Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2325621

*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1980 : 03 Marec 2008, 18:29:48
Čestitke tudi z naše strani! :-* Šena je res lepotica in pol :-*

Lp



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #1981 : 03 Marec 2008, 18:54:06
HVALA VSEM! V grupi pa naju sodnika nista opazila...sem imela pa dober občutek, da nama
stat ni šlo najboljše (Rinchy- slika!)...sva se že boljše potrudile. Pa celo se mi zdi, da sva se malo prehitro gibale...ne vem,
tak občutek imam. No, do drugič s mogoče malo manj treme in v boljši kondiciji...mogoče naslednje leto, ko več Sena ne bo
piščanček med vsemi odraslimi psi.

Ta prva slika pa bi lahko postala najina reklamna!! Fantastična se mi zdi!


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #1982 : 03 Marec 2008, 20:19:42
Čestitke Alma! In čestitke Seni, pridna punca.. :-* :-*

A ve kdo rezultate škotov?

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1983 : 04 Marec 2008, 09:24:45
V soboto je bila Born To Be heavenly happiness od Sandre Torok CAC CACIB BOB.. za ostale pa ne vem..Alma je bila tem. Rekla mi je da je Denis imel 3 pse Sammy-ja in še dva in še vzrediteljica iz Belgrada psarna Dallinaire, ki je imela 1 psico in dva psa... Alma lahko napiše več  ;D ! GG   


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1984 : 04 Marec 2008, 17:59:31
Glede nakupa škotskega/bradatega ovčarja bi dodala samo to, da močno upam, da nov kuža ne bo zrasel v "problematičnega" in "zahtevnega" psa, kot je bil to Nero...

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1985 : 04 Marec 2008, 18:06:31
Zoe, ali lahko zdaj že nehamo s tem... Velikokrat je bilo povedano kakšen je bil, nikoli napisano problematičen. Malo ljudi, pa ga je tako dobro poznalo, da lahko sodijo nas.
Zdaj pa res končajmo s tem!!




sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #1986 : 04 Marec 2008, 21:25:47

Ti, ki se javljamo s komentarji na Cmero, so ga in ga še poznamo. Zelo dobro. In vemo kak je bil in je v resnici kuža. In zaenkrat so bili vsi komentarji več kot utemeljeni  ::)



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1987 : 05 Marec 2008, 06:05:52
Sistaki ali veš da namen forumov ni da žali druge forumce  ;D ...in tudi kritizirati pse ali pristop ostlih ni namen GG


tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #1988 : 05 Marec 2008, 06:19:50
Sistaki ali veš da namen forumov ni da žali druge forumce  ;D ...in tudi kritizirati pse ali pristop ostlih ni namen GG
Mislim, da to ni žaljenje, le navajanje resnični dejstev.



sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #1989 : 05 Marec 2008, 07:41:08
So žalitve in to zelo velike. Najmanj pa o resničnih dejstvih lahko govori nekdo, ki o tem res nima najmanjšega pojma. Najprej dobro spoznaj mene, spoznaj Sirtaki, Nerota in vse vpletene pa potem piši o resničnih dejstvih.

Tole kar se dogaja me tako zelo žalosti. Dosti je že to, da sem izgubila psa, ki sem ga imela rada...potem pa berem še vaše neutemeljene komentarje. Sploh ne vem več kaj naj napišem, saj pravim nimam več moči... in vseeno mi je že.

Mislim da se bom zares poslovila od tukaj, ker je pretežko. Poslušati očitke takih, ki jih ne bi smeli dajati in očitke takih, ki jih niti najmanj niso sposobni dajati, ker pač nimajo pojma zakaj se je šlo. 

