Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2325689

GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1740 : 13 Januar 2008, 13:10:45
Lila, Star..vaše občutke iz razstave...torej katera pasma in pes vam je bil najbolj všeč... dolgodalki ali kratkodalki škot, barva itd  ::) GG


*Lila*

  • *
    • Prispevkov: 625
    • Točke: 1
  • Islandci so zakon!
Odgovori #1741 : 13 Januar 2008, 13:20:24
Jaz sem gledala samo Kraške in Škotske ovčarje. Kraški so pravi cukri ki nonstop dajejo :-*
Sena je bila prava gospodična in ko je kašen pes preveč rinil vanjo je pokazal da je prestopil mejo :D.
Barve škotov: Kratkodlaki so mi najlepši tricolor in sable. Dolgodlaki pa so merle in tricolor. Z lastniki dolgodlakih se nismo nič pogovarjali in se niso glih hoteli kaj pogovarjat ;)( to ne velja za vse samo za tiste kateri so bili bolj blizu) kar je čisto nasprotno za Almo :D.
Še enkrat čestitke Alma!

Lp



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1742 : 13 Januar 2008, 13:24:15
Lila.. točne vem kaj hočeš povedati  ;)
Citiraj
Z lastniki dolgodlakih se nismo nič pogovarjali in se niso glih hoteli kaj pogovarjat ( to ne velja za vse samo za tiste kateri so bili bolj blizu) kar je čisto nasprotno za Almo .

Torej imamo iste okuse  ;D samo jaz sem zasvojena eksluzivno z dolgodalkimi škoti...in mogoče afganci  ;)
Ali kdo ve rezultate za škote za CACIB in za specialko  ???
GG


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1743 : 13 Januar 2008, 13:38:56
Lila, Star..vaše občutke iz razstave...torej katera pasma in pes vam je bil najbolj všeč... dolgodalki ali kratkodalki škot, barva itd  ::)

Jaz sem pa gledala skoraj vse pse ,smo šli z Almo, malo na "obhod" po razstavi ;)
Seveda sem pa iskala samo škote in šeltiji so mi tudi zelo všeč ;)
Ja meni je naj pasme dolgodlaki škotski ovčar, barva mi je tricolor. Zelo všeč mi je bil škot tricolor iz psarne androma. Nam je lastnice povedala. Je bil zelo tak poskočen in radovedn, čisto nič ni bil plašen.
Imam tudi slike od njega, samo so res zelo slabe :-[

Drugače mi je bil pa od kratkodlakih škotov najbolj všeč Sena. Ker je res bolj take nežna-prava gospodična :-*

lp, rosana



katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #1744 : 13 Januar 2008, 13:45:25
Glavni rezultati specialke pri škotih... ;)

Klubski mladinski prvak in BOB Dennisay's Double Diamond
Klubski prvak Rineweld Viscount
Klubska mladinska prvakinja Gillyflower von Rottenstein
in klubska prvakinja Tchoupy des Beldones

Za BIS potem ne vem, ker smo prej šli...

Glede jutranjega CACIBa, nekaj rezultatov:

Androma Felicity My Oh My- PRM
Androma Fatal Sweet Zoey - CAC, CACIB...bravo lucky7!!  :D
Rineweld Viscount je bil CAC in r. CACIB
BOB je pa bil samec v razredu prvakov...imena ne vem, ker nimam kataloga

Če kdo ve še ostalo naj dopolni kar manjka... ;)

*star*, a to si bila ti..:) Ja Lord ima res tak zakon karakter, ful igriv... :)

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1745 : 13 Januar 2008, 13:49:13
*star*, a to si bila ti..:) Ja Lord ima res tak zakon karakter, ful igriv... :)

Ja, jaz sem bila, ja ;D Kje si pa ti bila ??? A si bila tam pri Lordu? Te nisem vidla ::)

lp



katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #1746 : 13 Januar 2008, 13:51:05
Ja tam zraven pri ostalih andromčkih..Potem sem pa fotkala pri ringu.. ;D

