Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2325762

Melody

  • Gost
Odgovori #3240 : 09 Marec 2009, 22:13:16
ja res raste v pravega lepotca... se vid, da je od Melly bratec :D >:D :-* :-* :-*
komi čakam da ga videm kej... upam ::)



deanspyke

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #3241 : 10 Marec 2009, 11:34:53



deanspyke

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #3242 : 10 Marec 2009, 11:39:51
postal sem lastnik škotskega ovčarja , ki sem mu dal ime spyke . Star je mesec in pol in je živi vragec. ker je še mali živi v naši spalnici in vščasih v postelji.

Je zelo živahen , uboga in je pravi junak.

dal bom na forum še slike samo da ga ulovim v dobri pozi.

 lp dean



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #3243 : 10 Marec 2009, 12:24:18
Zdravo..dobrodošla  ;) ... ali je ta tvoje spyke rodovniški dologodlaki škotski ovčar ? GG


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #3244 : 10 Marec 2009, 12:44:11
In kateri cepec ti je prodal 1,5 meseca starega psa?


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #3245 : 10 Marec 2009, 13:15:28

Lep pozdrav deanspyke upam, da se bosta imela z novim družinskim članom lepo, da se boš veliko ukvarjal z njim in da bomo na forumu brali o samih lepih rezultatih vajinega dela ....  kuža pa je nadvse srčkan, čeprav tako na prvi pogled ni ravno podoben dolgodlakemu škotskemu ovčarju  ???

In kateri cepec ti je prodal 1,5 meseca starega psa?

hihihihi...isti cepec, ki mu je prodal tega psa za škotskega ovčarja.  ;)  upam samo, da je bil kuža podarjen in da mamica ne bo imela vsako leto mlade "škotske ovčarje", da bi si napolnili primankljaj finančne krize. Če pa ima ta pes po kakšnem čudnem naključju rodovnik, se pa posipam s pepelom  ;)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


deanspyke

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #3246 : 10 Marec 2009, 13:15:38
da razložim !! ta moj spyke je od čistokrvnega škotskega ovčarja "hektor" in mešanke kratkodlake škotske ovčarke ("nenamerno"  je prišlo do paritve teh dveh
lepotcev. Čeprav so ju ločevali sta se nekje našla in uživala skupaj. Tako je nastalo leglo 5 kužekov in jaz sem dobil podarjenega spyka 7 tednov starega.

to je moj prvi pes , in moje največje bogatstvo seveda poleg hčerkice jane.

Nevem še če bo imel očetove gene ( Kek Viola Hektor dolgodlaki škotski ovčar lastnica Lea Bohnec šampion ) ali pa od mame mešanka kratkodlakega škotskega ovčarja.



deanspyke

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #3247 : 10 Marec 2009, 13:22:11
POZNAM TO DRUŽINO KER DELAM V SLUŽBI SKUPAJ Z MAMO OD LASTNICE TEGA LEGLA TAKO DA SEM HODIL K NJIM VSE OD SKOTITVE KUŽEKOV PA VSE DO
TAKRAT KO JE POSTAL NAŠ LEPOTEC MOJ LASTNIK.

TAKO DA NE BO POMOTE NIHČE ME NI NAT..... SAM SEM SE TAKOJ ZALJUBIL V TEGA PSA IN ME NE MOTI DA NIKOLI NE BO ŠAMPION ZA MENE BO VEDNO NAJLEPŠI IN  NAJBOLJŠI.

POMEMBNO MI JE DA SE ON PRI MENI DOBRO POČUTI IN NI NIČ MANJ VREDEN KER NIMA RODOVNIK. ŽE SAM OČE  JE DOVOLJ LEP IN PAMETEN DA IMA MALI 
NA KAJ BITI PONOSEN.



