Manchester terier

Eki · 707057

casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2490 : 13 Maj 2008, 14:16:29
Bev, meni datum ustreza. Ker je še sorazmeroma daleč, upam, da nas bo čim več takih, da bomo lahko prišli - vedno se bo pa našel kak, ki ne bo mogel. Žal.

Sem pa za predpočitniški termin, jeseni smo piknikov že vsi malo siti.  ::)

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2491 : 13 Maj 2008, 20:49:55
Datum meni ustreza. Kaj pa drugi? In začnite razmišljati o lokaciji, pokošeni travci daleč naokoli in po možnosti kakšen potoček zraven... Imam kar dosti idej, dajte najprej vi svoje. Moja želja je le, da daleč naokoli ni nobene hiše ali ceste, da so psi res lahko spuščeni.



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2492 : 14 Maj 2008, 08:12:33
Glede na to, da zgolj tri razmišljamo o pikniku naglas, sklepam, da je datum izbran  ;D

Pri nas je kar nekaj ustreznih travnikov, a žal za nobenega ne upam trdit, da nas ne bi kak kmet z vilami preganjal. Tako da če ti Mantera veš za kaj ustreznega, jaz sem za. Itak nam verjetno vsem ustreza, da se najdemo nekje bolj v centru Slovenije.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2493 : 14 Maj 2008, 09:12:16
OK, komot, bom dala nekaj idej in skupaj izberemo. Dvomim pa, da bomo samo tri, vsaj lastniki letošnjih in lanskih mladičkov so bili navdušeni nad idejo, drugih še nisem obvestila, čakam na kaj bolj konkretnega, pa seveda povabimo še vse, ki se zanimajo za pasmo, pa vse, s katerimi hodimo na sprehode, rada bi dobila še Mariborski konec... Se pozanimam, sporočim, idej imam dosti, od Rakitne, Iškega Vintgarja, pa na Horjulsko stran itd...



bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #2494 : 14 Maj 2008, 09:45:05
Kaj pa če gremo bolj proti Celju, sploh, če bodo še iz Maribora hodili.

Lokacije sicer nobene nimam v mislih, ker tisti konec slabo poznam, samo ne dvomim, da nimajo tudi v tistih koncih kaj zanimivega in za nas "uporabnega".

Malo spremljam tudi druge piknike, pa jih veliko kar razna kinološka društva oz. poligone zakupi. No, stvar je še odprta, bi pa mogoče bilo fino, da se jih čim več čim prej obvesti, da še drugi pomagajo s predlogi, ali si vsaj rezervirajo termin.

Ker tile sončni vikendi so že precej zasedeni....



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2495 : 14 Maj 2008, 10:20:47
Jao...

Grem ven, zaliti rože in sem pustila pse notri, ker danes kar trije naši sosedi urejajo okoilco in so tu bagerji in kup ljudi povsod. Pridema notri in iščem, kje so psi. Moji dve se sončita v delovni sobi, Dee nisem nikjer našla. Končno slišim čofotanje in nimam pojma, kje je bila kakšna voda. Itak da sem vedela, da je Dee tam. In gre v kopalnico zgoraj in najde banjo polno vode in igrač, ker je včeraj mož, ko se je ta mala kopala, pozabil spustiti vodo in... No, saj ostalo si lahko predstavljate...  še kdo pozna kakšnega psa, ki tako uživa v vodi in ni 'vodna' pasma... Saj jo je bil užitek gledati, kako se meče po vodi, čofota, na srečo je igračke pustila pri miru. Pol ure sem jo pustila uživati, potem pa na teraso se posušit na sonce. Sedaj pa gremo na socializacijo k miniaturnim ameriškim konjičkom. Slikic ne bo, ker mi je mož sunil fotoaparat... Škoda, ker te tematike še nimamo...

Glede piknika je meni vseeno. Največ nas je iz LJ in okolice, zato sem mislila kjer nam je najbližje, seveda predlagajte, še sami se pozanimajte, sporočite ideje...



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2496 : 14 Maj 2008, 10:54:59
Meni je glavno, da je datum izbran, da si pač tisto soboto rezerviram. Jasno, da nisem mislila, da bi bile samo me tri, ampak če nihče drug ne komentira datuma, sklepam, da jim ustreza.

Za lokacijo je tudi meni vseeno, ne bi se pa rada prav daleč vozila. Ljubljana z okolico dejansko je v centru in nam je vsem sorazmerno blizu. Ker recimo Primorcem je pa Celje kar od rok...

Če mislimo zakupovat prostor, je treba pohitet, ker so vikendi že kar lepo rezervirani. Če bomo na divje, potem imamo čas.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


CARISMA

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #2497 : 14 Maj 2008, 17:27:05
Živjo!

