Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2325562

GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #3660 : 18 April 2009, 12:18:12
Ta je pa dobra... "NAŠ PARIS"  ??? GG


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #3661 : 18 April 2009, 13:56:56
Jp, pa oglas je bil že v naslovu kot da Billly najmanj na sredi ulice čepi in prosjači za dom.
Postala sem pozorna zaradi načina oglaševanja, sem pogledala profil uporabnika in ugotovila, da to ne bo vzreditelj. Sem postavila vprašanje, če ima dovoljenje za objavo oglasa in je bitje odgovorilo, da ga je našlo na netu. No, pol je blo pa zbrisano.
To je to.

p.s. Sem vesela, da ima Billy dom!  :-*


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #3662 : 18 April 2009, 20:54:24
Ja..Billy je v Celju..

Vprašala sem pa vzeditelja od Billyja..če so njegovi otroci kaj dali gor..in je rekel da absolutni nič...  GG


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #3663 : 18 April 2009, 21:17:27
V zavetišču Mala Hiša čaka na nov dom škotska ovčarka Lesi. Za več info pokličite objavljeno telefonsko številko.



S svojimi prikupnimi očmi, zapuščena Lesi plašno opreza za človekom. Želi si samo človeka,ki bi ji dal novo priložnost.. jo bo imel rad, do konca svojih dni. Lesi je stara 2 leti. Kontaktna oseba za posvojitev je: vodja zavetišča Mala hiša Andrej 031-732-700



Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #3664 : 18 April 2009, 21:20:14
Bogica.:'( Kar smili se mi.:'( Upam, da čim prej najde fanj dober in topel dom. :-*

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #3666 : 18 April 2009, 21:29:38
jaz tudi ne razumem...na cesto dat psa s takimi toplimi očmi... >:( >:( :'(
Šapa, jo pridem skrtačit?


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #3667 : 18 April 2009, 21:35:02
Šapa, jo pridem skrtačit?
Jaz sem samo skopirala oglas v upanju, da bi se našel kak ljubitelj škotov in jo posvojil. Delovanja tega zavetišča ne poznam tako, da bo treba poklicat in vprašat kako imajo urejeno glede obiskov.  ;)



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #3668 : 18 April 2009, 21:51:48
Grozno... Ker vemo, kako težko je škotu, ko izgubi dom...


LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #3669 : 19 April 2009, 14:34:07
Evo nekaj slikic iz današnje razstave kot sem obljubila :)







več slikic lahko vidite na strani moj-album :)

Lep dan!

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #3670 : 19 April 2009, 15:02:22
Oooo sami lepi škoti...iz kje pa je tale blue merle na 4. slikici? Kako je šlo Sherry? A je bil še kdo drug v puppy classu? Meni je zdaj žal, da nisva prišli gledat, me je dež prestrašil:(

LadyLia kdaj boš pokazala pa še kaj tvojo lepotičko? A si se odločila, da bo Donna?



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #3671 : 19 April 2009, 15:13:00



na tej sliki je Nyitramenti ...?

LadyLia nam napišeš tudi rezultate?





LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #3672 : 19 April 2009, 15:17:56
Oooo sami lepi škoti...iz kje pa je tale blue merle na 4. slikici? Kako je šlo Sherry? A je bil še kdo drug v puppy classu? Meni je zdaj žal, da nisva prišli gledat, me je dež prestrašil:(

LadyLia kdaj boš pokazala pa še kaj tvojo lepotičko? A si se odločila, da bo Donna?



V bistvu nevem od kje so bli tisti na 4 slikici , imeli pa so dva psa blue merle barve .. Po moji (neprofesionalni) oceni je šlo Sherry super in je taka lepa puhica ..  ;D  mislim, da ni blo nobenga drugega v puppy classu ( sem skakala malo okoli tako da nisem čisto vsega videla).

