Manchester terier

Eki · 707013

mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1290 : 15 Februar 2008, 21:54:16
Nisem še nič izvedela o tistem psu, če je bil kaj bolan, tudi testov od svojih dveh še nimam.

Hvala Alja za čestitke. Kako sedaj uživam že ob cartanju živih medvedkov. So se me že malo navadili, da jih večkrat dvignem, pobožam, stehtam, umijem, prestavim, kadar zamenjam rjuho na ležišču...

Pa danes sem imela kar nekaj dela, ker sem tri ta težje mladičke odrivala stran in pristavljala najlažja dva. Sploh tale moja Kali me začenja skrbeti, ker nekako ne dobi dovolj hrane, potem pa cvili in v lakoti zaspi. Tale vikend jo bom cele dneve pristavljala, da jo malo zredim. In jutri bom Loti dala pol litra piva za spit, da bo imela več mleka... Ja, no, ne me čisto zares jemati, sem že kar utrujena...



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1291 : 16 Februar 2008, 08:41:14
Tale novopečena mamica je ena velika šema. Sredi noči slišim zavijanje, kar pomeni, alarm, nekaj je narobe z mladički. In vidim, kako je prenesla tri mladičke v posodo ob postelji, v katero prestavim mladičke, kadar ji menjam rjuho ali jih tehtam, ostala dva mladička je pa pokrila z rjuho. Ne vem, zakaj je tako obsedena s tem pokrivanjem. Se pravi, da sem uganila, Loti tudi v gobcu prenaša mladičke - moram jo enkrat zasačiti in slikati...

In še ena vesela novica. V prvih 4 dneh se je moja Kali zredila samo za 40 gramov, včeraj, ko sem jo začela redno pristavljati pred drugimi, pa še 13g, tako, da bom čez vikend to nadaljevala.



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #1292 : 16 Februar 2008, 09:36:47
Joj potem je pa Loti res zelo skrbna mamica. Upam da se bo tvoja Kali hitro zredila in došla ostale v teži.



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #1293 : 17 Februar 2008, 13:06:49
Andreja,

cestitke za leglo. Tamalcki so pravi lepotci. Ko bos sprejemala obiske se ti enkrat najavimo za crklanje. Pa mrcine bom pripeljala s seboj, da se boste malo socializirali  :P

Pocohaj Loti v mojem imenu, za mladicke pa en kos  :-* :-* :-*

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1294 : 17 Februar 2008, 13:43:03
OK MIša, te držim za besedo. Zadnji vikend marca pridi na malo socializacije s svojimi zverinami - tule se lahko toliko zletajo, da ti bodo potem ves teden spali kot ubiti.

So pa res izjemno lepi. Vsak dan to opažam in sem tega vesela. Očitno je bila paritvena kombinacija res idealna. SIcer pa sem vesela, da bol vse mladičke spremljala tudi, ko odrastejo. To mi je v veliko veselje.




aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1295 : 17 Februar 2008, 16:13:54
Tukaj pa ena slikca s včerajšnjega pohoda na Grmado

Več pa jih je tukaj: http://aska4.moj-album.com/album/11067799/

lp


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1296 : 17 Februar 2008, 19:46:55
O, Aska, kako čudovita fotka. In kako lep sonček ste naročili. Kot bi bil Casper z vami...

