Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2325589

Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #2580 : 27 Oktober 2008, 09:48:49
Kako je Dolly že zrastla!  :o  :-*
Prava lepotica je že!(in je bila)  :-*  :)

Škot in poslušnost...super.  :)

Lp,Nika

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #2581 : 27 Oktober 2008, 10:30:24
Še ena lepa od Kale in Runota


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #2582 : 27 Oktober 2008, 10:32:24
Iiiii prva bom  ;D

Kako ste lepa!  ::)  :-* :-*  :)
Lušnaaaaaaaa!  :-*  :) :-[


Lp,Nika

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #2583 : 27 Oktober 2008, 11:48:06
Kak sta leeeeeeepaaaa. Pa hudo sta si podobna, prava dvojčka ;)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #2584 : 27 Oktober 2008, 11:54:21
Krasna slikica kala,runo,bella  :-*

No jaz sem bila čez vikend pri Martini in smo se včeraj poslovili od male Havanice, ki je sedaj že na Danskem  ;D Njeni lastniki so res super, pa še za družbo ima še enega škota  8)



Uživaj lepotička!  :-*

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #2585 : 27 Oktober 2008, 22:02:47
Poglejte te slike..škot in poslušnost... http://pennonen.1g.fi/kuvat/Colliet/Tottista/ lepo..ane..

GG

Itak, da je fajn. :) Mene pa zanima, kdaj bomo kakšne podobne slike videli od slovenskih vzrediteljev? :P

Los je car!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2586 : 28 Oktober 2008, 09:09:47
Ko bom jaz imela škota :D Sicer pa upam, da se čimprej kak naš vzreditelj vrže v kak RO in poslušnost.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #2587 : 28 Oktober 2008, 09:53:22
čara...poslušnost je moja Adria začela delat že od 3 mesca starosti  ;)
kot zabavo, ko pa se je naša učiteljica odselila pa po pravici povedano nisve
nič preveč trenirale  :-[...verjamem, da je tedaj več vedla kot danes  :-\
vendar, če bi začele ponavljat, bi se po mojom spomnila. Mogoče ne vse, večino
pa ja.
Torej  :P S Seno pa ne delam dokler ne konča razstavne kariere, ker recimo
sedi (vzamimo eno med osnovnih vaj za vsa dela) jo ne bom učila saj se potem
"ve" vsest in Adria mi je ravno to včasih delala v ringu. Sedaj Sena sploh ne ve
kaj je to, njo skoraj nikoli ne vidim sedet in to je tako dobro. Ve pa drugo pridi, ostani,
stoj, prinesi, počakaj, kje je konj?,...pač nekaj malo. Torej nimam same duručke doma!


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #2588 : 28 Oktober 2008, 10:06:38
Rina.. Vzreditelji čakajo/čakamo, da tudi novi lastniki naredijo kaj.... da sta štarša šolana, ali pa n.p., da imata razvit pašni nagon ni zagotovilo, da bodo mladički tudi takšni, če novi lastniki ne delajo z njim...  :P GG


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #2589 : 28 Oktober 2008, 10:11:34
S Seno pa ne delam dokler ne konča razstavne kariere, ker recimo
sedi (vzamimo eno med osnovnih vaj za vsa dela) jo ne bom učila saj se potem
"ve" vsest in Adria mi je ravno to včasih delala v ringu.

ojej  :-\ oprosti, ampak meni je tole "kr neki izgovor". Ring dresura je ravno trening kot je trening recimo IPO ali pa RO ali agi. In če se psa lahko nauči vajo stoj, se ga lahko nauči tudi vajo sedi ali pa prostor. Kar nekaj čalnov tega foruma ima doma pse, ki so uspešni tako v poslušnosti kot na razstavah.



Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #2590 : 28 Oktober 2008, 10:13:12
Mhm, moj pesjan zna čisto lepo stati v ringu, čeprav vadi osnovne vaje poslušnosti, kot so sedi in prostor, že skoraj od kar zna hoditi (šala, ampak blizu resnici ;)).

