Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2325755

*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1410 : 12 December 2007, 18:21:26
Star hvala  :-[

Ni za kaj! Pa še drugič ;D :D

lp



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #1411 : 12 December 2007, 18:44:08
Katie prav imaš, oče je VIPER DES MARECAGES DU PRINCE (pravi brat od mojega Pârisa), mama je pa LYNAIRE VISION OF LOVE "Cheyenne"... Oba starša sta blue... zanimivo ne ???  ;) GG   



GG , ne razumem tistega o dveh blue starših ? A je bilo mišljeno sarkastično ali kako- lahko to malo bolj razložiš?
Hvala!
 :)



*Lila*

  • *
    • Prispevkov: 625
    • Točke: 1
  • Islandci so zakon!
Odgovori #1412 : 12 December 2007, 19:20:49
K,R,B(to je kar okrajšava :-[)-Super slikce 8) prej ko smo imeli 2 mačka sta si oba vzela pol kavča pa je bil že eden majn, potem smo se pa mi mogli kregat kdo bo na ta drugem.
Naše mačke so malo preveč razvajene ::)

Pa hitro ozdravi :)

Lp



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #1413 : 12 December 2007, 19:22:27
Aho!

Ja razvajane mace
Hvala

Lp
Ana


*Lila*

  • *
    • Prispevkov: 625
    • Točke: 1
  • Islandci so zakon!
Odgovori #1414 : 12 December 2007, 19:37:15
Meni je ta psička na koncu spletne strani prekrasna :-*
*http://www.wicani.co.uk/willowpattern.htm
GG to slikco si že prilepila :)



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #1415 : 12 December 2007, 19:39:38
Aho!

Wauuuu, enkratna je  :-*

Lp
Ana


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1416 : 12 December 2007, 20:27:07
GG to slikco si že prilepila :)

Ja, to slikico je že prilepila, ko smo se pogovarjali ob barvah.(meni se zdi, da ima zelo lepo blue merle barvo)

Drugače je pa ta psička prekrasna :o :-*

lp



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1417 : 13 December 2007, 09:48:53
Ja res je... če vas pa zanimajo cene škotov v UK...in tudi takšne lepotičke
Cene se vrtijo okoli £650 za sable in tri. Blue so £650-£750.

Najbolj priznane psarne (Ingledene, Brooklynson, Corydon, Samhaven, Ladnar) pa £750 - £1,000...

LP! GG



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #1418 : 13 December 2007, 11:47:42
Se opravičujem, ampak meni sploh ni preveč všeč barva tiste psice...ko ima prve noge na kamnu??
Pač koliko ljuti, tolko čudi...mogoče sem mimo vdarila, ampak to je moje mnenje...manjka mi plava
in zame ima malo premalo črnih pik.


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1419 : 13 December 2007, 13:25:44
To naj bi bila edina prava blue barva...to pravijo vzreditelji...vse ker je temnejše...kot so n.p. aussiji je napaka za škote...n.p. Angela (Wicani collies) izloči vse mladiče, ki so temnejši kot ta psica...Za njo niso blue razstavne kvalitete...

Poglej Neona




To so ocene sodnikov :
 BLACKPOOL CHAMPIONSHIP SHOW

MPD (7) 1 Harvey's Wicani Waltz Of The New Moon, "gorgeous coloured merle, quality in head with lovely eye and ears on top, very correct stop, long neck and lovely front assembly, very good outline, short hocks and in excellent well presented jacket. Best mover in the class and won Best Puppy. Just hope he grows on." judge Derek Smith.....

his critique for DARLINGTON CHAMPIONSHIP SHOW

"What a treat so early in the day to be confronted by a stunning blue who shouts 'look at me' on entering the ring.When this happens it can be a bit disappointing on handling but not with this lad. Alert intelligent expression, good underjaw and rounded muzzle. Movement positive in any direction, finished the day Best Puppy. He just has to mature then watch out" judge Peter Chave.


