Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2325559

GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #3840 : 01 Maj 2009, 19:29:40
Jaz vedno zagovarjam princip, da tisti ki nima denarja za nakup psa je bolje da ga ne kupi..je pa ena stvar dati 800€ za nakup in pol 70€ na mesec za hrano in priboljške.. glede obrokov me je pa izučil primer ene znanke... prodala je psa na obroke in pri 4 mesecih ga je povozil avto in so lastniki klicali če morejo prinesti še zadnjo obrok  :'( >:(.. to je to... GG


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #3841 : 01 Maj 2009, 19:30:57
Našega Zorrota si je kupil 9 let star fant...ker so gradili hišo starši niso imeli denarja za njega..on je pa dal vse svoje prihranke za nakup psa..torej če so starši za to...si lahko psa kupi tudi otrok...ampak morajo vedeti, da bodo prevzeli vsaj 50% dela in odgovornosti za novega družinskega člana! GG

Torej si Zorrota prodala 9-letnemu otroku?


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #3842 : 01 Maj 2009, 19:38:29
Yo..se hecaš  :o... uradna lastnica in podpisnica pogodbe je mama in skrbnica... 9 letni otrok nima sposobnosti v pravnem prometu  ;D :D

In samo še to! VZREJA PSOV NI NEKA DOBRODELNA DEJAVNOST!!!  :D GG


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #3843 : 01 Maj 2009, 19:44:46
Našega Zorrota si je kupil 9 let star fant...ker so gradili hišo starši niso imeli denarja za njega..on je pa dal vse svoje prihranke za nakup psa..torej če so starši za to...si lahko psa kupi tudi otrok...ampak morajo vedeti, da bodo prevzeli vsaj 50% dela in odgovornosti za novega družinskega člana! GG


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #3844 : 01 Maj 2009, 19:46:57
IN???? Podpisnik pogodbe je mama in skrbnica 9 letnega otroka... tuda ona mi pošilja maile in slike in mi piše kako so srečni z novim družinskim članom ..iz katerega računa so vzeli denar..ni moja skrb !  :)

Nika je imela samo "smolo", da ji niso starši želeli dejasnko uresničiti njeno željo... ali ni bilo isto nekaj časa nazaj z eno članico, ki si je želela škota mama pa brdija..in sedaj imajo brdija  ;) GG


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #3845 : 01 Maj 2009, 19:50:20
Ojla!

Naj povem,  da je Nika končno povedala, da se odpove Jamaici. Torej njena Lee ni njena. In hvala, da si to povedala šele zdaj in nas pustila čakati in čakati. Šli smo ti na roko, odslavljali smo kupce, ker smo bili 100% da jo vzameš.

Torej ANDROMA JAMAICA MYSTIC LADY išče nove lastnike, skrbne in odgovorne.

Lp


Razčistite svoje stvari na štiri oči, za takšne stvari ni forum. >:(

Definitivno sem proti takšnemu tonu, ki naj bi bil namenjen otroku. >:( >:(

Jezo spuščajte raje NASE, ker niste dobro ocenili, precenili situacije >:( >:(, NE pa na otroka. Tako ali tako vse odločate sami( komu in kdaj gre mladič), pri tem ni nihče drug kriv. Krivda je lahko samo vaša(tako s strani vzreditelja kot s strani odrasle osebe), nikoli otroška. Vi ste odrasli, ona je otrok. Otrokom je dovoljeno delat napake, saj se na njih učijo.


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #3846 : 01 Maj 2009, 19:55:30
minči...prav imaš  zato sem napisala
Citiraj
zdi sem mi da so "Androme" naredile SAMO eno nakapo, da so se SPLOH pogovarjale/dogovarjale z mladoletno osebo! JAZ TEGA NE DELAM! GG

Nika je pa tudi malo "prekoračila svoja pooblastila kot mladoletna oseba", ker se je pogovarjala/dogovarjala kot, da je odrasla  :) GG


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #3847 : 01 Maj 2009, 20:05:37
minči...prav imaš  zato sem napisala
Nika je pa tudi malo "prekoračila svoja pooblastila kot mladoletna oseba", ker se je pogovarjala/dogovarjala kot, da je odrasla  :) GG

Se ti delaš trapasto ali si res? Kako te lahko 10-let star otrok nategne, da je polnoleten? Iz katerega planeta pa si???