... Mene pa zanima, kdaj bomo kakšne podobne slike videli od slovenskih vzrediteljev? :P

... Sicer pa upam, da se čimprej kak naš vzreditelj vrže v kak RO in poslušnost.

Tega pa ne razumem čisto, kaj ima delo s psom veze z vzrediteljem, razen da njegova vzreja temelji na psihičnem in fizičnem zdravju psov. A ni lastnik psa tisti, ki bi naj delal s psom? Seveda pa je lepo, če tudi vzreditelj dela s psi, katerih lastnik je ;).

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #2591 : 28 Oktober 2008, 10:35:36
dog4ever...to je tvoje mnenje, moje je tako in od enih vrhunskih vzrediteljev škotov je enako.
Od njih se pa nameravam učit.


Sena je v prvi vrsti razstavna psica in to taka kot se šika. Ne meni o tem kako eni psi stojijo na
razstavah. Večinoma se začuti razlika med tistimi "delovnimi" razstavnimi psi in onimi razstavno shandlanimi psi. Večinoma je razlika v finesah in ta razlika je opazna. Makar je večinoma ta razlika najbolj opazna na vodniku, kako pač razstavlja. Taki, ki oboje res dobro obvladajo jih je zelo malo. Med lastniki borderjev (recimo samo kot primer vzamimo njih) takoj vidim kateri je v prvi vrsti show pes in redko kdaj se motim. Makar so pri njih meje bolj zabrisane kot recimo pri škotih.


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #2592 : 28 Oktober 2008, 10:38:10
bom nazah v cca 2 h, grem na vadbišče...kdo bi si mislil  :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D je dovolj, eh ne še malo  :D :D :D :D :D :D :D :D hihihi sem zabavna  ::)


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #2593 : 28 Oktober 2008, 13:21:03
Kaj si Dolly misli o vsem tem  ;) :P GG



Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #2594 : 28 Oktober 2008, 13:24:30
Puhika!  :-*
Kako je lepa!Prava madam  :-*  ;D :)
Pa kako je puhasta!  :o  :-*  :)
 :-* zate Dolly

Lp,Nika

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #2595 : 28 Oktober 2008, 14:52:40
Smo se zabavale na vadbišču in šle na obisk k našim frendom bulldogom.
Naredila sem nekaj slik...najdete v temu bulldogi.


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #2596 : 28 Oktober 2008, 18:57:51
Tega pa ne razumem čisto, kaj ima delo s psom veze z vzrediteljem, razen da njegova vzreja temelji na psihičnem in fizičnem zdravju psov. A ni lastnik psa tisti, ki bi naj delal s psom? Seveda pa je lepo, če tudi vzreditelj dela s psi, katerih lastnik je ;).
Ah, saj ne mislim tako resno (zato pa je smajli zraven). Pa tudi ne mislim tega kot grajo, da se v Sloveniji nič ne dela (Alma in ostali, da ne boš narobe razumela ;)). Samo zdi se mi, da bi se več novih lastnikov odločilo za kakšno delo s psom, če se tudi vzreditelji s tem ukvarjajo... Delo pa pasmi po mojem koristi.

Los je car!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2597 : 28 Oktober 2008, 20:19:40
Mhm, moj pesjan zna čisto lepo stati v ringu, čeprav vadi osnovne vaje poslušnosti, kot so sedi in prostor, že skoraj od kar zna hoditi (šala, ampak blizu resnici ;)).

Tega pa ne razumem čisto, kaj ima delo s psom veze z vzrediteljem, razen da njegova vzreja temelji na psihičnem in fizičnem zdravju psov. A ni lastnik psa tisti, ki bi naj delal s psom? Seveda pa je lepo, če tudi vzreditelj dela s psi, katerih lastnik je ;).

Bom malo razložila. Živa strinjam se, da mora tudi lastnik delat, ne velja da so samo starši dobri v delu (naj bo to RO,poslušnost, agi,pašnja....) ampak mora skrbnik potomcev to nadaljevati, da se vidi kakšna je mladina-ajde rezultati so dosti odvisno od vodnika.