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1747 : 13 Januar 2008, 13:51:27
Katie..hvala! Lord ? kateri Lord??? Saj tvoj Lord ni tribarvni  ??? Kateri pes je bil BOB na CACIB razstavi ??? GG


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #1748 : 13 Januar 2008, 13:52:07
Ne moj Lord.. :D Androma Gentleman In Black..;)

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1749 : 13 Januar 2008, 14:23:17
Hihi, poj sem te pa sigurno vidla. Sam nisem nč pogruntala ::)
Ja, ta Lordek, je pa prav tak veseljak. Se mi zdi, da bi mogli bit taki vsi škoti ;) No ne čist isti...

lp



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1750 : 13 Januar 2008, 14:51:57
Star..prav imaš...škot bi moral biti prijazen, ampak ne glede malo zadržan do tujcev...naš Pâris je tak..obožuje vse ljudi...če koga zagleda na sprehodu šiba za njim, da bi se crkljal..to ni čisto noramlno za škota, ki bi moral biti, ker je ovčarski pes dokaj teritorjalen in zadržan do tujcev..saj naj bi pazil na "svojo čredo"..tudi če je sedaj njegova čreda..njegova človeška družina  :o GG


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1751 : 13 Januar 2008, 14:54:18
Star..prav imaš...škot bi moral biti prijazen, ampak ne glede malo zadržan do tujcev...naš Pâris je tak..obožuje vse ljudi...če koga zagleda na sprehodu šiba za njim, da bi se crkljal..to ni čisto noramlno za škota, ki bi moral biti, ker je ovčarski pes dokaj teritorjalen in zadržan do tujcev..saj naj bi pazil na "svojo čredo"..tudi če je sedaj njegova čreda..njegova človeška družina  :o GG

Ja, se strinjam! Ovčarji naj ostanejo ovčarji ;D

lp



*Lila*

  • *
    • Prispevkov: 625
    • Točke: 1
  • Islandci so zakon!
Odgovori #1752 : 13 Januar 2008, 14:56:59
Aha pol sem tudi jaz videla tega Lorda je bil zraven mene pri ograji in ni mogel stati na miru 1 s :o.
Meni po pravici povedano je bolše če ne rine non stop k tujcem(sm mal ljubosumna ::)). Mora biti pa prijazen ;D



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1753 : 13 Januar 2008, 15:05:09
Ja, to je meni tut(če tko pogledam) bolj všeč, da ne rine k drugim. Se pa strinjam, da more bit prjazen, če kšni rinejo v njega s čohanjem ;D

lp, rosana



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1754 : 13 Januar 2008, 15:15:06
Pri nas so vsi 4 različni glede tega... Pâris rine v vsakega..tudi na razstavah je kar ljubčak sodnika...to ni skoraj pretiranio za škota..Aisha in Layla ne rinejo v tujce ampak če so prijazni se pustijo božati ampak ne uživajo v tem...ko je bila AIsha v lažnem pričakovanju so bodoči lastniki mladičev hodili gledati starše...Pâris je bil ves iz sebe in bi kar šel s kakšnim domov..Aisha se je pa pustila božati, da mi je ustregla...


Frosty, je pa pojem zase in zame pravi škot...on ne uživa v dotiku in božanju tujcev..tudi sodnikov...on bi kar malo šavsnil če mu negdo ni več...če mu je pa nekdo všeč pa sem gre k njemu... najbolje pa uživa v mojem dotiku... z njim imam skoraj najbolj eksluziven odnos in to mi je pri škotu najbolj všeč... ta odnos gospodar in ovčarski pes..  ;) GG


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1755 : 13 Januar 2008, 15:29:01
Katie..še eno vprašnaje... ALi Lune ni bilo in kako se je odrezal tisti "hiperaktiven" Lord  ;) ... Gledala sem njegove slike v albumu in mi je zelo všeč  ;D GG