Mi smo imeli pa kar naporen vikend. Moja mala Kali me je jezila. Sem jo ves petek prvo pristavljala k Loti, ker je bila toliko manjša od drugih in slabo se je redila. Pa sem bila v petek zvečer vsa vesela, ker je pridobila 12g (sicer pa 8-9 dnevno). V soboto sem jo tudi ves dan dajala k Loti, oziroma jo naučila kar pri seskih spati, da lahko takoj zagrabi, ko se zbudi. Pa sem bila šokirana, ker se je spet zredila le za 8g. In glede na to, da mi zelo veliko neusmiljeno cvili, sem se odločila stvar vzeti v svoje roke in jo sama nahraniti. Zmešala sem umeten mlekec (dobro, da imam že prakso od svojih otrok) in bila prepričana, da bo zagrabila in mi odgriznila pol dude. Jok, tudi gobca ni hotela odpreti. Pa sem ji ga sama, ji tlačila notri, ji zlivala na jezik, da je poskušala, se eno uro tako hecala z njo, ko mi je itak vsako minuto znova zaspala v naročju. Potem sem ubupala in bila takoooooooo žalostna. Predstavljam si, kako je, če si ves čas lačen in ti kruli, ko greš spat. In sploh nisem mogla spati ponoči ter se odločila, da če ne bo šlo zlepa, bo šlo pa z grda - to pomeni, z injekcijo, kjer mora samo še pogoltniti, nič ji ni treba vleči. In jo opoldne v nedeljo stehtam in mi nič več ni bilo jasno. Po tehtnici sodeč, naj bi se zredila za 18g. Sedaj mi pa ni jasno: imam oh in sploh čisto novo, zanjo kupljeno digitalno tehtnico, ki ji kar zaupam, tako, da ne bi rekla, da se tehtnica laže. Ampak, da se je zredila čudežno še enkrat več, kot sicer, pa tudi ne morem verjeti. Je pa res, da kadarkoli sem jo pogledala, je bila na sesku. Problem pri njej je, da je tako zelo zaspana, da dvakrat potegne in zaspi. In potem jo je treba nenehno buditi, da kaj poje. Tako sem sedaj vesela, da je očitno le začela pridobivati na teži tako, kot je prav. Bomo videli, kako bo jutri. Mej dun, že sedaj me jezi, kaj šele bo.




mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #1297 : 17 Februar 2008, 20:21:46
Jooooj aska koliko fotk!!! :o Cel dokumentarec! Superca!

Tarica se je, po sobotnem pohodu na Grmado, danes odpravila na 4fun agility v Logatec in bila zelo pridna! ;D Res sem ponosna! Tako me je bilo strah con, ampak smo tudi to težavo premagali -  še sreča, da Katja zna dobro vpiti: Ne prehitevaj psice!!! >:D Hvala naši Katji! ;) Prvi tek sva bili uvrščeni na 4 mestu, od 8. Drug tek itak da zabiksali in se ustavljali pred tuneli (tudi moja krivda, čist sem štorasta včasih, Tara pa trmasta :-[) in bili zato diskani (3x izogibanje), sicer pa je kar lepo delala. Tretji ekipni oz. štafetni, zelo lahki tekec pa bil je tudi lušten. Super so se spomnili! Je pa moja lumpa hotela še drugi krogec za friendico teči, sem jo komaj ustavila! ::)
Veliko nas je bilo iz KD Krima (upam, da bo z vsako tekmo več krimovcev!), super družba, vsi kužki, od najmanjšega do največjega, fuuuul pridni, čudovit dan, odlični tortici, odlična domača čokolada, vse naj naj zares!!! Midve pa zdaj zeeeelo utrujeni ...

lp

P.S. Kali čuvaj se, te bo Andreja kot pujsa zredila! :P



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1298 : 17 Februar 2008, 20:35:24
mantera hvala :)

mttara..Ja seveda cel potep je bil dokumentiran :P Ja sej zakaj zaboga pa sem zaostajala ;) :P :P :o Edino žal mi je, da z mojo mrcinčico danes nisva vas uspele zabavat. No bova pa v Železnikih :P :P Pa super, da vama je tako dobro šlo :o Bravo Tara :o :o

lp


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1299 : 17 Februar 2008, 22:25:54
No, pa smo preživeli obisk tetovirnega referenta, ki je prišel pregledati leglo. Tega predvsem naša Boni že od prvega stika pred štirimi leti ne mara in pika. Pa dokler smo se šli administracijo zunaj pasje sobe, je še šlo, ko sta kot sokola krožili okoli njega in čekirali, če je v njegovi torbi dovolj prostora, da bo ukradel kakšnega mladiča. Ko pa je prestopil prag njune rezidence, je bilo pa tolerance konec. Boni se je še enkrat izkazala kot odličen body guard, ki smo jo morali celo zapreti, ker je čisto znorela, ko je prišel k Loti. Loti pa tudi ni prenesla, ko sem ji dvigovala posameznega mladička iz legla in mu ga dala v pregled. Sem jo morala držati kot najbolj popadljivega psa. Konec dober, vse dobro, bi človek rekel.

