Manchester terier

Eki · 708592

dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #2640 : 04 Junij 2008, 07:14:56
Loti ni imela časa. Moja boljša polovica jo je držala in ko se je začela razburjati jo je lepo prelisičila. Peljala jo je k Jolu in Deliji  :o :o :o. Potem pa je šlo nekako. Ob Deliji pa se Loti čisto avtomatično začne igrati, ko je bil zraven Jol pa jo je pazila v "moj mladiček - pusti pri miru" stilu. ::)



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2641 : 04 Junij 2008, 09:55:23
Jaz mislim, da je Casper čist lepo poziral, tudi na koncu. Je imel pač malo bolj hrtovsko zaobljen hrbet  ::) 

Kar se psičk tiče, je on naustavljiv  :o Ravno sem skenirala rodovnik, ker je Bindi prva kandidatka za mamico malih Casperčkov in sedaj s Paulo pregledujeva prednike. kar se inbridinga tiče, sem jaz absolutno proti, ker so to že itak občutljivi psi in ni vredno kvariti vzreje zaradi dveh lepih psov, ki sta si v sorodu.

Pri vzrejnih skupinah se strinjam, da dober vtis naredi tudi skladnost vodnikov. Mi smo imeli vsi celo hlače enake barve  ;D


Kako je sedaj z našim piknikom? Ali lahko kaj dorečemo, glede na to, da se 21. junij bliža...?






"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2642 : 11 Junij 2008, 07:40:18
Ja, kaj je sedaj z našim piknikom. Pridejo naši mariborski kolegi. Ampak baje je tisti dan tudi agiliti tekma, zato razmišljam, da če vas bo preveč šlo tja, raje prestavimo za en dan?

Pri paritvi pa ni problem le v inbreedingu, se pravi morebitni paritvi med sorodstvom, ampak je treba pregledati izgled in značaj vsaj še starih staršev, da se lahko predvidi kasnejša generacija mladičkov. Tako, da je treba od Bindi dobiti vsaj slike, video hoje in če se da spoznati lastnike, ki znajo povedati pohvale in graje svojega psa. Sicer pa bo ogromno odvisno od vzreje Paule, za katero sem prepričana, da se bo maksimalno potrudila, če pa bo želela, ji seveda z veseljem pomagam...

Jao, vsak dan me kliče ene 5 ljudi za mladičke, ker mi ej računalničar pozabil zbrisati, da nimam Boninega legla, čeprav sem mu to povedala že marca, ko sem se odločila, da je ne bom več parila.... Jao sem huda... Spet dobivam izkušnjo, da ljudem ni za zaupati, da moram vse narediti sama...

Sicer mene pretekli, ta in še prihodnji teden nič ni doma. Grem okoli 8.30 od doma in prihajam okoli 22h domov, tako, da se nič ne oglašam, ker ne utegnem, da ne boste hudi. Hodimo pa s kužama vsak dan na naš dooooooolg kolesarski izlet med travnike na Gmajnicah, kjer se dodobra nadirkamo malo po mokri travi, malo tekmujemo s srnami, kdo je hitrejši, Loti seveda ne more brez podzemnih glodalcev, vedno večkrat pa srečujemo te, ki na tistih travnikih vzletajo z baloni. In Loti je šla danes kar sama v košaro, me je skoraj kap, sem pričakovala, da se bo bala...

In vesela sem izvedela, da prihodnji teden zopet dobim DeeDee v varstvo, malo kasneje pa Chapija...



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2643 : 11 Junij 2008, 08:04:10
Ja, kaj je sedaj z našim piknikom. Pridejo naši mariborski kolegi. Ampak baje je tisti dan tudi agiliti tekma, zato razmišljam, da če vas bo preveč šlo tja, raje prestavimo za en dan?
Nič baje ;) pač pa kar zares je 21.6. agility tekma v KD Ljubljana :D


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2644 : 11 Junij 2008, 08:27:12
Aska, sprašujem, da vem, koliko jih namerava iti na ogled tekme, oziroma, če jih sama tja povabim. Če ne bodo zainteresirani in če bi manjkala samo Tara, potem bomo imeli 21.6. , sicer pa prestavimo za en dan... Čakam na vaše načrte...



