Manchester terier

Eki · 706592

bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #3690 : 05 Januar 2010, 13:01:20
V Oblanem zavetišču se je znašel Jerry  :(

Ne vem zakaj se ne morem znebiti občutka, da je potomec enega MTja   :-\

Pomagajmo mu poiskati najboljši dom.



:o Sem slišala danes, da za bodoče MT mladičke že v vrsti stojijo, pa ni vrag, da bo kakšen tudi tegale vzel  :o



bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #3691 : 05 Januar 2010, 13:27:42
aja, še nekaj - sem glih v formi danes  ;)

Če kdo misli, da jaz (pa mogoče še kdo, ki tukaj piše o svojih "težavah" s kužkom) ne znam delat s psom, in da so določeni MTji težavni samo zato, ker nočemo slediti nasvetom strokovnjakov, in ker ne poznamo dobro svojega psa in njegovih potreb, potem naj to kar tukaj napiše - in to JAVNO  >:(

jaz osebno za enkrat znam še kar dobro kritiko prenašat  :P



teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #3692 : 05 Januar 2010, 14:20:26
- in to JAVNO  >:(
A dobivaš zasebna sporočila  :o 8)



bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #3693 : 05 Januar 2010, 14:27:15
ma ne, samo slišala sem, da se govori - in ker ravno teh babjih trač ne maram,  sem pozvala naj javno napiše, če kdo res tako misli  :P

imam pa občutek, da to itak sploh ni res  :D  :D  :D  :D



bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #3694 : 05 Januar 2010, 14:31:20
mene itak nihče nič ne vpraša, ker pojma nimam  :o

je pa fino, ker če se kregamo, pol to temo ful berejo  ;D  ;D  ;D




dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #3695 : 05 Januar 2010, 14:59:30
Pa dobro je upoštevati še nekaj stvari.
Ko se odločiš za terierja moraš vedeti:
  • to ni pes, ki bi ti bral želje iz oči. Se moraš kar potruditi da zasedeš mesto v hirearhiji, ki ti omogoča ukazovanje v vsakem (skoraj) trenutku.
    • to ni pes, ki bi spregledal grobo vzgojo - za vsako grobost - tudi nenamerno se boš pokoril in vložil kar precej truda da to popraviš
    • to ni pes, ki bi bil pripravljen spustiti dnevni sprehod zaradi slabega vremena
    • to ni pes, ki ima dovolj pol urce sprehoda na dan
    • to ni pes, ki v vsakem trenutku uboga. Včasi malo razmisli v stilu "a ravno tukaj naj se vržem na tla ?"

    In če si se pripravljen s tem sprijazniti in sprejeti v način življenja bosta postala super prijatelja. Kajti:
    • to je pes, ki bo vedno pripravljen iti na zrak
    • to je pes, ki začuti tvoje razpoloženje
    • to je pes, ki "te dvigne s kavča"
    • to je pes, v katerega se zaljubiš
    • to je pes, ki dobro razume hirearhijo in ve kje je njegovo mesto
    • to je pes, s katerim se vedno lahko igraš
    • to je pes, ki ga lahko naučiš skoraj karkoli, le čas in volja sta potrebna
    • to je pes, ki postavlja tvojo intelegenco na preizkus  >:D

    Pa še kaj bi se našlo v tem naštevanju.
[/list][/list]



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3696 : 06 Januar 2010, 11:51:29
Teycha: v nasprotju z nekaterimi, bi jaz po mojih izkušnjah razstavljanja rekla, da Italijani kar poznajo pasmo in njihovim kužkom nič ne fali. Če dobim varuško :), pa vas pridem pogledat.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3697 : 06 Januar 2010, 11:52:34
:o Sem slišala danes, da za bodoče MT mladičke že v vrsti stojijo, pa ni vrag, da bo kakšen tudi tegale vzel  :o

Eh Bev, stara zgodba  :P

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3698 : 06 Januar 2010, 11:56:33

Če kdo misli, da jaz (pa mogoče še kdo, ki tukaj piše o svojih "težavah" s kužkom) ne znam delat s psom, in da so določeni MTji težavni samo zato, ker nočemo slediti nasvetom strokovnjakov, in ker ne poznamo dobro svojega psa in njegovih potreb, potem naj to kar tukaj napiše - in to JAVNO  >:(

Opozarjati na probleme, ki jih ima pasma, in to še celo dobronamerno, niti slučajno ne pomeni, da mi ne bi znali delati s psi. V tej temi so se na začetku oglašali tudi strokovnjaki za šolanje, pa so potem obupali, ker se enim pač ne da dopovedat.

