Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2325580

Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #660 : 03 Maj 2007, 12:24:10
No, jaz se tudi po dolgem času oglašam in sicer z dokaj slabimi novicami.....pri mojem malem hiperaktivcu so odkrili erlihijo in zdaj smo na zdravljenju...in kar je najbolj hudo....sedaj ko jemlje tablete, je bolj izčrpan, kot je bil predtem (predtem se mu na živahnosti sploh ni opazilo, da je kaj bolan)....groza ga je gledat.Upam, da ne bo kakšnih trajnejših posledic. Prej je še normalno funcioniral, sedaj se mu pa nič več ne ljubi...samo poležaval bi in edino še kakšna mačka ga predrami. Vet pa je rekel, da je to pač stranski učinek antibiotika in če pomislim, kako dolgo ga bo moral jemat, mi kar volje zmankuje... :'(

Joj, kak ima luštno njuško tale Senuška.....taki mali mravljinčar!Kak je prekrasna!

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #661 : 03 Maj 2007, 17:17:58
Alma super fotke!! Šena je že ful velika in ful lepa je... :-* In seveda Adria tudi... :-* :D
Joj bogi Jay...Upam, da se bo hitro pozdravil.. ;)

Mi pa zdaj enkrat mislimo iti z Lordom na obisk k njegovi mamici, da jo spet vidi... ;D Že komaj čakamo... ;D

Za Aisho pa držimo pesti in tačke in upamo, da bomo kmalu brali puppy novičke... ;) ;D

lp

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #662 : 03 Maj 2007, 22:37:34
O, Šena pa pridno raste. :) :-* Ful je lušna.

Joj, kako je Jayu uspelo erlihijo fasat... :( Sem slišala da je to res ena zahrbtna bolezen. Kako dolgo pa bo moral jemat antibiotike? Držim pesti, da se čimprej pozdravi, kolikor se pozdravit da.

Valjar je bil tudi bolan. Smo šli na morje in nameravali dobro izkoristit praznike z izleti vsak dan, pa je Valjar dobil neko krvavo drisko. 1. maja ob 1 zjutraj ko ni nikjer nobenega veterinarja. ::) Je res talentiran, res si je dober termin izbral. ::) ;D Ampak dobro, zdaj je že vredu, čil in zdav. Witty se pa še vedno malo praska, ampak gre na bolje in upam da bo kmalu čisto vredu. :)

Aja, uspelo se nam je prijavit na evropsko v Zagreb. :o Zdaj sem pa živčna.

Los je car!


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #663 : 04 Maj 2007, 10:58:45
Zaenkrat bo moral jemati 16 dni, potem pa bomo videli kako naprej.....zanimivo je bilo, da je imel precej nizek titer...čist na meji, medtem ko je bila krvna slika v razsulu in ni bilo dvoma...tako da upam, da bomo lahjko pozdravili in ne samo umirili. sem polna upanja, samo ko ga gledam kak se vleče, mi ga vsake toliko zmanjka.

Mogoče pa se v Zagrebu vidimo, bom tam kot gledalka...tega resnično ne smem zamudit.....

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #664 : 05 Maj 2007, 08:38:49
ojej, erlihija...lahko je dolgotrajno
jaz pa čakam na gonitev Adrie in Šene...Šena upam, da se ne za evropsko!  Pol bom ponorela!
Ona sigurno to naklepa...moj vrag! ::)
Gremo pa trenirat za evropsko v Hrušico...pet dni prej bo to ravno super trening.
Ja, na evropsko morate prit...vsaj gledat...sicer mislim, da ne bo toliko za videt kot na svetovni...vendar bo
vseeno super,pa še blizu je. Jaz bom prvi dan razstavljala pol pa dva dni uživala v gledanju!




rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #665 : 05 Maj 2007, 09:30:49
Felina, a praviš da se da čisto pozdravit? Sem mislila, da ko pes enkrat dobi erlihijo, jo ima za celo življenje, samo potuhne se. Če se da pa čisto pozdravit, potem pa toliko bolje. :)

Oh ja, gonitve. Sem že čisto pozabila, kakšen problem je to lahko. Witty je sterilizirana, Valjar je pa itak pes.

