Manchester terier

Eki · 706955

italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #3660 : 09 December 2009, 19:36:42

o, casper, si je tudi gyasi prav tak rdeč plašček prislužil. sem navdušena nad njim. upam, da bo tudi  naš pesek ::)

pa še ena na temo 'plišaste' kratke dlake kot jo imajo recimo italijančki....ni prav nič manj trdoživa kot dlaka MTjev. se super zapiči v oblačila in mehke dekice  ::)
morda bi bilo malo bolje, če bi psa bolj redno krtačila in pogosteje kopala. na prvi pogled po stanovanju niti ni tako opazna, ko pa se odpraviš čistiti (še posebaj se lepo vidi na belem pohištvu 8) ) pa je povsod. tako, da mislim, da je podoben problem trdožive dlake kar pri vseh kratkodlakih pasmah.




Bettina

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Beti na Pohorju
Odgovori #3661 : 09 December 2009, 20:28:01
Pri MT-ju je ful velika prednost ker ne smrdijo. Sploh nimajo vonja. Tudi ko so mokri ne. Res upam da se čim bolje odločiš!  :)



dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #3662 : 11 December 2009, 11:45:12
Prav fino se je spet poživil tale kotiček foruma.
Dajmo še malo predelati lovski nagon in poslušnost.
 Včeraj sva jo z Deli šibala čez travnike -  ;D spet ;D. Bila je spuščena -  ;D spet ;D. V daljavi, kakih 150m stran sem videl srne -  ;D spet ;D. Mogoče kakšno sekundo za mano jih je začutila (ker je toliko bolj pri tleh dvomim da tudi videla) tudi Deli. Potem pa se je začelo v trenutku. Hkrati ko se je pognala naprej sem dal komando NE. Nekaj deset metrov je dirjala, potem pa je do njenih možgančkov le prišel signal, da pravzaprav ne dovolim. In ne boste verjeli. Ustavila se je  :o. Ko je stala, se je revica od razburjenja kar tresla in pogledovala - srne, pa mene, pa spet srna, pa mene kar nekaj časa. Lepo mirno sem jo še opozoril da nisem dolovolil in bi bilo fino, če pride k meni. Končno se je odločila in z visoko dvignjenim repom je veselo priskakljala k meni. S tisto veselo, lipicansko poskakujočo hojo. Če bi bila človek, bi prisegel, da je ponosna sama nase. No, tako pa sem bil le jaz ponosen nanjo. In nagrada je bila temu primerna.
Torej, tudi pri bolj strogih merilih kot so moja  :P :P :P, bi lahko rekel da se MTje lahko kontrolira tudi ko pridejo na sled. Bravo Deli.



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3663 : 11 December 2009, 14:56:10
Dule: Vidiš vidiš, vse se da  ;) Punca je skapirala!!!  ;D  8)

Italijanček: A ni dobra tale hurrta, no? Res topla in mehka, pa nepremočljiva in tako lepo se da gor.
Kako ste vi? Se Gyasko že pripravlja na dojenčka?  :o   :o   :o

Sicer imam pa za vse manj lepo novičko. Po štirih dneh zaporednih poskusov paritve našega Casperja in Finke Bindi, smo žal obupali. Fanta bejba enostavno ni dovolj zanimala, oz. ko ga je začela, se je takoj ustavil, če je kaj začivkala. Čisto preveč nežen, preveč džentelmenski ali pa premalo korajžen...  :-[ Tako da tokrat z mladički ne bo nič  :'(  :'( Morda pa se je ob našem domačem mulčku odločil, da bi bili otroci le prevelika obveza zanj?  ;D Narava je pač narava in preko ne gre. Pa drugič. Obupali še nismo.

Na slikci pa utrujeni babysitter Casper po poskusu paritve.  :-[

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #3664 : 11 December 2009, 17:47:57

kakšna idila blažek in casperček   :-*  :-*

ja, meni se zdi ta hurtta plašček res super! ga pa še sploh nismo nosili, ker pri nas še ni bilo tako mrzlo.

hm, se mi zdi, da gyasi še sploh ne šteka kaj ga čaka :) izkoristi pa vsako minuto pozornosti, tako da bo verjetno s prihodom dojenčka kar velik šok zanj  ::)

hja, morda pa ima casper malo višja merila za izbor taprave bejbe :) sicer pa ima verjetno toliko opravkov pri čuvanju blažka, da res nima časa še za svoj zarod skrbeti  :P



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3665 : 13 December 2009, 15:48:40
Vse bo šlo, boš videla. Samo počasi in z veliko ljubezni.  :-*