 

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #1990 : 05 Marec 2008, 11:08:54
Joj, Sandra, ne se pustit. Ni se ti treba zagovarjati za SVOJE odločitve.
Sama poznam vso situacijo zelo od blizu, zato se bom drznila vmešati.
Zakaj ne pogledate situacije iz strani psa? Nero se ima z novo lastnico super in Sandra je poskrbela, da je prišel v dober dom, v nasprotnem ga sploh ne bi oddala. Ima se super, ima dovolj pozornosti...kaj sploh še hočete. Ni pa edina na forumu, ki je oddala svojega psa. Le da njo ob vsakem postu, ki ga napiše napadate ::). Bradica bo pa prišla v njeno družino, v kateri sama ne živi več, ne morete soditi kako bo in za kaj so primerni, ker jih ne poznate.  Njen oče se dobro spozna na vzgojo psov, včasih je imel super škotskega ovčarja, je bil super vzgojen. Dvomim, da bo *star* prevzela celotno vzgojo, verjetno ji bo oče pomagal. V sanino vzgojo se pa on ni vmešaval, ker ona tega ni hotela.
Mislim, da bi bilo bolj pametno, če bi se nekateri začeli ukvarjati sami s sabo in svojimi psi, ne pa iskati napake v drugih, ker nihče ni popoln, celo tisti, ki se imate za popolne, to niste :P.



sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #1991 : 05 Marec 2008, 11:12:10

Ah, važno je da ostali vemo resnico. In da je Cmera na varnem končno. In to je meni kot njegovi vzrediteljici najbolj važno.  V bistvu za celo leglo, da so pri lastnikih, kakršne si zaslužijo.  ::)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1992 : 05 Marec 2008, 11:14:50
Debato o oddaji Nerota ste prežvečili že vsaj petkrat. Edini, ki morata kaj rešit sta Sirtaki in sana, ki bosta to morali rešit kje drugje in ne preko foruma. Ostali smo samo zunanji opazovalci, ki se lahko postavimo na eno ali drugo stran.

Debata naj teče naprej o škotih, sana in siratki probleme rešita preko ZS, telefona, mailov itd.... Zadeva "Nero" je s tem tule zaključena.

Lp nina



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #1993 : 05 Marec 2008, 11:32:06
Končno, na to smo čakali...
zdaj se posvetimo škotom...ne najdem karaloga od nedelje...kaos pač...
drugače bi vam napisla kdo je bil BOB...skratka bila je psica iz hrvaške, mislim da Sammy-jeva sestra...
hmm, kako ji je rodvniško ime


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #1994 : 05 Marec 2008, 12:54:27
Aho!

Za popestritev teme še en naš video, ko se Kala in Marshall igrata, je na trenutke videti da bi Kala Marshalla najrajši pojedla. A to je njen način igre in je unikaten, ker se z nobenim ne igra tako, z vsakim psom se igra drugače. Ta pa je samo njun in ga prakticirata samo v moji sobi  :D

UŽIVAJTE

Lp
Ana


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1995 : 05 Marec 2008, 15:03:36
Ana..super so  :o

Alma prav imaš, glede Zagreba v nedeljo sta zmagali dve hrvatici in tudi sodnik je bil tisti dan iz Hravške ;) 

DENNISAY'S DIAMOND ROSE "Franny" je bila BOB

njena mama  Arsiada Illusion je pa bila CAC in CACIB!



V soboto je pa bila CAC, CACIB, BOB
Born To Be heavenly happiness iz Maržarske ... sodnica je pa bila tudi iz Madžarske    ;)



GG

 


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #1996 : 05 Marec 2008, 18:57:26
GG ti pa res rada požigaš...se vidi, da si pravnica...   :P 8)


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1997 : 05 Marec 2008, 20:31:50
Vsak naj prisodi sam  :D ..zaj samo podam točne podatke  ;) GG


Lenny Lee

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #1998 : 06 Marec 2008, 14:13:21
Sem mislila, da so forumi namenjeni za izmenjavo izkušenj s psi. Morebiti za kakšno pomoč sopesjanarju in podobno. Ampak, zdaj sem pa dobila drugačno predstavo. Nekateri se prihajajo tu gor izživljati, ker očitno nimajo doma nikogar, ki bi jih še poslušal in imajo sami  s sabo preveč težav.

A Slovenci res ne znamo drugega, kot en drugega tlačit?



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #1999 : 08 Marec 2008, 10:14:19
Pri nas dežuje...še dobro, saj sem prehlajena...v Zg sem se prehladila...normalno, če hodiš
okoli le v majčki  >:(

Lenny Lee imaš kaka vprašanja glede škotov? Brez sramu...samo vprašaj...deževen dan, torej časa imamo vsi dovolj.