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2645 : 11 Junij 2008, 08:41:30
mantera, sem ti odgovorila samo zato, ker si napisala baje ;) :P Tara bo sigurno na tekmi, saj sta z njeno lastnico čisto notri padli :D No imata pa srečo, da ravno veliko konkurence ni v M kategoriji, podobno kot v S ne ;) :P


teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #2646 : 11 Junij 2008, 08:54:16
mantera potem nimate niti deset minut časa? namreč daltonu so nohtki že tako zrasli da se po stopnicah že kar spotika.
Za piknik ste pa zame izbrali ravno napačen vikend. Imam namreč potem ponedeljek in torek še ustne izpite, tako da bom verjetno prišla samo za eno urco. Če pa bo v nedeljo pa sploh ne vem če.

Koliko vam pa kaj že zobkov manjka? Mi smo brez 6 s tem da sta dva že kar lepo ven pogledala. tudi ušesa ima Dalton že skoraj popravljena. Levi mu sem pa tja še malo nagaja.



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2647 : 11 Junij 2008, 09:57:13
Teja, še do konca drugega tedna me med 10-21.30 ni doma, lahko se ti oglasim zgodaj dopoldne ali pa ob 21.30... Ali pa v soboto, ko se vidimo, še kremplje porežemo... Ja,vem, da Živa nima 4 zobkov... Za druge pa ne vem, pa da je postala zelo pridna punca in uboga tudi že brez podkupnine...

Danes mogoče že dobim Ajka v varstvo... Jao ga bom preslikala. Kje je sedaj moj dvorni fotograf...



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #2648 : 12 Junij 2008, 07:20:43
mantera, sem ti odgovorila samo zato, ker si napisala baje ;) :P Tara bo sigurno na tekmi, saj sta z njeno lastnico čisto notri padli :D No imata pa srečo, da ravno veliko konkurence ni v M kategoriji, podobno kot v S ne ;) :P

In kaj potem? Lahko si sam v kategoriji pa ti pes sklizne s parkurja pa si disk.  ::) ::)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2649 : 12 Junij 2008, 07:34:13
In kaj potem? Lahko si sam v kategoriji pa ti pes sklizne s parkurja pa si disk::) ::)
A to citiraš primer od Aske iz Slovenske Bistrice ;) :P  Ja je ušla ja ven iz parjurja , a direktno do boksa ker si je od prej zapomnila kje ima vodo in ko se je napila je pa šibala nazaj po isti poti proti parkurju :P Tisti dan je bila izredno žejna, je že pred prvim tekom popila 2 l vode, a očitno ji to še ni bilo dovolj. Do takrat ni niti enkrat pri agiju mi ušla ven iz parkurja :P :o So polarčki pač izredno inteligentni psi in zato tudi zelo mislijo s svojo glavo :o.
Pa sori vsem ostalim za tale off topic.


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #2650 : 12 Junij 2008, 07:41:06
Ne  ::) ::) Samo kje je fora, da večkrat ponoviš, da je v M ali S itak ful malo konkurence? Kaj hočeš s tem povedat? Še vedno mora pes dober tečt in odtečt parkur praktično brez napak. Samo tega ne razumem.  ::)

Pa če je pes ful zainteresiran za delo, ti kljub žeji ne bo odšel s parkurja. Moj tudi zelo težko prenaša vročino, pa mu je cel žur tisti dve minuti na parkurju.  ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2651 : 12 Junij 2008, 08:33:54
Dajta no mir. Prav privoščim Tari, da si nabere malo pokalčkov, preden ji ne naredimo prihodnje leto prevelike konkurence  :P
Res je, da je bistveno lažje biti dober, kadarkonkurence ni veliko ali kadar tvoji konkurenti delajo večje napake, tako, da še tebi dovolijo, da nekaj napak narediš. Zame je res vrhunski pes, ki je stabilen na tekmah, ki ne dela večjih napak, ki je zanesljiv. Potem mi ej pa vseeno ali jih je 50 v moji kategoriji. Zakaj se ne znate spodbujati in se evseliti druga z drugo? Aska se lahko primerja samo s polarci, ne da se jo primerjati z delovnimi pasmami, tako, da vsa pohvala Aski za vse, kar sta dosegli, saj so polarci zelo nezanesljivi, samosvoji in težje se jih da ukalupiti na neke naše zahteve. Da ne rečem, da kot je nad ne vem koliko stopinj, izklopijo, ker pač nimajo ugrajene klime...

