Manchester terier

Eki · 706983

petra1

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #2190 : 14 April 2008, 10:14:17
joj Casper kolk sta simpatična, pri meni doma tudi ta dolgo bikovnko oba zvečita vsak iz svoje strani  :o. Pri nas je tudi Spike zelo predrzen in tudi iz gobčka vzame Betki kostko ali pa kito, samo Beti vsate in gre stran ampak dobi svojo, da ni prikrajšana. So pogumni ane?  :o Cukri naši ;D. Da ne govorim kako se cufata za plišastega pingvina vsak na svojo stran vlečeta, pošljem slike v kratkem ;D



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2191 : 14 April 2008, 10:15:20
O, jaz sem pa mislila, da so AMji čisto neobčutljivi, glede na to, da imajo dlake za prodajat veliko...  Moj malinko je ves čas imel kovinsko zatezno ovratnico in ni bilo težav, razen v časih, ko je vlekel kot....
O pa še kako so AM-ji občutljivi :P Enako tudi ostale pasme z daljšo dlako ;)

casper spet luštne slikce :D


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2192 : 14 April 2008, 11:38:29
Petra, sem prijetno presenečena, kako dobro se razumeta. Casper ga občasno sicer odrine stran ali pa da njegovo glavo v gobec, naredi mu pa čisto nič ne. Ker mali mu včasih res najeda, ga štoka in praska.  Potem se gre pa skrit pod stol  :D 

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


petra1

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #2193 : 14 April 2008, 13:35:33
Casper, Beti isto nardi  :o je Spike tolk micen da celo glavo v gobček spravi ampak tud nič ne nardi, nežna je. Čeprav se ji Spike obesi na ustnico in kva še, madona je pogumen pol se pa pod sedežno zbaše in jo izziva, k pa pride Betka do njega pa kidne spodaj, da ga ne more dobit  :P :o Navihan, da je kej >:D ampak sedaj si že lupčka dasta :-*



bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #2194 : 14 April 2008, 13:45:57
dej kakšno slikco petra  ;)

jaz sem včeraj usposobila moj fotkič - mogoče mi pa končno kakšna za na tale forum rata  :-[



petra1

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #2195 : 14 April 2008, 13:51:51
Bev, seveda  ;D pošljem dobiš



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2196 : 14 April 2008, 14:25:22
Tukajle hoče Donček zamenjat svojo palčko za bikovko. Casper se sam umakne, če mu mali začne preveč težit. Sta pa skoz pod našim nadzorom. Ker ga veliki lahko po nesreči s taco mahne.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


petra1

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #2197 : 14 April 2008, 14:43:49
Casper so pogumni ane tile nadobudneži. Zadnjič so se vsi mimoidoči smejali k sva dala povodec od betke v gobček spiku, pa jo je peljal en krog po parku  :o ;D



teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #2198 : 14 April 2008, 21:11:48
No mi smo pa že pravi atleti. Ne vem če je za verjet in tudi nisem prepričana da je to čisto normalno. Včeraj smo na vrvici brez kakšnega ekstra spodbujanja ali česar koli prehodili okoli 6km po rožniku - srečali smo pse, gruče ljudi, tekače, dva z berglami, kolesarje - nobenega strahu. Danes smo šli potem v mesto in vse skupaj spet naredili okoli 6km - hodili smo po Čopovi v Ljubljani kjer je milijon ljudi - brez problema. Bili smo tudi že v dveh trgovinah s čevlji in na pici v Fokolusu - vse brez problema. Edino enkrat se je ustrašil ko je šel mimo vlak in potrobil pa je malo odskočil.