In lekcija: kdor hoče imeti še celo kožo, naj raje še malo počaka z obiskom, sicer.... Ta vikend se nam je sicer Bev napovedala, pa ne vem, kako to, da se niti oglasila ni. Očitno se je hecala ali pa ni življenjsko zavarovana ali pa je med pustne maske v klet spravila svoj kostum viteza z železnim oklepom...



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1300 : 18 Februar 2008, 07:12:00
Včeraj popoldne smo se spravili na čudovit izlet na Rakitno, uživali v tem zimskem vremenu, snega smo videli le za vzorec, a uspeli smo se celo nadrsati, po ne več ravno trdnem ledu. Sicer pa sami precenite, kako smo se imeli. Moja hči se je naigrala z Boni, metala ji je palico, Boni pa je kot naspidirano pasje dete ji neutrudoma nosila in tekla. Prav užitek ju je bilo gledati.



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1301 : 18 Februar 2008, 07:13:10
In takole sva skupaj uživali na ledu. Boni ni imela s svojimi naravnimi derezami nobenih težav na ledu, hči pa je večkrat preizkusila, da je led trd.



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1302 : 18 Februar 2008, 07:13:51
Pa še ena prav lepa pozerska slika...



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1303 : 18 Februar 2008, 07:25:21
In z mojo hčero sta morali seveda plezati po vsem, kar se je dalo... Ob tem Boni ne neha opazovati, če so vse njene ovčke še na dosegu...




mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1304 : 18 Februar 2008, 07:26:12
Evo mojo strašno čuvajko palice. Kdo si jo upa vzeti...



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1305 : 18 Februar 2008, 07:27:27
Moja hči se zgodaj uči igre s kužki. Znata že vajo SKOZI, samo moja hči seveda vedno pristane na riti...



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #1306 : 18 Februar 2008, 07:41:07
Bravo punce, super slikce. Tale vikend je bil res lep in tudi mi smo uživali na soncu. Fotke sledijo.

Mantera, odlično napreduješ s fotografiranjem. Aska, tebe ni treba hvalit, ker imaš filing že od prej  ;)

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


petra1

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #1307 : 18 Februar 2008, 08:42:49
Joj Aska kakšne slikice ;D, bom še jaz jih dala gor, samo pomanjšati jih še moram ;D. Krasne so, naslednjič punce obljubim pridem v popolni bojni pohodni opremi  :-[ in bomo šibali  ;D.Mttara čestitke za agility, enkratno ;D



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #1308 : 18 Februar 2008, 08:48:56
Mi smo bili včeraj na Jakobu nad Preddvorom. Casper je užival na sončku, čeprav je bil kar mraz. Smo pazili, da smo bili skoz v gibanju. Bilo je pa ogromno ljudi in tudi precej psov. Prav prisrčno sta se ovohavala s starejšo dobermanko (jaz kura sem pozabila slikat), navdušen je bil nad 3 mesece staro mopsiko - jaz pa malo manj, ker se zdi, da tri ure na -5 ni ravno primerno za tako mladega kužka.

Tole je naša zverinica, ko smo prispeli na vrh. Znamo "sedi" in "prosi". Slednje se je naučil kar sam  8)

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #1309 : 18 Februar 2008, 08:51:18
Odpiral se je čudovit pogled na očaka.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #1310 : 18 Februar 2008, 08:52:22
In Casper je bil potem zelo utrujen. Zbasal se je v svojo posteljico, ki sva mu jo premaknila v del dnevne sobe, kjer sije sonček.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #1311 : 18 Februar 2008, 08:53:11
Mrknil je v čudni pozi  ;D

