Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2325686

Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #2850 : 13 Januar 2009, 09:41:30
Layla ne pravi nič, Chopper se nekaj razburja, samo se je kar umiril, ko je videl tako velikega psa pred sabo, hehe.
Hčerka lebdi nekje med nebesi in zemljo  :D
Ja, začasno je pa tako relativen pojem.  8) >:D


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #2851 : 14 Januar 2009, 10:33:54

Kaj mislite o tem???


'Ste vedeli, da bi psi morali živeti 27 let?

Se vam kdaj zazdi, da so življenja naših kosmatincev krivi?no kratka? ?e bi obstajajalo nekaj, kar bi jim lahko podaljšalo in izboljšalo življenje - nekaj izklju?no v vaših rokah - ali ne bi storili vsega, da se to zares zgodi?

Se tudi vi ?udite, zakaj psi tako pogosto obolevajo?

Rak, artritis in brez števila drugih hudih, zahrbtnih bolezni... Psi hirajo, se prehitro starajo in vse prezgodaj umirajo. ?e je vaš kužek že bolan, si najbrž vsak dan zaželite ?arobno pali?ico, s katero bo mu izbrisali bole?ine ter mu povrnili zdravje in vitalnost.Hrana, ki ubija

Psi in ma?ke, ki jih redno hranijo z umetno industrijsko hrano - konzervami ali briketi - neizogibno postanejo žrtve cele vrste krutih in uni?ujo?ih bolezni. Njihovi lastniki jim lahko mo?no izboljšajo zdravje, ?e nemudoma preidejo na naravno prehrano, ki terja veliko glodanja in žve?enja (kot je za te živali naravno!) in je sestavljena predvsem iz nerazkosanega mesa (n. pr. celih surovih piš?ancev) ali vsaj iz surovih kosti raznih živali, ki se jih drži še nekoliko mesa.

Umetna hrana zastruplja kar na pet razli?nih na?inov:

   1. Mehka konzervirana živalska hrana in briketi, katerih glavna sestavina so žita, živalim ne o?istijo zob. Prav nasprotno, takšna hrana se lepi na zobe in omogo?a bujen razrast bakterij v zobnem plaku. Telo proti bakterijskim napadalcem mobilizira svoj imunski sistem. Rezultat so vnete dlesni, zaudarjajo?a sapa in bakterije, ki krožijo po organizmu in s svojimi strupi slabijo in zastrupljajo celotno telo.1,2

   2. Psi in ma?ke nimajo primernega prebavnega sistema in encimov, da bi lahko poskrbeli za sestavine žitaric in drugih rastlin, ne glede na to ali so te sestavine surove ali kuhane. Ko v tovarni pasje hrane ta žita prekuhavajo pri visokih temperaturah, se škrob, beljakovine in maš?obe denaturirajo in postanejo do take ali druga?ne mere toksi?ni.3 Umetna brozga je tudi polna barvil, konzervansov, vlažilcev in še kupa drugih umetnih kemi?nih aditivov; nobeden nima hranilne vrednosti, vsi pa so bolj ali manj škodljivi.4 Ko pridejo v ?revo, se absorbirajo v kri in prizadenejo razne telesne sisteme.

   3. Slabo prebavljene žitne sestavine iz brozge, ki prispejo do debelega ?revesja le v napol predelanem stanju, so vzrok, da se tam razraste veliko število škodljivih bakterij. To zelo škodi ?revesni sluznici, saj je s strupi, ki jih te bakterije izlo?ajo, nenehno v stiku. Tudi te strupe kri zanese  naprej, do drugih telesnih organov.5

   4. Nekatere ob?utljivejše živali, recimo mladi?i, pokažejo znake slabega zdravja in slabega po?utja že v zelo kratkem ?asu uživanja te škodljive, umetne brozge. Številni mladi?i trpijo za driskavostjo in raznimi kožnimi težavami. Dolgoro?na izpostavljenost strupom, naštetim v to?kah 1., 2. in 3., pa okvari še druge  organe. Bolni organi nato tudi sami proizvajajo ve? toksinov in odpadnih snovi, kot bi jih sicer, ter  jih spuš?ajo v krvni obtok, kar še pospeši obstoje?e bolezni in okvare.6