MT je čisto v redu kuža, a ima tako svoje prednosti kot slabosti. Mi pa smo bili vsi ob nakupu nategnjeni, da je to super-dog. Ampak po drugi strani smo sami krivi, naivni in prepošteni pač.  ::)

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3699 : 06 Januar 2010, 11:59:45
'to je pes, ki postavlja tvojo intelegenco na preizkus'

... včasih pa tudi živce.  >:D

Je pa res, da te dvigne iz kavča. In zna dati najlepši pasji objem na svetu.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #3700 : 06 Januar 2010, 18:19:00
No bomo videli kako se bo odrezal zdaj na teh dveh rastavah (in predvsem kakšne opise bo dobil) potem pa gledamo naprej. Bo pa imel oba dni hendlerko, ki zna zelo lepo teči in se tudi razstavi primerno obleči  8) (pa še lepo ga zna postavit za povrh) da mu ne bom jaz minus točk prinesla (neroda)  :) Res upam da jo bo tudi v ringu tako 'ubogal' kot jo je za zadnjih vajah. Sicer pa moramo še mizo zvadit, da mu slučajno na misel ne pride dol skakat  >:(

Kar se duletovih točk tiče bi se kar strinjala: mislim, da za večino MT-jev držijo  :o. Samo da Dalton je še malo bolj poseben: grobosti ga ne vržejo s tira in ga sploh ne ganejo (bi ga lahko eno uro po riti tolkla ko dela kakšno pi*** - recimo pred oknom v dnevni laja in renči na druge pse ki gredo mimo - pa me sploh nebi porajtal  >:D ), in tudi mojega razpoloženja ne zazna - če se odloči da bo težil bo težil pa sem jaz lahko že napol mrtva zraven (na srečo so take situacije redke)  ::)



Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #3701 : 06 Januar 2010, 19:44:23
    Pa dobro je upoštevati še nekaj stvari.
    Ko se odločiš za terierja moraš vedeti:
    • to ni pes, ki bi ti bral želje iz oči. Se moraš kar potruditi da zasedeš mesto v hirearhiji, ki ti omogoča ukazovanje v vsakem (skoraj) trenutku.
      • to ni pes, ki bi spregledal grobo vzgojo - za vsako grobost - tudi nenamerno se boš pokoril in vložil kar precej truda da to popraviš
      • to ni pes, ki bi bil pripravljen spustiti dnevni sprehod zaradi slabega vremena
      • to ni pes, ki ima dovolj pol urce sprehoda na dan
      • to ni pes, ki v vsakem trenutku uboga. Včasi malo razmisli v stilu "a ravno tukaj naj se vržem na tla ?"

      In če si se pripravljen s tem sprijazniti in sprejeti v način življenja bosta postala super prijatelja. Kajti:
      • to je pes, ki bo vedno pripravljen iti na zrak
      • to je pes, ki začuti tvoje razpoloženje
      • to je pes, ki "te dvigne s kavča"
      • to je pes, v katerega se zaljubiš
      • to je pes, ki dobro razume hirearhijo in ve kje je njegovo mesto
      • to je pes, s katerim se vedno lahko igraš
      • to je pes, ki ga lahko naučiš skoraj karkoli, le čas in volja sta potrebna
      • to je pes, ki postavlja tvojo intelegenco na preizkus  >:D

      Pa še kaj bi se našlo v tem naštevanju.
    [/list][/list]


    Zelo lepo opisan značaj terierjev.