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #1312 : 18 Februar 2008, 09:17:52
Krasne slikce! Vse! Bravo punce, pridne ste!
petra1, čakamo še tvoje! :) Moje so že zbrisane, ker so bile zanič. :(
naslednjič punce obljubim pridem v popolni bojni pohodni opremi  :-[ in bomo šibali  ;D.
>:D :P
aska in petra1, hvala za čestitke! Pošiljava vama  :-*



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1313 : 18 Februar 2008, 11:56:34
Samo poglej Mttara, druga tekma, pa že tik pod stopničkami... No, v tretje gre rado. Čestitke in držimo pesti za obe. Mah, pusti napake, te bodo šle strah, ko se bosta zaštekali kot tim, dobro komunicirali, potem bosta zmagovali kot za stavo...

No, jaz sem pa pravkar stehtala moja piščeta:
- samčki imajo 460, 458 in 392g
- samički pa 396 in 290g

Moja Kali me še kar pošteno jezi, zaspanka je in ne ravno grebatorka, ko pa zavoha mlekec, kar cvili od navdušenja. So že blizu tega, da so podvojili kotitveno težo, razen tele moje male punčke. Še dina je, ki je tako šibka, da jo kar odnaša, ko se plazi. Upam, da je vse v redu, da je sicer zdrava. Sem bila ravno pri vetu in ga prosila, da mu jo čez dva tedna pripeljem v pregled, da se prepričam, da je vse OK

Dobila sem ovratnice 30 in 35cm, če kdo rabi. So še tanjše od naših in iz drugega štrika narejene, čisto črne. Stanejo 2 EUR in jih bom sama danes začela testirati. Naredili so jih v podjetju Žur, več pa ne vem, ker mi je nabavil moj vet.

Sedajle grem pa mladi mamici skuhati za naslednji teden dobrote. Včeraj sem ji skuhala slastno juhico, ki jo sedaj popije ene pol litra na dan. Pa sedaj bo malo več jedla polente za več mlekca.

Sem pa hotela ta vikend, da bi me mož slikal, kako mi eno pasje dete spi med dlanmi, pa ni šlo. So že preveliki - da si znate predstavljati.



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #1314 : 18 Februar 2008, 12:25:30
Samo poglej Mttara, druga tekma, pa že tik pod stopničkami...
Ti res pozitivno razmišljaš! :P
Ni treba pretiravati ... to sva bili četrti po prvem teku, drug nama še vedno manjka. :-[

Lepo, da mladički tako napredujejo! :)



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1315 : 18 Februar 2008, 12:31:25
Mttara, pa saj ni pomemben rezultat. Ne pusti se sprovocirat tistim, ki tekmujejo v agiju, ki se grebejo samo za stopničke. Zame je bit dober v agiju to, da se s psom zaštekaš, da je komunikacija OK, da ona zna reagirani, kot obrneš ramo, kot se ustaviš, da te gleda, da šiba ob tebi, da je nič drugega ne zmoti. Škoda, če bi jaz vedela, da ste tako blizu mene, bi zagotovo prišla z Boni. Sicer ni videla agija že od agi 4fun iz Barja, a nič hudega. Tečem agi, ker je to njej v veselje, bom pa začela trenirati, ko bo malo več časa. Sedaj razmišljam, da če dobim dovolj ugodno, si kupim v moji bližini ob avtocesti eno parcelo in ovire in vas povabim na treninge, če nimate kam drugam iti.



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1316 : 18 Februar 2008, 13:39:32
Evo pravkar narejena slikica malih navihančkov starih že skoraj en teden....




casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #1317 : 18 Februar 2008, 13:52:19
Joj Mantera, tale je pa super slikca. Kako je fleten škratek za vratom, pa saj to ne moreš verjet.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1318 : 18 Februar 2008, 17:33:01
No, pravkar je bila na obisku Petra in ponosni lastnik Spika. Kako lepo je videti raznežene fante z majhnim mladičkom v rokah...

Evo nekaj slikic:



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1319 : 18 Februar 2008, 17:33:50
Pa še dve slikici...