Dvignila sem ga pa v vseh teh kilometrih samo dvakrta. Enkrat smo šli namreč čez busno postajo kjer ni bilo mogoče vižati pa še kdo bi ga lahko pohodil, pa še enkrat čez en kanal, da se mu ni nogica zataknila. Uporabljamo pa zatezno ovratnico in ta kratek dvometrski štrikec in hodi vedno ob levi nogi. Kdaj mu je treba malo pomagati ampak je že pokopčal. Prav tako smo ga že navadili da se ne sme pred vsakim, ki ga srečamo ustavit in ga prevohat, tako da če koga srečamo on lepo hodi ob levi nogi (saj je ta previlna - mislim glede na strokovno šolanje). Obvladamo že tudi sedi za igračo ali sirček. Če smo pa dobre volje pa tudi brez nagrade že rata.

Če bo vse tako kot kaže gremo v soboto malo v Avstrijo pogledat. Ker je očitno neustrašen.

Me pa zanima kako se uči prostor - da se na mestu usede ali uleže in potem na tem mestu čaka dokler ni poklican. Nekaj sva že delala na ukazu čakat - naprimer da ga dam na sedi potem se en korak premaknem pa ga k sebi pokličem ali pa na semaforju. Samo si nisem čisto na jasnem ali sta to dva različna ukaza ali je to isto. Za tačko sem se zaenkrat odločila da ne bom delala ker je neuporabno. Me pa zanima kaj je še uporabno, mislim kateri ukazi. Ker se mi zdi da je zelo zainteresiran in učljiv pa bi rada še na čem začela delati.

Naj vas še obvestim, da smo briketno krizo prebrodili. Sedaj dobi zjurtaj ob 7 mlečno in potem ob 13 in 19 brikete z malo salamce ali meska ali ribic, ravno toliko da diši, in gre cela skleda. Čez noč se sicer še vedno pomoči ampak vedno manj.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2199 : 14 April 2008, 21:23:52
Danes smo šli potem v mesto in vse skupaj spet naredili okoli 6km - hodili smo po Čopovi v Ljubljani kjer je milijon ljudi - brez problema. Bili smo tudi že v dveh trgovinah s čevlji in na pici v Fokolusu - vse brez problema. Edino enkrat se je ustrašil ko je šel mimo vlak in potrobil pa je malo odskočil.
O škoda, da nisem nič z Asko tam tavale :-\

Me pa zanima kako se uči prostor - da se na mestu usede ali uleže in potem na tem mestu čaka dokler ni poklican. Nekaj sva že delala na ukazu čakat - naprimer da ga dam na sedi potem se en korak premaknem pa ga k sebi pokličem ali pa na semaforju. Samo si nisem čisto na jasnem ali sta to dva različna ukaza ali je to isto. Za tačko sem se zaenkrat odločila da ne bom delala ker je neuporabno. Me pa zanima kaj je še uporabno, mislim kateri ukazi. Ker se mi zdi da je zelo zainteresiran in učljiv pa bi rada še na čem začela delati.
Prostor je najbolje ga učiti ko sedi in tako tako, da mu s kakim priboljškom pred njim greste z roko proti tlom in pes se uleže in to fejst pohvalite ipd. ali pa, ko pes sam od sebe leži mu kliknete in nagradite.

lp


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2200 : 15 April 2008, 09:56:31
Je že Aska vse povedala, jaz dodajam le, da mogoče pa le ni za pretiravat in pojdi lepo počasi. Majhen je še.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2201 : 15 April 2008, 10:00:43
Tale pa je za Petro - kaj znan prizor?

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2202 : 15 April 2008, 10:30:39
Pa še to teycha, kot je že casper napisala, nikar pretiravat. Rajši večkrat na dan po čisto malo vajic, kot pa stalno ponavljanje.  Ponavljanje psa bo dolgočasilo. Pa tudi, ko se igrata, ti odnehaj z igro, čeprav bi pes še vedno se igral...lp


petra1

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #2203 : 15 April 2008, 13:23:58
Casper, ja ja znano pa še to, da je Spike še manjši od Dončka in glavica prav cela lepo not paše  :-[



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2204 : 15 April 2008, 13:59:45
Teycha, tile naši psi, predvsem mladički se radi ustavljajo pred ljudmi, ker so eni veliki fotomodeli (kar Casperja vprašaj) in uživajo biti v središču pozornosti in pohvaljeni in občudovani. So mi že prenekateri govorili, da kot jih kdo ogovori, se kar nastavijo kot na razstavi in pokažejo vse svoje čare. Ne vem sicer, če je tudi Dalton med temi zapeljivci. A ne veš, da je bil Casper skoraj prekrščen v Casanova - bi mu zeloooo pasalo.