Taro pa se da primerjati s katero koli najboljšo športno pasmo za agiliti, ker je pač tudi MT športna pasma, ki se jo da izvrstno pripraviti na sodelovanje pri katerem koli pasjem športu.

No, sama sem od včeraj zvečer 'bogatejša' za dva pesjanjarja: DeeDee in Ajka. Sedaj je precej pestro. Dee bi se samo crkljala ob meni in seveda podila za frizbijem. Ajk pa bi samo norel za vsemi tremi psicami (o nadaljevanju ne bi) in markiral po celem stanovanju, tako, da ne more biti spuščen. Poleg štirih sprehodov z vsemi tremi psicami, ga bom še dvakrat dnevno bolj pošteno zdirkala ob kolesu, da bo potem lažje počakal, da se vrnem domov. Do konca prihodnjega tedna bosta pri meni, tako, da če si ju želi kdo ogledati, je dobrodošel. Ja, seveda prideta oba v soboto z menoj na našo malo šolo z mladički, samo enega odraslega bom prosila, če mi bo hedlal Ajka, ker se zna rangirati s Casperjem, česar seveda ne bom dovolila. No, a se že kaj ve, kakšno bo vreme? Ja, hm, sem ugotovila, da bom prav težko kaj zelo preslikala Ajka. Sem že poskusila, pa dobim ali rep ali pa prvo polovico... HELP!



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2652 : 12 Junij 2008, 08:39:42
Rožica, če imaš bernca, je to malo drugačna pasma, kot so polarci, ki so izjemno samosvoji psi. Bernci po naravi radi delajo, polarci pa so izjemno samosvoji. Sama čestitam vsakemu, ki uspe polarca kaj več naučiti, tako kot npr. Aska. Je pa res, so zelo nezanesljivi zaradi svoje drugačnosti in tudi sama jih nikoli ne bi želela v nulo hoteti šolati, ker preprosto ti ni v njih. Sama zelo upoštevam naravo psa, za kaj je ustvarjen. In polarci niso ravno za agiliti, kakšno večjo poslušnost, kot je pri RO in podobno. Zato se mi zdi velik uspeh in velika pohvala za Asko, da je toliko vsestranska, da se je toilko naučila. Ne da se primerjati pasem med seboj, lahko pa se primerja pse znotraj iste pasme. Asko primerjajte s kakšnim drugim polarcem - niti ne vem, če kdo kaj dela, ker je treba bistveno več živcev in vaje... A sem razjasnila.

Pa prosim, ste na temi od MTjev, kar se imata osebno za zmenit, naredita preko ZS ali česa podobnega. In namesto očitnov in zamer se raje naučite drug drugega spodbujati, si privoščiti uspeh, se znati veseliti z drugim, četudi mogoče ne zmaguje, ker tako briljantno dela, ampak, ker ima malo ali nič konkurence.



teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #2653 : 12 Junij 2008, 10:12:29
Dan!
Kaj veste kdo gre ta vikend v Portorož? So kar trije MT-ji za oba dni prijavljeni.



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2654 : 12 Junij 2008, 10:23:55
Teja, gre za tri italjanske MTje, ki so bili tudi na razstavi januarja v LJ. O tem kakšni so, naj povedo še tisti ki so jih videli. Meni niso niti najmanj všeč. Samec ima eno uho na pol odstranjeno, drugo pogrizeno, ima francosko stojo in je prestrmo okoten, samička, ki je v razredu šampionov, je preveč podolgovata, noben pes nima nobene dlake na ušesu, ker so jim očitno umetno nekaj rihtali ušesa, ki so čisto mehka in seveda ne stojijo prav. Druga psička, ki je v razredu odprtih, ima precej pinčevski gobček, kar je precejšnja napaka za pasmo. Vsi trije predstavniki so tako plašni in jih imajo ves čas v kletkah, ker če jim uidejo, so psi tako panični, da je kaj. Smo to žal doživeli v Vrtojbi na razstavi. Gre za ljudi, ki vzrejajo za denar, parijo z najbližjimi samci, dostikrat mladičev še 8 mesecev starih nimajo kam prodati, tudi meni jih redno ponujajo. Skratka, če bi rada videla še kakšnega MTja, si jih pojdi ogledati (samo obvezno je znanje italjanščine). Pa pa iščeš kakšnega lepega MTja, pa poglej sovo črno kepico, je dosti lepši...



teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #2655 : 12 Junij 2008, 10:26:41
No ja sem mislila da gre kakšen od naših. Ogleda pa itak nimam v načrtu.
Hvala.
Se pa vidimo v soboto. Ajk je MT?