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #3848 : 01 Maj 2009, 20:11:50
To moraš vprašati "Androme"  ;D :D :o ..drugače pa že več kot 2 meseca kraljuje na tem forumu kot lastnica od Lee..to se mi  NE ZDI zelo otroško in "nedolžno" ... moj sin je star 10 let in sploh še ne srfa po forumih in se ne pretvarja, da je nekaj kar ni... ne glede, da ima računalnik na razpolago  ;D  ;) GG


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #3849 : 01 Maj 2009, 20:14:46
Jaz se tudi z raznimi vzreditelji pogovarjam(povem koliko sem stara).
Itak mi pa starši ne bi dovolili rezervirat psa ne , da bi vedeli. Ne vidim nič slabega v tem, da vas je Nika spraševala. Saj verjetno ni sama prišla na obisk in verjetno tudi sama ni kriva, da starša nista plačala are. Ni Nika kriva, da sta ji starša obljubila psa in ji želje nista izpolnila. Vem kako se počuti, ker sem si tudi sama dolgo časa želela psa in starša mi ga dooolgo nista dovolila. Dobila sem ga pri 10letih. Plačala mi ga je mami, ampak mi kakšno leto ni dajala žepnine, da sem pokrila stroške. Okej mogoče Abby ni rodovniška in je bilo zato ceneje. Lahko ste srečni, da si 10 letni otrok sploh omisli RODOVNIŠKEGA psa. Jaz jo bom še vedno podpirala. Vse pripombe, ki ste jih izrekli čez Niko so res nesramne do nje. Kot je že Yo v drugi temi napisala si mogoče ne upate "nadreti" staršev in se zato "zdirate" na 10 letnega otroka?? Pomoje pri Niki ni bil glavni problem denar. Ampak sta mogoče starša slutila, da Nika sama ne bo mogla skrbeti za psa(čeprav po moje bi lahko). Ne vem zakaj se zdaj zdirate na Niko res ne. Je morda sama kriva, da sta ji starša obljubila nekaj in ji te želje nista izpolnila? Dej pustite ubogega otroka pri miru! Kaj se vam ne zdi koliko Nika trpi, ker se ji želja ne bo uresničila? Postavite se v njeno kožo in razmislite kako vam bi bilo. In se potem zdirajte na ODGOVORNO osebo in ne na otroka. Zaradi mene lahko tale post brišete in me začnete naderat.  Sem vam povedala samo svoje mnenje.

P.S. Niko poznam samo preko msn-ja pa vseeno vem kako je človeku, ko se mu najveeeečja želja v življenju ne uresniči.
Nika upam, da bo k vam nekoč prišla mala kepica. Katere koli pasme bo sem prepričana, da boš za njo dobro skrbela in ji posvetila veliko časa in, da ti bo življenje z njo še dolgo časa prijetno.



Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #3850 : 01 Maj 2009, 20:16:19
drugače pa že več kot 2 meseca kraljuje na tem forumu kot lastnica od Lee..to se mi  NE ZDI zelo otroško in "nedolžno" ...
Zato, ker sem res mislila, da jo bom dobila.

moj sin je star 10 let in sploh še ne srfa po forumih in se ne pretvarja, da je nekaj ker ni...
Kaj sem se pa jaz pretvarjala?

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #3851 : 01 Maj 2009, 20:18:00
minči...prav imaš  zato sem napisala
Nika je pa tudi malo "prekoračila svoja pooblastila kot mladoletna oseba", ker se je pogovarjala/dogovarjala kot, da je odrasla  :) GG

Nika jih ne more prekoračiti, ker je otrok. Ne more še vedeti kje je ta meja. Če se je sposobna pogovarjati kot odrasla, še ne pomeni, da je odrasla.  :P
Poleg tega smo pa vsi vedeli koliko je stara. Ne krivi Nike!!!!

Niki je sigurno najhuje, saj bo njena velika želja še vedno neizpolnjena. :(

Če pa je Donnatela narobe ocenila, je to njena napaka.

