Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2325769

*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1920 : 25 Februar 2008, 19:31:00
Škoda :(

Ja, res, men je tut ful žal, sam sploh ne vem več kaj nej nardim :(



*Lila*

  • *
    • Prispevkov: 625
    • Točke: 1
  • Islandci so zakon!
Odgovori #1921 : 25 Februar 2008, 19:34:19
Pa se je že prav dokončno odločila ni več poti nazaj?
Js bi težila al Škota al nič.  ::)Ker če bi se vse zmenli in bi blo vse urejeno in da se kar tako premisli..ni šans :P



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #1922 : 25 Februar 2008, 19:36:37
Škoda *star*. :-\  Pa tako močno si si ga želela. Upam da ti vseeno uspe prepričati za škota! :-*



*Lila*

  • *
    • Prispevkov: 625
    • Točke: 1
  • Islandci so zakon!
Odgovori #1923 : 25 Februar 2008, 19:38:01
Škoda *star*. :-\  Pa tako močno si si ga želela.
Js tudi tako upam



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1924 : 25 Februar 2008, 20:01:10
Lila, sej v tem je problem, jaz tudi nočem dugega psa kakor škota, samo sta se starša tako odločila in sem 99,9% da se ne bosta premislila :(

lp



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1925 : 25 Februar 2008, 20:21:39
Ok, upam da ne bom koga užalila, ampak koliko pa ste se vi sploh pozanimali o karakternih značilnostih škota in sedaj beardija, ker se mi vse skupaj zdi na takšen horuk, da je groza. Sploh veste, zakaj ste prej želeli to pasmo in sedaj ono? Je edini razlog videnje enega predstavnika in izjava lastnika, da so zelo učljivi? Kar so res, vendar so tudi zelo hitro destruktivni zaradi premalo mentalne zaposlitve. Ste se pozanimalo o negi dlake, ki je približno 50x težja kot nega škota (sploh ko dlako menjava)?

Za koga se pa ta pes sploh kupuje v osnovi in kdo se bo z njim ukvarjal? Kaj si želite od psa?Se mi zdi, da tukaj ni bilo postavljenih veliko vprašanj, če se pa motim, pa se iskreno opravičujem in s temi vprašanji nisem hotela biti nesramna, samo tako v premislek, ker se mi vse skupaj zdi zelo čudno...mladič že rezerviran itd. človek bi pričakoval, da sedaj samo še nestrpno čakate in da je to to, kar ste želeli, sedaj pa to. Jaz recimo imam mladiča rezerviranega že leto prej, da bom lahko marsikaj še predelala skupaj z vzrediteljico, da bova skupaj videle, če ga bom lahko vzela takrat, če bo življenska situacija ugodna itd. Ne morem si mislit, da bi v zadnjem hipu odpovedala. Recimo, da se ne bi odločila za psa, še razumem, ker življenje vedno preseneti, da pa bi se po vsem čakanju in izobraževanju o pasmi odpovedala neki pasmi, ki me je tako prevzela, pa mi je čudno, sploh če bi ta odločitev temeljila na enem pogovoru z enim lastnikom.  :-\

*star*, upam, da se ti bo želja enkrat uresničila,če resnično tako močno gori za to pasmo.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #1926 : 25 Februar 2008, 21:15:38




Pozdrav!

Vrnili sva se...kdo še ne ve, bila sem na paritvi s Adri. Doživela sem fantastičen vikend s Leno in Janosom (Nyitramenti Collies), spoznala krasne pse in ljudi...bila pa sem tudi pri Eriki (Rineweld),
kjer sem si ogledala dve prekrasni hčerki od Scooterja in Erikino celo bando, bila sem tudi na sprehodu s Leninimi psi,...
ah, spoznala sem legendo ROCLYNN KINGS MINSTREL-A!!! Minil je 14 let...upam, da bo še dolgo živel.
Scooter je bil navdušen nad Adrio...seveda, Adri je zapeljiva punca  ;)


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #1927 : 25 Februar 2008, 21:31:12
No super... :)
Sedaj pa držimo pesti, da bo vse ok in bo veliko lepih in zdravih mladičkov.. ;)

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


lucky7

  • *
    • Prispevkov: 533
    • Točke: 1
  • Androma
Odgovori #1928 : 25 Februar 2008, 21:45:58
No jaz sem pa končno doma, včeraj razstava v Celju, danes sem šla po Glady v Avstrijo ( naredila 1600 km) :-[, naporen vikend je za menoj. Upam, da bo poplačan 9 tdnov kasneje. Zdaj se mi bo pa prilegel dolg počitek.  ;D


lucky7

  • *
    • Prispevkov: 533
    • Točke: 1
  • Androma
Odgovori #1929 : 25 Februar 2008, 21:55:01
No pa še ena zaljubljena



*Lila*

  • *
    • Prispevkov: 625
    • Točke: 1
  • Islandci so zakon!
Odgovori #1930 : 26 Februar 2008, 12:38:52
Držimo pesti še za Adrijo ;D



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #1931 : 26 Februar 2008, 13:29:01
Ja, upam da bo vse vredu...
Žalostna sem, da star ne bo smela vzet mladiča...saj sem res prepričana, da bi bila dobra lastnica.  :'(

Škoda, da se starši ne ozirajo na njeno željo , navsezadnje bo ona skrbela za njega...ter škoda, da (sklepam) se niso dovolj pozanimali o tej pasmi...kako si že omenila Felina- krtačenje ter tudi pranje pride zraven...poznam gospo, ki svojo (razstavno) psico pere vsak teden (s razno raznimi samponi, balzami,...)...potem sklepam, da bo ljubljenčka tudi potrebno večkrat oprat oz negovat.
Če si že v osnovi želiš drugo pasmo, sigurno ne boš navdušen nad kako drugo, nasploh ne če gre za tako zahtevno.