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #3666 : 14 December 2009, 12:01:03
Takole smo ga pa mi špičili v soboto. Zadnji dan pred sneženjem.



dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #3667 : 14 December 2009, 12:03:39
Pa dirkali smo tudi. ;D
Saj res. Casper, mislim da je fant vzgojen kot pravi kavalir. Nič na silo, če punca joka..... daj mir.



dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #3668 : 14 December 2009, 12:06:18
Pa ves čas sva preverjala kaj je v gozdu. Babnica je slišala vsak šum. Pa preverila tudi. :P



dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #3669 : 14 December 2009, 12:08:14
In takole lepo me zna počakati v gozdu.  :o



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3670 : 14 December 2009, 17:42:25
Pa dirkali smo tudi. ;D
Saj res. Casper, mislim da je fant vzgojen kot pravi kavalir. Nič na silo, če punca joka..... daj mir.

Kako lepo zapisano :)

Kolk je Deli pridna punca. Bravo.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #3671 : 15 December 2009, 12:58:27
No kako ste preživeli prvi pravi sneg?
Naša smrklja je čisto izgubila kompas ;D. Samo "za pet minut" so mi jo poslali na dvorišče ko sem kidal. Bila je dobesedno povsod. Na lopati, pa pred lopato, pa pod lopato pa za lopato. >:D Vmes pa še kakšen krog okrog mene, pa čez dvorišče, pa okoli hiše, pa na kup, pa na lopato... Sem bil prav vesel, ko so jo za kakšno uro odpeljali na sprehod.  :o
Bomo videli kako bo danes na dirkah čez travnike. Morda pa se je že malo unesla.



teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #3672 : 15 December 2009, 20:17:47
Prvi sneg nam ni delal nobenih problemov. Dalton se zabava: skače za kepami in rije z nosom po tleh - potem pa ven pluva ker je nekaj čudno mrzlo  :P Je pa problem s tistim kar pride za snegom - led, ki ga je pri nas polno - in se drsamo in lovimo in hodimo počasi in pazimo, da ne bo kakšne nesreče - ker je res čista šipa - sploh po neskidanih pločnikih  :-\



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3673 : 16 December 2009, 11:38:40
Pri nas tudi divjanje gor in dol pa krogi po vrtu. In seveda, je velik pomočnik. Rad pomaga pri cepljenju drv ali pri kidanju  ;D

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3674 : 16 December 2009, 16:15:22
A bi bilo možno, da pri Bindi ne štima, da je preozka ali tako nekako. To je bil problem pri eni beardijevki. Kot tudi pri določenih ženskah (zelo majhen procent), ki jih potem kirurško oskrbijo pod narkozo, sicer je spolni odnos preveč boleč.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3675 : 18 December 2009, 08:05:04
Čara, mislim da ne. Enostavno ni bilo dovolj kemije. Se tolažim s tem, da je Casper že vedel, zakaj ni hotel. Šesti čut pač.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3676 : 20 December 2009, 21:54:07
Zimske radosti  :P  ;D  :o

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3677 : 21 December 2009, 11:11:01
še dokaz, kako se da v plaščku lepo dirkat  :o

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #3678 : 21 December 2009, 11:38:17
Nam pa včeraj tudi plašček ni pomagal  :-[. Saj po dvorišču je bilo fino, ko pa je bilo treba lulat pa je gospodična naletela na hud problem. Kako počepniti v snegu do trebuha?
Pri reševanju tega vprašanja je bila kar izvirna (vrtenje, tresenje...) in za mene v topli obleki kar zabavna.  >:D



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3679 : 21 December 2009, 14:00:51
reva se je matrala, vi ste se pa zabavali  ;)  >:D

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3680 : 23 December 2009, 12:32:14
Vsem skupaj vesele praznike in srečno 2010! Pa veliko pasjih dirk  ;D

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3681 : 03 Januar 2010, 21:45:53
Da vas malo zbudim  :P, je tukaj nekaj fotk Casperja ob odpiranju božičnega darila in deljenju le-tega z Dončkom.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3682 : 03 Januar 2010, 21:47:00
Casper in Don

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #3683 : 04 Januar 2010, 13:24:57
Da ste Casperja prepričali naj deli svoje darilo? vau

Saj mi smo tudi imeli božička. Kar svojega  :P Najprej odpri:


Potem pa poskusi uničiti  ;D

(Žoga je zdržala skoraj cel dan do prve luknje  >:D)

Naslednji dan pa smo si ogledovali posledice poplav. Najprej je zmanjkalo poti. Pa se Deli ni prav čisto nič pustila zmotiti. Mirno je korakala naprej.