Po dolgem času mi je uspelo na te strani (ma na žalost nism mela še časa brat  :().
Vam pa hočem pokazat kaj bom mela na avtu in če mogoče še koga zanima met, naj sporoči. kuža gor je Sana.

papa



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2498 : 14 Maj 2008, 18:01:16
Sedajle popoldne sem imela zabaven pripetljaj... Pride soseda, ki sicer pride enkrat na mesec malo na svojo hiši, starejša. Nekaj časa gleda, kako so se moje tri podile, se igrale, zabavale, pa skupaj nosile kakšen predmet... So se morale posušiti, ker sem jih skopala. In potem pride bližje ograje in mi zarjovi: 'Bojni psi so že v drugih državah prepovedani in tudi pri nas bodo.' Sem rekla, da vem, ter jo hotela malo podučiti kar se nevarnih psov, pasem in lastnikov tiče. Sem bila preveč blond, da bi si mislila, da je ciljala na moje pse. In mi spet reče, naj si dam pred vrata tablo, da imam staforde, sicer me bodo na sodišče dali, če samo zalaja nanjo. In takrat jo vse tri psice naenkrat opazijo, skočijo s prednjimi tacami na ograjo in jo nalajajo. Potem pa se gredo naprej igrat. Se nisem mogla zadržat in se začela smejat. Sem ji poskusila razložiti, da moje niso stafordke, a je že rekla, da gre klicat policijo, da so jo psi napadli. Seveda policije ni bilo od nikoder...

Oh, ja, sedaj imam že staforde. A začnemo zbirati, kaj vse so nam že ljudje rekli o naši pasmi? Da so pinči in dobermani, je nekaj najbolj običajnega. Kaj še? No, tokrat, da so stafordi, ena je mislila, da so jazbečarji, pa ena, da so hrti, do tu sem jaz prišla. Pa vi...



dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #2499 : 15 Maj 2008, 07:15:46
He he.
Najboljšo je pri nas prijavila sovaščanka.
Ugotovila je, da imamo črno čivavo.

Da dol padeš



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #2500 : 15 Maj 2008, 07:27:01
ha ha, mantera. je prav zanimivo opazovati, kakšno bujno domišljijo imajo ljudje pri ugotavljanju pasem.
no, za našega so mimoidoči že večkrat vprašali ali je mladiček DOGE  ??? ::) ta se mi zdi res najbolj kosmata! skoraj vedno pa je SRNICA...
da so vaši okronani za male dobermančke si pa znam predstavljati ;)



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2501 : 15 Maj 2008, 08:14:53
Casper je bil pa enkrat že rotvajler :)

Carisma pozdravljena. me prav zanima, kako zgleda tale nalepka na avtu.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2502 : 15 Maj 2008, 08:37:15
O kaj vse je bila že Aska od dalmatinčka, samojeda, kraškega ovčarja,...Da jo zamenjujejo z SH-ji pa je itak klasika ;) :P


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2503 : 15 Maj 2008, 08:56:21
Dobro, sem se že pomirila, saj, da so miji čivave, bi celo preživela, da pa nekdo vidi igro mojih dveh in DeeDee in ima to za vajo pasjih bojev ter mi jih še označi za staforde, strašno hudobne bojne pse, mi pa na pol pokvari dan... Sicer pa, če je bil pa že Casperček roti.... sem pa čisto mirna. Sploh, ker je tako popadljiv manči...

Ampak, da moram dati na svojo ograjo tablo, da imam hude pse, mi pa tudi druga dva soseda pravita, tako, da jo nameravam v kratkem dati gor. Samo ena majhna malenkost.... Ja, nalepka z mančijem ne obstaja in tako mi ostaja samo  že kupljena nalepka strašnega dobija. Toliko, da se ne ustrašite, ko boste prišli k meni, da imam kakšnega novega psa...

Kako kaj kaže za vikend z vremenom? Slišim ne ravno spodbudne napovedi? Casper, kako bo, ti rihtaš vreme...



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2504 : 15 Maj 2008, 09:23:16
mantera saj ne bo tako slabo veme v soboto no ::) Mogoče popoldan kakšna manjša plohica (no upam, da še te ne bo ;D)...lp


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2505 : 15 Maj 2008, 09:29:59
Nič ne vem, moj sosed, meteorolog Velkavrh pravi, da bo v soboto šel z dežnikom na izlet na Vogel...



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2506 : 15 Maj 2008, 09:51:24
Hja, v soboto bo mogoče še v redu z vremenom, nedelja pa bo baje deževna.

