Manchester terier

Eki · 706338

italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #2130 : 09 April 2008, 13:03:34
Ugotovila sem, da klasične ovratnice razen pri mladičku odpadejo, ker ima ta pasma tako ozko glavo, da se seveda zlahka izmota iz ovratnice, če malo bolj potegne. Zato sem začela uporabljati zatezne ovratnice.


mantera, z ovratnicami za hrte si že poizkusila? osebno se mi zdijo take na sistem zatezovanja najbolj primerne. ovratnice so pri hrtih širše prav zaradi ozke glave in dolgega vratu. morda bi ustrezale tudi mt-jem....



Sedaj gremo pa me tri na kolesarski izlet, ko je tak lep sonček...

zdaj bi pa tudi meni prav prišel kakšen kolesarski izletek, ko moram čepeti tukaj v pisarni  ::)
uživajte!






petra1

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #2131 : 09 April 2008, 13:19:43
Vse lepo in prav andreja, se čisto strinjam, da ima vsak pravico odločanja. Jaz nisem niti občutljiva, je pa res da rada sama sprobam, če menim, da je vredno probati kjub temu, da poslušam vse nasvete, ki so si med seboj zelo različni. Smo tudi vsi odrasli, ko se že ravno pogovarjamo o tej temi, lepo je da vsak pove svoje mnenje, nisem pa pristaš variant, da se mnenje pove vsem ostalim, tistega ki se pa to tiče pa ne. Po moje to moti kar veliko ljudi, sicer pa ni važno koga moti, jaz osebno povem, da mene moti če se ne pove meni če je kaj in se potem vse potencira do take stopnje, da človek dobi potem občutek, da ka pa skoraj s kože deva.

Tako, da mnenja so in bodo različna bi pa mi bilo dosti lažje če bi se človeku povedalo direkt ne pa okrog vsem ostalim. Isto je bila situacija ko je naneslo na tako bedarijo, da nismo hoteli vrniti mladiča resnica o temu je pa bila, da smo extra vprašali ali ga vrnemo in je bil odgovor ne in zakaj ne. Tako, da prosim, dosti stvari toleriram ampak na žalost neresnice in napihovanje nečesa do skrajnosti pa tudi ne. Če smo ravno na to temo prišli in da določeni ne bomo sedaj izpadli preobčutljivi ane?



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2132 : 09 April 2008, 13:29:12
Italjanček: zaenkrat nimam potrebe še kakšne nove ovratnice preizkušati, ker nam tale najlonska ustreza. Za hrte ovratnice sem si pa ogledala na nekaj zadnjih razstavah in se mi zdijo za to pasmo res super. Sicer pa moji dve nimata več težav ne z izpadanjem dlake za vratom, nič. Samo odvadila sem Loti, da me vleče kot en vlečni pes, pa po ideji vetov sem v prehrano dodajala vsake toliko B kompleks v obliki kvasa, ki ga imata itak radi in sedaj sta OK.

Razmišljam o vama, kako ga navajati na kolo, sploh ker je paničen, pa promet itd. NAjprej se mora na sprehodu ali pa če z njim tečeš navaditi na hrup, piskanje, trobljenje, ne vem, kaj še vse, prej ne poskušaj iti na kolo. Več kot bo imel izkušenj, da se mu ob tem ni nič hudega zgodilo, samo strašljivi zvoki so pač, hitreje bo začel strah izgubljati. Ti povem, da je moj malinko ravil dva tedna, da se je kot 5 tedenski mladič navadil na grozen hrup ob obvoznici, kjer sem takrat živela. In sva šla hote vsakdan dvakrat tam na sprehod, dvakrat pa ob Celovški cesti, ki je tudi zelo prometna. Pa je bil Rex zelo močan karakter. Boni je nasprotje, zelo mil karakter in zelo brihtna je. Pa še to se veliko stvari boji. Lani jeseni je kolo padel ob njih, ker je Loti zdražil en maček, bili sta že privezani ob kolo, jaz sem pa gume pumpala. In je spet rezervirana nad privezovanjem. Nič hudega, je pač Loti blije kolesu, ona dlje, če se pes kolesa boji, greva itak najprej samo s spuščenim fleksijem v moji roki, da se čuti svobodnega.