Z vajami pa ne pretiravaj. Prej kakšne trikce kot taka povelja. Lahko ga učiš SKOZI, da ti gre med nogama ali pa pod stolom, kakšnega večjega skakanja še ne, ker so še preveč nerodni in lahko padejo. TAČKA je zelo uporabno povelje - ja kako pa mu obrišeš tačke, ko ima umazane? Ga daš na sedi in ti da vse štiri tačke zaobrisat. Sicer pa je ta čas najbolj namenjen odpoklicu v kar največ variantah. Se bomo šli razna iskanja, skrivanja, pa čez ovire in z raznimi drugimi motečimi dejavniki, samo malo še počakaj, ne gre tako hitro. Predvsem pa zrihtaj vreme...

Super za vajine sprehode, kar čim več hodita okoli, nosi ga samo, če je nujno potrebno, če ne boš dobila izsiljevalca, ki se bo kot majhen otrok ulegel na tla in ne bo hotel naprej, če ga ne boš nesla. Tudi takšnega mojega mladička že poznam. Če se je samo piska vlaka ustrašil, potem je res neustrašen. Super, to je krasno slišati. Kako pa reagira na promet, motoriste? Sedaj verjameš, da je že tako majhen mladiček veliko sposoben prehoditi?

Mi smo se pa navadili tule vsak dan iti na kolesarski izlet, še eno od hčera vzamem s seboj in šibamo. Jutri ogradimo še edini nezagrajeni del in potem sta lahko če bosta hoteli, cele dneve zunaj. Se ju trudim slikati, ko se podita za frizbiji, žogami in palicami, pa ni tako enostavno, kot pri mladičkih. Bom te profesionalne fotke prepustila Casperju ali pa Bev, ki je naslednji naš fotograf.

Še to, kdo vse bi šel na razstavo v Hrušico? Zbiram prijave, da vem, če prijavim tudi vzrejno skupino. Do konca aprila se moramo pa prijavit, a bi kar poslala naprej v ponedeljek.

In za soboto lepo vreme prosim. Se bomo spoznavali z drugimi kužki, tako, da bo zanimivo. To bo še ena pomembna izkušnja za naše mladičke, verjetno pa se tudi odrasli ne bodo branili malo pozabavati s prijaznimi pesjanarji.



bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #2205 : 16 April 2008, 10:15:17


VSE NAJBOLJŠE PANAJA, BETI IN BYRON, pa tudi TRISHA IN HARDI,čeprav verjetno ne berejo foruma  :P



                                                                                             


                                                                                           



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #2206 : 16 April 2008, 11:02:45
Vse najboljše tudi od naju s Tarico!!! 



petra1

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #2207 : 16 April 2008, 11:03:43
Vse najboljše Byronu :-*, Panaji :-*, Trishi :-*,:-* Hardiju :-* in seveda Betki  :-* za rojstni dan :-* :-* :-* :-*



petra1

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #2208 : 16 April 2008, 11:04:21
joj mislim da smo skoraj istočasno tole napisale :)  :o :P



teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #2209 : 16 April 2008, 11:10:34
Promet ga sploh ne moti. Pa hodimo po en meter proč od ta starih mestnih avtobusov, ki zelo rohnijo. On samo postane pozoren in hodi naprej.