Alma, kdaj bo pa Šena v mladih? Že v Zagrebu?

Los je car!


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #666 : 05 Maj 2007, 09:42:12
Felina, a praviš da se da čisto pozdravit? Sem mislila, da ko pes enkrat dobi erlihijo, jo ima za celo življenje, samo potuhne se. Če se da pa čisto pozdravit, potem pa toliko bolje. :)
Erlihije se zaenkrat res ne da pozdravit. Načeloma se deli na to, da je bolezen "aktivna" (izbruhne ven skupaj s svojimi posledicami) in "neaktivna". Če se jo pravočasno ugotovi in zdravi, se jo običajno uspešno zajezi. Ponoven izbruh lahko povzroči marsikaj (od padca imunskega sistema, do ponovnega ugriza okuženega klopa...itd). Tako, da ja.... pes jo ima celo življenje.  :-\


Lp,
Mn


*Judy*

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #667 : 05 Maj 2007, 11:53:01
Kako pa se da psa zaščititi pred to boleznijo? ???...Ma ja glede gonitve...jaz za Chanty sploh ne vem točno kdaj se goni, ker nikoli ne krvavi, samo enkrat je bilo ene par kaplic tako, da smo vedeli pa je stara dve leti. ??? No tuki spodaj pa še ena slikca z morja:




GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #668 : 05 Maj 2007, 12:36:04
Judy..Škoti so problematična pasma glede gonitve...veliko psic se goni zelo diskretno, samci pa niso zelo aktivni na tem področju ;)...Res so izjeme...Dokler nisem imela samcov doma sploh nisem vedela kdaj se Aisha goni, ker je tako čista, da skoraj nič ne opaziš...

Poleg tega se škotinje ne gonijo tako redno kot druge pasme...so primeri, da se psice gonijo na 12, celo 14 mesecev!GG


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #669 : 05 Maj 2007, 13:00:26
Kako pa se da psa zaščititi pred to boleznijo? ???

Psa je potrebno zaščititi pred klopi - torej uporaba ampul (Advantix, Frontline ...itd), ovratnic, eteričnih olj, biokilla.... Pač kar odganja klope. Prav tako je pametno po vsakem sprehodu psa pregledati in odstraniti najdene klope - tudi če najdemo prisesanega klopa, še ne pomeni, da je pes okužen, ker klopi šele po nekem času izločijo te "stvari".
Klopne bolezni so vrag in pol... Mi imamom borelijo. :( In nepravočasno odkrita klopna bolezen lahko privede do pogina.  :'( Prav tako lahko pozno odkrita bolezen prinese s seboj cel kup neljubih posledic. Če pa se bolezen odkrije pravočasno in se jo seveda tudi hitro zdravi - potem se lahko do neke mere zaustavi. Vendar ostane prisotna celo življenje in samo vprašanje časa je kdaj ponovno izbruhne. Več si lahko preberete v posameznih temah, namenjenih klopnim boleznim (erlihioza, babezioza, borelija) in tudi na portalu (kLik in TuKaJ)



Lp,
M


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #670 : 05 Maj 2007, 14:38:57
Mi uporabljamo Frontline pa Adri ima še ovratnico Excalibor(se mi zdi da se tako piše)...
pa če gremo v bližino kakega jezera, gozda,...še biokill našpricam...nič ne škodi
prej nisem upala, se mislila da je kaj skodljivo (sem samo uporabljala za prostor razkužit)
pol pa sem opazovala, da vsi uporabljajo.
Šena sem vpisala kot junior...14.8. je rojena....zdaj pa še moramo trenirat, ker bo sigurno fajn konkurenca.
Njena lastnica mi je včraj napisala kako se še bolj pravilno razstavlja kratkodlakega škota...tako, da imamo zdaj polno dela
se to do junija naućiti.
Ta zlat samček je Šenin oče...a ni krasen??  :o




Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #671 : 05 Maj 2007, 14:45:49
Rina!
Enkrat si me vprašala kaj sem dajala Adri, da ji je dlaka zdrasla...
surovo meso...baje pomaga...zdaj sem se komaj spomnila, ker ima kolegica sedaj enak problem...pa seveda vitamine.
Prej je obstajal en preparat, ki ga več ne proizvajajo...samo se zdaj ne spomnim kaj
mu je bilo ime.
Adri ponovno katastrofalno izpada dlaka...eh, jaz pa tako obožujem to krasno dlako...vse mi je hudo, ko jo izčesavam.


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #672 : 05 Maj 2007, 15:50:32
Ja, ne gre dokončno pozdravit, vendar če je dovoj hitro ugotovljeno in zdravljeno, je večja verjetnost, da jo zatreš tako, da se mogoče nikoli več ne pojavi.....za to držimo pesti in upamo na najboljše, ker je imel zelooooo nizek titer in znaki niso dolgo trajali.

Mah, mojimadvema ne pomaga nobena ampula, noben sprej razen enega zaenkrat. Po biokilu mi je škot vedno bruhal, ni mu ustrezalo mešanje dveh različnih preparatov. Občutljiv je kot sam hudič...

Sedaj je dosti boljši tudi po tabletah in je spet isti divjak, kot je bil prej...le malo prej se utrudi. Bom mogla v bodoče zelo pazit na njegov imunski sistem sploh pri menjavanju letnih časov in pozimi...se mi zdi, če se je telo dovolj sposobno branit, je manjša verjetnost, da spet izbruhne.

Zdaj pa ga po dolgem času pičimo na daljši sprehod...prej ni bil sposoben nič...samo doma je spal...sedaj pa bomo šli ven celo za celo uro....jupiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!
 

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


lucky7

  • *
    • Prispevkov: 533
    • Točke: 1
  • Androma
Odgovori #673 : 05 Maj 2007, 18:05:19
Lord, danes praznuješ svoj 1. rojstni dan. VSE NAJBOLJŠE :-* :-* :-* :-* :-*


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #674 : 05 Maj 2007, 18:52:06
Vse najboljše!
Recept za torto:
Zutaten:

500g Rinderhackfleisch

1 Ei

1-2 grob geriebene Möhren

etwas Mehl

Deko:

Cocktailwürstchen oder andere Leckerchen

Achtung: Dem Hund bitte nie!!! rohes Schweinefleisch füttern, da dies mit
Schweineherpes infiziert sein könnte, was für den Hund immer tödlich ist!

Zubereitung:

In einer Schüssel Hackfleisch, Ei und geriebene Möhren verkneten. So viel Mehl
hinzufügen, dass ein gur formbarer Hackfleischteig entsteht. Fleischteig in eine
gefettete Springform füllen und im vorgeheizten Backofen bei 200°C (Umluft
175°C) 30 Minuten backen.

Erkalten lassen und dann aus der Form lösen.

Die Torte anschließend als Kerzenersatz mit den Cocktailwürstchen oder anderen
geeigneten Lekcerchen bestücken in der Anzahl der Geburtstagsjahre.