Ampak jaz osebno bom vzela psa tam, kjer vzreditelj poleg razstav svoje pse pokaže na kakem tekmovanju in se pes izkaže. Zato sem tudi napisala, da komaj čakam, da se tudi naši vzreditelji škotov začnejo redno pojavljati na raznih športnih tekmovanjih.

Jaz bom s škotom (če bom imela priložnost le tega imeti) delala vse kar mi bo dopuščal čas in denarnica. Je pa res da mi razstavljanje ni tako pomembno-specialka že, kake zunanje so fajn, ostalo mi pa ne diši ravno in bom delala na paši, RO, poslušnost (vsaj BbH), agility,reševanje-te stvari me pa mnogo bolj zanimajo in bom tudi iskala leglo pri katerm so starši bili v podobnih vodah.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #2598 : 28 Oktober 2008, 21:38:03
čara brez zamere od kdaj smo eni milionarji?? Torej razstave, poslušnost, RO, paša, agility, reševanje, ... še kaj??? tebi se sploh sanja koliko moraš odštet za vse to?? Oprost ampak tvoje predstave so rahlo nerealistične.
Samo osnovno šolanje je recimo 150 €+izpit, agility tudi nekje toliko oz mogoče celo več, paša vsakič 50 € za benzin, ovčke (zame bi bila ena pašnja 90- 100€ , itd., prijavnina na eno razstavo 35-50 € /psa + stroški benzina, hrane itd. (veš koliko cac-ov rabiš za ch?, seštej koliko je to denarja s potnimi stroški skupaj ter seveda kaj ti je en ch., nič vsi ki že samo za ljubčka kupujejo in sploh ne vedo nič o tem že pričakujejo da ima to pa ono pa ovo...pa še izgovorit ne vedno, ne da bi vedli o čem govorijo), reševanje, hmmm nimam pojma koliko, samo sigurno veliko, sem kaj izpustila?
No to je računano samo na enga psa, zračunaj kaj to pomeni če imaš več...kar vzreditelji imajo.
Kje pa je še kvalitetna hrana, priboljški, nekaj malo koznetike, veterinarski stroški in vse drugo.

Aja kaka klubska ali kaka zunanja razstava pa bi šla v račun...kako nameravaš razstavljat na kaki klubski, če ne boš vadila v naprej na keri drugi razstavi? Ali šla celo v šolo na kak handling tečaj, kar že spet stane. To je že spet nerealistično. Ali misliš, da boš prišla, pogledala in zmagala? Ali boš imela še denar za handlerja poleg tega vsega?

Potem rabiš le najt zreditelje milionarje, finančno in časovno gledano, super delovno vsestranske pse, ki so povrh še tudi lepi. Misliš, da to obstaja? Saj se vsi po svojih močeh trudimo, vendar verjemi mi to pa ni možno. Razstavljat in delat recimo eno stvar je eno, vse pa ni možno. Za ene ti psi nimajo dovolj ch, za ene ne delajo dovolj...oprosti ali koji k... bi bodoči lastniki, kupci še radi. Varianta pol pa svizec zavije čokolado.

Oprosti, ampak razkurila sem se ker se večina vzrediteljev trudi po svojih močeh, to pa je že preveč. To vse bi pa naj ponudili bodočim lastnikom za minimum cene, ker smo itak milionarji.
Da še bolj razvrednotimo to ubogo pasmo. Niti en pravi vzreditelj ne želi in nima zaslužka na račun vzreje, ne mi s tem hodit. Ker vem, da bo to protiargument ker ti navajam stroške. Samo že, če aktivno hodiš na razstave in privoščiš psom osnovno kar rabijo (kvalitetno) si v minusu in si recimo sami ne moremo, ne želimo privoščit kaj ekstra. Kaj bi bilo, če bi še s vsakim psom začeli delat vse kar si navedla?