*Lila*

  • *
    • Prispevkov: 625
    • Točke: 1
  • Islandci so zakon!
Odgovori #1932 : 26 Februar 2008, 14:27:08
Samo res da že 3 mesece se pripravljate na Škota in pol se kar v 1 dnevu starša premislita. Pomoje ne vesta kaj hočeta met za razliko od tebe. Se oproščam, če je to kar sem rekla o starših žaljivo samo ne vem kako bi drugače povedala :-[ . Če pa boste res dobili B.Š.O upam da se ti bo v prihodnosti uresničila tvoja želja!



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1933 : 26 Februar 2008, 21:42:58
V bistvu je njima že večno všeč pasma bradati škotski ovčar. Odkar vem pravzaprav. V naši soseski je živel predstavnik te pasme in sta bila vedno navdušena nad njim. Bil je živahen, prijazen, igriv... Vedno ko smo se odločali za pasmo je bil pri njima v igri tudi ta. Pa se sestra nikoli ni dala... je obveljala njena. Meni je bil že vedno všeč škotski ovčar. Pa sem mislila, da sem ju zdaj prepričala. Čeprav sem ves čas potiho vedela, da nista tako navdušena nad njim kot jaz. Zdaj ko je mami spet spoznala bradice pa se je njuna želja zopet vnela. Jaz pa sem popustila, čeprav sem tisti dan jokala. Pa to ne vesta, sem zadržala zase. Sestra ne bi, bi se uprla in zopet bi obveljala njena :) Sama sem drugačna, mogoče ni prav, mogoče bom zaradi te lastnosti še trpela. Ampak popustila sem, ugodila njuni dolgoletni želji. Mogoče malo tudi zato, ker si je tega kuža želel tudi moj ata, ki sem ga pred kratkim izgubila. Tega kuža bom imela prav tako rada iz vsega srca. Ker si to zasluži. Vzreditelji pravijo, da z dlako ni tako groznih problemov-enkrat tedensko česanje. Smo imeli briarda, je šlo, mislim da je pri beardijih podobno. Škot pa ostaja moja želja, ki ne traja le tri mesece... In mislim da bo trajala večno tako zdaj čutim. In vem, da se mi bo enkrat v prihodnosti uresničila. Do takrat bi se pa rada pogovarjala z vami tukaj in rada bi da bi se srečali na kakšni razstavi spet. Pa tudi za kakšen sprehod sem še zainteresirana.   

lp, rosana



lucky7

  • *
    • Prispevkov: 533
    • Točke: 1
  • Androma
Odgovori #1934 : 27 Februar 2008, 09:02:03
Star pri nas si vedno dobrodošla. Zdaj spomladi bo pa še  prav veselo pri nas. ;D


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1935 : 27 Februar 2008, 14:12:32
Da popestrimo malo to temo...kako se vam zdijo ameriški škoti ?GG





GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1936 : 27 Februar 2008, 14:12:46
Tukaj je link http://www.angelfire.com/oh4/spiritwind/the_boys.html ... in še dva fanta za Almo, da se bo malo  :-|~  GG


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #1937 : 27 Februar 2008, 14:23:27
Krasni so! :-* :-* :-|~  Še posebaj 'Zack' pa 'Ben'. :D :-*



*Lila*

  • *
    • Prispevkov: 625
    • Točke: 1
  • Islandci so zakon!
Odgovori #1938 : 27 Februar 2008, 14:24:06
Star pri nas si vedno dobrodošla. Zdaj spomladi bo pa še  prav veselo pri nas. ;D
Joj js bi tudi rada živela bolj tam v okolici, se me ne bi več mogli rešit :P.

*star* js se tudi tle pogovarjam na forumu pa sploh nimam psa ::)



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #1939 : 27 Februar 2008, 19:16:53
To je logično da je dobrodošla na forumu in tudi osebno...sploh ne vem kako je prišla na to,
da ne bi bila.

Aha, ameriški škoti...vredu...Lassie se vrača...no, sicer res obožujem Lassie filme...samo,...


*Lila*

  • *
    • Prispevkov: 625
    • Točke: 1
  • Islandci so zakon!
Odgovori #1940 : 27 Februar 2008, 19:19:43
Meni pa niso tako všeč tile fantje ::)..