Mojo malo pa bom pokazala drugi tedn ko upam, da bom lahko šla na obisk k njej  :D  ime še vedno zbiramo.. jaz mam top 3 listo, če se nebomo mogli zmenit doma bom kr žrebala   ;)

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #3673 : 19 April 2009, 15:21:14
A ime Lia ti ni všeč? Al je slučajno tebi tako ime? :-[
Drugače pa sej tut če je še ena Donna, sej Slovenija je velika :P Kakšno pa je torej rodovniško ime?

Sherry pa je res puhek, škoda da je nisem videla v živo...no pa v Hrušici...Androme, dajte se malo považit z rezultati ;)
Me pa zanima, kdo so bli merli...če kdo ve, naj objavi! ;D


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #3674 : 19 April 2009, 15:30:19
Kako se zjutraj zbudimo...







A je treba kaj komentirat?  8) ::) ;D


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #3675 : 19 April 2009, 15:34:39
Pa ne da si končno fotič vzela v roke :P
Ful lepe slikice...vidim da Habibček resnično uživa proi vas. In tudi dlaka je čisto drugačna kot je bila na tisti sliki iz zavetišča. Kako pa je z zobki, ste kaj zrihtali?
Da bi tudi tista nesrečna 'Lesi' našla tako lep dom!!


LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #3676 : 19 April 2009, 15:41:05
Alma jaz še nikoli nisem razstavljala psa tako , da mi ni blo čisto jasno kak to poteka  :-[ ugotovila sem da so nakoncu enega izločli in potem je pokazala kdo je kateri ?? Bi bla zlo hvaležna če mi kdo to malo razloži  :)

Blue Pearl - Lady je bla naša prva škotinja Lia pa druga .  ;) Rodovnik je na B  in imajo dve psički sta Biba in Baja.  
Ja saj Donna je lepo ime, meni še je všeč tudi Bachy :)

Yo ni ga lepšega kot takšna budilka  ;D

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #3677 : 19 April 2009, 15:47:09
Pa ne da si končno fotič vzela v roke :P
Ful lepe slikice...vidim da Habibček resnično uživa proi vas. In tudi dlaka je čisto drugačna kot je bila na tisti sliki iz zavetišča. Kako pa je z zobki, ste kaj zrihtali?
Da bi tudi tista nesrečna 'Lesi' našla tako lep dom!!

Ja, ne, telefon  ::)

Zobki so katastrofa, jutri kličem dr. Erjavec, kaj naredit... Načeloma še ni za pod narkozo, stanje je pa katastrofalno...

Ne govori o Lesi, ker se mi srce trga...

Drugače pa imam še eno novico. Danes sem Habibija malo "zbutala". Se neka psička tu goni in je čisto preč. Kar pomeni, da mi je skočil v nič hudega slutečega pitbulla (ok, je bil privezan, tako da ni prišel dobesedno do njega), se je repenčil in padal ven in potem sva imela vzgojne... In mi je hotel Laylo zbutat tu, doma. Zdaj je užaljen in se smili sam sebi.
Pa smešen je, imam odprta balkonska vrata in kolikor je pogumen, si ne upa stopit na balkon  ::) Ja, sej...

Aja, pa v teh dneh mi je hotel zbutat mačka... Samo zato, ker je maja01 pustila pri meni eno oranžno dekco in ta dekca je nekaj tako posebnega očitno, da je treba zbutat vsakega, ki samo pomisli, da bi bila lahko za množično uporabo  ::) 8)

Drugače je pa zlat pes, dobesedno. Se je lepo navadil na stanovanje, ve, kje so vogali in se ne zaletava več. Večina tudi zunaj ne opazi, da ne vidi. Pa mene je naučil pospravljanja - moram, če nočem, da se kje spotakne ali zaleti  8)


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #3678 : 19 April 2009, 15:48:52
Yo ni ga lepšega kot takšna budilka  ;D