Skratka, šele, ko ga boš navadila, da se ne rabi bati prometa, lahko vzameš kolo in ob njem hodiš spet nekaj tednov, da se ti kuža tega navadi. Pri njem ne bo šlo tako hitro. Počasi in potrpežljivo. Ne vem, koliko je pesjanko star. Moja Boni je 5,5 let in ima še kar strahove. A kot zagleda kolo, kar nori okoli mene. Je pa res, da sem moji dve naučila tudi ob kolesu iti počasi in nenavezano, da ju ne rabim privezovat vedno, ko na naših makedamih pripelje kakšen avto.

Ej, prestrašeni psi rabijo ogromno pozitivnih izkušenj in veilko tvoje potrpežljivosti in ljubezni. Ker sklepam, da je še mlad, si začni izmišljevati vse mogoče vsakodnevne izkušnje zanj, da se vsak dan malo vadi.Kar se psov tiče, hodita naokoli, kadar imate tam razstavo, agiliti, kakšno tekmo v šolanju, tudi kadar imajo tam tečaje in povej inštruktorjem, da si prišla samo na socializacijo, da ne boš nikogar motila. Mogoče bodo prijazni in ti bodo še pomagail. Potem si napiši, česa vse se boji in za vsako stvar mu naredi niz takih vsakdanjih vaj. In vedi, da bo dolgo časa tarjalo, ad boš videla vidnejše spremembe, vendar bodo zagotovo hitrejše, kot če se takih vaj ne boš šla. Če bi bila kaj bližje LJ, bi te z veseljem vzela na naše pasje ture, potepanja, sprehode... Tako pa se lahko vidimo le, kadar bom kaj na vašem koncu. To pa ne vem, kdaj bo. Loti ne bom več razstavljala, ko bom kakšnega mladička...

Petra, lepo sem povedala, na srečo je izbire ogromno, ti si zelo osveščen lastnik psa, ki si mi všeč, ker se ogromno zanimaš na veliko koncih, imaš tudi dosti pameti in hvala Bogu, če boš šla preizkušati še kaj tretjega. Zakaj pa ne? Zato ti ne pridigam - to naredim tistim, ki nimajo informacij, ti jih imaš. Že prej sva bili dogovorjeni in dobila si najlepšega mladička iz legla in vesela sem, da sem ga zaupala tebi. In mirno lahko počneš z njim kot želiš. Od svojih staršev, predvsem očeta sem se naučila, da sama dam najboljši nasvet, če ga nimam, se pozanimam, potem pa človeka pustim v njegovi odločitvi. Mladički niso več moja last, lahko delati z njimi kar želite. Je pa logično, da se za življenje in napredek mladičkov zanimam, da jih bom kmalu vse poslikala in si naredila album, povabila kinološko sodnico, ki se najbolj na pasmo spozna, da pove svoje mnenje o dosedanjih mladičkih in kaj naj poskusim še izboljšati in vse to mi bo v marsičem pomagalo uresničevati mojo vzrejno strategijo. Spike bo fantastičen predstavni te pasme, vesela sem, da ima tudi zelo dober značaj, tako, da Petra, vesela sem za vaju, da imata dva luštna psa in da sta tako dobra lastnika. Vse ostalo gankanje okoli takih podrobnosti kot so nianse v opremi, pa se mi zdi čisto nepotrebno. Se mi zdi pa OK, če se o tem pogovarjamo na forumu, da tudi drugi slišijo naše izkušnje in argumente, mogoče dobijo kakšno novo idejo itd. Prej bi ti rekla, daj na forum link ali sliko oprsnike od Beti ali pa jo slikaj v njej in mogoče še koga navdušiš...



petra1

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #2133 : 09 April 2008, 13:34:08
tko, da eto sedaj sem povedala kar na forum, da se izognem kakšnim govoricam, kolk so naši psi bogi, pa kako delamo z njimi kot to slišim občasno za koga drugega. Našim se godi čisto fajn, vse bi naredila za njih tako da jih nikoli ne bo in jim nikoli ni ničesar manjkalo. Lep dan še vsem ostalim, in uživajte s svojimi pesjanarji



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2134 : 09 April 2008, 13:38:57
Italijanček: tudi Casper se izmota na podoben način. Je pa res, da je bila neka "no name" oprsnica in bi bilo mogoče pri tej, ki jo omenjate, drugače. Kot rečeno, pri njem se najbolj obnese ovratnica na zateg. Se pa zelo strinjam, da mora imeti pes oprsnico, če je v avtu pripet z varnostnim pasom, sicer se lahko ob sunkovitem zaviranju zadavi. By the way - to piše tudi v navodilih za uporabo varnostnega pasu.

