Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2325547

LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #3810 : 29 April 2009, 22:08:31
aja Melody pravo princesko maš... res je prečudovita  :-*

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


Melody

  • Gost
Odgovori #3811 : 30 April 2009, 10:55:43
aja Melody pravo princesko maš... res je prečudovita  :-*

Hvala ;)



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #3812 : 30 April 2009, 11:58:27
Že dolgo sem želela vprašat...parkart sem slišala, prebrala da se škoti med sabo najraje igrajo (če imajo izbiro tudi druge pasme, recimo da je veliko psov na enem kupu), celo da zlati s zlatimi, blue-ji s blue-ji, tri s tri, smoothi s smoothi, roughi s roughi, ...

Ste kdaj opazili to ali slišali, da ima kdo take izkušnje?

Meni je to zelo zanimivo...ali to pomeni, da prepoznajo pasmo? glede barve mi ni čisto jasno...noja, tri ima masko, blue-ji pa flekce...verjetno tako ali?

Pri Seni tega ne nisem opazila, ker je njej totalno vseeno s kako pasmo se igra...glavno, da je za špil, hiter, ...
le ekrat sem imela občutek, da sta bili s Tio res rit in hlače, če se v obzir vzame, da sta se tedaj prvič spoznali...
imeli podobne gibe, način igranja...


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #3813 : 30 April 2009, 11:59:32
kaj maš mogoče kakšno sliko, da vidim če isto misliva  :)


Tukaj se tako približno vidi, no, vsaj vzorec, če se ga mogoče spomniš...So pa s peno, ki se jo lahko vzame ven.



LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #3814 : 30 April 2009, 12:01:38
jaaaaa to je to  ;D ful je dober vzorec! a mi lahko daš prosim cifro oz karkoli kjer jih lahko dobim  :-[  :)

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #3815 : 30 April 2009, 12:09:49
Že dolgo sem želela vprašat...parkart sem slišala, prebrala da se škoti med sabo najraje igrajo (če imajo izbiro tudi druge pasme, recimo da je veliko psov na enem kupu), celo da zlati s zlatimi, blue-ji s blue-ji, tri s tri, smoothi s smoothi, roughi s roughi, ...

Ste kdaj opazili to ali slišali, da ima kdo take izkušnje?

Meni je to zelo zanimivo...ali to pomeni, da prepoznajo pasmo? glede barve mi ni čisto jasno...noja, tri ima masko, blue-ji pa flekce...verjetno tako ali?

Pri Seni tega ne nisem opazila, ker je njej totalno vseeno s kako pasmo se igra...glavno, da je za špil, hiter, ...
le ekrat sem imela občutek, da sta bili s Tio res rit in hlače, če se v obzir vzame, da sta se tedaj prvič spoznali...
imeli podobne gibe, način igranja...


no jaz nisem imela te prilike,da bi bilo več škotov na kupu ko sma hodli z Lio na tečaj so bli v njeni skupini zlati prinašalci in nemški ovčarji več ali manj.. in se je najraje igrala z nemško ovčarko  :)  medtem ko Lady ni marala nemških ovčarjev (je mela slabo izkušnjo), imela pa je enega prijatelja dark sable škota , ki ga je edinega pustila blizu in ga ni šavsnila če ji je prišel blizu (in tudi ona je bla dark sable)  :) čeprav neem če je bla zato ravno kriva barva ali kaj druga :)

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #3816 : 30 April 2009, 12:26:08
jaaaaa to je to  ;D ful je dober vzorec! a mi lahko daš prosim cifro oz karkoli kjer jih lahko dobim  :-[  :)


Sem ti poslala na ZS. :)



LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #3817 : 30 April 2009, 12:48:28
Jaz mam še eno vprašanje. Ali se pri škotih delajo kdaj BAER testi oz jih je kdo že delal?

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #3818 : 30 April 2009, 12:51:23
Alma, Runčeku je bilo vseeno s kom se je igral, sam da je imel družbo. Kala pa je njegovo čisto nasprotje, če psov ne pozna se z njimi ne igra, prijazna je samo do škotov, ostalim daje opozorila naj jo pustijo pri miru. Jaz ji pravim da je moja mala rasistka  :D


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #3819 : 30 April 2009, 13:25:37
Moji se igrajo najraje med seboj in v parih... Aisha & Frosty, Layla & Paris ..Dolly z vsemi... Moon je pa tudi super družabna ... in ne marajo preveč drugih pasem...ne glede da so zrastli z NO... ker so ostale pasme, NO, zlasti prinašalci pregrobi v svoji igri..Osnovno se mi zdi, da so škoti dokaj družabni samo da igra ni pregroba..v tem primeru se umaknejo...

