Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2325585

irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #3480 : 05 April 2009, 22:58:39
jaaa Sky je taka mehkica, z zelo elegantnim dolgim nosom ;D
ful lušna babnica je :)

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


Melody

  • Gost
Odgovori #3481 : 06 April 2009, 10:17:09
Ena slikca Foxy, ki ni več tako zelo majhna  :D


joj kok je luškana... :-* :-* :-*
Melly pomoje komi čaka da jo vid ;)

ful je lušna punčara... ful je že zrastla ;D



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #3482 : 06 April 2009, 10:45:19
Felina in Irzi, super vas je bilo spoznat, krasne kužke imata! Hvala za vse pohvale  ;) Za Sky je super, da je v družbi čimveč kužkov, da se navadi, škoda ker živite tako daleč. No, saj prideva kmalu spet na obisk ;D Komaj čakam, da začneva tudi s Sky trenirati Agi, Jay je najin vzor!!! 8)
Fotke pa kmalu... ::)

Tale fotka od Foxy pa je ful scena, zgleda kot da je en avstralček brz repa hihi. Sam rastejo pa res vsi hitro, a ne?


Melody

  • Gost
Odgovori #3483 : 06 April 2009, 10:46:55
no pa da še jaz pokažem mal mojo bejbo kuko lepo pančka pa k ji Urša pride težit ::) ;)







Melody

  • Gost
Odgovori #3485 : 06 April 2009, 10:52:16
jap že dones ;D



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #3486 : 06 April 2009, 11:43:08
Danes ne prideva, ker je Sky ful izčrpana od vožnje v Mb in nazaj, pa bova malo počivali oz se kar doma učili trikce:) Se pa vdimo v sredo, če prideta! ;D


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #3487 : 06 April 2009, 11:46:46
Ti mali nedobudneži, krasni so  :-* :-*
Za vse tiste ki ne spremljate moje teme ena fotka moje Kale, ki se spet smeji


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #3488 : 06 April 2009, 11:56:17
Ana..tako sem vesela za Kalo in zate  ;D ! Se kaj vidimo ! GG


Melody

  • Gost
Odgovori #3489 : 06 April 2009, 12:33:45
Danes ne prideva, ker je Sky ful izčrpana od vožnje v Mb in nazaj, pa bova malo počivali oz se kar doma učili trikce:) Se pa vdimo v sredo, če prideta! ;D


seveda prideva... se razume ;)
joj sam tok je plašna pri izvajanju vaje to k mormo zvadet na lavorju ali čem podobnem... je sploh ne morem naučiti
tko d jo bom raj kasnej to učila k bo večja... bova spet v zaostanku...  :-[no sej je še mejhna... bo že 1x tudi to znala :-[ ;D



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #3490 : 06 April 2009, 14:38:28
Ana, res super za Kalo...kužki se hitro poberejo...sploh ker ima tebe ob sebi! Upam da boš tudi ti kmalu ok! Pa da se kaj vidimo!!!!!! ;D

Urša, ne skrbi, Sky se tudi 3x hitreje uči zdaj, kot se je ko je bla še manjša. Saj se nič ne mudi. Pa poskusi najprej z eno res veliko škatlo...nama s tem kar gre  :)


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #3491 : 06 April 2009, 15:00:53
Lepi mali gospodični Foxy in Melly ter lepa Kala  :-*

Blue Pearl se vidimo v Mb, komaj čakam da končno spoznam in premečkam Sky  :D

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #3492 : 06 April 2009, 17:04:14
Ja hitro rasejo, čas kar beži. Čeprav po eni strani komaj čakam, da bo zrasla, imam raje odrasle pse, ker ko nekaj časa živiš z njimi točno spoznaš karakter, vse ''muhe'' njihove in je fajn. Mladička še nisi tako navajen... Je pa Foxy po karakterju mogoče malo Sky podobna, je tudi bolj nezaupljiva nekaj časa do tujih psov in ljudi. Ko smo sami je res živahna, se igra, laja, če kdo pride, ali pa če smo mi kje pa kar potrebuje nekaj časa da ''razišče teren'' :) in se uživi. Bo treba veliko okrog hodit :)

Rosana, sploh nisem vedela kdaj si jo to slikala :) Je vsaj kakšna slikca tukaj gor, mi smo bolj leni glede tega. Slikamo še potem se nama pa ne da na računalnik slik dat ::)

gremo še malo ven
lp


dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #3493 : 06 April 2009, 17:06:37
Aja še to-lepa slikca Melly tista v košari, uživa :)
tudi od ostalih so luštne...
Foxy bi verjetno tudi rada Melly videla ;D

zdaj pa res gremo...