Mi smo imeli včeraj popoldan na počitnicah Dona. Znoreli smo se na travniku, okopali v potoku in na se na koncu ruvali za palčko na našem vrtu.

Prvi slikci skokov sta bolj motni, ampak upam, da je prikazano bistvo  :-[

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2507 : 15 Maj 2008, 09:53:31
ena pozerska, vadimo za Hrušico :)

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2508 : 15 Maj 2008, 09:54:25
pridi Don

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2509 : 15 Maj 2008, 09:55:17
A lahko zamenjava palčki?

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2510 : 15 Maj 2008, 09:55:45
Don premaga Casperja  ;)

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2511 : 15 Maj 2008, 11:57:52
No ravnokar sem izvedela, da mi vaš datum srečanja ne ustreza, ker imava ravno na ta dan tekmo in bom verjetno tudi v tehnični ekipi pomagala, ker bo ravno v mojem klubu pač ;) Tako, da ene velikanke pač ne bo :-\


dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #2512 : 15 Maj 2008, 12:01:11
Don premaga Casperja  ;)

Glede na to, da je Don res velik, se mi zdi da se bo Casper res moral kmalu navaditi na podrejen položaj  :P.



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2513 : 15 Maj 2008, 12:18:14
  :P  :P  :P

mislim, da se Casper malo špara...  ;)

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2514 : 15 Maj 2008, 16:12:02
A se je Casper malo zmanjšal (a že?) ali se je Don malo povečal? Tako nekam malo višinske razlike se mi zdi med njima...

Mojima dvema je že dolgčas za DeeDee. Smo bile sedaj na Rakitni, a ni bilo isto. Se je morala spet Boni, ki se ji dostikrat ne da, poditi s svojo hčero... A sem ji že povedala, da prvo polovico avgusta bodo spet vse tri norele...

Jutri gremo pa spet h konjičkom.

Meni je pa toliko všeč tista slika, ko Casper skače, sicer malo moti da je zgoraj črno, a ne preveč. Predlagam za koledar... Pa tiste od Teyche, od zadnjič, ko je slikala svojega Daltija na agiju, tudi... Jej, jej, kako eni znate dobro slikati... Dobro, da vas imamo.



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2515 : 16 Maj 2008, 08:22:33
Tista slikca ni dobra za koledar, ker je premotna  :(

A se jutri vidimo?

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2516 : 16 Maj 2008, 09:22:29
Jaz računam, da se vidimo ob 9h na Brdu. Če pa misli danes kaj zelo padati ali pa jutri zjutraj, pa seveda ne. Mene je ob 6.30 malo namočilo na jutranjem joggingu preko cvetočih travnikov, pa ne od rose... Ja, moji dve, ki sta se podili z eno razigrano mlado večjo mešanko, sta bili pa čisto premočeni, ker so kot gazele skakali po travi. Ko smo šli na sprehod, smo pa videli tako žalosten prizor. Očitno je bila odrasla muca in njen skoraj odrasel mladiček, ki ga je očitno avto do smrti povozil. Sem bila z mojima kužama, tako, da se ji nisem mogla bolj približati. Sicer pa je pihala samo, ko nas je na nekaj metrov gledala. Kako je bila žalostna. potem sem se umaknila, šla naprej in sem videla, kako se je mučila, da je v gobček nekako prijela svoje dete in ga odvlekla v grmovje. Nisem vedela, da so mačke tudi tako navezane.



teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #2517 : 16 Maj 2008, 15:51:16
Tega pa človek še ni videl. Takole Dalton zdajle spi že kakšnih 10 minut. Cel je v košari glavo pa ima iztegnjeno čez rob in smrček pravokotno položen na laminatna tla. Izgleda tako, kot da mu cela glava in vrat slonita na smrčku, prav smešno. Sploh ne vem kako lahko diha. Slika je slaba ker fotiča ni v bližini. Na žalost.



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2518 : 16 Maj 2008, 16:02:13
NO, Teycha, takole spečega ga boš pa večkrat videla. Imamo tudi mi take čudne poze dokumentirane. Oziroma mislim, da ima Casper največ takih slikic, dobiš v ponedeljek.

Kaj moram že jaz tebi vse prinesti? Aja, majčke vam jutri prinesem ni še en koledar imam... Dobite, si takoj pripravim.  Pa a nisem še nekaj morala prinesti? Dajte me spomnit, mi spomin ne dela, moram zamenjat baterije...



teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #2519 : 16 Maj 2008, 17:40:35
Jaz samo vem da moram vam za posodo še dat. Pa prosim če spakirate še klešče za nohte ker ima Dalton res že dolge in so (sedaj pa resno) že za pod nujo postrižt.