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #1756 : 13 Januar 2008, 16:31:23
No sem prejle izvedela nekaj današnjih rezultatov..:

Androma Gentleman In Black - PRM
Gillyflower von Rottenstein - PRM
Androma Felicity My Oh My - odlično 2
Androma Fatal Sweet Zoey- CAC, r. CACIB
BOB pa je bil Camaro Lord Of The Dance, blue merle

To je vse kar sem izvedela od danes, če kdo še kaj ve naj dopolne... ;)

GG, Lord je bil včeraj obakrat prav dober, obe sodnici sta izpostavili prav to, da potrebuje več ring dresure..Zanj je bilo včeraj prvič, da je bil na razstavi in, ker je tak hiperaktivec mu je bilo težko stati pri miru.. :D Danes se je boljše odrezal in dobil PRM.. ;) 
Lune pa ni bilo...

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #1757 : 13 Januar 2008, 16:49:51
Hallo!
Medo se je prebudil iz spanca...malo sem zadremuckala.
Ja, malo hiperaktivni psi so lahko zanimivi, njih se da hitro s pravo motivacijo naučiti marsikaj...tako je bilo vsaj pri Seni...
uživajo, ko so zaposleni.

Lila vem, mala trača sem  ;D ko pa nisem pod stresom (kot na razstavi) sem še bolj zgovorna... >:D


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #1758 : 13 Januar 2008, 18:06:57
Ena slikca Lorda od včerej...


Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


*Lila*

  • *
    • Prispevkov: 625
    • Točke: 1
  • Islandci so zakon!
Odgovori #1759 : 13 Januar 2008, 18:36:00
Lila vem, mala trača sem  ;D ko pa nisem pod stresom (kot na razstavi) sem še bolj zgovorna... >:D
Raje imam take zgovorne ljudi kot pa tiste ki je treba vlečt iz njih da kaj povejo :D



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #1760 : 13 Januar 2008, 18:40:42
Nekoliko lepih slik se lahko vidi tukaj http://ljubimci-forum.com/index.php?topic=81460.0

Senuška, slikala Nina Zubrinič


*Lila*

  • *
    • Prispevkov: 625
    • Točke: 1
  • Islandci so zakon!
Odgovori #1761 : 13 Januar 2008, 18:53:43
Sena je čudovita :-*. Morda se prijavim na ta forum mi je kar všeč vi govorite po slo oni po hr :D



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1762 : 13 Januar 2008, 19:08:19
Sena je res krasna! :-*

No pa še ena od včeraj od Lorda(zelo grda slika :-[)


katie, lepa slika Lorda v primerjavi z mano, je res čudovita :)

lp, rosana



lucky7

  • *
    • Prispevkov: 533
    • Točke: 1
  • Androma
Odgovori #1763 : 13 Januar 2008, 19:26:24
Ojla, pozdravljeni

moram rečt, da take gužve še nisem doživela, to čakanje na papirje v soboto zjutraj- grozaaaaa >:(

Drugače pa sem kar zadovoljna z razstavnimi dosežki naših psov. Najbolj me je presentila Zoya, ker sem najmanj pričakovala od nje. Prijavila sem jo samo zato, da se malo navadi noter v halah. Dosegla pa je na treh razstavah 3x CAC,CACIB ter R.CACIB  :o. Tako da četrti CAC čakam na drugo leto.

Nelly je dosegla 1xPRM, kar je tudi po pričakovanjih, ter 1x PRM Lord ;D ( on ima še čas)

Na žalost slik nimam nič, ker smo imeli toliko psov, v glavnem ni bilo časa.

