Manchester terier

Eki · 710980

Bettina

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Beti na Pohorju
Odgovori #3600 : 07 Oktober 2009, 15:01:29
Pa še ena.. Ta je meni ful lušna...  :-[



dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #3601 : 09 Oktober 2009, 08:23:19
Probaj slikati malo niže. Se manj opazi kilce  ;D.


Ko smo zadnji vikend gobarili je Deli zelo prizadevno pomagala. In sploh ne vem kaj me je zmotilo. Saj konec koncev je našla cel kup jurčkov. Že očiščenih  :P :P :P



Bettina

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Beti na Pohorju
Odgovori #3602 : 11 Oktober 2009, 12:50:11
Haha, hvala za nasvet.  ;)



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3603 : 11 Oktober 2009, 18:35:07
olala - jurčki! pri nas pa je v prvi vrstu čuvanje. včeraj, ko je Blaž jokal, mu je Casper prinesel svojo igračko v tolažbo. kako luštno!

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #3604 : 31 Oktober 2009, 18:23:14
Bo treba malo temo dvignit.  :P

Malce jesenske idile


In malo druženja (tisti kuža na tleh je Deli, da ne boste iskali  :-[)





dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #3605 : 31 Oktober 2009, 18:26:59
Z atijem pa se takole lepo razume


Kadar ravno ni norela in divjala  :o





dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #3606 : 31 Oktober 2009, 18:32:28
Še malo. Da bo tema res bolj pri vrhu.  :P :P :P

Deli manekenka. Mislim da je mnenja, da je iz polprofila lepša.


Pa ena slikica kjer je videti tako suha. Ne vem zakaj me Mantera prepričuje da mora shujšati?


Lej jo suhico  ;D


Takole pa je naša babnica danes, zadnji dan oktobra sklenila, da je Sava prav primerna za hitro ohladitev.



Bettina

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Beti na Pohorju
Odgovori #3607 : 07 November 2009, 11:19:46
haha.  ;D Si pa upa. Beti gre samo do polovice nog.

Včeraj sem šla po mestu in v parku je en rotweiler, ki je bil spuščen, napadel enega ovčarja. Kuža je tako cvilil, sem mislila, da ga bo raztrgal. Na srečo ni bilo nič hudega. Nevem kako lahko ljudje hodijo okoli z spuščenim napadalnim psom. Kar težko sem se zadržala, da nebi kaj rekla tej lastnici.



dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #3608 : 08 November 2009, 16:30:36
Nič se ni treba zadrževati. Lastnik (skrbnik) je dolžan zagotoviti fizično varstvo nevarnih psov (zakon o zaščiti živali - 12. člen). Upam, da je lastnik nemca poskrbel za prijavo. Edino tako se bo neodgovorne lastnike pripravilo do tega, da bodo prenehali ogrožati okolico.
Kaj pa, če bi bil na mestu kuža otrok?



Bettina

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Beti na Pohorju
Odgovori #3609 : 08 November 2009, 18:35:30
Se strinjam. V tistem parku je itak že ful psov se pobilo med sabo. Saj zdaj so policaje poslali. In prva lastnica, ki je bila aretirana je imela pudlja. Zato ker je bil pes spuščen. Pudelj!



dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #3610 : 08 November 2009, 19:50:05
Oh, ti naši policaji. Ko se že ravno odločimo jemati jih resno, pa prijavijo takole traparijo... >:( >:(

Še dobro da v zakonu ni predpisano, da kuža ne sme biti oblečen. In bi se spravili na lastnike whipetov. Seveda v najhujšem mrazu, pod -15, ko bi ti reveži brez podkožne maščobe kar precej trpeli.

Pravijo, da vicev o policajih ni. Bo držalo. Vse je res. :P ;D >:D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3611 : 08 November 2009, 20:31:47
Oh, ti naši policaji. Ko se že ravno odločimo jemati jih resno, pa prijavijo takole traparijo... >:(


Kje je pa razlika? Saj če govorimo o zakonih veljajo za vse ne? Tudi za pudlje ali kako? Saj tudi pudelj lahko ugrizne ;)



dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #3612 : 09 November 2009, 07:23:00
Načeloma se najprej reši največje probleme.
Je pa razumljivo. Jaz se tudi ne bi spuščal v pogovor ali celo prepir z lastnikom divjega in napadalnega, pa še odvezanega psa. Očitno za take primere zakon ne velja.



