Manchester terier

Eki · 706453

italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #2730 : 20 Junij 2008, 14:31:35
vsi interesenti prisrčno vabljeni v mb  :o
sicer grem že kmalu na dopust, a bom konec julija spet v mb. upam, da se uspemo uskladiti in srečati še pred avgustom. to bi bilo res krasno!
navadno se gyasi ne boji drugih psov, tako da pomoje ne bi smelo biti težav pri spoznavanju kužkov.
bi bilo res super, da se srečamo še z mb mt-jevko, kar mi do sedaj še ni uspelo. vreme je bilo ves čas tako žalostno, da smo se zelo malo sprehajali po parku.
srčno upam, da se kmalu srečamo!
morda pa poleti tudi nas ponese na lj konec ;)




casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2731 : 23 Junij 2008, 07:52:11
Gorenjska vabi!  :o In še jezero za ohlajanje imamo  8)

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2732 : 23 Junij 2008, 07:55:48
Seveda pa z veseljem pridem enkrat tudi v MB. Se slišimo med dopusti.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2733 : 23 Junij 2008, 08:47:45
Včeraj smo jo mahnili proti Čemšeniku. To je bil prvi planinski pohod za Dona. Sploh fino je bilo, ker smo ob vzponu večkrat prečkali potok in sta lahko norela po vodi. Ves čas sta bila spuščena, ker je bilo zelo malo obiskovalcev, se pozna, da ljudje hodijo sedaj višje ali pa k vodi.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2734 : 23 Junij 2008, 08:49:01
Na domačem vrtu sta oba mrknila, prebudil ju je šele vonj žara  :P

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2735 : 23 Junij 2008, 08:49:43
Utrujeni Donček

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2736 : 23 Junij 2008, 08:51:12
Popoldan smo obiskali mojega brata, kjer sedaj domuje mladiček zlatega prinašalca z imenom Muri.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2737 : 23 Junij 2008, 08:52:09
Kužija sta tudi zapela  ;)

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2738 : 23 Junij 2008, 08:53:09
Casper je bil premagan  :D, Muri pa je obležal.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2739 : 23 Junij 2008, 08:54:14
Muri ima rad copate ;D

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2740 : 23 Junij 2008, 08:55:00
Za konec pa še - bazenček  8) To pa je pasje življenje  8)  :P  ;)

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #2741 : 23 Junij 2008, 12:02:41
Ja, res pasje življenje. :P ;D
Muri je pravi srček! Donko pa faca pred osvojeno kočo. 8)
Luštne slikce, kot vedno!
In luštni dnevi končno! :)

Pozdravček vsem. Užiwajte!




casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2742 : 23 Junij 2008, 12:32:10
O Tara, prav lepo te je malo brati. Čestitam za uspeh na tekmi, super vama gre. Imaš kakšno slikco?

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #2743 : 23 Junij 2008, 13:12:11
Joj nimam slikc. Sem se naročila sicer na tiste z agility foruma, a mislim, da jih ne smem dati sem. :(
Nekaj jih je vendarle tam objavljenih in jih lahko pogledaš: http://www.agility-slo.net/photo/. Ene so prav smešne. Npr. ko Tara preskakuje oviro kar lepo zaprtih oči (mislim, da jo je sonček motil)  :P ::) Pol se pa čudim, da mi je zdaj že dvakrat podrla skok. :D
Boš morala ti začet hodit na tekme, če hočemo za pesjanarja imet agi slikce. ;D



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2744 : 23 Junij 2008, 13:41:34
Sem pogledala. Takih jaz nikoli ne morem narest, bo treba prej foto zamenjat.  :-[ Res so profesionalne!

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2745 : 23 Junij 2008, 13:53:36
No še od mene en predpočitniški pozdrav. V soboto smo se dobili zadnjič pred počitnicami z mladički, se najprej skupaj nadivjali. Bili smo zelo veseli, da so se mladičkom iz D legla pridružili pravzaprav iz vseh dosedanjih legel: Boni, Loti iz A legla, Panaja iz B legla, Naj, Charlotte in Casper iz C legla in vsi mladički iz D legla razen Spika. Pa še Ajka smo si vsi ogledali, vendar je bil le do prihoda Casperja in Naja spuščen, potem pa na vrvici in v senci, ker je po mojih predvidevanjih začel renčati na oba odrasla, nekastrirana samca. Jao, in to je očetovska ljubezen do sinov... Kdor more razumeti...No, čakamo na Duletove slikice - tokrat si je Casper vzel malo prosto kar se fotografiranja tiče, tako da bo malo manj slikic... No, ne vem, koliko jih je Dule naredil... Aja, pridružila se nam je še mala Neli, black and tan pol letna jazbečarka, ki se je takoj vživela med mladičke in se z njimi igarla. Kot za stavo seveda najbolj z Živo, s katero se itak vidita vask dan...