    My best friend is a westie


    casper

    • *
      • Prispevkov: 1.130
      • Točke: 0
    • Moj mali črni pesjanar
    Odgovori #3702 : 08 Januar 2010, 10:58:02
    Zgolj v vednost. Tudi letos obstaja MT koledar, dobite ga pri Manteri, stane 15 €. Je pa njeno avtorsko delo, jaz tokrat nisem imela nič zraven  ;)

    "Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


    casper

    • *
      • Prispevkov: 1.130
      • Točke: 0
    • Moj mali črni pesjanar
    Odgovori #3703 : 08 Januar 2010, 11:42:18
    Čekiramo pleničke  :o  :D  ;D

    "Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


    casper

    • *
      • Prispevkov: 1.130
      • Točke: 0
    • Moj mali črni pesjanar
    Odgovori #3704 : 08 Januar 2010, 11:46:47
    ...in se imamo radi!  :-*

    "Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


    dule

    • *
      • Prispevkov: 249
      • Točke: 0
    Odgovori #3705 : 08 Januar 2010, 12:27:24
    A to imate pri vas eno tako živo varianto jokavčka, ki tuli ko je planička polna?  ;D

    Pismo! Mi smo morali pa kar sami vohati. Eni se pa znajdete.  :P :P



    teycha

    • *
      • Prispevkov: 446
      • Točke: 0
    • Dalton
    Odgovori #3706 : 08 Januar 2010, 23:38:19
    Smešno - na obe Ljubljanski razstavi sta prijavljena samo 2 MT-ja - Dalton plus še en samec. Očitno letos nobenega Italijana ne bo  ??? Smo pa prvi na vrsti ob 10 zjutraj oba dni - v soboto ring 17 in v nedeljo ring 8.



    casper

    • *
      • Prispevkov: 1.130
      • Točke: 0
    • Moj mali črni pesjanar
    Odgovori #3707 : 09 Januar 2010, 14:42:06
    No, obeta se huda konkurenca :) Lani nas je bilo 8, Casper je odnesel BOB.  :o

    "Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


    bev

    • *
      • Prispevkov: 262
      • Točke: 0
    Odgovori #3708 : 09 Januar 2010, 16:44:43
    Smešno - na obe Ljubljanski razstavi sta prijavljena samo 2 MT-ja - Dalton plus še en samec. Očitno letos nobenega Italijana ne bo  ??? Smo pa prvi na vrsti ob 10 zjutraj oba dni - v soboto ring 17 in v nedeljo ring 8.

    ojej  :o
    praktično imata zmago že v žepu  :)

    spet bom morala zgodaj vstati  ::)




    teycha

    • *
      • Prispevkov: 446
      • Točke: 0
    • Dalton
    Odgovori #3709 : 09 Januar 2010, 17:33:35
    praktično imata zmago že v žepu  :)
    Nisem tako prepričana. Je itak tako, da če sodniku ni noben ušeč lahko ne podeli nobenega naslova. Ampak pustimo se presenetiti. Casper pa itak vemo, da je lepotec  :-*



    casper

    • *
      • Prispevkov: 1.130
      • Točke: 0
    • Moj mali črni pesjanar
    Odgovori #3710 : 10 Januar 2010, 10:47:33
    Mogoče pa ne bo poznal pasme - tudi to se zgodi - in ima bev prav. Ali pa so mu všeč veliki psi. Kaj veš. Vse je subjektivno. Nam je v Budimpešti na Eurodogu rekel, da je "previše smršavio", odkar ga je videl na Hrušici (kjer je zmagal v BIS mladi in je sodil taisti sodnik). Pa vsi vemo, da je Casper nabit...

    Srečno!

    "Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


    casper

    • *
      • Prispevkov: 1.130
      • Točke: 0
    • Moj mali črni pesjanar
    Odgovori #3711 : 10 Januar 2010, 22:31:19
    Malo slikic iz včerajšnjega MT srečanja v ledeno - dežno - snežnem metežu  :o

    "Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


    casper

    • *
      • Prispevkov: 1.130
      • Točke: 0
    • Moj mali črni pesjanar
    Odgovori #3712 : 10 Januar 2010, 22:32:19
    Še ena

    "Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


    bev

    • *
      • Prispevkov: 262
      • Točke: 0
    Odgovori #3713 : 11 Januar 2010, 09:48:40
    Kužki so več v zraku, kot na tleh  :o



    mirjam

    • *
      • Prispevkov: 20
      • Točke: 0
    Odgovori #3714 : 11 Januar 2010, 10:12:11
    Lušni kužki so in lepe slikice... Baby sitter je sploh pridkan. Tudi mi imamo MT psičko, ampak nič dojenčkov več, da bi jo preizkusili še v tej vlogi. Mislim, da potem ne bi potrebovali čistilnih robčkov...

