. Panaja grem papa, počakaj , bodi pridna in jo daj na svoje ležišče. Potem pa pejt ven zakleni vrata in čakaj 5 min. Ko prideš nazaj jo pohvali daj nagrado, da je bila pridna ker je čakala. Podaljšuj čas in po moje bo skapirala, da če čaka potem dobi nagrado in da boš vedno prišla nazaj tudi če je nekaj časa sama. Kaj pa ostali, imate mogoče še kakšen predlog? Jaz sem tko na začetku delala in sedaj je tiho kot miška. Je pa res, da je navajena od začetka biti sama. Ko smo doma se igramo in vse, mi je pa res andreja svetovala, da ni treba da je pa ves moj čas usmerjen nanjo. In res je bolje, tudi sama se ima fino, se sama zaposli in igra ko bi se pa malo pocarkala pa pride sama do mene, največkrat ravno takrat kadar likam  ;D.

Se čisto strinjam z andrejo, ko je rekla, da postavitev hierarhije da psu občutek varnosti. Res je Beti bistveno bolj pridna, bolj poslušna in včeraj k smo šle ven po mestu, vadimo vse od ceste, do skoči vse in je tudi pozornost bila vedno usmerjena name, kar pa si prej nebi upala trditi. Je tudi bolj pomirjena in sigurna. Je ravno obratno, namesto prej k je mislila da me mora čuvati in je vsakega oblajala ji sedaj dam vedeti, da sem jaz njen šef in se je občutno pomirila. Neverjetno kako je to, ko misliš, da delaš prav v bistvu pa sem ji samo škodovala njej in sebi, ker potem ne moreš sploh več slediti temu in namesto, da uživaš si potem že kar utrujen. No sedaj se moram pohvaliti  ;D da je pa tako prijetno, ko vidim kako je Betki bolje in s tem seveda tudi nama, da komaj čakam še na enega  ;D. Vem,da istih napak nikakor ne bom več delala pa tudi razstava bo kar kmalu padla :).

Pri nama tudi kliker pali  ;D sama sem bolj dosledna, betka je pa tudi navdušena  ;D. Je pa res da ji potem vso nagrado v briketkih dam kar iz roke. Je pa res, da smo bolj počasne pri povelju glej me tisto nama pa ne gre če smo v gibanju ampak tudi to bomo počasi uredile. Me je pa tale naše Betikus dobr naučila potrpežljivosti in vztrajnosti. Pa seveda, hvala za dobre nasvete naše Andreje, res do sedaj so še vsi delovali. Včasih moram odmisliti kako luštkana je ko jo pogledam in če ga kej pobiksa ji tudi dam vedeti, da je narobe.

Za kroglico mttara se pa tudi jaz priporočam, bi jo tudi kupila. Lep dan vsem, se v nedeljo mogoče dobite na šoli?



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #653 : 16 November 2007, 11:00:30
Za kroglico mttara se pa tudi jaz priporočam, bi jo tudi kupila.
To se bo treba casperju priporočiti, hihi ;) :P



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #654 : 16 November 2007, 12:00:01
Poznam Malavi, prav v tej trgovini sem tudi kupila kroglico. Povejte, če kateri rabi, bom šla danes iskat, ker grem ravno tja - je čisto zraven mojih staršev. A vprašam še za anti-lajanje ovratnico?

Vam potem lahko prinesem v šolo v nedeljo, Mantera naj potrdi, če velja (ob treh).

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


petra1

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #655 : 16 November 2007, 12:16:58
 ;D capser jaz bi tudi prosila, če je možno :)



bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #656 : 16 November 2007, 12:22:18
casper - če lahko, bi prosila, da vprašaš za ceno ovratnice, v kolikor se odločimo zanjo, bom pa mojega poslala (dela v Kranju), ker ne vem če bom uspela v nedeljo, potem se pa samo lovimo in bo še dlje časa trajalo, kot če gremo sami po "robo".

kakšen manig v kateri smeri je trgovina bo pa dobrodošel

bi bil pa casper sigurno vesel, če bi ga panaja obiskala na kakem travniku v vaši okolici  ;)



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #657 : 16 November 2007, 12:40:58
Torej, če sem prav razumela:

1. kupim kroglico za Beti (prinesem v šolo ali ti pošljem?)
2. vprašam za ceno ovratnice (ti napišem v ponedeljek)

Malavi je na Planini, pri otočku.

Pa lepo prosim brez Panaje tokrat v šoli, ker fantki potem nič ne naredijo.  :-[ Edino, če prideta na koncu, da se skupaj zdirkajo - itak jo bodo samo vohali po riti. 

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #658 : 16 November 2007, 12:50:40
res ne vem če mi bo zneslo v nedeljo, tako da nič bat

o super, da boš vprašala, že v naprej hvala; a otoček je cestni rondo, ali je neka lokalna znamenitost, ki bi jo morala poznat?? :-[



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #659 : 16 November 2007, 13:40:50
Otoček na Planini poznajo vsi v Kranju, je zraven pošte, v bližini kranjskega pokopališča. Malavi pa je na desni strani, 50 m naprej od otočka, če greš iz smeri pokopališča proti starem delu mesta. Spodaj v tej hiši je neka trgovina z avto deli, zgoraj pa živalska.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943