Po divjanju smo na hitro ponovili, kar mladički že znajo, potem se odpravili ogledati nekaj agiliti tekme, Daltona in Naja smo predstavili Katji, ki ju bo začela jeseni agilitaško usmerjati, potem pa smo se šli cepiti proti steklini...

Mladički so spoznali tudi Tako, ki se jih je prav bala. Pa pravi lastnica, da se drugih pasem ne, samo lastne. Hm, težko razumljivo, a tudi prav. Sem predlagala, da se večkrat vidimo, da se sorodniki (no, ja, pasemski) med sabo bolje spoznajo in da jim Tara zaupa skrivnost uspeha v agilitiju.

Sedaj pa gremo na zaslužen dopust. Sama bom precej odsotna, leteča med vikendom, morjem, izleti, pa planiram na študijsko ekskurzijo v Nemčijo in mogoče še v Anglijo, da spoznam tamkajšnje pse, sedaj, ko so mi finski vzreditelji namignili, da je finska vzreja vedno dlje od standarda, tako po zunanjosti, kot po značaju...

Konec julija bom spet naročala hrano, tisti, ki boste potrebovali, pa zmenila sem se s podjetjem, ki uvaža tiste kletke, za katero link sem vam zadnjič dala, da mi da popust v razliki njihove marže, tako, da če se še kdo zanima za kletko, mi povejte da jo naročim. Sama sem se kar odločila eno vzeti. Sem preizkusila tisto od Dee - obe moji kuži gresta notri in komot ležita, tako, da je res prostorna, predvsem pa zelo kakovostna, ni samo za dve leti kot tale, ki jo imam sedaj samo za nekajkratno vožnjo mladičkov...

Želim vam vse polno počitniških dolgodivščin, če vam bo kaj dolgčas, pa pokličite in se kaj vidimo...



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #2746 : 23 Junij 2008, 17:22:05
Sem pogledala. Takih jaz nikoli ne morem narest, bo treba prej foto zamenjat.  :-[ Res so profesionalne!
Slikce imajo res profi. Pa mašince tudi. :) A tudi ti nisi od muh, ne zdaj bit skromna. ;D

Mladički so spoznali tudi Tako, ki se jih je prav bala. Pa pravi lastnica, da se drugih pasem ne, samo lastne. Hm, težko razumljivo, a tudi prav. Sem predlagala, da se večkrat vidimo, da se sorodniki (no, ja, pasemski) med sabo bolje spoznajo in da jim Tara zaupa skrivnost uspeha v agilitiju.
Ja, Tara se je bala mladičkov, kot hudiča! Ne vem, kaj naj si mislim. ??? Malo pred tem je npr. berncem od rožice v gobec lezla. ::) Pa saj s Panajo, Betko, Bindi ... je ful friendica. Se pravi tudi pasma ni problem. Tudi mladički ne, ker se je na Panajinem pikniku čist zaljubila v Spikeca. Pojma nimam. Sem mislila, da jih bo prav vesela packa mala. :-\ Bo drugič, a ne?! :)
O agilitaških uspehih pa ne pretiravat no. :-[ Saj res nisva nič posebnega. En štor in en fedrček. :D Oba sicer zelo simpatična in prijazna. :P



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2747 : 26 Junij 2008, 09:05:50
Mttara: skromnost je lepa čednost, a vendarle so pohvale za dobro delo še kako dobrodošle  :o bravo torej še enkrat za voljo, ki prinese tudi uspehe  8)  :P

Mi smo bili na kratkem dopustu v Lepeni ob Soči. Božanski mir. Prijazno do psov (ti ne zaračunajo nič). V popolnoma zelenem okolju, ob sotočju dveh rek. Užitek za vse, ki imamo radi pristno naravo. Toplo priporočam. Mi gremo vsako leto. Informacije seveda spet na ZS, da ne bodo rekli, da delam reklamo.  ::)

Nekaj utrinkov sledi. Kakšna barva vode...