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #3494 : 06 April 2009, 20:09:11
Komaj čakam, da začneva tudi s Sky trenirati Agi, Jay je najin vzor!!! 8)

Uf, zdaj sem pa čist napihnjena in pokam po šivih od ponosa  8). A na mariborsko razstavo prideta? Potem se pa itak vidimo, jaz bom malo firbcala ;)

Ana, polubčkaj Kalo na ta njen ponovno nasmejani smrček.

Melody...kakšen drobižek je tale kepica...jooojjjj, čisti srček  :o  :-*

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #3495 : 06 April 2009, 21:51:18
Neda, Mojca in Tina, hvala, jaz skačem od veselja skoraj. Je pa še vedno tako, da se Runča ne sme omenjati. Danes sem na sprehodu, avtomatično poklicala še Runota, ko sem jih klicala k sebi in je Kala kar okamenela, nato smo se en čas orenk crkljali da je ponovno pozabila. Take stvari v srcu grozno bolijo, boli zvečer, ko ga ni pri nas, boli ko se skupaj podimo in ga ni zraven. Res je full čudno ko so sam trije okoli mene.  Na splošno gledano pa se držimo  ;D


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #3496 : 07 April 2009, 11:36:27
Usoda ima včaših čudne pote..in kot je napisal Ninja
Citiraj
Se opravičujem za nastalo zmedo.
Mislim, da je vse rešeno.
...

Res je po 24. urah je naša Lily našla nov pravi dom... to mi je napisal njen nov lastnik:
Citiraj
Po nekih čudnih poteh se je mala Lily znašla pri meni.Ni mi jasno kako ste lahko oddali Lily osebi, katera vsaj pri meni ni pokazala kakšnega pretiranega veselja do nje. Mislim, da je Lily sama tako hotela in vem, da ji nikoli ne bo žal. Družina jo je zelo lepo sprejela in Lily vam sporača, da se ima zelo lepo.

Tudi kozice so ji zelo všeč in tamale prav pridno preganja, kaj več bomo videli pozneje.Zaenkrat se obnaša tako kot sem si želel. Ko se malo bolje privadi na novi dom, vam pošljem fotografije.







Sedaj Lily pridno preganja kozice in se druži z novimi prijateljicami... 2 kraške ovčarke in eno pumi, ki jo bo naučila vse kar zna  ;) ... sedaj ko je Lily v "pravih rokah" pa bomo mogoče res videli eno škotinjo na kakšni tekmi za pašnjo drobnic...  ;D GG


lucky7

  • *
    • Prispevkov: 533
    • Točke: 1
  • Androma
Odgovori #3497 : 07 April 2009, 11:52:48
A je šla k gospodu Pižmohtu, hm tole mi je pa kar mal že smešno, kako se vse skupaj razpleta. Sto ljudi, sto čudi kaj čmo.


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #3498 : 07 April 2009, 11:58:09
Ja šla je k njemu in sem super zadovolja... Imaš prav 100 ljudi, 100 čudi..kupiti psa za 1 dan in se ga "naveličati"...nimam besed..zame je pomembno, da se je dobro/bolje razpletlo za njo  ;D   


lucky7

  • *
    • Prispevkov: 533
    • Točke: 1
  • Androma
Odgovori #3499 : 07 April 2009, 12:01:50
Kako pa to ,da je vzel tricolorko??? ??? Saj mu tricolorji niso všeč, njemu je všeč klasična barva sable.


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #3500 : 07 April 2009, 12:09:12
Nisem prepričana, da je to res... On je bil že pri meni ko sem imela mladiče in je želel vzeti Sky (blue) ali Toffee (tri) ampak so bile obe rezervirani... tudi za Lily se je zanimal...samo okoli pogojev nisva bila še usklajena  ;D ... in pol se je vmešala usoda  ;D Za njega je bistven temperament ! GG


lucky7

  • *
    • Prispevkov: 533
    • Točke: 1
  • Androma
Odgovori #3501 : 07 April 2009, 12:21:19
Bom raje tiho glede vsega, se ne splača razpravljat okoli tega ::), jaz sem končala s to temo lep dan še naprej pa pocrkljajte svoje škotke.


