Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2325557

Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #2760 : 05 Januar 2009, 23:02:15
Hvala  ;D Sem zelo ponosna na mojega malega puhka!  :-*
Vem kako ti je...jaz sem komaj zdržala ta 2 meseca, preden je prišla Sky k meni. Vprašaj vzrediteljico GG, sem vsak vikend visela pri njih po več ur ;)
A si že kaj razmišljala o pet name? Bo Melody?


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #2761 : 05 Januar 2009, 23:04:29
Mojca super slike, kar še nas zalagaj z njimi  :P

Melody dobrodošla na forumu  ;) Še ena lastnica Andromčka na forumu, super  ;D Donna in Ryan sta pa res super par, in malčki so taki cukri  8) Kako pa jo boš klicala?

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


Melody

  • Gost
Odgovori #2762 : 05 Januar 2009, 23:06:13
Bo ostala Melody :)
Joj sej pomoje ima Martina tudi že mene čez glavo :)

Saj ti je znano predpriprave...
Se zanimam za vse kaj in kako ...kaj je najboljše in to:)



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #2763 : 06 Januar 2009, 09:02:40
Čestitke Melody, po slikici se mi je zdelo da bo to ona  ;)

Wau Mojca tamala pa noro uživa, pa vidim da je pogumna tudi za tri. Se vam bomo za en dan res najavili na obisk  ;)


lucky7

  • *
    • Prispevkov: 533
    • Točke: 1
  • Androma
Odgovori #2764 : 06 Januar 2009, 10:05:02
GG.. Rineweld damica pride pa zelo zelo kmalu v Slovenijo ;D Joj še majčkeno.. :-* :-*


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #2765 : 06 Januar 2009, 10:14:15
Super... počasi se pa popularnost škotov v SLO kar razvija! Enkratno! GG


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #2766 : 06 Januar 2009, 11:15:19
Tudi mene to veseli, saj so škoti res izredna pasma! Bo treba organizirat kakšno srečanje vseh teh naših malčkov, ko jih bo zdaj toooliko vsepovsod  :-*


Melody

  • Gost
Odgovori #2767 : 06 Januar 2009, 16:57:37
Mojca se strinjam s teboj ;D

joj a ni lepo da bo če dali več Škotov... jaz sem tudi zelo vesela, ker so izredno srčkani:)



Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #2768 : 06 Januar 2009, 17:10:43
Melody dobrodošla na forumu.  ;)  :)

Tudi jaz bom (če bo šlo po sreči  :P ) dobila psičko iz te psarne.
Res je enkratna psarna in ima tudi čudovite pse in lastnici sta neverjetno prijazni.

Ker bo to tudi predvidevano tudi leglo v tem letu iz iste kombinacije.....
No saj bomo videli...  ;D  :-[

Ryan in Donna sta pa tudi reeees krasna.  :-*

Ko bo malo prišla k tebi le pazi, da naš boš zasuvala s slikcami tako kot Mojca.  ;D :P :-*

Sky....jooooj lepotica mala.  :-*

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


Melody

  • Gost
Odgovori #2769 : 06 Januar 2009, 17:47:32
bom bom :) bom ponosna lastnica Melody tako da fotke bojo:)



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #2770 : 07 Januar 2009, 16:40:06
Kdaj jih greš pa kaj pogledat, Melody? A so tudi pri Andromi tako pridne, da ti pošiljajo veliko slik? Meni jih je GG skoraj vsak drug dan, če ne verjetno ne bi zdržala cela 2 meseca jaz;) Torej bo malčica tvoj prvi kuža? Kakšni so kaj načrti, kakšen šport, razstave?