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3613 : 03 December 2009, 13:42:40
Po dolgem času malo našega jesensko-zimskega sončka  ;D

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3614 : 03 December 2009, 13:46:41
še ena pozerska za vse MT bejbe  :P  8)

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #3615 : 03 December 2009, 14:04:14
Jeeeeeeee, slikce.
Spet nas je casper zbudil iz zimskega spanja

Plašček, jupi, opa, opa




bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #3616 : 03 December 2009, 14:05:45
tole ni bilo tko mišljeno, ampak:




casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3617 : 03 December 2009, 22:12:39
kako si vedela?  :P prinesel mu ga je Miklavž. dva dni prezgodaj.  :) saj glede na to, da nas vsak večer strašijo parkeljni  >:D  >:(, si ga je zaslužil.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #3618 : 04 December 2009, 07:49:47
kako si vedela?  :P prinesel mu ga je Miklavž. dva dni prezgodaj.  :) saj glede na to, da nas vsak večer strašijo parkeljni  >:D  >:(, si ga je zaslužil.
ma jasno- veš kolk imajo tile decemberski možje dela  :D. Ne moreš jim zamerit, če ne prinesejo vsem prav na isti dan ;).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


vidra

  • Gost
Odgovori #3619 : 04 December 2009, 13:41:31
Pozdravljeni,

prebrala sem ves vaš forum in uživala ob zgodah in nezgodah vaših ljubljenčkov. Glede na to, da je MT v ožjem izboru psov, ki bi ga imela, me zanima, kaj lastniki psov menite o:

– preveliki bojazljivosti psov
– lovskem nagonu psa
– preveliki terierski trmi
– zdravstvenih tegobah - omenjate npr. bradavice

Kaj vam je pri MT najbolj všeč in kaj vam ni všeč?



dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #3620 : 04 December 2009, 14:58:35
Casper:
Deli je kar malo fouš. Na žalost sem jaz preveč trd pri oblačenju, tako da ima plašček samo v šoli ko je bolj pri miru. Ampak takle plašček....... moram priznati da mi je prav všeč.

Vidra:
Bom jaz začel. Ne pozabi da lahko sodim samo po naši žverci.
- bojazljivost - kaj prehudega ni. Pri psih je tako. Večji problem so lastniki, ki imajo občutek da je igra psov pregroba. Potem pa prenesejo svojo paniko na psa. Z ljudmi pa, saj veš. Kakor do koga. Nekatere ljudi Deli obožuje, druge ozmerja, spet tretjih pa se boji.
- lovski nagon - ima močan terierski lovski nagon. To pomeni da bi kopala kjer kaj vidi ali sliši ali se ji samo zdi da vidi ali sliši gibanje ali pa se ji je to zdelo na prejšnjem obhodu ali pa si misli da morda pa bi bilo lahko kaj v zemlji ;D ;D. Pazi na kopanje. Če zamudiš si v ... globoki ... luknji. Preganjanja divjadi v gozdu še nismo doživeli. Saj gre malo po svoje. Ne daleč in ne za dolgo. Ne zgodi se, da bi oglušela. Pride na prvi žvižg. Zgodilo se nama je tudi, da so srne skočile iz gozda čisto pred nama, pa je punca lepo počakala da so bile na varni razdalji, pa zašibala kakih 50m v njihovo smer in proučila vse vonjave. Večinoma pa smo ta nagon kanalizirali v igro z vlečenjem cuf (tudi copat). In pri tem je neutrudna.
- terierska trma - kaj je to? Ima pač svojo pamet in če kužu pokažeš spoštovanje dobiš krasnega in ubogljivega psa.
zdravstvene tegobe - razen zlomljene tačke jih še nismo imeli. Bradavico imajo pa mislim da vsi naši kuži na obrazu. Nič posebnega. Nekakšna lepotna pika. Tukaj se lepo vidi.



bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #3621 : 04 December 2009, 15:40:03
Pozdravljena vidra.