Kar se pa radiatorjev in kaminov tiče, Casperju ful paše, da se naslanja na topla telesa in ga ne mislit odvajat od tega, ker močno uživa.

Petra, sem ti obrazložila na ZS. Prosim, ni vredno. Vsak verjame, da dela dobro in tako je tudi prav.  

Prilagam pa slikco kratke faze naše oprsnice  ;)

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2135 : 09 April 2008, 13:41:49
Petra, naši so tvoji, moji, od Bev itd. ali tvoja dva? Jaz mislim, da se nobenemu od naših tudi slučajno ne godi slabo. Kaj slabo, imajo se super in uživajo maksimalno. Ne glede na tele naše debate in iskrice.  ::)

Kot bi rekel naš stari družinski prijatelj "rad bi bil vaš pes"  :P

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #2136 : 09 April 2008, 13:48:38
Italjanček: zaenkrat nimam potrebe še kakšne nove ovratnice preizkušati, ker nam tale najlonska ustreza. Za hrte ovratnice sem si pa ogledala na nekaj zadnjih razstavah in se mi zdijo za to pasmo res super. Sicer pa moji dve nimata več težav ne z izpadanjem dlake za vratom, nič. Samo odvadila sem Loti, da me vleče kot en vlečni pes, pa po ideji vetov sem v prehrano dodajala vsake toliko B kompleks v obliki kvasa, ki ga imata itak radi in sedaj sta OK.

Razmišljam o vama, kako ga navajati na kolo, sploh ker je paničen, pa promet itd. NAjprej se mora na sprehodu ali pa če z njim tečeš navaditi na hrup, piskanje, trobljenje, ne vem, kaj še vse, prej ne poskušaj iti na kolo. Več kot bo imel izkušenj, da se mu ob tem ni nič hudega zgodilo, samo strašljivi zvoki so pač, hitreje bo začel strah izgubljati. Ti povem, da je moj malinko ravil dva tedna, da se je kot 5 tedenski mladič navadil na grozen hrup ob obvoznici, kjer sem takrat živela. In sva šla hote vsakdan dvakrat tam na sprehod, dvakrat pa ob Celovški cesti, ki je tudi zelo prometna. Pa je bil Rex zelo močan karakter. Boni je nasprotje, zelo mil karakter in zelo brihtna je. Pa še to se veliko stvari boji. Lani jeseni je kolo padel ob njih, ker je Loti zdražil en maček, bili sta že privezani ob kolo, jaz sem pa gume pumpala. In je spet rezervirana nad privezovanjem. Nič hudega, je pač Loti blije kolesu, ona dlje, če se pes kolesa boji, greva itak najprej samo s spuščenim fleksijem v moji roki, da se čuti svobodnega.

Skratka, šele, ko ga boš navadila, da se ne rabi bati prometa, lahko vzameš kolo in ob njem hodiš spet nekaj tednov, da se ti kuža tega navadi. Pri njem ne bo šlo tako hitro. Počasi in potrpežljivo. Ne vem, koliko je pesjanko star. Moja Boni je 5,5 let in ima še kar strahove. A kot zagleda kolo, kar nori okoli mene. Je pa res, da sem moji dve naučila tudi ob kolesu iti počasi in nenavezano, da ju ne rabim privezovat vedno, ko na naših makedamih pripelje kakšen avto.

Ej, prestrašeni psi rabijo ogromno pozitivnih izkušenj in veilko tvoje potrpežljivosti in ljubezni. Ker sklepam, da je še mlad, si začni izmišljevati vse mogoče vsakodnevne izkušnje zanj, da se vsak dan malo vadi.Kar se psov tiče, hodita naokoli, kadar imate tam razstavo, agiliti, kakšno tekmo v šolanju, tudi kadar imajo tam tečaje in povej inštruktorjem, da si prišla samo na socializacijo, da ne boš nikogar motila. Mogoče bodo prijazni in ti bodo še pomagail. Potem si napiši, česa vse se boji in za vsako stvar mu naredi niz takih vsakdanjih vaj. In vedi, da bo dolgo časa tarjalo, ad boš videla vidnejše spremembe, vendar bodo zagotovo hitrejše, kot če se takih vaj ne boš šla. Če bi bila kaj bližje LJ, bi te z veseljem vzela na naše pasje ture, potepanja, sprehode... Tako pa se lahko vidimo le, kadar bom kaj na vašem koncu. To pa ne vem, kdaj bo. Loti ne bom več razstavljala, ko bom kakšnega mladička...