Potem pa je le sklenila postati in razmisliti.


In na koncu - napad na drevo. Nimaš kaj početi sredi Save  :P




bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #3684 : 04 Januar 2010, 13:58:51
V Oblanem zavetišču se je znašel Jerry  :(

Ne vem zakaj se ne morem znebiti občutka, da je potomec enega MTja   :-\

Pomagajmo mu poiskati najboljši dom.





casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3685 : 04 Januar 2010, 18:34:07
Dule: žoga je zdržala en dan  ;D kako znano  ::)

Bev: tudi meni se zdi, da je tole en prvokolenski MT. Očitno se vsi ne držimo dogovorov, da bodo naši kužki sterilizirani in kastrirani, če ne mislimo vzrejati  :'(  ???  >:(  >:D Na žalost ne poznam nikogar, ki bi ga imel  :(

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #3686 : 04 Januar 2010, 19:47:01
Očitno se vsi ne držimo dogovorov, da bodo naši kužki sterilizirani in kastrirani, če ne mislimo vzrejati  :'(  ???  >:(  >:D

Sori ampak se moram v tole malo obdregnit. Ob nakupu nisem (vsaj jaz) nikoli rekla oz. se z nikomer dogovorila da bom psa kastrirala, če ga ne bom vzrejala. Kar pa seveda ne pomeni, da ga nimam STALNO pod kontrolo in so možnosti nekontroliranega razploda nične. V takih primerih se žal ne gre (samo) za kastracijo/sterilizacijo ampak bolj kot ne in predvsem za neodgovorne lastnike (psov in psic v enaki meri!).

No pa da še eno novico povem. Dalton je prijavljen na CACIB Ljubljana in Tromostovje. Preden se kdo zapiči kaj mi je: baje sta oba sodnika kar velika strokovnjaka za terierje in sem ga prijavila samo zato, da enkrat dobim dve neodvisni in realni mnenji o tem kako moj pes ne/ustreza standardu. Me prav zanima kakšen bo opis! Res pa upam, da se nam ne bo kdo od drugih razstavljalcev smejal ker bomo v ring pripeljali kar dva MT-ja na enem štrikcu in 4 nogah  8) Pride kdo navijat? >:D



bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #3687 : 04 Januar 2010, 20:16:48
Jaz pridem navijat  :)
Kdaj bosta - v soboto ali nedeljo?

Se pa strinjam s Teycho glede odgovornosti lastnika.
Pa sem jaz mislila, da je zoprno, če pes uide, pa se nažre gnoja, ali pa pokolje kakšno kuro, napade tekače oziroma nahruli kakšnega otroka  :-[
Precej bolj zoprno je, da uide in proizvaja mladiče  >:(  >:(

ŠE bolj kot precej zoprno pa je, da se zna tole ponavljati  >:D  >:D



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3688 : 05 Januar 2010, 10:42:06
Sori Teja, mogoče sem napisala nenatančno. Ja, naprej odgovornost lastnika, da njegov pes ne proizvaja mladičkov, ki potem končujejo po zavetiščih. Da pa si zadevo olajšamo, je tu sterilizacija in kastracija. Ne vem čemu sploh toliko predsodkov proti temu.  ??? Odločitev pozameznika pač, a jaz jo še vedno globoko pozdravljam pri vseh psih, ki niso namenjeni za vzrejo. Ne gre za to, ali kaj podpišeš ali ne, gre za moralno odgovornost do bodočih pasjih ali mačjih sirot.

Kar se tiče razstave, bomo najverjetneje navijali doma. Je pa super, da si se odločila za prijavo, da boš dobila objektivno mnenje. Jaz bi ga peljala tudi letos na evropsko v Celje. Vsaj veš pri čem si oz. konec koncev - smo.  ;)

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #3689 : 05 Januar 2010, 11:13:52
Na razstavo je prijavljen oba dni - tako da bev: če se ti da hodit te bomo veseli. Sem pa sedaj zato oba dneva prijavila ker so tuji in izkušeni sodniki (nemec in švicarka). Potem na nadaljnih razstavah so pa sami slovenski sodniki in tudi na evropski v Celju mislim da bo sodil Italijan  :-\

Se pa strinjam s casper - moralna odgovornost - ki pa je žal mnogi kao pasjeljubci nimajo!

Sama osebno podpiram kastracije/sterilizacije če se ne da ali ne želi psa ali psice imeti stalno pod kontrolo. V primeru pa da pes nima vedenjskih težav in je pod kontolo - še vedno gre za operacijo in narkozo - in to je to kar mene matra kljub temu da je zadeva rutinska.