Tudi sem proti napadanju njenih staršev, ker ne vemo vsega ozadja, ne poznamo cele situacije.


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #3852 : 01 Maj 2009, 20:20:52
Jaz bi vzrediteljici svetovala en dolg pogovor s starši, da nebodo obsojali po nedolžnem.



irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #3853 : 01 Maj 2009, 20:31:07
Jaz vedno zagovarjam princip, da tisti ki nima denarja za nakup psa je bolje da ga ne kupi..
tudi za morebitne večje veterinarske stroške se da najeti kredit oz se z nekaterimi veti zmenit za plačilo na obroke.
kaj pa če bi za nakup psa najeli kredit in ti tega ne bi vedela?
aja, potem ni važno, saj do spodaj opisane situacije ne more prit ane?

glede obrokov me je pa izučil primer ene znanke... prodala je psa na obroke in pri 4 mesecih ga je povozil avto in so lastniki klicali če morejo prinesti še zadnjo obrok  :'( >:(.. to je to... GG

in bog ne daj da se to zgodi in ostaneš brez zadnjega obroka!!! ::)




In samo še to! VZREJA PSOV NI NEKA DOBRODELNA DEJAVNOST!!!  :D GG

sem dojela ja, je služenje denarja s prodajo psom tistim, ki bi ga le želeli kupiti.

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #3854 : 01 Maj 2009, 20:33:09
Sem si z dovoljenjem lastnice zamenjala sliko na avatarju... ;)

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #3855 : 01 Maj 2009, 20:36:22
Ne, očitno si nekdo vzrejo predstavlja tako, da nas želi imeti vse za tepce, da jih je 10 let star otrok nategnil, da je polnoletna oseba. Pa kaj ste na glavo padli, tisti, ki temu verjamete?


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #3856 : 01 Maj 2009, 20:44:50
Irzi... za vzreditelja je bistveno le to, da tvoj mladič za katerega si naredil maskimalno..izbral in skrbel za starše, ga spravil na svet, za njega skrbel in ga socializiral 8-9 tednov..da pride v roke pravega, skrbnega, odgovornega lastnika... kar lahko zahtevaš samo za tvojega mladiča, je to, da bodo skrbeli za njega kot SKRBNI GOSPODARJI...oziroma kot da bi ti sam skrbel za njega! GG


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #3857 : 01 Maj 2009, 21:08:45
sem dojela ja, je služenje denarja s prodajo psom tistim, ki bi ga le želeli kupiti.
ob tole se morem spotaknit - če spodobno skrbiš za leglo si prej v minusu kot plusu.

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #3858 : 01 Maj 2009, 22:14:09
Razčistite svoje stvari na štiri oči, za takšne stvari ni forum.

Se strinjam  ;)

Le oni najbolje poznajo konkretno situacijo in naj se pomenijo med sabo.

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #3859 : 01 Maj 2009, 23:45:31
Popotniki smo se vrnili iz potepanja po Rimu in okolici...bilo je super, Sky je bila fantastična, vožnjo je brez problemov prestala, gužvo v mestu tudi, in seveda je očarala vse okrog sebe. V Italiji nekateri celo prepoznajo blue merla ;D

Evo, pa še fotoreportaža:

Assisi

Rim

Ostia Antica

Največji nakupovalni center, dogs friendly ;)

Pompeji


Happy family ;)

Pa še ena umetniška iz jezera Nemi pri Rimu ;D




GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #3860 : 02 Maj 2009, 07:54:58
Popotnice..dobrodošle nazaj v domovino..Krasne slike  :o GG


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #3861 : 02 Maj 2009, 09:36:43
Uu Sky pa uživa! Pa tako je lepa in nežna, super je :)

