Klop na ritki. NUJNO!

Xingy · 5375

Xingy

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
: 21 April 2007, 23:25:41
A mi lahk kdo pove, kaj naj naredimo? Naša psička, stara dva mesca in pol ima klopa na ritki zraven odprtine. Probali smo ga izpuliti ven z pinceto, pa ga je pol ostalo notri in se psička skos odmika, ker jo grozno boli in ne moremo izpuliti še druge polovice. Namazili smo zej z oljem in jo nameravamo peljati k veterinarji, takoj ko bo mogoče, ampak kaj pa naredimo do ponedeljka?
Psička se tut skoz vleče z ritko po tleh in ima bulo, ki je grozno rdčea, in skos se grize.
Kje kakšna ideja kje bi ga dobila, ker ne hodi po gozdu in je skoz samo okoli hiše. Ali je možno da so klopi na cipresah ali da bi ga lahko dobila od drugih naših živali?
Prosim za čimprejšnje odg.

Lp
Hvala



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #1 : 21 April 2007, 23:34:52
Klope se dobi povsod - tudi v travi na lastnem vrtu!
Huh, kaj storiti sedaj nimam pojma... Jaz bi šla do veterinarja.
Se pa klopa odstranjuje z vrtenjem (ali prsta ali posebne pincete, ki se jo kupi tudi v navadnih trgovinah na oddelku za male živali in stane cca ex 200sit) in ne puljenjem, ker se lahko zgodi, da se klop zatrga (kot se je vam). Klopa se tudi ne maže z oljem ali čim podobnim, ker ga to duši in tekom dušenja v telo psa (ali človeka, mačke..) izpusti tisti "strup" (v narekovajih zato, ker ne gre za dejanski strup, ampak vseeno določene škodljive snovi, vključno z bakterijo borelije in kakšne druge klopne bolezni).

Najprej poskrbite, da se psička ne bo grizla. Nato bi jaz - glede na velikost bule in samo oteklino primerno urgirala. Če je to zgolj majhna bulica, bi počakala do ponedeljka. Če je to velika bula in resnično zelo zelo rdeča in psico zelo nervira... Potem bi razmislila o obisku dežurnega veterinarja. Ampak kot sem rekla... Žal sem tukaj bolj "suha".  :-\


Lp,
M


Xingy

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 22 April 2007, 18:37:54
Psička je začela bruhat ko je kaj pojedla ali spila...
Ali je možno, da ima borelijo?  :-\ :-\ :'( :'(



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #3 : 22 April 2007, 19:03:27
Psički nič dati za jest! Poskrbite, da dovolj pije oz. zaužije tekočine (da ne dehidrira). Jaz bi VSAJ POKLICALA dežurnega veterinarja za nasvet, če je že ne bi peljala tja.
Možno, da se je okužila z borelijo (ali katero drugo klopno boleznijo) - vendar tudi, če se je, se ne bi pokazala tako hitro (traja dlje časa, preden se pokažejo simptomi klopnih bolezni - običajno se to vidi po 14ih dneh ali več).

Številke dežurnih veterinarjev za vse regije (ne vem iz kje si) najdeš tukaj -> http://kri.pasji.net/klinike . Vsaj pokličite, da vam veterinar svetuje kako in kaj.


Lp,
M
+1


Xingy

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 28 April 2007, 15:01:29
Dali smo ji tableto proti klopom in je klop odstopil sam. In pol smo jo še peljali veterinarju in je rekel, da je vse vredu..  :)

Hvala za nasvete



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #5 : 28 April 2007, 21:30:59
Dali smo ji tableto proti klopom in je klop odstopil sam.

Kaj pa je tableta proti klopom? Oz kakšna je (znamka, ime) in kje ste to dobili?


Lp,
M


Xingy

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 29 April 2007, 11:30:47
dal jo je veterinar.
Nekakšna Pratel tableta je.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #7 : 29 April 2007, 11:38:51
dal jo je veterinar.
Nekakšna Pratel tableta je.

To je proti glistam in ostalim notranjim zajedalcem :-\ ::)

Lp nina



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #8 : 29 April 2007, 11:42:12
Ninci si me prehitela :D ;) :P

Lp

:)


Xingy

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 29 April 2007, 11:42:29
However, dol je šol



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #10 : 29 April 2007, 13:10:50
However, dol je šol
Res super, da je šel dol. Ampak tako na splošno (sploh če imaš psa), pa je dobro vedeti kaj je kaj in zakaj je šel klop ven a ne? ;) če ne drugega, da se ve za naslednjič.

Klop je šel ven, ker ga je telo samo izločilo (tako kot telo običajno izloči takšne tujke - tudi npr: če na morju stopiš na ježka, in da ti ne uspe dobiti popolnoma ven bodice, bo šla ta čez nekaj časa sama ven). Seveda pa je potrebno opazovati mesto, kjer nek tujek ostane v telesu (v tem primeru mesto, kjer ostane glava klopa). Če psa močno iritira in da se to mesto vname, je potreben obisk veterinarja.

Torej tukaj ni imela tableta nič, ker ste dobili tableto za razglistenje (katero je itak priporočljivo psu dajati ene 3x na leto oz. po potrebi - npr: če poje kakšno sumljivo mrhovino). In tablete proti klopom ne obstajajo (vsaj kakor jaz vem).

Samo toliko - za naslednjič ne ;)


Lp,
M