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #2599 : 29 Oktober 2008, 08:22:33
Alma prav imaš...če gledaš vse vzreditelje škotov po celi evropi..eni so delali poslušnost, agility, ovce... v čeketku ko so imeli 1, 2 psa, ko se pa greš vzrejo je pa to nemogoče... delati z 5-10 psi je nemogoče..poleg tega ni noben vzreditelj profesionalec... je služba, otroci če imaš družino, drugi hobiji...torej...vzreja je samo ena strast.. in vse kar lahko DOBER vzreditelj naredi je da ima DOBRE/ZDRAVE pse, z dobrim rodovnikom, z dobrim karakterjem, ker je TO BISTVENO IN DEDNO...da so psi, ki so osnova z njegovo vzrejo zdravi, uravnovešeni... lahko z njim dela, poskusi različne pasje športe...ampak, da bo razstavljal, tekoval v agilitiju, treniral pašnjo ovac... SORRY...dan bi moral imeti vsak 48 ur... tudi če tukaj ne gledamo finančni aspekt, ki ga je Alma omenila... pa da dobiš enega psa, ki je dober za vse je MISIJA NEMOGOČE.. pri meni je Aisha dobra za agility, Paris za ovce, Layla obožuje žogo in freezbi, Frosty je teritorjalen čuvaj, Dolly se pa še išče... Z vsemi sem poskusila vse ampak nima je brez veze siliti psa v eno star, ki mu ne leži... na primer razstava, ovce..če nima nagona je izguba časa in veselja...

Čara poglej najbolj priznane psarne škotov in pokaži mi katera stalno dela s svojimi psi... vsi samo razstavljamo..nekatere skandinavske delajo ampak imajo "delovno" liniji škotov... na primer tale...ki vzreja "delovne škote"  http://www.irokon.net/ ... njen slogan "We breed for Working Ability, Health & Appearance Since 1992" GG


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #2600 : 29 Oktober 2008, 10:01:19
GoldenGirl, brez zamere- ampak zakaj potem toliko psov (5?+ nemški ovčar) če ne moreš do konca izkoristiti niti potenciala enega? Če se ti to zdi že tako nemogoče s tolikšno maso psov- zakaj si si potem sploh omislila tako število v tako kratkem času...




čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2601 : 29 Oktober 2008, 10:18:31
Pa saj nisem mislila, da bi povsod tekmoval ::), ampak vsaj v eni discpilini večkrat pokazal pse.

 Poznam ljudi ki imajo po 4 pse, trenirajo agility, RO in kolikor jim dopušča čas in denar še pašnjo zraven. Je pa res, da ne razstavljajo veliko-meni razstave res niso pomembne-v mladosti z vidika socializacije, potem tu in tam kaka-psa bom imela predvsem za kak šport in hribolazenje.

Ne vem zakaj taka občutljivost in obramba s strani Alme in GoldenGirl ::) Vidve pač tega ne počneta. Pa kaj. Verjetno imata svojo vzrejno vizijo-se je pač držita. Sem mogoče rekla da morata pustit razstave in se pokazat nekje kjer je meni bolj ljubo in pomembno? Noup, ker psa itak ne bom vzela v SLO-oz. je za to zelo mala možnost.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2602 : 29 Oktober 2008, 10:31:34
čara brez zamere od kdaj smo eni milionarji?? Torej razstave, poslušnost, RO, paša, agility, reševanje, ... še kaj??? tebi se sploh sanja koliko moraš odštet za vse to?? Oprost ampak tvoje predstave so rahlo nerealistične.

