Manchester terier

Eki · 711046

bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #870 : 11 Januar 2008, 20:02:46
transparent narejen

samo je kar malce smešen, neobičajen  ???

mttara, kaj je GR?



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #871 : 11 Januar 2008, 20:08:24
Ja, Mttara, imam isto vprašanje, kot Bev. Kaj je GR - gorsko reševanje, gledanje rožic ali kaj tretjega? Kje pa sta? Kje blizu? Ja, veš, da takoj organiziramo eno navijaško ekipo za vaju...

O, Bev, pa ne da ti je res uspelo!!! Ful smo veseli, sedaj ga boš morala samo dobro uporabiti...

Mttara, imel tel.št. enega od nas, da nas pokličeš, ker bomo mi takoj po ocenjevanju pobegnili... Najprej do mesarja, če me bo kdo spomnil, potem pa nekam med mokro travo. Jah, če bo takole deževalo, potem organiziram dirkanje v pokriti garaži, samo ne vem, kje je katera prosta. Obljubim, da vam potem kakšen mesec kužkom ne bo treba postriči krempljev.






bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #872 : 11 Januar 2008, 20:14:34
upam, da ni kaka tekma v Gornji Radgoni - to bi mi znalo biti malo daleč  :P




Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #873 : 11 Januar 2008, 20:18:19
Jap, tekma je v Gornji Radgoni. :P Bomo mi tudi tam in ti držali pesti mttara.  :)



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #874 : 11 Januar 2008, 20:25:38
O, ljubi Bog, a kam bližje se nisi mogla odločit priti? Daj no, ti garantiram, da bi imela več navijačev. A je agiliti ali RO?



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #875 : 11 Januar 2008, 20:31:16
Agility



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #876 : 11 Januar 2008, 21:01:01
Hvala za povabilo! Prideva pa žal le na dirkanje, če bo vreme vsaj mal užitno.
Alji bo pa aska pomagala 100%. Saj je ona velika oboževalka! Pa če bo še transparent pol ste pa zmagali! :D
He he. Na srečo so MT-ji na vrsti pred AM-ji ;) :o Ker teh pa ne smem zamuditi :o 

mttara bomo kar na samem dogajanu držali pesti in tačke prihodnjo soboto :o  Če bo sreča dana, vaju posnamem :o :o

Agility
Si me prehitela :P

lp


mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #877 : 12 Januar 2008, 08:34:29
Hm, sem izginila sinoči, a je Alya odgovorila namesto mene. :) Ja, v Gornjo Radgono greva ... sem zamudila dobrodelno za Železnike in Postojno in ne morem več čakati. Res je malo daleč. Boste pa doma močno držali pesti pa tečke! :) A verjetno bo tudi kak posnetek te polomije pa si jo boste potem tudi ogledali lahko.  :o
... aska, upam, da bo sreča dana! :) Sicer pa mogoče, da bo tudi petrca snemala - jo bo verjetno Katja prosila, ker nje žal ne bo na tekmi. Pomoč mi je že priskrbela, za snemanje pa ne vem, če je že vprašala. Rabi posnetek, da me lahko napiz.i (njene besede hehe). :-[

Alya, superca, da boš tudi ti v GR! :o Daj pocukaj za rokav, če me boš videla, da se spoznava! ;) ;D

casper, a tako dobro si se zmenila za vreme, da bo še sonček! :D

No, zdaj ste vi že v akciji. Bodite pridni! Se vidimo na dirkanjuuuuuuuuu! 8)



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #878 : 12 Januar 2008, 10:56:24
Če ne drug bom vaju jaz snemala. :P Če vaju vidim, pridem do vaju. ;D (ali pa obratno ;))



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #879 : 12 Januar 2008, 11:12:36
Superca! Se vidmo! ;D