    Za vikend morda pridemo pogledat tekmovalca. Malo navijat. Vsekakor pa držimo pesti.
    Dule je pa tako lepo napisal o značaju MT. Mi smo vsekakor navdušeni. Na kužo smo čakali eno leto in je eno samo veselje, celo kadar je lumpa.



    teycha

    • *
      • Prispevkov: 446
      • Točke: 0
    • Dalton
    Odgovori #3715 : 11 Januar 2010, 10:21:38
    Kera kuza pa to je? Tudi slovenska ali kaksen uvoz  :o

    Me pa veseli, da bova imela navijace  ;) nas kar pocukajte za rokav, da se spoznamo!



    dule

    • *
      • Prispevkov: 249
      • Točke: 0
    Odgovori #3716 : 11 Januar 2010, 10:29:37
    @ Mirjam  -  Slikeeeeee

    No, mi pa v soboto nismo pretiravali z divjanjem. Smo počakali na nedeljo in soooonček













    vidra

    • Gost
    Odgovori #3717 : 11 Januar 2010, 11:43:57
    Tudi mi imamo namen priti na razstavo, če le ne pride kaj vmes.

    Mirjam - glede pasjega čistilnega servisa  ::) Ravno berem knjigo Psi za telebane, pa sem se nasmejala "labradorskemu predpranju". Pri eni družini je labradorec sodeloval pri spravljanju posode v pomivalni stroj, pa vse krožnike do čistega polizal. Baje so prihranili pri uporabi pralnega sredstva  ;D Casper pa nedvomno zasluži naziv naj-detektor čistih plenic  :P

    Kakšne zimske pravljice in pasje radosti nam posredujete - Casper in Dule, hvala. Videti je, da MTje niti sneg ne ustavi. 

    Prijeten dan - v snegu (dežju) ali brez.



    mirjam

    • *
      • Prispevkov: 20
      • Točke: 0
    Odgovori #3718 : 11 Januar 2010, 12:54:13
    Hja, tudi naša Lani bi z veseljem nadomestila pomivalni stroj (če bi ji jaz pustila). Ne moreš verjeti, kako je zagreta, ko se zlaga umazana posoda v pomivalca. Sploh rada pomaga (celo pri sesanju je zraven) - še otroka je malo okužila s svojo pripravljenostjo.

    Lani je slovenska, barjanska kuža.
    Sneg je tudi njen element. Sicer jo ne moti nič ne dež, ne nevihta, ne veter, ne sneg. Rije in poskakuje po snegu... he, he sedaj v tem snegu smo ugotovili, da ima akrobatske predispozicije... ja, seveda je težko lulat v globokem snegu (ampak če naredi napol stojo, kar gre)...



    dule

    • *
      • Prispevkov: 249
      • Točke: 0
    Odgovori #3719 : 11 Januar 2010, 13:04:22
    To imaš pa prav. MT se ustavi izključno in samo takrat kot vodnik. Pa še to ga je treba posebej naučiti. :P

    Pri tej zadnji pošiljki snega pa smo mi naleteli na čisto nov problem. In to s kakanjem. Nikjer ne diši kot bi moralo. Potem pa se reva trudi in išče in ceplja na vse strani. Nekako se potem odloči da bo zlezla na kup napluženega snega (ta jo drži) in občasno še nekaj korakov naprej da naredi svoje. Verjetno najlepši prizor pa je, ko jaz rinem za njo s fleksijem v eni roki in vrečko v drugi. Zraven pa upam da me nihče ne gleda. Sem pač štorast po naravi. :-[

    A je kdo opazil kako znajo razširiti prstke na tacah ko hodijo po snegu? He he. Končno vem zakaj imajo "barjansko plavalno kožico".  ;D