mantera, hvala za vsak nasvet  :)
moj pes je star leto in pol. 'osnovno' socializacijo imava že za sabo. uspešno sva opravila malo šolo, sedaj obiskujeva že tečaj agilitya in strašno uživa v tem športu. ima pa zelo nežen značaj, zato ga hitro kaj 'preseneti'. čeprav hojo ob prometni cesti že precej dobro obvlada, ker je to najina vsakodnevna pot na lulanje, ga še zmaraj lahko preplaši nenadni hrup večjih vozil ali karkoli drugega. to je v bistvu značajska lastnost pasme, da nimajo občutka za promet in verjetno ne bo nikoli povsem sproščen in samozavesten ob prometnicah. od tukaj izhajajo tudi vsi moji pomisleki v zvezi z navajanjem na kolo.
si mi pa dala odlične ideje in nasvete. morda ga s počasnim navajanjem na kolo, uspem navadim vsaj na manj stresna okolja. za poizkusiti je ;)
vsekakor ga skušam izpostavljati raznolikim situacijam in napredek je več kot očiten. tako kot sama praviš, je potrebnega veliko posluha, potrpežljivosti in ljubeznivosti ;) ampak se izplača! ni lepšega občutka, ko vidiš, da je kuža napredoval in pričenja določene situacije dojemati kot povsem samoumevne  8)

z veseljem berem to temo  :)

lp iz mb



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2137 : 09 April 2008, 13:51:24
Zakaj italijanček moraš biti prav iz Maribora, mi je malo predaleč za pasja dirkanja?   :o  :P  ;D

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #2138 : 09 April 2008, 13:51:42
Italijanček: tudi Casper se izmota na podoben način. Je pa res, da je bila neka "no name" oprsnica in bi bilo mogoče pri tej, ki jo omenjate, drugače.

ja, se bomo morali tudi mi bolje potruditi pri iskanju bolj ustrezne in predvsem varne oprsnice. zagotovo bom preverila v trgovinicah tole, ki jo omenjate  :)



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #2139 : 09 April 2008, 13:52:20
Najprej pozdrav; z veseljem spremljam temo o vaših psih. O samo debato se nebi spuščal, ker pasmo  premalo poznam....
Bi pa pristavil tole:
Če bi se vsi vzreditelji toliko ukvarjali s svojimi mladiči kot se z njimi ukvarja Mantera in jih pripravlja na življenje, bi imeli dosti manj "psihopatov" ki jih lahko vsakodnevno srečujemo... Mantera, vso spoštovanje.

Samo še tole; vaši psi so zelo podobne konstitucije kot naši hrti (ozka glava, dolg, nežen vrat). Morda bi morali imeti takšne ovratnice, kot jih uporabljamo mi (široke, mehke). Dajo se naročiti različnih širin - od 3 cm pa vse do 6 cm. In sigurno se pes ne bo poškodoval, še manj pa izmuznil....

Uživajte še naprej s svojimi zverinicami....



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #2140 : 09 April 2008, 13:53:00
Zakaj italijanček moraš biti prav iz Maribora, mi je malo predaleč za pasja dirkanja?   :o  :P  ;D

jah, to se tudi jaz vprašujem!  ::)
res škoda. gyasi bi bil pomoje nad casperjem ves navdušen  :o



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #2141 : 09 April 2008, 13:54:38


Samo še tole; vaši psi so zelo podobne konstitucije kot naši hrti (ozka glava, dolg, nežen vrat). Morda bi morali imeti takšne ovratnice, kot jih uporabljamo mi (široke, mehke). Dajo se naročiti različnih širin - od 3 cm pa vse do 6 cm. In sigurno se pes ne bo poškodoval, še manj pa izmuznil....



hej, G ;)
to sem tudi jaz predlagala ;) se mi zdijo strašno podobni italijančkom, a niso no?  8)