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2748 : 26 Junij 2008, 09:07:53
Kužka sta neizmerno uživala... Oba sta bila prvič v šotoru in ni bilo nobenih problemov. Casperja so edino znervirali raftarji, a jih je uspešno pregnal  ;)  :P

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2749 : 26 Junij 2008, 09:10:08
Cufanje je pri nas glavna zabava. Casper ima jeklene živce!  ::)

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2750 : 26 Junij 2008, 09:14:32
Sicer smo bili kar atrakcija. Glasna  :-[ Prvi dan je bila velika galama ob kosilu in en ata nas je spraševal, če sta dobermana, ker sta se tako repenčila, ko je za sosednjo mizo prišel škotski terier. Naslednji dan sta oba spala pod mizo in so nas spraševali, kako da sta tako mirna, sploh če sta terierja? Včasih jih je težko razumet.   ;) Morda je pomagalo, da smo ju prej zjagali v Šunikovem gaju.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #2751 : 26 Junij 2008, 17:26:16
Hvala casper! :)
Res lepo pozira ta tvoj kuža. 8)

Tarica je tudi bila v torek prvič v šotoru. :o ;D Ni preveč spala, nas je čuvala. ::)



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2752 : 27 Junij 2008, 07:57:25
Saj pri nas je bil Casper na začetku tudi malo nervozen in se je prekladal sem in tja po šotoru. Ko pa se je zabasal med naju in sva ga zadekala v spalko, je pa mrknil do jutra   ;)

Včeraj smo bili na obisku pri Deliji. Casper je še enkrat dokazal, da bi si zaslužil ime Casanova  :-[, čeprav bi bil včasih lahko tudi Cunami  :o  :P

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #2753 : 28 Junij 2008, 18:17:33
Tako. Končno sem se lotil in malo pregledal slike. Na zadnjem srečanju smo kotm običajno "malo" zamudili. Mislim, kdo je pa vedel da bo ravno ta dan zaprt izhod iz avtoceste?
Pa smo se ravno tako dobili in malo poslikali.
Kužki so se najprej pozdravili, potem pa so se trgali

Pa še malo trgali....

Na koncu pa sem imel občutek, da MTji kar gomazijo okoli mene  :o :o



dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #2754 : 28 Junij 2008, 18:27:36
Potem pa smo ponovili osnovne ukaze.

Seveda sem pridno sodeloval in bil sem prav vesel kako pridno psičko imam. Lepo je sedala na ukaz, tudi "prostor" je bil uspešen, "skozi" pa sploh super. Prav osvežujoče. Samo...psička ni bila prava  :P :P. Boni je pač pripravljena storiti marsikaj za priboljšek  :o. Predvsem pa je pokazala, kaj je to pozornost.

In imela je dobro učenko.



dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #2755 : 28 Junij 2008, 18:32:32
Ko sva z Delijo zvečer ponavljala je delala kot še nikoli doslej. Bravo.

Pri ogledu Agility tekme je nastalo malo slik  :-[.
Naš obhod pa je bil videti nekako v stilu. Vsi enaki, vsi neučakani. :D




dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #2756 : 28 Junij 2008, 18:36:35
Ta teden smo bili zelo aktivni (saj zato pa ni in ni bilo slik)
ker so se začeli topli poletni dnevi smo morali spustiti na zrak tudi naše male glodalce. Največja skrb pri tem pa so mački, ki jih je okrog nas kar veliko. Pa se je Delija ponudila za pastirčka in jih je čuvala.




dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #2757 : 28 Junij 2008, 18:39:22
Pa to ni vse. Poskusili smo tudi loviti račke.


In pri lovu voda sploh ni pomemben faktor  :P :P.



dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #2758 : 28 Junij 2008, 18:46:14
Casper pa.........meni se sploh ne zdi Cunami  :o.
Je pač samček in je poskušal. Bolj mi je bilo zoprno, da se naša babnica sploh ni upirala osvajalnim poskusom. Vsaj zaradi lepšega bi se pa že lahko  ;D ;D ;D ;D ;D.
O, pa sem jih ujel tudi v čisto spodobnih pozah.


Še ena.


Pa ena na meji spodobnosti..... :-[ :-[


In demonstracija prilizovanja. Fantje zgledujte se :P :P :P :P




bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #2759 : 28 Junij 2008, 20:36:12
S ponosom sporočam, da sva danes s Panajo - kljub njeni svojeglavosti in moji nedoslednosti - uspešno opravili izpit B- BH!

 :o  :o  :o