GG


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1420 : 13 December 2007, 13:51:13
To je blue barva aussijev



je vedno temnejša od škotov...GG


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #1421 : 13 December 2007, 15:12:23
Veš kaj, med barvo ausijev in tistih škotov je velika razlika...tako, da obstaja nekaj vmes tudi...oz
bi naj sklepala, da vse temnejša spada k ausiju?
Še vedno je zame tista barva preveč siva...na teh slikah ne vidim nič
plave not...ne vem, če sem slepa ratala ampak na tistih psehna prejšnji strani vidim tudi rjavo...ki tudi ne daje lep videz...ona filozofija, češ da rjava ni taki problem, ker to zbledi oz se čez čas izgubi (ne vem točno kako že trdijo), ampak tudi kolikor jaz vem ni res...se spomniš kaj smo se pogovarjale v LJ 2007 s Judit Papp? Od prvega trenutka kak se mladič skoti se vidi barva...če je lepa je lepa od prvega trenutka. In zame je ta blue merle barva enostavno preveč siva...manjka mi mini odtenek bluja (ne maksi, kot se vidi v ausijih)...ter pre malo črnih pik- moje subjektivno mnenje. Sicer je pa res, da moraš to pogledat v živo!!!!!Nekaj ugotavljat na podlagi slike je precej težko in te slike hitro lahko prevarajo. Zato ne razumem zakaj se vedno vzamejo primeri katere nihče od nas ni videl!
Ne najdem zdaj nekega primera...ker nimam časa, moram na pošto...poslat keš za prijavo v LJ.



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #1422 : 13 December 2007, 15:15:37
Meni je ta psička na koncu spletne strani prekrasna :-*
*http://www.wicani.co.uk/willowpattern.htm
GG to slikco si že prilepila :)
Čudovita psička! :-*



*Lila*

  • *
    • Prispevkov: 625
    • Točke: 1
  • Islandci so zakon!
Odgovori #1423 : 13 December 2007, 15:19:19
Alma in GG
Ne se kregat vsak ima svoje mnenje kot vi zmeraj rečete,
predsem pa ne zaradi slike  :(
Upam da nisem jaz kaj kriva, jaz sem samo dala slkco kjer se mi zdi lepa blue barva kako je pa standard za pravilno barvo pa nimam pojma. ::)
Alya meni se tudi tako zdi!

Lp



katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #1424 : 13 December 2007, 15:23:41




Young Simba von der Ischlerbahn, čisto drugačna blue merle kot pri prejšnjih slikah...

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #1425 : 13 December 2007, 15:27:24
Saj se ne kregamo...eh to ni nič.
Samo res ne vem zakaj vedno vzamemo nek primer psa, ki ga ni nihče videl v živo. Ne vem kak naj razložim...nisem slikarka, ampak
tako kapljico bluja, mini odtenek bluja mi manjka...pa seveda malo več črnih flekov.
Kaj če sploh ni taka barva (to sem že večkrat doživela), lahko je lepša, lahko pa da ne.
Zdaj pa res moram...


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #1426 : 13 December 2007, 15:54:22
GG, a lahko prosim razložiiš no...  ;D



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1427 : 13 December 2007, 19:19:18
Saj se nobeden ne krega... ;) Brava ni samo stvar okusa, je tudi stvar standarda... v standaru piše: "Blue merle: prevladuje čista srebrno modra barva, s črnimi lisami. Bogate rjave oznake zaželjene, toda pomanjkanje leteh se ne kaznuje. Velike črne lise, temnejša siva barva ali rjasti odtenki na zgornji dlaki ali na podlanki so zelo nezaželjeni."

Meni se zdi, da ima tista psica "čisto srebrno modro barvo". Tudi Neon jo ima...dala sem ga za primer, ker ga je izbrala za primer prave blue barve...vzrediteljica in sodnica za škote...kater vzreja naj bi zlasti temeljila na barvo.. poleg tega so tistega psa trije sodniki ocenili kot : "gorgeous coloured merle", " a stunning blue" in a "simply gorgeously coloured blue merle"..torej se mi je zdel primeren kot "model"! GG 


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1428 : 13 December 2007, 19:43:15
Saj se nobeden ne krega... ;) Brava ni samo stvar okusa, je tudi stvar standarda... v standaru piše: "Blue merle: prevladuje čista srebrno modra barva, s črnimi lisami. Bogate rjave oznake zaželjene, toda pomanjkanje leteh se ne kaznuje. Velike črne lise, temnejša siva barva ali rjasti odtenki na zgornji dlaki ali na podlanki so zelo nezaželjeni."