Par dni nazaj je prišla na obisk Wisky, sestra od Lily... prišli so na obisk, da bi se igrala z Moon, ker v baby šoli v LJ se boji vseh psov ..ampak na žalost so samo bokserji, doge in takšne "mrcine"... par minut se je bala celo Moon...pol so pa postale ful frendice in se igrale cele 3 ure... Prijateljica mi je sporočila, da se je popolnoma spremenila in, da je sedaj čisto ok.. prej se je pa polulala in počepnila takoj ko je srečala drugega psa... mogoče so tudi oni naredili napako, ker takoj ko so srečali psa so jo vzeli v naročje... pri nas so bili pa vsi na kupu... in se je mala Wisky takoj oživela... Ne glede, se mi zdi da so škoto najbolj srečni med seboj!  ;DGG


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #3820 : 30 April 2009, 17:21:56
Nekaj novih fotk:









Ruby se je že navadila na nov dom, z Lordom se že skupaj igrata  ;D Je res superca in sem ful vesela, da jo imam, Andreja še enkrat hvala  8)

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


lucky7

  • *
    • Prispevkov: 533
    • Točke: 1
  • Androma
Odgovori #3821 : 30 April 2009, 19:29:30
Za samičko Androma Jamaica Mystic Lady iščemo še skrbne in ljubeče lastnike



katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #3822 : 30 April 2009, 19:35:25
Držim pesti, da mala kmalu najde nov dom  :-*

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #3823 : 30 April 2009, 19:47:18
Ahh... tak pogled .. :-*
Upam, da koga čim prej očara srčica mala  :-* :-*

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


lucky7

  • *
    • Prispevkov: 533
    • Točke: 1
  • Androma
Odgovori #3824 : 30 April 2009, 21:41:11
Ja upam, da bo res našla tapravega lastnika, samo dajo bo imel resnično rad..


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #3825 : 30 April 2009, 21:42:09
Mali lepotički želimo da najde lastnike ki se bodo zavedali kaj imajo  :-* :-*


lucky7

  • *
    • Prispevkov: 533
    • Točke: 1
  • Androma
Odgovori #3826 : 30 April 2009, 21:43:57
Jo pa zdaj kličem Lady, ker je resnično prava damica, zelo lepa.  :)


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #3827 : 30 April 2009, 21:45:45
Če je pa zdaj Lady bo pa gotovo dobila fajne lastnike, saj jo čuva naša Lady tam čez mavrico  :-* :-*


Donnatela

  • *
    • Prispevkov: 338
    • Točke: 0
  • Androma Collies & Corgis
Odgovori #3828 : 30 April 2009, 22:11:38
Ojla!

Naj povem,  da je Nika končno povedala, da se odpove Jamaici. Torej njena Lee ni njena. In hvala, da si to povedala šele zdaj in nas pustila čakati in čakati. Šli smo ti na roko, odslavljali smo kupce, ker smo bili 100% da jo vzameš.
In Nika prosim, da odstraniš vse povezano z Jamaico, ker psička bo kmalu-upam ;)  , dobila nove lastnike, in ne bi bilo lepo do novih lastnikov, da javno uporabljaš njeno ime in slikice, kot za svojo psico. Tudi spletno stran mislim.

Torej ANDROMA JAMAICA MYSTIC LADY išče nove lastnike, skrbne in odgovorne.

Lp

www.androma-collies.com - Androma Collies Kennel


LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #3829 : 30 April 2009, 23:33:22
upam, da bo našla lep in ljubeč dom.. jaz bi jo vzela če bi blo to pred kakšnim mescom , preden sem rezervirala mojo Bajo .

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3830 : 01 Maj 2009, 10:07:48
???
Kako to pa, da Nika ni vzela?

Glede na to, da je pri večih pasmah "obljubljala" da bodo vzeli mladička in skakala od psme do pasme, ni bilo za pričakovati drugega. Je že tako, da dokler ni plačane are ne moreš računati na nov dom za mladička.