Midve s Sky pa imava že zelo 'pestro'. Je morala včeraj k veteriarju, ker ima očitno alergijo na hrano,  pa je takoj dobla 2 veliki inekciji. Ampak je bila tako pogumna, se je želela z vsemi tam igrati, čisto nič strahu, neverjetno! ;D

Evo še par fotk...je tako mrzlo, da se bolj noter držimo, hodimo le na kratke sprehode vsake par uric.
















kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #2771 : 07 Januar 2009, 16:51:45
Puhek mali, a potem je alergija bila kriva za praskanje, revca mala  :(
Držimo pesti da kmalu mine  :-*


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #2772 : 07 Januar 2009, 17:08:04
Zakaj pa menjate hrano?
Jaz vedno priporočam isto hrano kot pri vzrediteljici . potem pa ev. postopoma menajt

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #2773 : 07 Januar 2009, 17:09:44
Cukr.  :-*

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


Melody

  • Gost
Odgovori #2774 : 07 Januar 2009, 17:34:42
Pri Androm so super... sploh prvi teden se je Martina zelo izkazala, ko je naša mala Melody se borila za življenje:) in ob njihovi pomoči preživela in me skoraj vsake dve uri obveščala ... res super... tako da ta vikend jo grem pa upam da pogledat:)  :o KOMI ČAKAM  :o razmišljam o razstavi če bo ustrezala pogojem...



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #2775 : 07 Januar 2009, 19:12:53
Zakaj pa menjate hrano?
Jaz vedno priporočam isto hrano kot pri vzrediteljici . potem pa ev. postopoma menajt

Sem ji dala isto hrano...prav zato je čudno, ker jo je jedla že več kot 1 mesec, pa prej vzrediteljica ni opazila nobenih problemov. Mogoče je tudi kaj drugega krivo, pri alergijah je problem ravno to, da se težko ugotovi vzrok. Veterinar pravi, da so to lahko samo trenutne težave, ker je še majhna, da bo verjetno minilo...Zdaj ima zdravila, menjali smo hrano, pa še skopala sem jo (kako je lepa in kako dišiiii 8) )...upam, da bo pomagalo, da se božca ne bo cela spraskala.

M, kaj pa je bilo z Melody? Dobro, da je zdaj uredu! A že vidijo?
Me veseli, da imamo v Sloveniji take super vzreditelje škotov:)
Aja pa pofotkaj jih, ko greš na obisk ;D



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #2776 : 07 Januar 2009, 19:14:33
Aja, kaj pa za Agility ni nobenega navdušenja? Škoti znajo bit zlo dobri v tem! Sky deluje super potencial, upam, da nama bo uspelo tudi na tem področju ;D


Melody

  • Gost
Odgovori #2777 : 07 Januar 2009, 20:03:32
Revčka je dehidrirala in je bilo rizično prvi teden... :(

samo se je zvlekla ven... So potem skoz jo nadzoroval pa ekstra obroke dobivala tako da je sedaj uredu

ja že gledajo:)

seveda da jih bom poslikala vse tri :o

so vsi taki cukerčki, da bi še sladkorno fasala če bi bla polek njih skos ;D



Melody

  • Gost
Odgovori #2778 : 07 Januar 2009, 20:05:27
za Sky sem pa vesela da se je dobro odrezala pred veterinarji in upam da bojo težave odpravljene v čim kasnejšem času... no ja ne upam ampak vem ;) ne dvomim vate in v Sky ;)



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #2779 : 07 Januar 2009, 20:13:51
Aja, kaj pa za Agility ni nobenega navdušenja? Škoti znajo bit zlo dobri v tem! Sky deluje super potencial, upam, da nama bo uspelo tudi na tem področju ;D

Vse naj.
Jaz raje ne bom opisovala, kako se je "odrezal" moj škot na eni probi, kako bi bilo z agilityjem  ;D


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #2780 : 07 Januar 2009, 20:47:01
Yo, a ti imaš tudi škota? Koliko pa je star? Boš pokazala kakšno fotko?

Moja prejšnja psička Gaja pa je bla super za Agi...samo jaz sem bla takrat še malo premlada pa me je bolj malo upoštevala (11 let sem mela). Je bil pa takrat en škot državni prvah in res dober. Midve pa sva bili prvakinji primorske eno leto, to bolj na koncu, ko sem malo zrasla pa si pridobila malo avtoritete, hihi. No, mislim pa da bo s Sky šlo, glede na njeno živahnost in učljivost!