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2142 : 09 April 2008, 14:09:15
No, upam, da bom imela sedaj več sreče in da si ti SG kje bližje Ljubljani, da to ne pomeni Slovenj Gradec. Že dolgo razmišljam o tem, da če želim bolje skapirati značaj te pasme, sploh tistih rpedstavnikov, ki so bolj preplašene ali zadržane narave, kot npr. moja Boni in Beti, da bi morala bolje spoznati njihove prednike, Whipete. Kar nekaj mi je že Bev povedala, pa vendar je v živo drugače. Tako, da sedaj bom začela aktivno iskati kakšnega lastnika Whipeta meni čim  bližje, da to pasmo bolje spoznam.

Še enkrat, drugi lastniki MTjev lahko mirno sprobajo vaše ovratnice, vem, da jo ima Tara, sama zaenkrat ne vidim potrebe, ker se nam tale zatezna odlično obnese, pa prejšnja kovinska zatezna se je tudi, tako  da jih imam spravljene, če jih kdaj potrebujem. Imajo pa malo bolj robustne vratove, čeprav sta obe pasmi, tako whipeti kot black and tan terierji precej ozki v vratu. Meni npr.  pri vaši ovratnici kot tudi pri hurtnovih oprnicah ni všeč, da je večja površina dlake, ki je pokrita in se drgne, ne glede na to, koliko mehko je. Če imajo nekateri občutljivejšo in manj dlake, npr. Panaja, Beti, tudi moja Boni jo je imela manj, potem bi sama razmišljala, kako krepiti rast dlake in je ne bi dodatno obremenjevala s čimerkoli na njej. Boni je bila, kdor se jo spomni, po prsih čisto gola, pa vrat je imela tudi kar gol. Pa jo sedaj poglej, dosti bolj kosmata je. Glede ovratnic nisem filozofije nič menjala, poskušala sem, kolikor so mi veti priporočili glede hrane in več sem jo imela na hladnejšem podnebju, s čemer sem ji pospešila rast, pa tudi bolj gosto se mi zdi, da je dobila. Tudi sdaj, ko smo v hiši vidim, da jima zelo paše,kadar sta zunaj, pa imata možnost notri na 20 stopinj in zunaj na, saj veste koliko, pa sta raje zunaj, tudi v temle vetru. Sama sicer tega čisto ne kapiram, ker sem bolj zmrznjene narave, a če jima bo pasalo, sta lahko zunaj kolikor hočeta. Notri pa imata svoj prostor tam, kjer imata največji razgleda navzven - tako kot Casper ob oknu (vratih) na teraso. Kadar je pa kjerkoli v hiši sonček, pa ni treba ugibati, kje sta.

Skratka, če kdo pozna kakšnega lastnika Whipeta, lahko tudi več, mu omenite, če je za kakšen sprehod z menoj. Moram tole pasmo malo bolje naštudirati, bom verjetno tudi glede šolanja dobila kakšne navdihe...



As You Like It

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 1
Odgovori #2143 : 09 April 2008, 14:10:17
 :) V whippetu se pretaka kri velikih angleških hrtov,malih italijanskih hrtov in manchester terrierjev, po nekaterih teorijah pa so "vmešali" tudi bedlington terrierje.


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #2144 : 09 April 2008, 14:24:09
No, upam, da bom imela sedaj več sreče in da si ti SG kje bližje Ljubljani, da to ne pomeni Slovenj Gradec. Že dolgo razmišljam o tem, da če želim bolje skapirati značaj te pasme, sploh tistih rpedstavnikov, ki so bolj preplašene ali zadržane narave, kot npr. moja Boni in Beti, da bi morala bolje spoznati njihove prednike, Whipete. Kar nekaj mi je že Bev povedala, pa vendar je v živo drugače. Tako, da sedaj bom začela aktivno iskati kakšnega lastnika Whipeta meni čim  bližje, da to pasmo bolje spoznam.


Skratka, če kdo pozna kakšnega lastnika Whipeta, lahko tudi več, mu omenite, če je za kakšen sprehod z menoj. Moram tole pasmo malo bolje naštudirati, bom verjetno tudi glede šolanja dobila kakšne navdihe...

Mantera,
SG ni kraj, temveč začetnice priimka in imena... ;)  Živimo na relaciji Mozirje-Velenje.