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #880 : 12 Januar 2008, 21:51:26
No, poročilo prvega dneva razstave, Casper bo dodal pa slike v ponedeljek. Gužva nepopisna, ker so tik pred zdajci prišli 5 avtobusi rusov, ponavadi z več psi vsak človek v avtobusu, sta pa vedno bili le po dve, ki sta iskali in delili papirje do prijave. Če se Casper ne bi tako spretno urival, bi gotovo zamudili...
Potem smo se takoj prepričali o naši konkurenci - spet italjanski par, ki smo ga srečali že v Vrtojbi. S precej prevelikim samcem z enim odrezanim en enim večkrat pregriznjenim ušesom, ki tudi tokrat ni dobil niti ocene odlično ter tisto podolgovato, zelo močno psičko, ki so ji popolnoma nepravilno umetno privezovali ušesa, tako, da sedaj stojijo čisto napačno, čeprav so zelo majhna. Prvič pa smo srečali še eno njihovo psičko, 4 letno, s podobnimi problemi. Niti ene dlake ni imela na ušesu, ker je imela vse do razstave spetega, kar se je videlo še po ostankih mikroporja, čeprav je lastnica vztrajno zagotavljala, da ona svojim psom nič ne popravlja ušes. In psička je bila po moji oceni kakšen teden po oddaji mladičkov, saj je imela močno povečane seske in popolnoma povešeno kožo na trebuhu. Lastnica je zagotavljala, da je imela pred enim letom mladičke, le da je od tedaj taka... Jao, kako ti Italjani lažejo.

In potem smo šli odlično pripravljeni v ring. Najprej Jol, ki je dobil zaradi nepovezane hoje (ki se jo pri mladičku sploh še ne sodi) oceno perspektivno. Za njim Casper, ki je sodnika precej očaral in dobil oceno zelo perspektiven. Za njim Carisma, ki ji sicer nič ni bilo jasno, kaj se dogaja in se je vsake toliko upirala kot osliček. A njena lepota je prepričala sodnika in je dobila oceno zelo perspektivno. Za najlepšega mladička je sodnik določil Casperja. Potem so bili na vrsti starejši: najprej obe italjanski psički, ob katerih smo bili zelo razočarani. A obe sta dobili oceno odlično in ena je bila konkurenca Beti. Beti je bila zelo pridna, sicer nisem videla ocenjevalnega lista, tako, da ne vem, kaj ji je sodnik napisal, a postavil jo je na drugo mesto, za italjansko psičko in dobila je RCAC. Potem je prišla na vrsto moja Loti, ki je bila tudi precej dobro razpoložena, samo tale njena slončkasta hoja je pa meni in sodniku parala živce. No, šele v drugem krogu se je odločila pokazati svoje čare. Na koncu smo za CACIB in BOB ostale obe italjanski psički in moja Loti. In oba naslova je na naše veliko razočaranje odnesla starejša italjanska psička, Loti je dobila CAC in RCACIB. Po po potrditvi ocenjevalnih listov, smo jo odkurili proti Brezovici. Tam smo z veseljem med nami pozdravili še Mttaro in Bindi ter njeno finsko lastnico. Naše želodčke smo potolažili z odličnimi picami, za kužke nabrali sveže in umetne priboljške, po tem pa zdirkali kužke na bližnjih travnikih, jih skopali in že smo oddrveli nazaj proti LJ, saj je Casper konkuriral pri najlepših najmlajših, vsi skupaj pa kot vzrejna skupina. A ne eden, ne vsi ostali nismo bili opaženi. MTji sicer ne slovijo na razstavah kot pasma, ki se povzpenja po zmagovalnih stopničkah, posebno ne, če je sodnik nekdo, ki jih prvič vidi na razstavi.

Za vse nas je bil to en krasen dan druženja. Škoda, ker nismo imeli še več časa za medsebojni pogovor... JUtri pa je nov dan.