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2656 : 12 Junij 2008, 15:03:07
Teycha, Ajk je očka tvojega Daltona in mojega Casperja  8)

Kar se piknika tiče, predlagam, da poveste, kdo bi sploh prišel. Malo trapasto se mi zdi, da razmišljamo, kako bi se uskladili recimo z neko agility tekmo, medtem ko tisti, ki bodo na tej tekmi, sploh niso omenili, da bi na piknik prišli.  ??? Aska, to ne velja zate.

Po moje je najbolje, da ostanemo pri naslednjem vikendu in pri soboti. Jaz zanekrat še lahko pridem tudi v nedeljo, ne vem pa, kako je z ostalimi. Bolj spreminjamo plane, manj nas na koncu bo.

Sicer pa Mantera, ne vem, če ne boš huda  :P, bom tukaj povedala, da zadnje tedne delaš pri meni in da si zelo pridna. Teycha, če želiš in če imaš doma škarjice, lahko danes do devetih zvečer pripelješ Daltona na FDV in bomo zrihtale nohtke.

Za tale vikend pa vreme slabo kaže. Lep dan vsem

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #2657 : 12 Junij 2008, 16:03:10
Za Ajka sem se spomnila v sekundi ko sem oddala odgovor. To je pa razlog zakaj imam rajši da se psa kliče po rodovniškem imenu ali vsaj izpeljanki iz le-tega.

Če bi imela škarice doma bi jaz že zdavnaj sama porihtala. Se mi namreč zdi neumno ta male kupit za en mesec če bom potem skoz rabila ta velike. Če pa imata kakšne v pisarni  ;D Pa saj bova sedaj počakala do sobote in upala da ne bo dež.

V soboto pa jaz lahko pridem samo ne več kot za urco ali dve. Se je treba učiti matematiko.



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2658 : 12 Junij 2008, 16:34:46
Žal, v pisarni jih nimam  :(

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2659 : 12 Junij 2008, 19:57:32
Ta vikend smo bili v Tolminu, kužka sta neizmerno uživala v prekrasni počitniški hišici, nekje Bogu za hrbtom, pod pobočjem Krna. tri dni sta bila brez vrvice in sta se res naigrala do konca. Razumeta se pa SUPER!

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2660 : 12 Junij 2008, 20:03:04
Ko smo kolega oblečenega vrgli v bazen  :-[, mu je Casper sunil štumf in potem sta se z Donom cufala zanj.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2661 : 12 Junij 2008, 20:04:40
Pa še rentana hišica, če koga zanima kaj več, naj se mi javi na ZS.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2662 : 12 Junij 2008, 22:04:06
Škarice za mladičkaste kremplje se ves čas vozijo z menoj v avtu, tako, da če me kdo ulovi med tednom, vam z veseljem zmanikiram kremplje, če mi bo seveda Casper dala minutko odmora... Me tako tera pri delu, da moram prav garati  :-[

Sicer pa je danes padla konca še za eno odločitev. S Casperjem in Loti gremo jeseni na Evropsko razstavo v Budimpešto (komu prineseva pristno madžarsko salamo?), zastopati barve Slovenije, čeprav si želim, da bi šel še kdo z nami... Šli bova en dan na evropsko razstavo, kjer bo sodil sodnik, ki je v Hrušici Casperju prisodil naziv najlepšega med vsemi mladimi psi razstave, dan kasneje pa je specialka za terierje, kjer sodi nekj Romunski sodnik ,za katerega se moram še malo pozanimati. Zaenkrat sem izvedela, da je skoraj all rounder, se pravi, da sodi skoraj vse pasme. No, mene to vedno malo moti, ker jih večina potem obvlada bolj slabo... Bomo videli. Casper bo v razredu vmesnih, Loti med prvaki, pa skupaj bosta med pari. Če pa se nam še kateri moj mladiček pridruži, gremo še med vzrejne skupine.