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #2781 : 07 Januar 2009, 20:51:40
Blue Pearl: mogoče je bil pa ravno šampon problem za alergijo. Ali pa samo sprememba okolja (in šok).



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #2782 : 07 Januar 2009, 21:31:07
Yo, a ti imaš tudi škota? Koliko pa je star? Boš pokazala kakšno fotko?

Ne, ga nimam več, žal. Sem ga dala po večmesečnem trpljenju uspavat, starega 2 leti in 9 dni.
Vidiš ga lahko pa tule:
http://viringo.moj-album.com/album/198846/
http://viringo.moj-album.com/album/199085/?os=199242
http://viringo.moj-album.com/album/160376/?os=160933
Je ponekod na slikah tudi iz piknikov ljubiteljev britancev.
Na, pa spet tulim.
Se približuje obletnica, ko sem se za vedno poslovila od njega.
To je njegova zgodba:
http://www.mojpes.com/forumbb/viewtopic.php?t=2822&highlight=ibd


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #2783 : 07 Januar 2009, 21:43:13
Blue Pearl, imata v planu kaj priti v pasjo šolo..pa kam? Se mogoče kje na društvu potem kdaj vidmo :)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #2784 : 07 Januar 2009, 22:09:27
Blue Pearl: mogoče je bil pa ravno šampon problem za alergijo. Ali pa samo sprememba okolja (in šok).

Skopala sem jo danes, v slučaju, če bi bila tudi kakšna bolhica, tako da ni zaradi šampona. Zdaj mislim, da se malo manj čoha, čeprav se še...upam da bo minilo. Mogoče je tudi zaradi spremembe okolja, prej je bila zunaj, zdaj je noter...sicer imam vse radiatorje zaprte, ampak je vseeno razlika. Važno, da je drugače vse ok, ta manjši problemček bomo ja rešili:)

Yo, tvoj Thor je bil čudovit...in res krasne slike. Precej podoben moji Gaji...sem prebrala celo zgodbo in se je tudi meni naredil kar cmok v grlu. Tako mlad kuža, ne morem verjet...a potem je bila bolezen dedna oz genetska? Kdaj si se odločila za evtanazijo? To je res hudo, podobno je bilo pri moji Gaji, ampak ona je imela že 15 let in smo se nekako psihično pripravljali, da bo počasi prišel ta čas slovesa...vseeno pa jo zelo pogrešam in mi je žal, da ne more spoznati male pikice Sky.

Blue Pearl, imata v planu kaj priti v pasjo šolo..pa kam? Se mogoče kje na društvu potem kdaj vidmo :)

Ja, seveda prideva...zdaj da porihtam tele težavice, pa da jo cepim..in da se malo otopli:) Potem pa se prikaževa v KD Ajdovščina:) Kako je kaj tam, nisem bila že skoraj 10 let!. Za zdaj jo bom kar doma trenirala, zna že sedi, tačko in prostor, pa pozna svoje ime...neverjetna je moja miša! :-*




*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #2785 : 07 Januar 2009, 22:23:08
O potem se pa kej vidimo..na spomladanskih tečajih recimo :). Mala šola je kot je, agility je pa krasen, tako da...kar korajžno :)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #2786 : 07 Januar 2009, 22:32:30
O potem se pa kej vidimo..na spomladanskih tečajih recimo :). Mala šola je kot je, agility je pa krasen, tako da...kar korajžno :)

No sej malo šolo bom kar sama izvedla, nekaj izkušenj že imam pa malih psičkov bo tut ogromno za igranje:) Za Agi je pa Primož trener, a ne? Smo včasih skupaj tekmovali, treniral pa nas je vse moj oče;) Ti torej tudi Agility treniraš, tekmuješ kaj? Kdaj imate treninge?


Melody

  • Gost
Odgovori #2787 : 07 Januar 2009, 22:37:40
a kdo ve katera pasja šola je v Ljubljani najboljša za začetnike? :) To se že kar nekaj časa zanimam pa mi vsak drugače pove...



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!

Melody

  • Gost
Odgovori #2789 : 07 Januar 2009, 23:01:08
hvala...

ah vsak začetek je težak:)