Upam, da razumete! Če ne bom prevedla.

lp





daša

  • *
    • Prispevkov: 118
    • Točke: 0
  • **I never had someone, that knows me like you do**
Odgovori #675 : 05 Maj 2007, 19:39:39
Vse najboljše Lord :-* :-* :-*


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #676 : 05 Maj 2007, 21:13:16
Ja ne morem verjet, da je že 1 leto odkar je na svet prišla mala kepica, ki je zdaj no že velika kosmata kepa... :D ;D

Prav danes pa smo obiskali njegovo mamico in sestrico Dido, ki je zrasla že v pravo lepotičko.... :-*
Bilo je res super.... ;)

Sem naredila nekaj slik, a žal zaradi težav z rač. jih ne bom še danes objavila....Obljubim, da bom čimprej...
Hehe Alma, hvala za recept... :D

Čez en teden je že piknik britancev, tako, da se vidimo ( s tistimi, ki boste prišli )...

lp

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #677 : 07 Maj 2007, 15:26:38
No evo obljubljene fotke....Vreme nam ni bilo ravno naklonjeno a smo se vseeno imeli super... ;) ;D


Z leve sestrica Dida, mama Bisa in Lord




Lepotička Dida

Za konec pa še ena fotka našega zdaj že eno leto starega kosmatinca



Več slik na http://katie.moj-album.com

lp


Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #678 : 07 Maj 2007, 16:31:11
Prvidno z zdravili pri colliejih..
% MDR1-/- je zelo visok in tudi nekateri antibiotiki so nevarni..
lp

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


*Judy*

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #679 : 09 Maj 2007, 19:18:43
Chanty:






čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #680 : 10 Maj 2007, 13:53:52
Tale psina mi je pa všeč. Od kod prihaja?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


lucky7

  • *
    • Prispevkov: 533
    • Točke: 1
  • Androma
Odgovori #681 : 10 Maj 2007, 15:28:05
Od nas... ;D


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #682 : 10 Maj 2007, 16:06:43
Aha. Ker ni taaako odlakana in nima taaako izraženega stopa, da mi je kr všeč. Kolko je pa stara in iz katere kombinacije je?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #683 : 10 Maj 2007, 20:01:56
Uf, meni je tudi tale Chanty prava lepotička...iz istih razlogov kot Čarini...očitno imava resnično zelo podoben okus. A je vaša vzreja v tej smeri ali se že bolj obračate na večjo odlakanost itd. kar pač k temu sodi? Saj vzrejate škote, če se ne motim, a ne?

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


*Judy*

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #684 : 14 Maj 2007, 11:20:36
Stara je 2 leti, starša sta pa Androma Bella Donna in Myriehewe Stormcat.



lucky7

  • *
    • Prispevkov: 533
    • Točke: 1
  • Androma
Odgovori #685 : 14 Maj 2007, 12:05:26
hvala Judy ;D


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #686 : 14 Maj 2007, 15:49:02
Kako je bilo pa na pikniku? :) Na žalost nisem mogla prit.. :(

Los je car!


*Judy*

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #687 : 14 Maj 2007, 20:10:30
Za lucky7: Zakaj hvala Judy?

Drugače pa je blo na pikniku ful dobr...blo je velik borderjev, ki so laufal kot nori, Chanty pa se jim je veselo vedno znova pridružila dokler ni že komaj dihala in sm jo mogla kar malo zabremzat, ker je imela jezik že skoraj do tal ;D...nekaj je blo tudi bradatih škotov, šeltijev in seveda kar nekaj škotov...spodaj pa je še malo fotk:

Zara:



Chanty:



Luna:



Lord:



Elin:




Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #688 : 14 Maj 2007, 20:50:25
Hallo!

Ponovno nazaj...kako je kaj? Se je kdo vpisal v Novi Marof?? Meni je zelo blizu...cca 50 km in sem se
odločila da seveda gremo!!! Pa seeda v Hrušici se vidimo ali??
Na piknik pa nisem mogla it, ker me ni bilo doma  :( no, drugič




lucky7

  • *
    • Prispevkov: 533
    • Točke: 1
  • Androma
Odgovori #689 : 15 Maj 2007, 11:40:26
Za Judy:
Citiraj
hvala Judy
si me prehitela z odgovorom.


Škoti, ki so bili na pikniku. Elin je Peggy :P