Ja, za piknik pošljem še enkrat vsem mail, Casper prinese žar, jaz nabavim meso in kruh, za pijačo naj poskrbi še kdo drug, pa še nekdo za sadje, zelenjavo in kar je takega. Če ste za to, gremo na Rakitno, v eno izmed vrtač (uau, še obvladam), če bomo imeli srečo, se nam še kakšen medo pridruži na pikniku, pa najbolj pogumni se bodo lahko postregli z medom bližnjega čebelnjaka, če boste želeli, si privoščimo še namakanje nog v ledeno mrzli Iški globoko v gozdu z nekaj medvedjimi brlogi, naši terierčki se bodo lahko šli coursing za srnami, imeli bomo olimpijado v kopanju globjih lukenj (saj že vemo, da bo Panaja zmagala), Don in Casper bosta pokazala novo disciplino vlečenja nogavice, ob veliko zanimanja naredimo še interno razstavo z mednarodno sodnico za to pasmo, pa celo kakšen agiliti z ovirami iz posekanih debel, tunelov votlih dreves in slaloma med brinji, se bo našel na urniku. Panaja bo pokazala, kaj se je zadnje mesece naučila v ROju, skratka, vsestranski bomo. No, kdo ne pride, naj se javi...



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2663 : 13 Junij 2008, 07:49:48
A vas kaj firbec matra, kako se imamo z Dee in Ajkom? Evo nekaj fotoreportaže... Jasno, da je Ajk veliki Casanova. Moji dve sta mu že dali vedeti, da ju ne bo osvajal, se pa postavljata v vlogo zaščitnice Dee, ki jo Ajk na veliko osvaja. Evo dokaze...



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2664 : 13 Junij 2008, 07:50:37
In še drugi del...



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2665 : 13 Junij 2008, 07:56:32
No, sedaj vem, po kom je Casper  ;)

Mantera, kadarkoli sem jaz popoldan dežurna, seveda lahko dobimo hitri pasji obisk. Enako to velja za Živo, za sajveškatero pa ni šans, da bi to prenesla  ::)

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2666 : 13 Junij 2008, 10:01:53
Smo bili na prvem skupnem dolgem sprehodu z vsemi štirimi psi - se malo učim hendlati štiri pse in je kar zanimivo...

Ajk je najprej utrujal vsaki posebej, v dveh primerih (ugibajte katerih) je dobil razkazovanje belih zobkov v opomin, v tretjem primeru pa brezbrižnost. Tako, da so se potem vsak po svoje zabavali. No, Loti in Dee sta imeli večinoma spet glavo pod zemljo, Boni je šla malo vadit gazeljske skoke po visoki travi, Ajk je pa prevohal vse mogoče. So pa vsi izredno poslušni, tako, da so komot spuščeni in lepo prihajajo. Take pse je res užitek paziti...

Sicer pa Ajk ves čas laja, ko je sam, tudi sedaj ga odvajam markiranja stanovanja, saj si želim, da bi bil več spuščen s psicami. Glede na to, da si precej prizadeva naskakovati Dee, njen gazda pa ne ve ali se je letos že gonila ali ne, moram paziti, da ne dobimo Mančestrskega parsona...

Slikic s sprehoda pa nimam. Sem dve naredila, pa so šle baterije. Jutri...

Hja, bo res preslabo vreme, da bi se dobili? Travniki so blatni, sem pravkar preverila, kako se odločimo? Se potem dobimo kar direktno drugi vikend na pikniku?



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2667 : 13 Junij 2008, 11:25:03
Ja. Prestavimo na drug vikend. Napoved je slaba  :(

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2668 : 13 Junij 2008, 11:46:27
casper pa saj ni tako slabo vreme napovedano (samo oblačno ;)) :)
http://www.pro-vreme.net/index.php?ID=4

lp


bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #2669 : 13 Junij 2008, 11:50:06
Hvala Aska za tole informacijo - me zelo veseli, jutri imamo 1000 planov  :o

P.S. Panaja ne bo nič pokazala ROja, ker že od lani ni nič vadila - se mučiva s tečajem poslušnosti, pa so rezultati slabi  ???  ???  ???