In kako je bilo z navijaško skupino Mantera. Hja, plakat je bil sicer zelo zanimiv, bo Casper dokumentirala, a kaj, ko je bil v ključnem trenutku pozabljen v avtu.....

Beti bo čez noč ostala kar pri meni. Smo se šli po razstavi še malo nateči, potem so se kuže crkljale pri moji mami, ko sem sama bila na inštrukcijah in potem smo se počasi primajale domov, vsaka je dobila eno ogromno kostko ter pol skodelice juhe z nudelčki, ki se je ravno niso branile... Ko sem že počivala na kavču, je k meni prišla Beti in sva se malo crkljali. Ne dolgo, ker se nama je pridružila moja ljubosumna Loti. potem smo šle še zadnjič dol lulat in smuk v posteljo. Beti sem postlala kar v še čisto novi posteljici in jo zavila v tisto umetno puhasto, dolgodlako stvar - dobite slikico. In sedaj že spančka...




mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #881 : 13 Januar 2008, 19:02:34
Evo poročilo drugega dneva razstave: Naše barve smo zastopali Naj, Beti in Loti. Naj je po precej treninga hoje pred razstavo prikazal kar lepo prvo razstavljanje in precej navduših sodnika. Beti je imela razstave že od včeraj dovolj. Najprej je zelo lepo sodelovala, hodila, se postavila, pokazala sodniku, kar je hotel, ko pa je bil izbor za CAC, se ji je vse uprlo, usedla se je, potem še ulegla in je ni brigalo, če so vse oči uprte vanjo. No, sem jo shecala, da je še malo hodila, se postavila na noge, a sodelovati ni hotela več. CAC je dobila spet tista italjanska 4 letna psica s povešenim trebuhom, seski tik po mladičih in nepravilno umetno delanih ušesih, od katerih ji je danes en stal pokonci. Potem smo šli v izbor za CACIB ta italjanska psica in moja Loti in spet je dobila italjanska psica, ki takrat tudi hoditi ni več hotela, kar ustavljala se je in usedala. In BOB je pripadel italjanskemu samcu, precej prevelikemu, s pol enim odrezanim ušesom in drugim precej pogriženim. Nas je skoraj kap zadela. Potem sem šla pregledati, kaj je sodnik napisal tej slavni CACIB psički, ker me je zanimalo, kaj je na njej našel. In me je skoraj kap: prekratka glava, premočna postava za psičko, predebela, nepravilno nošena ušesa, nekorektno gibanje. Potem mi ni bilo pa nič več jasno - toliko slabih stvari ji najde, potem ji da pa CAC in CACIB. Halo. Pa sem ga šla, kot vsakega sodnika do sedaj vprašati, kaj lahko kot vzreditelj izboljšam pri tej pasmi. In mi je rekel, da nima pojma, da pasme ne pozna, ko sem ga vprašala, kaj so Lotine slabe karakteristike, razen občasne slončkaste hoje ni nič našel, še rekel je, da je čudovita psička in ima dober vzrejni potencial. Potem mi je bilo pa še manj jasno, čemu je potem Loti dal drugo mesto. In potem reče ta Italjanka Alji, da če hočem, mi lahko da njen CACIB, ker ona tega ne rabi. Halo, kot, da si lahko sami izmenjujemo naslove... Morda to počno v Italiji, pri nas pa ne.

Popoldne je bil Naj pri strašno hitrem francoskem sodniku (v tej državi ravno ne slovijo po vzreji MTjev) neopažen, čeprav sem ga kar shecala, da se je lepo nastavil sodniku. Kot vzrejna skupina smo se lepo predstavili in bili uvrščeni v ožni izbor petih najlepših, česar smo bili veseli. Naj in Beti sta bila na smrt utrujena, moji dve sta pa tudi že komaj čakali, da pobegneta z razstave.