Ja... Sploh če ima pes zanič zobe, potem dobiš fris, kot je na zadnji sliki  ;D


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #3679 : 19 April 2009, 16:01:39
Yo fantastične slike! Zares se vidi kako oba uživata  ;)

p.s.: pri meni je tudi odkar sta punčki v stanovanju bolj pospravljeno...to je bil osnovni pogoj  ::) ti dedci ::)


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #3680 : 19 April 2009, 16:09:28
::) ti dedci ::)

Jp, jaz ga v bistvu nisem imela namen kastrirat, samo se bom vseeno posvetovala še o tem, ker pod narkozo bo itak moral zaradi zob... Ker ga totalno meče namreč- Meče v smislu, da je res zoprn.
No, saj upsov ne bo, ker je vedno pod kontrolo, samo da mi bo pa zaradi "ljubic" skakal v druge pse... Ne vem, se bom odločila po posvetovanju z vetom.

Trenutno se še vedno smili sam sebi. Očitno mu ni čisto jasno, da znam zatulit tudi nanj, če je treba...


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #3681 : 19 April 2009, 16:18:02
jaz sem mislila na mojega na 2 nogi ali prav imaš tudi ti na 4 so lahko s svojimi muhami včasih  ::)
jaz tako starega psa ne bi dajala pod narkozo, če res ne bi bilo potrebno...zobeke razumem ali samo
zaradi kastracije ne bi...saj bo vet povedal kako bo najboljše ;)
tote težave pa razumem, naš dedc še tudi misli da je on king in vse so njegove...obnaša se kot kokoš...
no skakal v nobenga ni nikoli...sedaj pa itak že ne...


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #3682 : 19 April 2009, 16:29:57
jaz sem mislila na mojega na 2 nogi ali prav imaš tudi ti na 4 so lahko s svojimi muhami včasih  ::)
jaz tako starega psa ne bi dajala pod narkozo, če res ne bi bilo potrebno...zobeke razumem ali samo
zaradi kastracije ne bi...saj bo vet povedal kako bo najboljše ;)
tote težave pa razumem, naš dedc še tudi misli da je on king in vse so njegove...obnaša se kot kokoš...
no skakal v nobenga ni nikoli...sedaj pa itak že ne...

Jaz o 2nožnem sploh ne bom izgubljala besed  ::)
Ja, ne, saj zaradi kastracije ga itak ne bi dala pod narkozo, se bom pa posvetovala, kako z zobmi in če bi takrat hkrati... Še za zobe me je strah...


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0

andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #3684 : 19 April 2009, 17:12:55
Kakšna je že ocenjena starost Habibija?

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #3685 : 19 April 2009, 17:18:22
10 +


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #3686 : 19 April 2009, 17:22:32
Preden se dokončno odločite za poseg ne pozabit na krvni pregled notranjih organov! Jetera in ledvice... Ni samo srce "problematično". Baje je celo manj...

Držim pesti!  :-*

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #3687 : 19 April 2009, 17:53:44
Kaj naj dam pregledat, lepo prosim. Sumim namreč, da so jetra fuč...


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #3688 : 19 April 2009, 18:09:11
Ko smo mi našega penzionista peljali v Postojno na poseg - slabi zobje (puljenje) so nam razložili, da pri narkozi ni problem samo srce, ampak tudi organi, ki poskrbijo, da se zadeva nato izloči iz telesa in naredili so odvzem krvi in ne samo splošno ocenli zdravja. Na srečo ima (je imel) vse super, čeprav je pred dvemi leti imel raka in smo lažjega srca čakali na konec posega, kjer so mu še za vsak slučaj med drugim slikali tudi prsni koš.
Naš ima ocenjeno starost na okrog 11 do 12 let.

V glavem bilo je vse brez problemov. In razloženo je bilo, da so organi povprečno bolj problematični.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #3689 : 19 April 2009, 18:38:25
Bi bilo fajn jetrne teste v našem primeru naredit?