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #3248 : 10 Marec 2009, 13:24:11
[quote author=deanspyke link=topic=380.msg341909#msg341909 date=1236687338

Nevem še če bo imel očetove gene ( Kek Viola Hektor dolgodlaki škotski ovčar lastnica Lea Bohnec šampion ) ali pa od mame mešanka kratkodlakega škotskega ovčarja.
[/quote]

POSIM!! PA ŠE KAJ NE! Tvoj pes je od MEJE GJEREK, ki stanuje pri starših mojega fanta. Ima mešanko PIKICO (ki izgleda malo kot border collie s nekaj nemškega ovčarja) in oče pa je vaški mešanček s kratkimi nogami (pes je max 30 cm visok), 5 cm črne dlake, bel ovratnik in nekaj malo rjavega na gobcu. Torej očeta moje psice v to xxx  ne vmešavaj!! To da Hektor živi pri njegovih starših nima nič s tem in nikakor ne more bit on oče! Takoj bom taščo poklicala in prverila, če so si to svinjarijo oni izmislili ali ti. Ker če ti, mislim da boš doživel kar nekaj neprijetnosti s moje strani.

Pa lastnica psa nisem jaz in tudi nikoli nisem bila.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #3249 : 10 Marec 2009, 13:36:38
Hahaha, kako bi pa lahko bila psica mešanka kratkodlakega škota, če pa imamo samo 1 v Sloveniji ali kako že?

No, zdaj sem šla še sliko pogledat. Upam, da boš imel psa rad, samo nima pa v sebi čisto nič škota, pa če ti je prav ali ne.


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #3250 : 10 Marec 2009, 13:45:35
deanspyke .. preden pišeš in prevazmeš psa, ki je rezultat malomarnost nekih malomarnih lastnikov..prosim preberi malo o genetiki...

Citiraj
Kek Viola Hektor dolgodlaki škotski ovčar lastnica Lea Bohnec šampion ) ali pa od mame mešanka kratkodlakega škotskega ovčarja.

Hektor je oče od moje Aishe in je barve blue merle... če je mama
Citiraj
mešanka kratkodlakega škotskega ovčarja.
in je ne vem kakšne barve... mladič sigurno ne more biti podoben tvojem spyku... spyke je bolj podoben kakšnemu berncu...  ;) in to da podpiraš nerodovniško vzrejo tudi to ne moreš šteti v tvojo čast! GG


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #3251 : 10 Marec 2009, 13:52:06
Veš moj prvi pes je bil mešanec in sem ga enako rada imela kot sedaj Adrio in Seno. Nesramno se mi zdi samo to, da
se blati moje in ime Hektorja. Hektor je imel enkrat v življenju leglo in to s mojo psičko Unique. Več niti ne bo imel.

Pa najbolj me je raz...to, da s mešanko kratkodlakega škotskega ovčarja...samo ena je v slo in to je Sena. Pikica pa niti blizu ni tej pasmi...
da me ne boste napadali, nočem povedat da je manj vredna s tem...samo kaj ni res pač ni res.  >:(
Če bi tako enostavno bilo imet mladiče, potem jaz ne bi letala prejšnji teden po Budimpešti.  >:D


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #3252 : 10 Marec 2009, 14:37:30
deanspyke na forum si šele prišel in se že lažeš.
Brez komentarja...

In tvoj pes ni NITI MALO podoben škotskemu ovčarju.  ;D

Lp,Nika  :)

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #3253 : 10 Marec 2009, 15:14:50
wow! kaj takega pa nisem pričakovala (že tisto mešan s kratkodlakim škotom mi je bilo čudno)  :-\ Sprva sem mislila, da je to en deček, sedaj pa vidim, da imamo opravka z odraslim moškim  ??? Zakaj je sploh pomebno, da je škot njegov oče in mati kaj že???? mešanka s kratkodlako škotko? Lea, a pri vas kar mrgoli kratkodlakih škotov in njihovih mešancev? jaz bi tudi enega!!!!  :o

Meni je prav srčkan kuža, samo laži, ki pa so okoli njega pa so tisto, kar spremlja nerodovniško vzrejo, kar me najbolj boli...ni se treba kitit z uspehi staršev, če imaš psa rad takšnega kot je. jaz imam posvojenega nerodovniškaga škota (prej mešanko), oba naravnost obožujem prav tako kot mojega rodovniškega psa in me ne vrže v luft, če nimam fensi šmensi prednike škota...je pa zame karakterno najboljši pes kar jih poznam, najlepši pa itak, pa je vseeno kastriran, ne glede na moje mnenje o njegovi superiornosti  ;)...tako da, lastniki mešancev bodite ponosni nanje in to odkrito povejte zakaj, kako, saj so zlata vredni že zato, ker so vaši  :o . tiste, ki pa so leglo sproducirali, pa poučite, da sterilizirajo psičko, oziroma to več ne ponovijo, ker jih je preveč po zavetiščih in po verigah.