Predlagam, da preko ZS kontaktiraš AS YOU LIKE IT, je zelo prijazen in iz LJ; poleg tega pa pozna dosti Whippetov in njihovih lastnikov. In zelo dobro pozna pasmo in njene značilnosti.
Seveda pa upam, da se kdaj kje srečamo in kakšno rečemo.  ;D



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #2145 : 09 April 2008, 14:40:40
mantera, kužki uporabnika as you like it, se mi zdijo super partija zate in tvoje mtje, ker imajo doma tudi italijančka  :o
o tem sta tukaj že govorila, da ste se srečali v umagu ;)
zato ima dobro primerjavo značajev italijančkov in whippetov. kolikor sledim vašo temo in značajske lastnosti mtjev, se mi zdi, da je njihov zkarakter (vsaj tistih bolj preplašenih) precej podoben italijanskemu hrtu ;)



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2146 : 09 April 2008, 14:52:26
O, super, hvala obema za predloge. Ga takoj poiščem in seo dobimo na strokovni debati s pasjim dirkanjem...



As You Like It

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 1
Odgovori #2147 : 09 April 2008, 14:57:15
Mi smo trenutno malce omejeni in tudi dirkanje jih je malce minilo, Gala je že počasi okrogla, Zarah pa tik za njo  :D Drugače pa, ko bodo mladiči mimo, ni problema... Itak se bosta morali vrniti v formo za coursing  ;D


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2148 : 09 April 2008, 15:09:20
Ojoj, kako sem vam fouš, kar dve legli naenkrat. Uf, to  pa bo zalogaj. No, sama sem se odločila, da če nimam še enega para rok za seboj, se dveh legel na leto ne bom šla, dveh naenkrat pa sploh ne vem, kako bi mi uspelo. Držim pesti za uspešno kotitev in veliko crkljanja mali mamici. Se postavim v vrsto za mladičke božat in mamico crkljat...



Ana_Byron

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #2149 : 09 April 2008, 19:14:55
A ne bo zdaj tudi leglo E z Loti?

Ann. & Byron. United. ;D


Ana_Byron

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #2150 : 09 April 2008, 19:19:38
no danes sva šla spet
zaenkrat ga imam še na vrvici, kasneje pa bova sprobala tudi brz.
Mantera ali se zdaj psi gonijo? Byron namreč kar naprej uteka... :-[

Ann. & Byron. United. ;D


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2151 : 09 April 2008, 19:48:58
Ana, Loti bo prihodnje leto imela leglo E, Bony pa ne bom več parila in gre čez nekaj tednov na sterilizacijo.

Najprej Byrona fino navadi nase, da pride, kadar želi, takrat se poigrajta, potem ga pa spuščaj.

Psice se gonijo vso leto, zato, če Byrona ne nameravate vzrejati, ga raje kastrirajte, sicer bo ves čas uhajal, ker se vedno kakšna psička goni. Odločiti se boste morali seveda sami. Vse dobro na Primorsko.



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2152 : 10 April 2008, 08:15:43
Se pridružujem dirkaškim željam Mantere. Tudi meni so hrti zelo pri srcu in vidim veliko podobnosti med njimi in mančestri. Zato se s Casperjem z veseljem pridruživa, ko se nam uspe enkrat zmenit za srečanje. Bi bila pa tudi zelo vesela, če bi si smela pogledat mladičke in jih malo pocrkljat.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2153 : 10 April 2008, 10:09:36
Ena naša včerajšnja prigoda  :)

Casper je ugotovil, da ima pod posteljo (skladiščen neznano koliko časa) en slasten svinjski uhelj. Zbasal se je spodaj, a potem ni mogel ven. Zanimivo.  ::) Na začetku je zgledalo še kar smešno, ko je gledala ven samo njegova glava, ki je navdušeno grizljala uhelj. Čez par minut pa je ugotovil, da bi šel rad ven, z uhljem, jasno. In ni šlo. Niti ni pomagalo, ko sem jaz omenila mucka, kar v njegovi pasji glavi sproži naval jeze - vsak dan jih namreč čez balkonsko okno gleda, kako se sprehajajo po NJEGOVEM vrtu. Skratka, ni nama preostalo drugega, da je Jože dvignil posteljo, si ob tem malce pretegnil vretenca, jaz pa sem mulca zvlekla ven, grabeč ga za vratno gubo, ker ga je bilo strah, da bo postelja treščila nanj. Konec dober, vse dobro!  ;D

Sva bila pa v sredo dopoldan razpoložena za dobra dela. Na poti domov s sprehoda sva našla močerada, Casper ga je povohal, potem sva ga nesla na konec naše ulice, v gozd. Sicer bi ga reveža kdo povozil, ali pa bi bil krasna zabava za otroke, ko gredo iz šole. Prav luštkan je bil ta močeradek in nič se ni upiral, he he.   