Sicer nimam skota, imam pa zlatkota. Hodiva na razstave, naredila sva B-Bh, hodiva na agility tekme in na rally obedience tekme. Pa nisem miljonar - kvecjemu nasprotno. Trenutno 10 izpitov pred diplomo in na zavodu za zaposlovanje, brez sluzbe seveda. In kako mi uspe? Ze nekako, znajdem se. In vse se da, ce se hoce. In res je tudi to, da nimam 5 psov, imam samo enega. Ampak zacnes z enim in potem nadaljujes, kajne? Pa tudi, ni treba it na vsako razstavo in na vsako tekmo. Pac sprejmes kompromis, in se nekako izide  :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #2603 : 29 Oktober 2008, 11:38:57
Jaz sem na strani Alme in GoldenGirl :)

Pse imata zato ker je to njuno veselje...pa še psarne po mojem mnenju ne moreš imeti če maš 2 psa. Lahko da je priznano pod psarno sam to zame ni to. Se mi pa zdi da je lahko govoriti kako se lahko vse izide če hočeš noben pa ni dejansko v taki situaciji. Govorite samo to kar vidite pri drugih in iz lastnih predvidevanj kar se pa meni ne zdi prav.

P.S.
Pa brez zamere samo moje mnenje ;)

LP,
    Nika

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #2604 : 29 Oktober 2008, 13:44:42
Jaz sem na strani Alme in GoldenGirl :)

Pse imata zato ker je to njuno veselje...pa še psarne po mojem mnenju ne moreš imeti če maš 2 psa. Lahko da je priznano pod psarno sam to zame ni to. Se mi pa zdi da je lahko govoriti kako se lahko vse izide če hočeš noben pa ni dejansko v taki situaciji. Govorite samo to kar vidite pri drugih in iz lastnih predvidevanj kar se pa meni ne zdi prav.

P.S.
Pa brez zamere samo moje mnenje ;)

LP,
    Nika

Se pravi je zate ključen pokazatelj kvalitete psarne to, da imajo več psov kot 2?
 ::)
Psarna, kjer sem vzela kraševca je ena izmed uspešnejših, imajo več rezervacij vnaprej za leto, dve ali še več. In imajo eno psico s katero vzrejajo. In se mi to zdi naravnost odgovorno, ker so super izkoristili potenciala obeh psic- tako z vidika družabnega psa, poslušnosti kot razstavljanja (ni zanemarljivo, da je veteranka Ch.Šana najbolj uspešna kraševka v zgodovini pasme v razstavljanju). Razumem psarne z 20 psi, ki imajo celo zaposlene ljudi, pse v solastništvu in kot primer psarne piirenejcev par tisoč ovc, s katerimi psi aktivno delajo.
Ne razumem pa, da si nekdo v dveh letih nabavi vrhunske pse, večje število seveda, z njimi ne dela nič kot kakšno razstavo sem pa tja, se okliče za profi vzreditelja in se potem še postavlja kot zagovornik človeške rase- da pač vsega se ne da.



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #2605 : 29 Oktober 2008, 14:57:03
Čara tu ne gre za neko občutljivost ali obrambo to je realnost, da kupci bi radi eno drugo itd.
večinoma pa ko dobijo pse jih samo malo število dela, velikokrat delajo samo nakaj časa oz ne redno. Včasih so samo na začetku zagnani, potem pa čez 2,3 leta jih mine.
Večina vzrediteljev normalno, da ima službo (8-10 h/dan), partnerja, bog ne daj, da so še otroci ker oni tudi potrebujejo veliko ukvarjanja, pse, še kaj recimo konje, delajo domača opravila (kuhat, prat, likat, čisti,...kar tudi vzame veliko časa), itd.
in pol je že dan na okoli in tedaj še moraš najt čas za ...vedno nekaj je.
Pa ne misli, da sem odpisala, ker želim da vzameš škota iz SLO, za to se ne gre.
Saj je ok, da ti želiš recimo vse delat...moraš samo razmislit, da ni enako to če imaš enga psa, tri ali 5 ali pa še več.