   5. Naše živali trpijo ve?inoma trpijo mol?e, saj ne znajo govoriti. Toda ko jih prizadenejo štiri vrste strupov, ki sem jih opisal, pozornim in skrbnim lastnikom že njihova telesna govorica pove, da potrebujejo pomo? veterinarja. Le redki veterinarji pa jim bodo rekli: "Prenehajte! Ne dajajte mu ve? te škodljive brozge!" Ve?ina veterinarjev žal ignorira kategorije 1, 2 in 3 ter se osredoto?i le na bolne organe iz to?ke 4. Zdravljenja se navadno lotijo z mo?nimi zdravili, ki toksi?no obremenitev živali še pove?ajo.'

Ve? na http://kuzki.povejnaprej.net/




Donnatela

  • *
    • Prispevkov: 338
    • Točke: 0
  • Androma Collies & Corgis
Odgovori #2852 : 14 Januar 2009, 10:40:46
Pri vzrediteljici je jedla Royal Canin, pa smo razmišljali, da je mogoče nanjo alergična, ker se je že takoj pri meni začela praskat (pa tudi sami proizvajalci so rekli, da imajo primere, ki so alergični na nekatere sestavine v njej), zato sem menjala na Hills ovčjetino, pa so še problemi, tako da ali je vzrok kaj čisto xy ali pa je problem kakšna sestavina, ki je v obeh hranah. Lahko pa je tudi šok ob vselitvi v nov dom pa ker je prej živela bolj zunaj, zdaj pa noter, pa centralna itd (čeprav imam ugasnjene radiatorje kolikor se le da).

Probaj Arden grange, je brez soli in katerihkoli substanc. Royal Canin in Hill's le vsebujeta nekaj soli in dolo?ene konzervanse.  Naša Glady je imela tudi probleme, zdaj ji dajemo že nekaj let AG. Toplo ti ga priporo?am. ?e želiš ti pošljem vzor?ke ali pa me kontaktiraj na zs.

Lp

www.androma-collies.com - Androma Collies Kennel


Donnatela

  • *
    • Prispevkov: 338
    • Točke: 0
  • Androma Collies & Corgis
Odgovori #2853 : 14 Januar 2009, 10:46:19
POPKOVA KILA

Popkova kila je dedna. Naša Tessa je imela popkovo kilo. Pri vzrediteljici je bila operirana. Izhaja iz legla, kjer so vsi imeli to hibo. Tudi njen sin jo je imel. Pri sam?kih jo ne priporo?am operacije, razen da je tako velika, da je nevarnost da mišice trebušne stene popustijo. Psi?ke, ki imajo popkovo kilo, in jo nameravate imeti za vzreoj, pa toplo priporo?am oprecijo. Operacija ni zahtevna. Je pa res mote?e.

www.androma-collies.com - Androma Collies Kennel


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #2854 : 14 Januar 2009, 10:52:31
Hvala, Donnatela!

Sem že slišala nekaj o Arden grange in naj bi bili res kar ok...Ampak vse kar je umetno, je pa? umetno in dolo?eni konzervansi sigurno so, pa tudi meso, ki je noter, se ne ve iz kje izhaja. Sem razmišljala, da bi ji dajala malo brikete (recimo te AG), pa malo naravno hrano npr sveže meso. Kje pa se dobi AG brikete, le preko interneta?

Za kilo pa bom po?akala, da ima vsaj 6 mesecev, potem bomo pa operirali, ?e bo treba. Rada bi z njo vzrejala, ja, upam, da bo vse ok in bom lahko! ;D


Donnatela

  • *
    • Prispevkov: 338
    • Točke: 0
  • Androma Collies & Corgis
Odgovori #2855 : 14 Januar 2009, 12:05:56
Hvala, Donnatela!

Sem že slišala nekaj o Arden grange in naj bi bili res kar ok...Ampak vse kar je umetno, je pa? umetno in dolo?eni konzervansi sigurno so, pa tudi meso, ki je noter, se ne ve iz kje izhaja. Sem razmišljala, da bi ji dajala malo brikete (recimo te AG), pa malo naravno hrano npr sveže meso. Kje pa se dobi AG brikete, le preko interneta?