Ker ni bilo Casperja z nami, je seveda že zjutraj začelo deževati, tako, da o kakšnem skupnem dirkanju nismo razmišljali. Moja desna roka je bila ob Casperjevi odsotnosti Alja - je odlično izpeljala svojo vlogo, le, hja, nič nismo slišali navijanja... Sicer pa sem jaz v razstavnem krogu tudi na pol gluha, razen na sodnika.

Jutri pa si nadejam kakšne lepe slikice od Casaperja in morda tudi od Aske.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #882 : 13 Januar 2008, 19:18:23
Ja luštno je bilo videti spet toliko MT-jev na kupu :o

Jutri pa si nadejam kakšne lepe slikice od Casaperja in morda tudi od Aske.
Slikce bodo seveda sledile ;D, ene so super, druge tak tak :-[ ;)

mantera hvala za kostke in palčke. Kosto je prvo mislila, da je igrača in jo vzela v gobček in jo metala v luft ipd..no potem je pa le ugotovila, da to le ni igrača in jo veselo poglodala :o

Pa hvala za prevoz danes do doma :)

lp


mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #883 : 13 Januar 2008, 19:38:16
Tarici so tudi všeč tako priboljški, kot novi briketki! ;)

Lepo si odpočijte!



bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #884 : 13 Januar 2008, 19:42:52
me res zanima kakšen vtis bi naredili, če bi jaz tam ob ringu kričala s svojim nadležnim glasom  :P

po moje beti ne bi samo sedela, ampak bi probala pobegnit  :o

panaja pa ne dobi priboljškov, ker je bila spet poredna - pokradla mi je dunajske zrezke in kosti iz prtljažnika  >:(

je kazensko v kletki že od kar smo doma

čestitke za prvih pet med vzrejnimi! mogoče je pa recept, da me ni???  :-\

lp



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #885 : 13 Januar 2008, 20:09:42
Joooj tititi Panaja! :P A kaj če, če pa si jo pustila v avtu z zrezki, ni neumna hvala bogu! :D :P

Čestitke jasno tudi z moje strani! Verjamem, da ste želeli in pričakovali več, a tudi ti rezulati niso slabi! Predvsem se je Casper spet dobro odrezal, a ne?! (no, kolikor jaz zastopim :-[)

Ti bev pa lahko kričiš drugič proti italijanom, da bodo oni zbežali! :o :P hec



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #886 : 13 Januar 2008, 21:07:11
Mttara, odlična ideja. Če bi začela Alja ob ocenjevanju italjanskih MTjev (predvsem obeh psičk) vreščati, bi se tiste dve, ki sta se itak celi tresli, ko jih je dala na mizo in se tako naslanjali nanjo, ko jih je božal sodnik, pa je bil izjemno nežen in počasen, da bi po mojem ne samo z mize zbrisali... Če se spomnite, da je v Vrtojbi lastnica samo vratca kletke odprla, pa smo jo lovili po dvorani in bili čisto zaprepadeni nad njeno prestrašenostjo, ko se je kar na hrbet metala, ko smo se približali in lulala vse povprek. Boga psička, me res zanima, kje ti psi živijo. Pa danes smo opazili, da je bil tudi samec zelo živčen, se muje kar gobček tresel in slinil se je kot en bernardinec.

Ja, Casper in Naj sta bila najboljša tokrat. Čestitke. Le kaj bo, če se skupaj pojavita v ringu...

Hja, Alja, saj smo ti že povedali, da malo premeditiraj misel, da priložnost rodi tatu... Tako kot, če puščaš hrano na mizi in ji seveda dovoliš, da je na stolih pri mizi, od koder je samo še korak do kraje... Hja, eno prikolico bomo nabavili samo pa Panajo, tako, kot Deteljica prevaža njene pse...

Moja Loti je šla pa že dvakrat pogledati, če sama ležim  na kavču, ali je Beti pri meni... Tale moja ljubosumnica. In malo sem jo pretipala. Nekaj zelo kompaktnega ima v trebuščku... Počakajmo na jutrišnji UZ... A vas že kaj firbec matra...