MT je zahteven kuža.

Sama se včasih sprašujem, kako naša svoj ego stlači v svoje mere: 12/45. To so kg in višina, da ne bo pomote ::) v cm  :o

Za srno bi tekla do Rusije, pa četudi jaz z nogo pršuta maham za njo.

Dule, to kar Deli "kaže" na sliki po moje ni bradavica - naša je imela tiste štrleče, zgubane (kot pri ljudeh), ki pa se požgejo ali odrežejo in ni panike. Sicer je to relativno zdrava pasma.

Mnogi lastniki smo mnenja, da MT ni za začetnike  :-\ Je dinamičen kuža, ki nujno potrebuje doslednega lastnika.




vidra

  • Gost
Odgovori #3622 : 04 December 2009, 15:56:46
Predvidevam, torej, da MTji niso vaši prvi kužki? Kakšna primerjava z drugo pasmo, s katero imate izkušnje?

Meni je ta kužek všeč, ker ima dlako, ki ne zahteva veliko nege, kar bo prikladno, ker bo kužek v stanovanju. Moji družinski člani mi kosmatincev ne dovolijo, čeprav so mi kosmatinci še kako všeč. ::) Všeč mi je, ker ni prevelik, pa še vedno je to kar pošten pes, v vsej svoji lepoti. Všeč mi je, ker ima rad gibanje - lenuhi mi niso všeč. Se pa bojim, da bo preveč trmoglav in neposlušen, ker bo sledil klicu iz divjine.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #3623 : 04 December 2009, 16:05:14
Samo intermezzo o dlaki. Če kdo misli, da je svinjarije v stanovanju manj, če ima pes kratko dlako se moti.  ;) :P
Navadno je najmanj dlak po stanovanju pri skodranih psi, psih, kise redno trimajo, psih z dredi in z golimi seveda ;)

Vprašanje, ki bi te zelo zanimalo v tem primeru je: Kakšen tip dlake ima MT in a se kaj zapiči v pohištvo?  8) :o :P

PS: Mene tudi to zanima.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #3624 : 04 December 2009, 17:54:17
...

Navadno je najmanj dlak po stanovanju pri skodranih psi, psih, kise redno trimajo, psih z dredi in z golimi seveda ;)

Potem je dolga mehkejša dlaka, kakršno ima dosti ovčarjev, potem dooooooolgooooooo nič, potem je pa kratka dlaka.  ::) (pa še ta se potem loči na kratko dlako tipa bigl (vseeno ne čisto čisto kratka), kratko tipa rodezijec (ki je samo Satanovo delo) in 'semiš'  :P dlaka ala italijančki)



bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #3625 : 04 December 2009, 20:15:49
Dlaka je tista, ki se ti "zapiči" v oblačilo in je zlepa ne spraviš dol/ven. In ni je malo  ::)

Jaz sem prej imela Silky terierko. Tej v skoraj 17-ih letih ni izpadlo toliko dlake, kot Panaji v enem tednu.

Karakterno pa ni bistvene razlike. Edino prejšnja je bila mini izvedba kužka in je bilo temperament lažje krotit  :-[



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #3626 : 04 December 2009, 20:23:55
Kakšna je pa semiš? Mehka in prekratka za večjo svinjarijo?  :o
Aili je ta najhujša?  :P

A  MTja lahko pobožaš v kontra rasti dlake, ne da bi se ti ta preveč zatikala?

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #3627 : 04 December 2009, 21:02:37
ammm, ja lahko božaš v kontra  :-\
  :o občutek: pomaga v primeru, da te kaj srbi  :P



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #3628 : 04 December 2009, 21:16:40
luskice ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #3629 : 05 December 2009, 11:03:52
Dlaka je povsod.  :P :P Iz oblek jo še najbolje odstrani sušilec.