Čestitam še ostalim za dosežke

lp


*Lila*

  • *
    • Prispevkov: 625
    • Točke: 1
  • Islandci so zakon!
Odgovori #1764 : 13 Januar 2008, 19:33:29
Čestitam!! :o



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1765 : 13 Januar 2008, 19:46:51
Čestitke!! :o :-*



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #1766 : 13 Januar 2008, 19:51:16
ČESTITKE! 8)



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #1767 : 13 Januar 2008, 23:07:55
Lila, pridruži se! Razumem kaj pišejo, samo ne bi rada pisala v hrvaščini, ker se lahko zgodi da mi uspe napisat
kako bedarijo...razumeti je lažje, kot pisat oz govorit. Moram si nekega lepega dalmatinca nabavit, da se naučim
tudi govorit in pisat  :D :D  >:D .


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #1768 : 14 Januar 2008, 10:57:52
Da še jaz napišem... Alma hvala za prijaznost, lepo da smo se spoznali, Sena je res luštna psička, škoda samo da Adrie ni bilo. Pa drugič...

Ko se pogovarjate o tem kakšen karakter naj bi imel "pravi" škot. Ne vem če je Rosana (*star* :)) že omenila, oče je imel prej škotskega ovčarja-ona se ga ne spomni, ker je med nama kar nekaj let razlike :) Jaz pa ga imam še vedno dobro v spominu. Bil je res lep kuža in imel karakter s katerim te očara in se ti vtisne v spomin. Še po toliko letih beseda velikokrat nanese na njega in na njegov značaj. Do tujcev je bil izredno zadržan, kar malo vzvišen, aristokratski, nikoli jim ne bi "tekel v objem". Svojim ljudem pa je bil brezpogojno vdan. To je bila zvestoba v pravem pomenu besede-nikoli ni potreboval vrvice ali ovratnice, gospodarju je sledil kot senca vedno in povsod. Za svoje je bil pripravljen narediti vse, ampak res vse... tudi šavsniti, če je bilo to potrebno, vednar brez razloga nikakor ne. Če je čutil, da so njegovi ogroženi pa je ukrepal in to hitro. Prehodil je lahko kilometre dolge poti v hribe, ali ure in ure prinašal palice, znal pa je tudi čisto mirno ležati ob gospodarjevih nogah, če je bilo to potrebno. Bil pa je zares neutruden pes z neizmerno željo ugajati svojim ljudem, to je sporočal že njegov bister in živahen pogled.
Torej živahen, neutruden, z voljo do dela, a ne hiperaktiven, brezpogojno vdan svojim ljudem ter zadržan do tujcev, a nikoli agresiven po nepotrebnem. Tak je zame pravi ovčar. In škoda, da to vedno bolj in bolj izginja.
Pri Lordu sem videla nekaj takega, tisto iskrivost in navitost. On bi kar nekaj počel, njemu se je "dogajalo" :) Prav je tako. Pa je potem lastnica rekla, da so mu ravno zaradi tega dali slabšo oceno. Zakaj? Ker ni zamorjeno stal v ringu in bil bolj podoben kakšnemu bernardincu, kot pa ovčarju. Pokazal je nekaj "ovčarskega" pa ni bilo prav. Lord naj ostane točno tak kot je, meni je všeč :) Ima vse brains&beauty... veliko psov na razstavah ima na žalost le še tisto drugo. Ovčar naj ostane ovčar, točno tako! Ne hiperaktven, a še vseeno živahen in poln energije.

No tako je moje mnenje o vsem tem. Zdaj pa grem na en sprehod, da še moj ovčar porabi odvečno energijo :)

Lep pozdrav Sandra
 
     

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1769 : 14 Januar 2008, 11:18:22
Sana... Prav imaš in točno tak naj bi bil pravi škot...ampak tak za razstave ne more biti...ker razstava zahteva dolgo poziranje, včasih grobe dotike in čudne gibe sodnikov itd... torej vpršanje je, ali je pravi škot sploh razstavni pes... ali je bolje imeti in mogoče tudi vzrejati pravega škota po temperamantu, ki ga opisuješ ti s posledico, da ne bo nikoli int.ch.  ;) tudi če ima vse vrline, ki jih zahteva standard  :)  ali pa iskati popolnega razstavnega psa, ki ni dejansko več ovčarski pes!   GG