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #887 : 13 Januar 2008, 21:11:14
MOrda bo tale petnajsti poiskus, da dam na net včerajšnje slike Beti uspešen. Je pri nas prespala in sami presodite, kako zelo je pogrešala svoja dva...



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #888 : 13 Januar 2008, 21:13:25
upi, uspelo je. No, prejšnji dve slikici sta od takrat, ko je že spala, pa je ravno poslala njena Petra SMS, kako je z njeno Beti, pa jo je takole zbudila...

In kako smo se imeli zvečer...



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #889 : 13 Januar 2008, 21:14:31
Po topli juhici z nudelčki, meskom in malo zelenjave, se je takole prišla pocrkljat k Matjažu...



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #890 : 14 Januar 2008, 08:55:46
Joj, kolk je fletna tista slikca s Petro in Matjažem. Bravo. Bev, ne ga lomit, da si ti kakšen moteči element. Si bila prav faca s tistim transparentom.

Preden nalimam slikce, še moje skromno mnenje o razstavi:

Kljub temu, da smo bili vsi na zbornem mestu eno uro pred našim nastopom v ringu, ne bi niti slučajno prišli do takrat na ocenjevanje, če se ne bi jaz prav ogabno grdo zgužvala mimo črede razstavljalcev z vozički, kletkami, konvoji, do prostora, kjer sta dva delila materiale. Katastrofa. Sodnik se seveda ni menil za nepopisno gnečo na vhodu, ampak je začel z ocenjevanjem točno. Na moje veliko razočaranje sem zopet, tokrat že tretjič, doživela, da je izjavil, da pasme ne pozna. Morda sem v duši malo blond, ampak jaz tega ne razumem. To je kot da bi jaz diplomirala iz sociologije in zgodovine, potem bi šla pa predavat atomsko fiziko. JA KAKO, ČE PA TEGA NE ZNAM?!
Razstavni dan je tako potekal več ali manj v grozni gužvi in še dobro, da smo vmes pobegnili na pasje dirkanje in se malo sprostili. Prostori so bili skrajno natrpani z ljudmi, psi in vso razstavno robo, tako da so se mi prav smilile mlade družinice obiskovalcev, ki so prišle z namenom videti kužke. Doživeli so namreč nenormalno drenjanje, žokanje in porivanje... Jaz sem Casperja ves čas nosila, ker bi bil sicer danes na bolniški. O BIS-u ne bom zgubljala besed. Komaj smo se pririnili do tja, potem pa nas gruzijski sodnik seveda ni opazil, saj kot je znano že od vekomaj, moški preferirajo gigantske pse. V ožji izbor tako ni prišla niti ena vzrejna skupina malih psov.

Skratka - končna ocena: neprimeren prostor za toliko ljudi in psov, slaba organizacija na vhodu, obiskovalci pa od razstave niso imeli popolnoma nič. Za nas tri v naprej velja, da se bomo razstav v zaprtih prostorih izogibali.

Se vidimo na Hrušici, tam je zadeva zunaj na travniku, pod gorami in ob kristalni Savi Dolinki. Da damo v en kot dekco in se naužijemo svežega zraka pa dobre družbe. In v miru spijemo pivo.  ;)       



"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #891 : 14 Januar 2008, 09:25:35
Obljubljene slikce. Več dobite po mejlu tokom dneva. Če kdo želi, mu lahko originale zapečem. So pa slike znotraj bolj žalost  :(

Casper v BIS-u in vzrejna skupina Mantera - najbolj usklajena od vseh  8)

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #892 : 14 Januar 2008, 09:26:32
Dirkanje in valjanje po blatu  :P na Brezovici

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #893 : 14 Januar 2008, 09:27:40
Precej utrujeni na koncu - ampak za gasilsko sliko je pa vedno volja  ;D

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #894 : 14 Januar 2008, 09:29:11
Se strinjam, naslednjič potem tekmujemo in zavajamo neprijatelje konec maja v Hrušici.