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #2000 : 08 Marec 2008, 20:51:15
JUPPPPPPPPPI!! KOAKOI TERRY-TRAMP je postal SPECIAL PUPPY - Dog , SPECIAL JUNIOR - Dog  in Res. CC!!!
ČESTITKE!!

http://crufts.fossedata.co.uk/Breed.asp?ShowYear=2008&GroupID=PAS&ScheduleID=114



katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #2001 : 08 Marec 2008, 21:02:27
BOB je pa bil DEMELEWIS DARK MOON DRIFTIN OVER CORYDON JW...

Ta pes je meni tako všeč... ;)




 :-* :-*

Njegov sin CORYDON CATCH ME DRIFTIN  je bil drugi v SPECIAL JUNIOR za KOAKOI TERRY-TRAMPom... :)

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


Tosca

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 3
Odgovori #2002 : 09 Marec 2008, 16:54:17
Katie, Crufts - BOB zmagovalca DEMELEWIS DARK MOON DRIFTIN OVER CORYDON sem lansko leto osebno spoznala in tudi premečkala, med obiskom psarne Corydon in lahko ti samo rečem, da je v resnici še lepši kot na sliki. Kakšno gibanje, stojiš in buljiš. Corydon Catch me Driftin je njegov sin in ob mojem obisku je imel 5 mesecev in že takrat so se v njem vidle kvalitete, kot jih mora škot imeti. Takrat sem Johnu napovedala, da ima bodočega novega šampiona in moja napoved se je popolnoma uresničila, saj že "raztura" po angleških razstavah in nikoli ne veš, mogoče je bodoči BOB Crufts zmagovalec:))))
Zelo mi je žal, da se letos nisem mogla udeležiti te razstave :-[

lp



*Lila*

  • *
    • Prispevkov: 625
    • Točke: 1
  • Islandci so zakon!
Odgovori #2003 : 09 Marec 2008, 17:36:13
Tosca kaj Oly je že v novem domu?



katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #2004 : 09 Marec 2008, 19:28:18
Katie, Crufts - BOB zmagovalca DEMELEWIS DARK MOON DRIFTIN OVER CORYDON sem lansko leto osebno spoznala in tudi premečkala, med obiskom psarne Corydon in lahko ti samo rečem, da je v resnici še lepši kot na sliki. Kakšno gibanje, stojiš in buljiš.

Srečnica :), kaj bi dala da bi ga jaz videla v živo... ;)
No tukaj nekaj slik s Cruftsa..Slike so od vzrediteljice iz Nemčije, Michaele Rukopf

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


Tosca

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 3
Odgovori #2005 : 09 Marec 2008, 19:58:41
Naš edinček Oly nas je zapustil v četrtek. Nova družina je presrečna in popolnoma navdušena nad novim članom, pri nas pa ga že pogrešamo :-[

lp



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #2006 : 09 Marec 2008, 20:42:14
Poslala sem slike na dva foruma...je ok Katie ali?


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #2007 : 09 Marec 2008, 21:46:29
Ja Alma ni problema...Objavljeno je bilo na nemškem forumu...

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #2008 : 13 Marec 2008, 20:07:12
Čestitke vsem za razstavne uspehe!

Pri nas se ne dogaja nič posebnega, razen tega da Witty noče od doma (na sprehod). Če gremo z avtom potem je vredu, ampak peš pa ne gre od doma pa pika. Še iz oprsnice se je navadla snet. ??? :o
Valjar se je pa odločil da je nova posoda za vodo (prejšna počila) ni vredu in da on iz tega pa že ne bo pil. Zato je začel koristno uporabljat ugotovitev, kako se odpreti vrata in kadar je žejen, si lepo odpre vsa vrata na poti do WC-ja in pije iz školjke. :o >:(

Pa še dve novi fotki :)

Los je car!


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #2009 : 13 Marec 2008, 20:09:51
Krasni fotki! :-*

Zakaj pa Witty noče od doma? Trma? :D