Lea...mi pa je res grozno, ko vidim, kako laži potegnejo zraven še nekoga drugega, ki sploh ne ve od kod ga je zadelo  ;). Je pa zelo nesramno se kitit z uspehi nekoga, ki gara zanje in si ustvarja dobro ime, potem pa pridejo na dan laži na njegov račun...ne, res ni fer. Lea, upam, da boš poštimal, da se tile psički ne podo prodajali pod pretvezo, da so potomci tvojih psov ali psov tvoje družine  ;)

Lp, Tina

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #3254 : 10 Marec 2009, 16:20:13
Hvala Felina!  :-* Maja, pri nas mrgoli od smoothkov. Samo fora bo ta, da kadar jih planiramo nič ne bo  :'(
joj, na to sploh ne upam pomislit.

Mogoče ni zlobno mislil a vseeno to ni hec.

Malo prej me je klical Jari, mož Satu ki je lastnica Seninega ženina. Zelo sta me razveselila, boljše lastnike samčka si ne bi mogla
zamisliti. Jaz cela srečna, potem sem pa to prebrala. Od jeze sem požrla cel čips. No, dobro...priznam, dva...sombreros,
ko je v eni vrečki le 65g.  ::)

Aja, da se še tukaj pohvali...njuna mlada psička je bila BOB na Cruftsu...ime ji je Milli Miller Viisakas Virginia. Slike so na njihovi spletni strani.
Tudi ona bo parjena s Ilpotom in ravno danes mi je predlagal, da bodo objavili reklamo za Senino leglo na njihovi strani!!  :-* :-* Kaj so krasni!!
 :-* :-* :-*




Donnatela

  • *
    • Prispevkov: 338
    • Točke: 0
  • Androma Collies & Corgis
Odgovori #3255 : 10 Marec 2009, 17:24:25


To ni nič podobno škotskemu ovčarju. :-[ ???

www.androma-collies.com - Androma Collies Kennel


Melody

  • Gost
Odgovori #3256 : 10 Marec 2009, 23:10:51
no ni glih lepo, da ste vsi planili nanjo in jo na grd način skritizerali...  :-\res je da ni podoben škotu...  ???

samo je pa vseeno lep mešanček in ti želim veliko veselja in lepih dni z njem



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #3257 : 11 Marec 2009, 06:19:22
no ni glih lepo, da ste vsi planili nanjo in jo na grd način skritizerali... 

A nekomu podtikati štancanje mešancev je pa lepo al kako?


Melody

  • Gost
Odgovori #3258 : 11 Marec 2009, 08:38:23
Yo, ni lepo samo pač če človek ne ve...
Punca se pač ne spozna...
ni zdej ona kriva... kriv je tist k ji je podtaknu zato bi se blo treba znašat nad unim in ne nad njo...



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #3259 : 11 Marec 2009, 08:53:18
Yo, ni lepo samo pač če človek ne ve...
Punca se pač ne spozna...
ni zdej ona kriva... kriv je tist k ji je podtaknu zato bi se blo treba znašat nad unim in ne nad njo...

Preden kaj takega napišeš, je treba bit ziher. Očitno se ne zavedate, kaj lahko tako pisanje povzroči. Nič dobrega - ne za eno, ne za drugo stvar.
In pisanje na forum je javno, kar za sabo lahko potegne določene posledice.


Melody

  • Gost
Odgovori #3260 : 11 Marec 2009, 09:03:54
no pač nisem sigurna lahko pa predvidevam...
ni treba bit ziher ker je lahko tukaj na forumou izraženo samo tvoje osebno mnenje...