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #1941 : 27 Februar 2008, 19:21:39
*star*: jaz se tudi pogovarjam v tej temi pa nimam škota. ;)  Pa v temi o bulldogih, terierjih, hrtih,... tudi sodelujem pa nisem lastnica teh pasem. :D

Po pravici povedano filma 'Lassie' nisem gledala tako da ne morem govoriti o podobnosti. So mi pa 'slovenski' škoti (GoldenGirl, Alma, rina,...) veliko bolj všeč od teh. Samo so mi vseeno zelo lušni! :-* :P



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #1942 : 27 Februar 2008, 21:23:16
Meni teli ameriški škoti niso nekej lepega...se mi zdi, da majo širše gobčke kot naši slovenski škoti ??? ;)

:)


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1943 : 27 Februar 2008, 22:09:00
Meni pa imajo lepo telo, ker jih ni samo natupirana dlaka in tudi višji se mi zdijo (večjih podrobnosti pa itak ne opazim). Glava pa mi je katastrofalna!

*star* ti pa le še klepetaj z nami in boš kaj o bradici povedla...ta kuža je bil moja otroška želja, pa mi ga starši niso hoteli kupit zaradi hiperaktivnosti.  :(

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #1944 : 27 Februar 2008, 22:42:52
Meni pa niso tako všeč tile fantje ::)..

Tudi meni ne...

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1945 : 28 Februar 2008, 06:02:50
Felina kaj
Citiraj
pa mi ga starši niso hoteli kupit zaradi hiperaktivnosti. 
.. jaz jih poznam nekaj in nisem nikoli zasledila kakšne hiperaktivnosti... na razstavah sem pa opazila da so še boj plašni kot škot... tresejo se , ko ji pregleduje sodnik..enden se je celo polulal od strahu ker ni hotel v ring  :'( če bi že izbirala v to smer (oddlakanost brez elegance) so mi bobtail 1000x bolj všeč  ;D GG


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1946 : 28 Februar 2008, 08:18:40
To samo kaže, da se ne sme po razstavah gledat (osebno me ne zanimajo vzreditelji delovnih psov, ki pse pokažejo samo na razstavah, drugje pa ne duha ne sluha o njih, niti za pasjo rekreacijo telesa in možgančkov)  . Je pa res, da nimajo enostavnega karakterja in na žalost zaradi dlake se jih izkorišča za razstave kar pa nikakor in nikoli ni njihov namen, njihov namen je delo in brez dela so čustvene razvaline. Ko pa vidiš tega  psa v akciji pa je vse kaj drugega. v času, ko smo se mi zanimali za to pasmo,  je to kar dobro petnajstletje nazaj, smo se bolj vrteli v agility krogih in vzreditelji teh psov so imeli fantastične hiperaktivce. Kakšno je stanje sedaj, sploh nočem vedet, ker se mi zdi, da je pri skoraj vseh pasmah katastrofa in to niso več tisti psi, s takšnimi lastnosti, zaradi katerih smo jih cenili.  ;)

Pa gremo nazaj k dolgodlakim škotom.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1947 : 28 Februar 2008, 13:14:38
Hvala vsem... :) Se res priporočam za kakšen obisk in sprehod. Sploh Adrio bi rada videla pa Seno spet. In vsem, ki bodo imele mladičke želim, da se bo dobro izteklo, čeprav nobeden od njih ne bo moj :'( Ampak zaenkrat :)

Se pa strinjam, da je treba pse videti v okolju kjer se dobro počutijo in so sproščeni. Razstave za mnoge niso tako mesto. Vem kakšen je bil naš avstralski ovčar na razstavah.... drug kuža. Drugače nad-hiperaktivec, ali kako naj rečem, bil vedno v pogonu, počitka ni poznal. Na razstavi pa kot ena cunja, brezvoljen, nič od njega. Je dobil ravno zaradi vedenja enkrat slabšo oceno. Ker to sploh ni bil več aussie. Pse je treba spoznati v "akciji" kot pravi Felina. Tam kjer za njih ni omejitev in pokažejo svoj pravi karakter. Bradice so precej živahni psi ja... Se pa znajo tudi umiriti, sem opazila in vzreditelji tako pravijo. Bova pa delala agility. Tudi s škotom sem mislila.

lp 



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1948 : 28 Februar 2008, 13:32:58
*star* za agility se mi zdi bradica dosti bolj primerna v primeru, če ne želiš trenirati samo rekreativno in te mika tudi tekmovalno v višjih razredih. Je bolj hiter, okreten in bolj nor na delo in malo manj previden. In mi je zelo všeč, da ga boš mentalno zaposlila, v elementu so najsrečnejši. umiritev pa je predvsem odvisna od lastnika. če psa mentalno zaposluješ in mu postavljaš nove in nove izzive, se pozneje umirijo, če se sploh. so pa zame bradice 1A psi.

No, gremo k dolgodlakcem nazaj od bradic.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #1949 : 28 Februar 2008, 13:56:59
Star- škod a,dene boš dobila svoje izbrane pasem,ampak čist odkrito rečeno je dober beardie boljši po značaju kot škot-če pod boljši razumemo učljivost, temperament, nagone, hitrost itd.
Tako, da ne dvomim,da boš zadovoljna, če si imela namen s psom karkoli aktivno delat.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!