Pa vse najboljše B-jevcem.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2210 : 16 April 2008, 11:31:10
Byronu, Panaji, Trishi, Hardiju in Betki vse najboljše tudi od naju z Asko :) :-*


teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #2211 : 16 April 2008, 12:09:26
Še nekaj me zanima. Kakšna bo približna konča debelina Daltonovega vratu. 30 cm ali kako? Ker me zanima kako velike ovratnice bo nosil.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2212 : 16 April 2008, 12:13:15
teycha jaz ti predlagam, da še malce počakaš in potem, ko bo malce zrastel greš z njim v kakšno ZOO trgovino in lahko sprobaš tako na psu na samem kraju ;)


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2213 : 16 April 2008, 13:40:50
Tudi jaz Casperja kar v trgovino peljem in potem probava in kupiva.

Vse najboljše pa želimo mi trije današnjim slavljencem in upam, da dobijo kakšno fajn torto!

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2214 : 16 April 2008, 13:56:42
Vse najboljše B mladičkom želi vaša pasja mama. Je že zjutraj dobila tortico - saj smejo mame tudi praznovati, a ne?

Teycha, počakaj malo, še 5 mesece in si boš sama odgovorila na vprašanje. Loti nosi komot 30, a ker se mi zjutraj ne da gledati katera ovratica je od katere, imata obe 35 cm. Očka ima tudi 35 cm, a mu gre tudi 30 komot gor. Skratka, imaš dve ovratnici, ki ti do odraslosti povsem zadostujeta, potem pa se boš sama odločila. Tiste naše najlonske okrogle ovratnice sem pa sama pokupila, ker jih redko naročajo, mi jih pa ponavadi rabimo ravno, ko nobene nimajo. Imam pa vse barve, mislim, da so 2 EUR, kupljene v Mr. Petu.

Pravkar sem govorila z obema našima morskima kužama (prevod:Sano in Chapijem), no njunima lastnicama. Chapi je baje kar visok, zelo eleganten pasji gentelman, ki se najraje nastavlja občodujočim pogledom mimoidočih ter obožuje bolj pasjo kot človeško družbo, ter seveda najbolj prosto dirkanje... Sana pa je izredno pridna agilitašica, obljubljen imam filmček z dokazi in upam, da še dovolj fotk za naš koledar, pogruntala pa je, da je lahko tudi lovljenje fazanov zelo zanimiv šport. Oba kužka vidim med prvomajskimi prazniki, tako, da upam, da se takrat kaj skupaj vidimo in nadirkamo in končno tudi praznujemo njihov rojstni dan, ki bo teden kasneje. Kaj pravite C leglo?



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2215 : 16 April 2008, 17:02:39
A fazani?  8) Pri nas so v igri race mlakarice.  ;D

Mi smo za praznovanje, samo imamo od srede do sobote obljubljen prvomajski dopust na Rogli. Gresta kuža z nami, to bodo Donove prve počitnice.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2216 : 16 April 2008, 19:18:43
Mantera, mi bi šli na Hrušico, oba dneva.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #2217 : 16 April 2008, 20:58:05
Joj ste se razpisali. Sem se dolgo trudil, da sem se prebil skozi. No ja..
Torej, sem lastnik male Delije. Pri nas se ji godi kar preveč dobro. Še sreča, da se znam vsaj narediti malo neusmiljenega, drugače bi že prvi dan prevzela komando. Je pravi mali vragec.

Tudi na sprehode hodimo. Poskusili smo že več novosti, najbolj zanimivo pa je bilo ko smo si od blizu ogledali Savo. Takole je bilo......




dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #2218 : 16 April 2008, 21:02:41
Ja tudi iskali smo tam. Punca je rojen lovec.




aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2219 : 16 April 2008, 21:05:15
dule prvo dobrodošel na forumu :o Me res veseli, da ste se javili :). In upam, da bo čimveč poročanja o lepotički Deliji ter slikc :o

Luštni slikci :D

lp