Za kilo pa bom po?akala, da ima vsaj 6 mesecev, potem bomo pa operirali, ?e bo treba. Rada bi z njo vzrejala, ja, upam, da bo vse ok in bom lahko! ;D

Brikete lahko naro?iš meni ali pa pri Sergeji. Jaz sem zaposlena pri njej, Avanturist d.o.o.. [email protected], 040 299088-Sergeja ali 040 8852666-Martina

www.androma-collies.com - Androma Collies Kennel


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #2856 : 14 Januar 2009, 13:22:02
Druga plat zgodbe... psi, ki dobijo preve? mo?ne hrane in zlasti mesa.. ne bi smeli ga dobiti ve? kot 20% obroka..dobijo tudi kožne bolezi...izpad dlage, zamašijo se jim lojnice... to se naredi zlasti pri NO (lastne izkušnje) in drugih pasmah...

Druga?e pa ena super novica..Moj Paris je spet o?e...8 prekrasnih tribarvih mladi?kov (4 punce, 4 fantje) so pricvilili na svet danes pono?i... sem super vesela..malo popravi Aishino nesre?no zgodbo!  ;D GG


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #2857 : 14 Januar 2009, 14:33:44
Ooo :o ?estitke GG in Paris! Kdo je pa mamica? Mogo?e Aurora?

Blue Pearl upam, da bo vse v redu s Sky, probaj katero drugo hrano mogo?e bo boljše...

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


Melody

  • Gost
Odgovori #2858 : 14 Januar 2009, 14:40:44
no pa se je veeno lepo kon?alo...?estitam...



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #2859 : 14 Januar 2009, 15:08:10
Ne mama je Afrodita nad Mlini, h?erka od Aurore, oziroma ne?akinja od Aishe, Adrie.... torej žlahta  ;) GG


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #2860 : 14 Januar 2009, 15:25:40
Aha, lepo  ;) Kdaj bodo kakšne slikce?  ;D

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #2861 : 14 Januar 2009, 16:58:20
Zdi se mi zelo lep tekst... GG

Lend Me a Pup

I will lend to you for awhile a puppy, God said,
For you to love him while he lives
and to mourn for him when he is gone.
Maybe for twelve or fourteen years,
or maybe for two or three.
But will you, till I call him back
take care of him for me?

He'll bring his charms to gladden you
and should his stay be brief
you'll always have his memories
as solace for your grief .
I cannot promise that he will stay,
since all from Earth return,
But there are lessons taught below
I want this pup to learn.

I've looked the whole world over
in search of teachers true
And from the folk that crowd life's land
I have chosen you.
Now will you give him all your love
Nor think the labor vain
Nor hate me when I come to take my pup back again.

I fancied that I heard them say,
"Dear Lord Thy Will Be Done,"
For all the joys this pup will bring,
the risk of grief you'll run.
Will you shelter him with tenderness
Will you love him while you may
And for the happiness you'll know forever grateful stay.

But should I call him back
much sooner than you've planned
Please brave the bitter grief that comes
and try to understand.
If, by your love, you've managed
my wishes to achieve,
In memory of him that you've loved,
cherish every moment with your faithful bundle,
and know he loved you too.

— Author Unknown


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #2862 : 14 Januar 2009, 17:32:05
Zelo lepa, gane?a pesem, GG.

?estitke za Parisovo leglo...zdaj pa ima moja Sky pol-bratce in sestrice ;D Pofotkajte jih kaj, ko bo možno!


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #2863 : 16 Januar 2009, 12:08:52
GG ?estitke za male kepice.  :-*  :-*
Pa seveda.....slike?  :-[  ;D

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #2865 : 16 Januar 2009, 18:35:08
Dolly in Gloria,ki uživata na snegu...zadnji?...danes je Gloria odšla v nov dom..Alma hvala..Gloria in novi lastniki so bili navdušeni  :o GG










kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #2866 : 16 Januar 2009, 18:44:54
 :o Sre?no Glor?i, mi je že v?eri pti?ka prišepnila, da danes odhajaš  :-*
Kam je jo pa mahnila lepoti?ka ?