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #3261 : 11 Marec 2009, 09:30:22
Ni to osebno mnenje več, če ti nekoga imensko poimenuješ. Makar je že na prvi pogled očitno, da to
ne more biti res.
Posledično sem izvedla, da je to bilo iz nevednosti, je sam sklepal ker pač samček tam živi.
Samo mora se razumet, da s takimi izjavami se kvari delo in trud in to ni fer.

Mladič je simpatičen, nihče verjetno nima nič proti da je sliko objavil, odnos do njega je očitno tudi lep,
samo moje ime in ime samčka ne spada zraven.
Mladička so dobili podarjenega.
Azili so polni psov, ki čakajo na topel dom in zato upam in verjamem, da se kaj takega več ne bo dogajalo. 


Melody

  • Gost
Odgovori #3262 : 11 Marec 2009, 09:34:12
Ni to osebno mnenje več, če ti nekoga imensko poimenuješ. Makar je že na prvi pogled očitno, da to
ne more biti res.
Posledično sem izvedla, da je to bilo iz nevednosti, je sam sklepal ker pač samček tam živi.
Samo mora se razumet, da s takimi izjavami se kvari delo in trud in to ni fer.

Mladič je simpatičen, nihče verjetno nima nič proti da je sliko objavil, odnos do njega je očitno tudi lep,
samo moje ime in ime samčka ne spada zraven.
Mladička so dobili podarjenega.
Azili so polni psov, ki čakajo na topel dom in zato upam in verjamem, da se kaj takega več ne bo dogajalo. 

se oproščam nisem vedela glede situacije in to...

glede drugega dela se pa čisto strinjam s teboj in tudi jaz upam da bo tega čedali manj...



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #3263 : 11 Marec 2009, 09:49:12
Sem ti odgovorila na zs, za vse ostale pa še glede tega:

ni treba bit ziher ker je lahko tukaj na forumou izraženo samo tvoje osebno mnenje...

O ja, pa je treba bit ziher. Takšna pisanja niso več osebno mnenje, gre za omenjanje oseb, psov, prirejanje resnice, (ne)namerno povzročanje škode itd. In vse to lahko za sabo potegne tudi tožbe ter posledično precej visoke zneske, ki bremenijo pisca takih "osebnih mnenj". Dajte se začet zavedat, da stojite za vsem, kar napišete javno na forum (ali pa tudi na zs - razna žaljenja ipd. npr.). Pri nas še ni toliko "v navadi", ampak za taka pisanja mnogokrat sledijo sankcije, tožbe, odškodnine... glede na vedno večjo uporabo interneta se bo začelo tudi pri nas. Da ne bo kakšne panike, toliko samo v vednost.


Melody

  • Gost
Odgovori #3264 : 11 Marec 2009, 10:41:36
SE JAVNO OPARVIČUJEM ČE SEM KOGA UŽALILA... :-[ :-\




Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #3265 : 11 Marec 2009, 10:43:48
Yo ,kaj pa ti svojga Habibija nič ne pokažeš? Tolk sem že prebrala o njem da me že prav zanima kakšen lep senior je. Imaš kako sliko?

LP Ika


Iron

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #3266 : 11 Marec 2009, 21:43:47
SE JAVNO OPARVIČUJEM ČE SEM KOGA UŽALILA... :-[ :-\


Pozdravljena Melody,

Iron se je kar tresel ko je prebiral tole.



Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #3267 : 11 Marec 2009, 21:47:03
Iron dobrodošeeeeeel!!!  :-* :-* :-*

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #3268 : 11 Marec 2009, 22:05:03
hej,

mene pa zanima kak je prišlo do barve blue-merle? Pa do tega da imajo ti psi modre očke..  :) Vem da so jih v preteklosti križali s hrtom a od njih ta barva? ... pa kak dolgo je ta barva sploh prisotna, ker ko smo mi našo prvo kupli pred 15 leti  se ne spomnim da bi tu bil kaki takšne barve, zdaj pa nevem če je to kr smo bli manj razviti al zakaj :)

Lp, ana

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


Melody

  • Gost
Odgovori #3269 : 11 Marec 2009, 22:58:45
Dobrodošli na forumu g.Iron  :P ;)

kako je kej z Ironom?
se da videt kakšno slikco? ::) :-[