Imam pa jaz doma mešanico, za katero mislim, da ima nekaj škota v sebi. Eno uho je prepogjeno, majhna belina na prsih, prstih, nežen karakter.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #3831 : 01 Maj 2009, 18:50:12
Samo za info, Nika hodi v 5. razred osnovne šole. Tako da naj jeza res leti na odgovorne za tole situacijo. Upam da bo Jamaica našla dobre lastnike (ne dvomim) in Nika svojega psička, ko si ga bo lahko sama privoščila in bo dovolj velika, odrasla in sama odgovorna zanj.


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #3832 : 01 Maj 2009, 18:55:55
Našega Zorrota si je kupil 9 let star fant...ker so gradili hišo starši niso imeli denarja za njega..on je pa dal vse svoje prihranke za nakup psa..torej če so starši za to...si lahko psa kupi tudi otrok...ampak morajo vedeti, da bodo prevzeli vsaj 50% dela in odgovornosti za novega družinskega člana! GG


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #3833 : 01 Maj 2009, 19:00:50
Našega Zorrota si je kupil 9 let star fant...ker so gradili hišo starši niso imeli denarja za njega..on je pa dal vse svoje prihranke za nakup psa..torej če so starši za to...si lahko psa kupi tudi otrok...ampak morajo vedeti, da bodo prevzeli vsaj 50% dela in odgovornosti za novega družinskega člana! GG

V temi, kjer se pljuva po osnovnošolki sem navedla zakone, ki jih očitno vzreditelji prezirate zavedno.
Sledi prijava! Iz moje strani ta prva, molite, da jih ne bo še več. Denar je sveta vladarr, kajne?


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #3834 : 01 Maj 2009, 19:03:19
Yo, pa saj si napisala:
ZAKON O ZAŠČITI ŽIVALI v 10. člen-u določa:
Prepovedano je prodajati ali podarjati hišne živali osebam, mlajšim od 16 let, brez privolitve njihovih staršev ali skrbnikov.

Starši so pa tu privolili, mar ne?

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #3835 : 01 Maj 2009, 19:10:41
Katie točno..Yo! Jaz se NIKOLI ne pogovarjam/dogovarjam z mladoletnimi osebami... pri 4 tednih pridejo bodoči novi lastniki psa izbrati in zaarati...

V primeru Zorrota so si premislili (motila jih je dlaka  ::)) in pustili aro...Novi lastniki so pa imeli težave z denarjem, ker so gradili hišo... in so želela vzeti Zorrota na obroke..jaz pa živo bitje ne dajem na obroke... in pol me je mama poklicala in povedala do bo dal sin vse prihranke za Zorrota..in tako je Zorro našel prekrasen dom!!!!

Yo jaz sem univ.dipl.prava in s zakoni ne hečam... GG


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #3836 : 01 Maj 2009, 19:15:38
Si pa precej nedorasla za svojo izobrazbo! ;) :D

PS:Vržte me dol če hočte, ampak nebom bla tih ::)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #3837 : 01 Maj 2009, 19:22:53
Katie točno..Yo! Jaz se NIKOLI ne pogovarjam/dogovarjam z mladoletnimi osebami... pri 4 tednih pridejo bodoči novi lastniki psa izbrati in zaarati...

V primeru Zorrota so si premislili (motila jih je dlaka  ::)) in pustili aro...Novi lastniki so pa imeli težave z denarjem, ker so gradili hišo... in so želela vzeti Zorrota na obroke..jaz pa živo bitje ne dajem na obroke... in pol me je mama poklicala in povedala do bo dal sin vse prihranke za Zorrota..in tako je Zorro našel prekrasen dom!!!!

Yo jaz sem univ.dipl.prava in s zakoni ne hečam... GG

Torej pravniki zagovarjate javno blatenje mladoletnih oseb ali kako že?
Res ste p!"%e!


irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #3838 : 01 Maj 2009, 19:24:57
ne daš živega bitja na obroke, ko pa da nekdo zadnje prihranke zanj pa je ok?

tako ali tako si ga dala v iste roke, kot če bi ga dala na obroke!
ali misliš da bo 9 letni fant sam poskrbel za nakup opreme in vet. oskrbo?

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #3839 : 01 Maj 2009, 19:26:49
Sorry! "Smrček" nedorasla za kaj... zdi sem mi da so "Androme" naredile SAMO eno nakapo, da so se SPLOH pogovarjale/dogovarjale z mladoletno osebo! JAZ TEGA NE DELAM! GG