Tale temnejša siva barva je pomoje mišljena kot t. i. dilute spot -  "abšlesani" črni fleki. Vsaj tako je pri avstralcih, kjer so ti diluti nezaželeni, niso pa napaka.
Pri avstralcih drugače ni važno kakšne barve je modra barva, obstajajo tudi zelo svetli merli.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1429 : 13 December 2007, 20:04:13
Zoe...To je ta temnejša siva barva..


ali pa tale


Tukaj nimaš čiste srebrno modre barve. GG


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1430 : 13 December 2007, 20:07:30
Aha, pri avstralcih je to recimo tole: http://www.ashgi.org/color/PHOTOS/DiluteSpots/bigdilutespot.jpg - namesto da bi bil flekec črn je tak obledelo črn.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #1431 : 13 December 2007, 20:12:26
GG , ne razumem tistega o dveh blue starših ? A je bilo mišljeno sarkastično ali kako- lahko to malo bolj razložiš?
Hvala!
 :)
GG, a lahko prosim razložiiš no...  ;D

Ok, a se mene ignorira....  ::)



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1432 : 13 December 2007, 20:15:50
Zame je to kransa blue barva...GG



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1433 : 13 December 2007, 20:20:42
Jackie! Kaj te zanima..saj te nobeden ne ignorira  :P ...dva blue starša ni bila ironija...te dve psici imata 2 blue starša, Frosty in njegovih 5 bratov in sester imajo 2 blue starša in so zelo lepe barve in je vse ok z njimi ..zlasti je meni všeč tista psica z  modrimi očmi... Tudi Angela od Wicani collies ima ogromno blue legel in sta oba starša blue...vsi trdijo, da lahko le tako dobiš to nebeško blue barvo... GG


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #1434 : 13 December 2007, 20:23:17
tudi meni je ta barva zelo všeć  :o



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1435 : 13 December 2007, 20:27:19
Jackie! Kaj te zanima..saj te nobeden ne ignorira  :P ...dva blue starša ni bila ironija...te dve psici imata 2 blue starša, Frosty in njegovih 5 bratov in sester imajo 2 blue starša in so zelo lepe barve in je vse ok z njimi ..zlasti je meni všeč tista psica z  modrimi očmi... Tudi Angela od Wicani collies ima ogromno blue legel in sta oba starša blue...vsi trdijo, da lahko le tako dobiš to nebeško blue barvo... GG

Ja...in barva je bolj pomembna od zdravja, ali kaj? ??? Kolikor vem tudi pri škotih ob paritvi dveh merlov pride do "double merlov"...

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #1436 : 13 December 2007, 20:42:52
So zdaj te ocene od psice ali samca? Ne pogovarjamo se o psici, ko ima prve noge na kamnu??
Jaz se še vedno pogovarjam o psici...ko sem že napisala, kapljica blueja mi manjka in malo več pik...
prav rada bi jo vidla v živo. Ne bodi zdaj užaljena, ampak ti nisi toliko pristaš standarda...če se ne motim.

Jaz nisem pristaš paritve dveh merlov...

Mogoče neka taka...dokaj vredu blue...to je babica od Adrie...na njo sem se prvič spomnila...so še drugi, sigurno s še lepšo barvo


Vidla sem jo v živo!





Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #1437 : 13 December 2007, 20:46:46
Zoe...To je ta temnejša siva barva..


ali pa tale


Tukaj nimaš čiste srebrno modre barve. GG


Pri teh dveh me najbolj moti rjava v plavi, to meni zelo pokvari barvo.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1438 : 13 December 2007, 20:54:08
Verjeto jih pobije, ko se skotijo in pusti ta zdrave...

Sicer je pa ta modra dveh merl staršev še vedno merl x solid, glede na to, da je merle dominanten gen. Torej čisto tako, kot če bi paru merla in črnega...

Dvojni merli majo navadno tudi preveč beline poleg sprememb na očeh in gluhosti...


Na prvi sliki je za moje pojme sigurno diluite in, če nisem pobrkljala, se pri nas takega psa izloči iz vzreje.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1439 : 14 December 2007, 05:34:21
Andreja od katerega govoriš Neona?

To je njegova stran... http://www.wicani.co.uk/neon.htm Drugače je pa že imel mladiče in so bili vsi ok...Njegova starša niste 2 bluje...tri * blue...

Tale njegova bučka mi je prav simpatična



GG