Ja tista, ki si je neznansko želela škota in potem dobila birdija je pa moja sestra :) Ampak zdaj je super zadovoljna s svojo Flo in je ne menja za nič na svetu. Čeprav pa pravi, ko bo možnost in bo na svojem bo enkrat imela škota. Želja še ni izpuhtela. Tudi jaz sem si želela škota od svojega 15. leta dalje, zdaj po skoraj 10h letih se mi je pa izpolnila in sem res vesela :) Je že tako, da znajo biti starši včasih malo ''čudni'' in nefer. Sama sem si že takrat, ko sem izvedela, da v meni raste novo bitje obljubila, da bom poskušala delati čim manj takih napak. Vem pa da bojo in mi bi hčerka gotovo kdaj zabrusila, da nisem pravična. Mogoče takrat, ko bo pri šestnajstih hotela prespati pri kakšnem ''hudem frajerju'' pa ji bom rekla da se mi zdi prezgodaj. To tukaj sicer ni bistvo, bistvo je, da zna biti tudi življenje čudno in nepredvidljivo, sem izkusila to... In takrat sprejemaš odločitve, ki mogoče niso pravilne, mogoče so prenagljene in nesmiselne. Ampak sprejemaš jih in se odločas, kot se ti zdi najbolj prav.
Tudi mene so že javno ''linčali'' tukaj gor, pomagal takrat ni nihče. Da bi mi pametno svetoval, da bi takrat vzel Nerota vsaj za par mesecev dokler se ne bi točno videlo kako in kaj bo šlo naprej. Lahko tudi povem, da sem pomoč pričakovala ravno od njegove vzrediteljice pa od nje dobila same zelo nesramne in neupravičene izjave. Take, ki si jih odrasel in discipliniran človek ne bi smel privoščiti... In ravno ona je izjavila, da birdi v družino-k moji sestri-ne sodi, ker niso sposobni imeti psa, kaj šele takega kot je birdi. Ta izjava je sestro zelo prizadela in je začela dvomiti o svoji sposobnosti.

Zaradi ene same trapaste, neumestne in nesramne izjave lahko otrok trpi hude posledice. Dajmo se enkrat zavedat tega!!!
No ta birdika je odrasla v tej tako imenovani ''nesposobni družini'' v krasno kužiko, ki ji imajo radi celo vsi sosedje. Prijazna, ubogljiva, rada dela, agility ji laufa :) Ampak kmalu je sestra zaradi ene same neumne izdaje ne bi upala vzgajat. Tako je to...

lp

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #3862 : 02 Maj 2009, 14:33:44
Se strinjam  ;)

Le oni najbolje poznajo konkretno situacijo in naj se pomenijo med sabo.

Tudi jaz tako mislim. Tako da najbolje zaključit tole debato in naj se oni privat zmenijo. Vzreditelji pa morajo itak bit vedno previdni...kot je opazila GG ljudje (odrasli!!) radi psa kupijo in ga že naslednji dan vrnejo!! ??? :'(

Drugače pa so Holy A-jevčki stari že 6 mesecev!!! Kako čas beži!! Upam da dobimo kakšne slikice še od ostalih Skyinih bratcev in sestric! Sem ful radovedna, kako s zrasli! ;D


nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #3863 : 02 Maj 2009, 14:45:42
Blue Pearl kako ste uživaliii :-*
Sky je pa že tako zrastla, prava lepotička postaja  :-* 8)

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


Šaja

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #3864 : 02 Maj 2009, 18:04:00
Pozdravljeni...
Jaz se v debato o Niki in o rezervirani Lady ne bom spuščala. Smo bili pa tudi mi eni od tistih, ki smo klicali in spraševali, če je ta psička še prosta in ni bila (takrat). Zelo smo si takoj po izgubi naše deklice želeli novo psičko... no, sedaj jo imamo rezervirano in nas čaka v Oplotnici... Upam pa... resnično, da lepotica Lady dobi prijazne lastnike, ki ji bodo posvetili vso svojo pozornost... tako, kot bomo mi naši mali lepotički...



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #3865 : 02 Maj 2009, 18:55:35
Miss Toffee..cela mamica v črnem  ;D GG







GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #3867 : 02 Maj 2009, 19:46:35
Pa se pridejo pokazat v Portorož... samo malo ring dresure potrebujejo  :P GG


nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #3868 : 02 Maj 2009, 19:49:10
Ijooj potem jo pa mogoče vidim v portorožu :-*
Ring dresura pa ni težka, samo zgodaj zjutraj je treba bit tam (kakšno uro pred ocenjevanjem). Postavljanje se pa doma uči :)

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!