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #2867 : 16 Januar 2009, 19:05:23
V Novo Mesto..prekrasna družina ki je že imala škota 13 let... bila je obojestranska ljubezen na prvi pogled ...sem želo vesela ! GG


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #2868 : 16 Januar 2009, 19:16:01
http://vs796.rosehosting.com/forum/index.php/topic,7494.new.html#new

Yo, vem da za obletnice še bolj boli, drži se! Pa se malo stisni k Habibu, da ti bo lažje! :-*

GG, Glor?y je krasna, res para lepotica, super dlako ima in se vidi že na slikah, da ima ogromno energije:) Se je super ujela s teto Dolly, a ne? Sem vesela, da je našla tudi ona tak super dom.


Kdo pride jutri pogledat na razstavo na gospodarsko raztaviš?e? A še kdo razen GG (Dolly) razstavlja?



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #2869 : 16 Januar 2009, 20:08:52
Evo še par najinih fotk ;D

Super nova piskajo?a igra?ka


Tako po?ivam, ko se moja lastnica ubada z ra?unalnikom in si smotka no?e vzet ?asa zame, ki bi se igrala 24 ur na dan!


Malo razstavnih poz;)




Takole pa prosim za brikete (sedi in suuuuuuper lep pogled)


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #2870 : 16 Januar 2009, 20:27:03
Neda res super za Glor?i

Mojca Sky ma pa tak navihan pogled  :D Cuker mali

Pa še ena današnja od Kale


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #2871 : 16 Januar 2009, 20:32:59
Vsi imate snegec sam pri nas divja ta smotana burja :( Komaj ?akam pomlaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ad!!!!!
 :-* za Kalo...trenutno imata s Sky enako ovratnico, sam da je Sky 5x prevelika ;) Jutri bo treba kupit eno fajno samo zanjo.


fortuna

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
Odgovori #2872 : 16 Januar 2009, 21:38:59
V Novo Mesto..prekrasna družina ki je že imala škota 13 let... bila je obojestranska ljubezen na prvi pogled ...sem želo vesela ! GG

Morda bolj konkretno kam? :)



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #2873 : 17 Januar 2009, 14:15:07
Velik Slatnik, NM  :) GG


*Lila*

  • *
    • Prispevkov: 625
    • Točke: 1
  • Islandci so zakon!
Odgovori #2874 : 17 Januar 2009, 14:20:58
Super za Glory. :)

Na klubski spletni strani sem videla pod predvidela legla http://www.britanci.com/pasme_collie_legla.htm#5 je kaj ali ni ???

LP



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #2875 : 17 Januar 2009, 16:23:26
Pri Aishi ni šlo vse tako kot bi moralo, ve? je pa tukaj napisano  :'(
http://vs796.rosehosting.com/forum/index.php/topic,7308.60.html


*Lila*

  • *
    • Prispevkov: 625
    • Točke: 1
  • Islandci so zakon!
Odgovori #2876 : 17 Januar 2009, 19:13:42
Vem ja :( samo jaz sem mislila za Adrio?



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #2877 : 18 Januar 2009, 17:23:17
Novice iz sveta razstav  :o CACIB Ljubljana, Specialka SKBOP, CACIB Tromostovje...

V?eraj na specialki  :-[ ..sodnici Stelli Clark ...Dolly nibila ?isto ni? vše?...zamgali so "klasi?ni" škoti... danes je bil bolj naši dan... Dolly je bila 1odl. PRM, J-BOB, BOB 2. !

Hvala "Liza" za super handlanje  :D GG








kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #2878 : 18 Januar 2009, 17:31:16
Neda ?estitke za danes  :o Bravo Dolly  :-*
V?eraj?ni dan pa- nimaš kaj  ;)


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #2879 : 18 Januar 2009, 17:36:20
Ana! Hvala... moraš znati zbrati "prave" sodnike  ;) To je tudi cela umetnost razstav  ;D ... GG