Ovcka...ja, saj se nekak izide...meni se, kljub temu da sem študentka. Vedno nekje delam(pretrgano, včasih ne), tako da kaj zaslužim...ne živim pri mami (me nič ne sponzorirajo), imam svoje gospodinjstvo, itd. torej vem kako je tudi to kadar delaš osem ur in si na cesti še recimo 1,5 h, ker nimam vedno dela pa moram tudi šparat. Če imaš redno sližbo dobiš malo drugo cifro na račun ali? Jasno pa mi je to, da ti velikokrat tudi zmanjka ČASA. Večinoma si samo srečen, da greš na dolg sprehod, se malo žogaš, doma imam par ovir, da malo to preskakujejo, ...ni enostavno časa in tudi financ, da bi lahko šel vsak mesec na eno ali dve razstavi ter tudi eno ali dve tekmi ali pašo,...
moraš pogledat tudi aspekt, da recimo midve s GG nisve imele legel (pri meni je bilo samo eno in to pred petimi leti), da bi lahko debeli - vsaj malo pokrile. Tako namreč se nekak izide, še kak dodatni omenjen strošek.
Ni mi jasno kako ti supeva s 180 € socialne, razen če te kdo vzdržuje (hrani, elektrika, najemnina, bla bla). Ta keš pa pol imaš za sebe, recimo mobi, pes, ...  

Če bi človek imel recimo samo eno leglo letno, bi to tudi nekaj malo stroškov pokrilo. Tako pa nič. Ona pa še ima veliko dela s konji ter še 2 otroka ima.
Aja, včeraj sem na vadboišču malo povadila s Adri poslušnost in vem, da če bi šla delat izpit bi recimo A siguro naredila. Ni to nič tako ekstra.
 
Izkoristit potencial enega, hmmm vprašaj starše, če oni mislijo da si ti izkoristila ves svoj potencial. Vedno bodo rekli, da mogoče bi se še dalo to in ono. Zato ker vedno najboljše hočejo za svoje otroke. Makar so se sigurno trudili. Tako je tudi s našimi ljubči, poskusiš vse kar je možno in koliko zmoreš. Vse je odvisno od pogojev in potenciala, ki ga imaš za osnovo, kaj v bistvu sploh imaš za razvijat.

Vem, da moji psi imajo potencial za razna dela...vendar zame to ne pomeni nujno tega, da moram tudi recimo tekmovat, delat izpite.



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #2606 : 29 Oktober 2008, 15:03:08
Jackie...se ti potem zdi ok, da imajo samo eno psičko s katero vzrejajo? Uboga psica, koliko
legel je že imela?? Vidiš to pa recimo meni ni ok. Psice niso kotilne mašince, ki bi naj imele v
življenju 4,5 legel. 2 maksimum 3 je več kot dovolj. Tudi ni greh, če ima enkrat samo v življenju
mladičke. Saj ni samo zato na svetu.


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #2607 : 29 Oktober 2008, 15:13:03
Alma si se pa...razpisala  ;D

Pa drugače?  :-[ ;D
Kaj novih novic?
Slik?  :'(

Lp,Nika

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #2608 : 29 Oktober 2008, 15:14:53
Jackie...se ti potem zdi ok, da imajo samo eno psičko s katero vzrejajo? Uboga psica, koliko
legel je že imela?? Vidiš to pa recimo meni ni ok. Psice niso kotilne mašince, ki bi naj imele v
življenju 4,5 legel. 2 maksimum 3 je več kot dovolj. Tudi ni greh, če ima enkrat samo v življenju
mladičke. Saj ni samo zato na svetu.
S tem se pa čisto strinjam! Boga psica bi res bila, če bi bilo tako kot si napisala!  :'(

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #2609 : 29 Oktober 2008, 15:18:12
sedaj je vsaj tudi pri škotih nekaj akcije, dogajanja...saj nisem slabo mislila...samo pač
je včasih potrebno svoje mnenje povedat, brez tega ne gre...
ko bom naslednjič na vadbišču bom prosila, da nas kdo pofotka...
samo nažalost sem skoraj vedno sama oz se fulamo...ker nimamo
vedno enako čas. Itak samo 3,4 hodimo.

Bo pa danes imela GG super lepe slike! Jaz sem že nestrpna!