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #2154 : 10 April 2008, 10:23:00
Ej, Casper, a niso močeradi strupeni, če se jih dotikaš z golo roko? Ali je to še ena od tistih otroških potegavščin, kot ježek teka teka pesmica?

Sicer pa, lepo, da sta poskrbela za njega. Midva z andražem sva prejšnji mesec tri večere zapored pomagala žabicam čez cesto v Hrašah.

Brez Panaje, seveda  :P



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2155 : 10 April 2008, 12:27:59
Po mojih izkušnjah - niso. Tudi jaz sem slišala, da spustijo nek strup in blabla. Ali imam srečo, ali pa to ne drži. Mislim, da je to, drugo. Jaz ga vedno kar z roko zagrabim (tudi žabo, slepca...) in potem odnesem na varno mesto. Casper ga je samo povohal in mu ni bil všeč. Se je pa danes zjutraj lotil enega ubogega pajka volkca in sem komaj preprečila tragedijo  :P

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2156 : 10 April 2008, 13:25:11
Bev, ne bom dala roko v ogenj, se toliko ne spoznam, a lani, ko sem hodila po gobe in kadar je bilo še mokro, sem gotovo pobrala po gozdu in prebožala ene 20 močeradov, ker so mi zeloooo simpatični in prijazni. Boni jih pusti pri miru, Loti pa... Pač se ji ne da dopovedati, da se ne bodo igrali z njo, jaz pa ji tudi ne dovolim močeradometa, se pravi, da prime nežno močerada, ga vrže ne vem kam in to je zanjo igra. Sem samo enkrat to videla in ji prepovedala, tako, da potem kroži kakšen meter od njega in cvili zraven. A se je naučila, da če jaz kaj prepovem, je prepovedano.

Kar se žab tiče, je podobno, Boni jih pusti pri miru, Loti bi se šla žabomet. Je pa hecna, se skloni k žabi s prednjimi tačkami na tla in ko žaba skoči še ona nekako z vsemi štirimi tacami naenkrat, ne vem, kako ji to uspe. Sem pa pred mesecem, ko so tele žabe najbolj skakale čez cesto med njimi uspela uspešno voziti slalom, ko sem šla čez Podplešivico ali kaj so tiste hiše ob gozdu.

SIcer pa je Bev mladjši pravi živaloljub, je lani vzgajal enega paglavčka, dokler ni iz njega ratala žabica. No, bolj gorenjske sorte, majhna, suha. In potem jo je enkrat Bev prinesla k meni in smo jo slavnostno spustili k drugim žabam. Nadaljevanja pa ne vemo.



bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #2157 : 10 April 2008, 13:32:26
joj, res imam prigode s temi žabami

pa zdaj je spet sezona

Andraž že gleda mreste  :-\  :-\  :-\

tam na naši parceli bo šel mrest k vragu, ker voda kar izginja - tako, da previdevam, da ga bomo evakuirali v kak sod  :o  :o  :o

pa akvarij je tudi že pripravljen, da jih ene par naselimo, zdaj, ko so mu gosenice pomrle  ???
metuljev nismo dočakali  ::)  ::)



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2158 : 10 April 2008, 13:35:46
Bev, če rabite, imamo dva manjša akvarija za posodit, če boste kaj gojili... Kaj če bi iz žab in metuljev prešaltali na kaj bolj uporabnega, npr. piščančke, ribe... Pa če ima rad metuljčke, mu prinesem kakšnega molja, bi ga že kje našla. Ali pa deževnike je simpl gojiti... No, vsaj balkon rabiš... Torej bo tvoj dečko biolog, zoolog ali kaj temu podobnega...



petra1

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #2159 : 10 April 2008, 13:44:03
ena zanimivost, ki sem jo zasledila glede anestetikov za mt-je:
http://members.tripod.com/canadamt/health/anesth1.htm