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #3502 : 07 April 2009, 13:01:59
lucky7 prav imaš... pomembno je, da se ima Lily dobro  ;D GG


lucky7

  • *
    • Prispevkov: 533
    • Točke: 1
  • Androma
Odgovori #3503 : 08 April 2009, 11:43:29
Kdo razstavlja v Mariboru??

Ali kdo namerava imeti še letos leglo?? Ajde kaj ste vsi tko skrivnostni, pol je legel da se d. dela iz njih.  :P


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #3504 : 08 April 2009, 12:55:00
Pri nas varjetno ne...če si že vpraša, bi bilo logično da sama poveš prva...
in ena pripomba...da seveda, če se ima vsako leto leglo, ena psica recimo x krat v življenu...
zame to pomena, da gre za d...

najbolj brezv... mi je pa ta odgovor : želimo videt kaj je psica sposobna dat s različnimi samci...
vsak ima ta...ko slišim to mi že počasi gre na bruhanje...prejšnji ponovno ta pesem...da ne bo pomote,
ni bil vzreditelj škotov...


lucky7

  • *
    • Prispevkov: 533
    • Točke: 1
  • Androma
Odgovori #3505 : 08 April 2009, 13:08:35
Mi tudi ne bomo imeli legla po moje 3  leta, Nelly če ima kdaj al pa ne, Glady je zaključila ,Zoya in Luna tudi za 3 leta, bomo
videli kaj bo čas prinesel, drugače pa ne hvala za nekaj časa


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #3506 : 08 April 2009, 13:16:06
Če ne nameravati imeti več legel zakaj ste kupili novo psičko in odbžali eno iz zadnjega legla??? V čem je smisel imeti 8 psic če se ne vzreja ??? GG


lucky7

  • *
    • Prispevkov: 533
    • Točke: 1
  • Androma
Odgovori #3507 : 08 April 2009, 13:25:26
Ker jih nimamo samo za vzrejo, ampak jih imamo zelo zelo radi :-*


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #3508 : 08 April 2009, 13:46:32
Tole ste pisale 17. septembra

Citiraj
Pozdravljeni!
Sem vzrediteljica škotskih ovčarjev. Kakor vem, število mladičev pasme ško je letos zelo malo. Računala sem, da jih je bilo zelo malo - samo 9. V našem leglu so se skotile samo 3 psičke. Imam pa velik problem. Dveh psičk nikakor ne morem prodati, enostavno ni zanimanja. Nobenih klicev, nobenega emaila, nič. Res sem razočarana. Tako daleč se že prišla z mislijo, da bi nehala vzrejati. 
In še zadnje informacije, ki sem jih izvedela, da letos ne bo nobenega legla več, mogoče še v začetku drugega leta. Ne vem, kaj naj še naredim. 

Žalostno je to, da imaš tri mladiče in od meseca maja/junija prodaš samo enega.
Psičk ne morem obdržati, imam malega sinčka, obeta se mi nova služba, preselitev na Štajersko - veliko sprememb..

Lep pozdrav

Androma Collies
www.androma-collies.com


in 4 oktobra

Citiraj
Ja, res je lucky7, res najbolje da imamo leglo na 10 let. Saj so kandidati vedno, ampak si zadnji moment premislijo, in vedno je kaki razlog, poleti-dopusti, pozimi-mraz, spomladi-prvomajski prazniki, jeseni-šola. Tako, da jaz ne mislim imeti nobenega legla drugo leto, lucky7, če boš ti imela kakega. Ampak je vprašanje če, če...
Še sreča, da gre vsaj Havanna na Dansko.
Lp

Ker se že takrat 2 psički niso prodale, zakaj imeti spet 3 legla...1 leglo decembra 2008 in 2 februarja 2009  ??? GG




Donnatela

  • *
    • Prispevkov: 338
    • Točke: 0
  • Androma Collies & Corgis
Odgovori #3509 : 08 April 2009, 14:04:28
In kaj nama zdaj mečeš to pod nos.Se ne smem izražati in povedati mnenje na tem forumu.  ???
 Saj boš lahko ti Neda in ostali imeli lahko zdaj legla. In ne mečite naju s sestro v isti koš. Imave psarno skupaj, ampak obe živive ločeno, s svojima družinama, vsaka na svojem koncu Slovenije. In vsaka ima nekaj psov. Tako, da 1. leglo ( od Joy)  in 2.leglo ( od Donne) je moja skrb, kar se tiče legel od letošnjega februarja so pa Andrejini.


Lp


www.androma-collies.com - Androma Collies Kennel