Sem pa malo pogledala po forumu in je nekaj razstav tudi v Italiji in na Madžarskem. A za mednarodno sodelovanje kje na prostem pa še nismo pripravljeni??

Samo lani v Hrušici je bila tudi gužva, tako da pri poležavanju na dekci reskiramo kakšen pasji mimohod, če bomo pa malicali in popivali pa še toliko več radovednih smrčkov  :P



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #895 : 14 Januar 2008, 09:42:38
O slikce, superca, pridna casper!

Tole dirkanje bo treba preimenovati v kopanje. :D



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #896 : 14 Januar 2008, 10:54:28
Hvala Alja!  ;)

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #897 : 14 Januar 2008, 11:12:01
Casper, hvala za fantastične slike. Tista ta zadnja je za na mojo steno....

No, upam, da bo še kdo komentiral naše razstavljanje. Čakam še na Carismo in Aljo...

Na Hrušico pa kar pozabi, da se boš lahko v miru zleknila in sončila, ker je tam vedno precej gužve. Malo si razvajena od MB, kjer je bilo res luštno... Pa meni so bile tudi Trbovlje všeč.

Če želiš, ti Casperja prijavim in razstavim prvi dan na ZG razstavi 1.3., kamor grem že Beti razstaviti... Pa mislim, da bo Beti prijavila še v Graz tudi enkrat marca, mi gremo lahko pa v Avstrijo, v Celovec 3.5. Po mojem bo ta razstava zunaj, ne vem pa ne.
Morda bi bilo za Casperja zanimiv Portorož, kjer je sicer v halah, a je zunaj dovolj prostora za zdirkati se. Tja bo zagotovo prišel tale Italjan s svojimi psi in prav rada bi videla Casperja v konkurenci s tistim samcem z odrezanimi ušesi. Se lahko samo skrije... No, premisli, časa je dovolj.

Meni je bilo tudi prav pridetno, ko smo se šli malo sprehodit, čeprav ne prav za dolgo, ker nas je že čas preganjal. Sem upala, da bomo vsaj kakšno urico zunaj... Meni je bil pravi užitek videti še Taro in Bindi, kako sta se podili. Upam, da se nam bosta sedaj pridružili na naših dirkanjih.

Casper, da te potolažim. Do sedaj lahko na prste ene roke preštejem ljudi, ki so do sedaj na razstavi poznali pasmo -pa veš, da kar nekaj razstavljam. A meni toliko več pomeni, ko mi je Finska sodnica Lehhonen ali nekaj takega na razstavi v ZG (Alja je bila taktrat z menoj), ko sem jo, kot vsakega sodnika po ocenjevanju, vprašala, kako lahko še izboljšam svojo vzrejo rekla: You can be happy to have so beautiful and quality bitch. Just, go on, like that."



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #898 : 14 Januar 2008, 11:38:38
Jao, sem ta prava. Ja, pozabila sem vam sporočilti krasno novičko: MLADIČKE BOMO IMELI. To je danes potrdila UZ. Videli smo tri kroglice, pa še za eno sumiva, da je bila v  ozadju. Koliko pa jih bo na koncu, povem čez en mesec...

JUPIIII!

Nosečka se dobro počuti, precej izkorisšča svoje stanje, samo crkljala bi se, ne da se ji več samo noreti okoli, postala je še bolj čuječa, zanimiva je, ko si prinese blazino ali porine svojo deko na velik kup, potem pa gre gor ležati. Jo moram slikati. Jo hecam, če vali jajca... Pa lulat mora iti na neko vzpetino, vsaj krtino, če drugega ni v bližini... Pa trebušček postaja trši... O apetitu pa ne bi...



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #899 : 14 Januar 2008, 12:25:32
Loti

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943